» »

Digitalno bančništvo

Digitalno bančništvo

«
1
2

SVGA ::

Živijo! Na banki so mi rekli da za digitalno bančništvo (na Windows PC) potrebujem še pametno napravo (Androidu ali iOS). Da samo z Windows PC-jem ne bo šlo, ker nimajo več tistih "kalkulatorčkov" kot včasih. Jaz nimam pametne naprave (telefona/tablice) ampak samo PC. Ali je pri vseh bankah tako?

koyotee ::

Kaj ti bo spletna banka, ce se telefona nimas?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Menjaš banko na tisto ki ti bo dala đabe kalkulator.

Drugač pa nabaviš en smartphone sam za banko.

solatko ::

SVGA - Pri vseh je isto, aplikacije so samo za 3 vrste telefonov google, jabček in Hiuawei.
Za Window, kot največ uporabljen sistem na računalnikih, ne zna nihče naredit aplikacije, ali pa iz določenega razloga, tega nočejo.
Delo krepa človeka

SVGA ::

@ koyotee: Da te lahko prodajam.

@ matobeli: Kar sem spraševal baje nobena nima več teh kalkulatorjev/generatorjev.

@ solatko: A se da emulirat Android na Win, bi mogoče tako lahko aplikacijo namestil na PC? Enkrat sem sicer že nekaj probaval ampak ni delalo najbolje.

llc ::

@Solatko To seveda ne drži. Vsaj pri Sberbank imajo še vedno "kalkulatorček". Pa verjamem da niso edina taka banka.

mtosev ::

Pri nkbm tudi rabimo napravico z androidom/iosom. Jaz nimam problema, ker imam android phone. App deluje bp.

SVGA je izjavil:

@ solatko: A se da emulirat Android na Win, bi mogoče tako lahko aplikacijo namestil na PC? Enkrat sem sicer že nekaj probaval ampak ni delalo najbolje.

To seveda ne bo delovalo, ker official android release ne podpira x86 cpujev in ti app preprosto ne bo deloval.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Tody ::

Gorenjska banka ma app za Windows. Pozanimaj se, tašča tud nima pametnega pa zdaj komot ima online

Kripto mesi ::

mtosev je izjavil:

To seveda ne bo delovalo, ker official android release ne podpira x86 cpujev in ti app preprosto ne bo deloval.

Toše malo manj bluzi, bluestacks lepo deluje na winsih, vprašanje pa če ima app od banke kakšno zaščito, probati ni greh.

mtosev ::

Dela ja, ampak mu bo app failal pri authenticationu ali zaradi google services.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

solatko ::

llc - Nisem probaval, baje pa aplikacija na Root-anem telefonu ne deluje, torej dvomim, da bi v kakšni simulaciji.

Tody - Res je! Se bomo pozanimal o prestopu, hvala.

https://www.gbkr.si/link-potrebna-oprema
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Irbis ::

OTP v KlikIn od NLB čisto lepo deluje v emulatorju (Nox) v Windows. Uporabljam že en mesec brez težav.

Sparkxl ::

Kupi en poceni rabljen android, ki ga imaš samo za banko. Ne vem zakaj kompliciraš

          ::

Irbis je izjavil:

OTP v KlikIn od NLB čisto lepo deluje v emulatorju (Nox) v Windows. Uporabljam že en mesec brez težav.


Kar seveda izniči namen dvostopenjske avtentikacije.

Matevz96 ::

llc je izjavil:

@Solatko To seveda ne drži. Vsaj pri Sberbank imajo še vedno "kalkulatorček". Pa verjamem da niso edina taka banka.


Si prepričan da še vedno izdajajo kalkulatorčke? Pri SKB kalkulatorčki še delujejo vendar ne moreš več dobiti novega.
#hooldthedoor

Irbis ::

          je izjavil:

Irbis je izjavil:

OTP v KlikIn od NLB čisto lepo deluje v emulatorju (Nox) v Windows. Uporabljam že en mesec brez težav.


Kar seveda izniči namen dvostopenjske avtentikacije.

To je sicer res - ampak po drugi strani bi lahko tudi s telefona (oz. tablice) odprl spletno stran banke in generiral OTP na tem istem telefonu (tablici).
Še vedno moraš vedeti PIN za OTP in geslo za spletno banko.

Zvezdica27 ::

kaj?

SKB bo ukinil kalkulatorčke?

Huawei brez googla ne dela, tko da kaj, se naj jebem? Mater jim vsem od EU do ne vem koga, sam računat zanjo...

llc ::

@Matevz96 Precej prepričan. Zamenjal za novo leto iz Abanke/NKBM. OTP je bil takrat še možnost. OTP se sicer generira z njihovo mastercard kartico, ki jo vtakneš v čitalnik (Gemalto Ezio Club). Jaz sicer uporabljam za dostop certifikat + SMS (tudi 100% gre brez pametnega telefona). Glede na to, da imam certifikat na pametni kartici bi si želel tudi brez dodatnega SMS, ampak tudi to je (vsaj zame) boljše kot pri NKBM.

Invictus ::

Zvezdica27 je izjavil:

kaj?

SKB bo ukinil kalkulatorčke?

Huawei brez googla ne dela, tko da kaj, se naj jebem? Mater jim vsem od EU do ne vem koga, sam računat zanjo...

Zamenjaj banko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zvezdica27 ::

absolutno.

Katero pa priporočate z vidika prijaznosti in dobre mreže izven LJ, nenategovanja komitentov in osebnimi bančniki, ko ga rabiš. SKB je tu (bila) kar ok izbira. Delavsko?

zz

Invictus ::

Sam sem na Unicredit, amapk bolj zato, ker imam tam puf...

Drugače bi šel na N26...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

"Huawei brez googla ne dela, tko da kaj, se naj jebem?"

Se da namestit aplikacijo tudi mimo gugla, je pa vprašanje, če bodo updejti delali.

Oberyn ::

Sparkxl je izjavil:

Kupi en poceni rabljen android, ki ga imaš samo za banko. Ne vem zakaj kompliciraš

Vendar če bančni sistem pošilja sms, potem mora telefon imeti sim kartico in vzdrževati moraš en aktiven račun. Najcenejša predplačniška možnost pri telekomu pride okoli 1,7 eur na mesec ali nekaj takega, da ostane račun aktiven in lahko sprejmeš sms. Plus 10 eur začetnega stroška. Ni veliko, samo paziti moraš, da ne poteče.

Sparkxl ::

Sms, "kalkulatorčki", certifikati?? Pa kake predpotopne banke imate vi to? Jaz imam 3, pa nobena nima teh čudes tehnologije 20 stoletja

bosmla ::

- Intesa (banka Koper) dela na odklenjenem (Root) androidnem telefonu brez Gugla... sam je pa banka bolj "italjanska", kolko sem testiral tudi app od NKBM dela (je pa na telefonu MicroG)
- ce hoces SIM brez da karkoli placujes (samo za sprejemanje klicev, SMS) vzames BOB za 4 cente narocnisko.

llc ::

@Sparkxl Govora je o dvofaktorski avtentikaciji pri spletni banki na osebnem računalniku brez uporabe (pametnega) telefona. Me pa res zanima, katere banke uporabljaš...

SVGA ::

Kontaktiral sem nekaj bank in niso še vse "smartphone only". Katero banko bi priporočali za nekoga ki potrebuje osebni račun na katerega prejema plačo in s katerega plačuje položnice ter nakazuje denar. Potreboval bi spletno banko (Windows PC), brez pametne naprave. To je pa to, nič posebnega.

Matevz96 ::

SVGA je izjavil:

Kontaktiral sem nekaj bank in niso še vse "smartphone only". Katero banko bi priporočali za nekoga ki potrebuje osebni račun na katerega prejema plačo in s katerega plačuje položnice ter nakazuje denar. Potreboval bi spletno banko (Windows PC), brez pametne naprave. To je pa to, nič posebnega.


Poglej katere imajo v tvoji bližini poslovalnico in ugoden paket s tvojimi zahtevami in se odloči. Ne misli da so kakšne velike razlike med njimi če potrebuješ le osebni račun, morda malo več če bi potreboval še kredit.
#hooldthedoor

Invictus ::

Če se ne gradite kake kreditne bonitete (za kar banka pač rabi dostop do vaših dohodkov), se pač ne odločiš za Slo banko...

Greš na online EU banko in zaključiš.

Če je problem smartphone komunikacije, pol pa hodi s penzionisti čakat v vrsto na banki.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

link_up ::

komot lahko emuliras na winsih droida in mu das gor app.
In and Out

Mavrik ::

link_up je izjavil:

komot lahko emuliras na winsih droida in mu das gor app.


To ne bo delal ker gledajo SafetyNet.
The truth is rarely pure and never simple.

zmaugy ::

Lahko imaš tudi halcom certifikat na primer. Potem ne rabiš telefona za ta namen.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

link_up ::

Mavrik je izjavil:

link_up je izjavil:

komot lahko emuliras na winsih droida in mu das gor app.


To ne bo delal ker gledajo SafetyNet.


Pravilno, da gledajo SafetyNet. :)
In and Out

nejc_nejc ::

Mozne varijante:
DBS
DH
Obe imata rekono
Sberbank
Mislim da kalkulatorcek in cert.
Pa Gorenjska app na compu.

Zanimivo je, koliko ljudi ima mavaden mobi oziroma se noce jeb... z appji na telefonih.


Je sicer ze odprta tema....

Manu ::

Invictus je izjavil:

Če je problem smartphone komunikacije, pol pa hodi s penzionisti čakat v vrsto na banki.

On ne bi rad plačeval račune na bančnem okencu, ampak preko spletne banke.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Invictus ::

To je tako kot bi hotel seksati, pa ne bi hotel dati gor kondoma, če to punca hoče...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ales ::

Invictus je izjavil:

To je tako kot bi hotel seksati, pa ne bi hotel dati gor kondoma, če to punca hoče...

Izvedba avtentikacije je čisto legitimen vidik pri pri izbiri banke, kaj te mede?

solatko ::

Invictus - Tebi ni jasno, da obstojamo ljudje, ki ne prenesemo googlovega bloatware-a, še večja neumnost pa dajati veliko denarja za ogriženo jabolko. Imamo pa vsi doma PC-je z windows xx, na kateri koli telefon pa smo do sedaj dobivali potrditveno kodo, ob novih plačilih.
Ne vem, kaj tebe mota, tudi abstinenčna kriza?
Delo krepa človeka

matobeli ::

Včasih pa je sploh ni bilo, kako je bilo šele to super!

Prišel v štacuno, povlekel, rešeno.
Alpa čeki, super zadeva. Nekaj napišeš, pa magar če v resnic nimaš kritja.

Ko kaj zgine pa vsi pričakujemo da bo banka pokrila ker je itak kriva da ima slab sistem?

Mate gotovino, pustite mladež in internet pri miru če vam ne paše.

Invictus ::

solatko je izjavil:

Invictus - Tebi ni jasno, da obstojamo ljudje, ki ne prenesemo googlovega bloatware-a, še večja neumnost pa dajati veliko denarja za ogriženo jabolko. Imamo pa vsi doma PC-je z windows xx, na kateri koli telefon pa smo do sedaj dobivali potrditveno kodo, ob novih plačilih.
Ne vem, kaj tebe mota, tudi abstinenčna kriza?

Pol imate pa MS bloatware, to vas pa ne moti...?!?!?!

Te SMSe je prepovedala EU, in banke se pač morajo tega držati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Invictus - Si v kakšni resni inštituciji vidu na računalnikih Android? Še linux si ni ravno dobro obnesu, ravno zaradi varnosti. Jaz na nobenem računalniku nimam bloatware-a, ker se ga da izklopit, pri Androidu je edina rešitev rootanje. Na WP nimam nobene stvari, ki je nebi hotel imeti, brez, da sesujem sistem, zaščiten je pred virusi, brez dodtnih špionskih programov,....
Po 5-ih letih dela, kot takrat, ko je bil nov,....

Samsung galaxy 5 deluje največ Android 6, danes pa je menda že 11.
Bučko, SMS-i bojo še zmeraj.
Delo krepa človeka

Ales ::

solatko je izjavil:

Invictus - Si v kakšni resni inštituciji vidu na računalnikih Android? Še linux si ni ravno dobro obnesu, ravno zaradi varnosti.

To je kr neki no. Seveda je v resnih inštitucijah Android na napravah, enako tudi GNU/Linux.

Malo si zafrustriran zaradi e-bančništva, ok, razumljivo, ni pa treba zdaj zaradi tega kar vsepovprek udrihat, ker s tem sicer vzdržni argumenti zgubijo vsako težo.

matobeli ::

Bi bilo pa zanimivo da bi EU sama izdala neke sorte "kalkulator" ki bi lahko nadomestil android telefon.

Neke sorte univerzalni kalkulator za 2FA z modernimi funkcijami.

Vso to navezovanje zgolj na google/apple ni najboljša opcija, glede na to da niti EU podjetje ni.

Mavrik ::

Na koncu dneva lahko komot uporabijo TOTP standard za katerega obstaja precej strojne opreme. Ampak v tipični nesposobnosti bank in njihovih svetovalcev, so raje šli izumljat nekaj svojega. Najprej so seveda rodili idejo o SMSih - ker so 30 let za časom jim seveda ni nihče povedal da je SMS 2FA varnostno resno problematičen.
The truth is rarely pure and never simple.

solatko ::

Ales - Zakaj bi bil zafrustriran, meni to ne bo delalo probleme, edino kar je, sem moral nabaviti izdelek, ki mi je nepotreben, če bi pocarji spacali tudi app za Windows, kot najbolj razširjen OS in se mi to zdi precej kretensko za inštitucije, kakršne so banke.
Delo krepa človeka

svetidej ::

Kako boš naredil Windows app, da bo namenjen le tebi? Računalnik lahko uporablja več ljudi.

To varnostno ne pije vode.
https://denar.svetidej.com/

WhiteAngel ::

Mavrik je izjavil:

Na koncu dneva lahko komot uporabijo TOTP standard za katerega obstaja precej strojne opreme. Ampak v tipični nesposobnosti bank in njihovih svetovalcev, so raje šli izumljat nekaj svojega. Najprej so seveda rodili idejo o SMSih - ker so 30 let za časom jim seveda ni nihče povedal da je SMS 2FA varnostno resno problematičen.


+1

Če je standarden TOTP (in challenged TOTP) dovolj za kripto borze, ki dnevno obračajo milijarde, bi moralo biti dovolj dobro za eno Gorenjsko Banko :|

SVGA ::

nejc_nejc je izjavil:

Mozne varijante:
DBS
DH
Obe imata rekono
Sberbank
Mislim da kalkulatorcek in cert.
Pa Gorenjska app na compu.

Zanimivo je, koliko ljudi ima mavaden mobi oziroma se noce jeb... z appji na telefonih.


Je sicer ze odprta tema....


Razmišljam o DH. Kaj je ta Rekona točno?

ajdov ::

neka butasta aplikacija, ki dela same probleme

kow ::

Invictus je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

kaj?

SKB bo ukinil kalkulatorčke?

Huawei brez googla ne dela, tko da kaj, se naj jebem? Mater jim vsem od EU do ne vem koga, sam računat zanjo...

Zamenjaj banko...


Nisi povedal katero. Ker verjetno spletno bancnistvo ni edini kriterij.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837182712 (3137) V-i-p
»

Microsoft: ne uporabljajte večstopenjske avtentikacije s SMS ali telefonskimi klici

Oddelek: Novice / Varnost
479414 (971) Mr.B
»

YubiKey in 2nd Factor Authentication

Oddelek: Informacijska varnost
375287 (1234) Matija82
»

NLB ukinitev certifikatov ? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
697121795 (28804) WizzardOfOZ
»

Novi standardi informacijske varnosti v bančništvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
9719617 (12532) MrStein

Več podobnih tem