» »

nedeljski planinci oziroma nadloga v hribih

nedeljski planinci oziroma nadloga v hribih

Siddh ::

No po današnjem izletu sem se odločil, da končno odprem to temo, ki govori o "nedeljskih planincih".
Danes smo se z družino, kot že večkrat odpravili na kratek izlet v hribe. Razmere so bile precej zahtevne, tla premočena, vse blatno, drseče itd.
In potem se zgodba začne.
Na poti na vrh smo se pred plezalnim delom ustavili za neko skupino.
Na njih nisem našel nobene dobre plati, ampak samo slabe:
-preklinjanje in pretirano oz. preglasno govorjenje, bolje rečeno kar kričanje;
-neprimerna obutev(tisti poceni rebook teniski, skoraj vsi so jih imeli, razen eden je imel planinske čevlje)
-pse so nosili v rokah, vrvice sploh niso imeli;
-hoja izven poti po nevarnih delih, ki so previsni in se krušijo, brez katerega koli osnovnega varovanja
-itd.
Srečen sem bil, da so nas vsaj naprej spustili, potem ko so videli, da smo hitrejši in nas prijazno pozdravili.

Na vrhu ni bilo nič posebnega, malo so nekateri pili, ampak to ni problem, če je v mejah normale.

Potem pa se odpravimo navzdol.
Hitro smo srečali skupino, ki je bila naravnost obupna. Na njih pa res ni bilo nič dobrega:
-preklinjanje, kričanje(čez celo kolono je klical nekoga na začetku kolone, ta se ni oglasil, zato je še bolj glasno kričal, nato pa se prerinil do njega)
-skakanje izven poti;
-neprimerna obutev (skejterke, najkice za telovadnico, poceni rebook teniski, nobeden ni imel planinskih čevljev)
-neposlušnost oz. nespoštovanje do drugih(del skupine je ostal za nami in smo jih prehiteli, potem so se dobesedno prerinili mimo nas in stekli do preostanka skupine, vse to ob neznosnem kričanju, potem so se ustavili, jaz sem jih prosil, če se umaknejo, in to precej jasno in glasno, nobeden me ni niti pogledal)

Povzetek:
-cucki brez vrvic, plezajo z njimi v naročju, kot največji mačoti, ki zmorejo vse...
-neprimerna obutev (obuvala z gladkimi, trdimi, drsečimi podplati, ponavadi poceni znamk in že po obliki neprimerna za hribe, kaj šele v razmočenih razmerah)
-preklinjanje, preglasno kričanje(kričijo iz konca vrsta na začetek vse povprek, poleg preklinjajo če jih kdo ne sliši, ko sem obtičal v neki skupini me je že prijelo, da bi tistemu tipu povedal vse kar bi leži na duši, ker se je res idiotsko obnašal, ko v kakšnem baru)
-nespoštovanje do drugih in nasploh neprimerno vedenje(npr. jaz sem star 14 let in niti ne pričakujem, da me kdo pozdravi, češ, da sem mulc in nisem vreden tega, ker tako ali tako nem odzdravil, ampak ko jaz nekoga pozdravim pričakujem, da on naredi isto, to je navada v hribih, seveda, če me kdo pozdravi bom nazaj pozdravil. Glede nasploh neprimernega vedenja pa, kot sem že omenil sploh te ne poslušajo če se ustavijo in želiš prostor, niti moje mame, niti očeta niso poslušali, oče se je moral kar zadret in se je čutilo, da se prepir bo vnel, češ zakaj bi se morali umikat. Pravtako ljudje silijo po blatnih bližnjicah, padejo nato pa se v koči pritožujejo kako je pot slabo vzdrževana. Prerivanje danes tudi ni bilo nič novega, eden iz skupine, ko smo šli navzdol, tisti, ki sem mu hotel povedati svoje, je ves čas tekal izven poti, se tam drl in se prerival, skoraj me je zbil zato sem mu lepo povedal, če lahko malo pazi saj je blatno itd., ampak on me je jezno pogledal in rekel naj potem pač bolj pazim. :|

In to nam je uničilo celoten praznik dela, ki naj bi ga preživeli sproščeno, neverjetno je, da že pri 14 okusiš kako so lahko ljudje neumni in brezobzirni obenem, ali eno ali drugo...:))


keworkian ::

No, ker si komaj star 14 let, ti povem eno hudo skrivnost, ki ti bo pomagala čez celo življenje in se glasi "zase se brigaj, pa boš imel dovolj problemov". Nasploh 14 letniki ne kažejo nobenega spoštovanja že sedaj, ugovarjajo, mislijo, da imajo sploh pravico govorit, se pritoževat itd.

Če bi bil jaz tisti gospod ki te je odrinil, bi ti še en šamar zabil, kaj si sploh upaš govorit brez dovoljenja.

Siddh ::

saj mislim da imaš prav ja ampak v prvem postu bi še lahko povedla, da je skoraj prevrnil maljšega brata no to sem pozabil, to pa bi situacijo malo spremenlo ali pač?


Highlag ::

Če se tako obnašajo odrasli, kako lahko kdo pričakuje, da se bo njihova mladina kaj drugače?

Spoznanje, da superge ne sodijo v hribe jih bo prej ali slej srečalo, ko jih bo kakšna gorska reševala.

Nekateri se pač slabo počutijo, če niso v središču pozornosti.
Za tolažbo si lahko pogledaš tole:
http://www.southparkstudios.com/full-ep...
Never trust a computer you can't throw out a window

WarpedGone ::

Mislim, da je sedaj vsem jasno, da v prvem postu opisani ljudje res obstajajo, en se je celo oglasil.

Zgornji post puščam kot dokaz in dodatno ilustracijo zadev o katerih piše OP. Težko bi ga drugače bolj potrdil kot pa s takim izbruhom. 5% komunikacije je sama izrečena vsebina, ostalo je izbira besed, konkreten detajl ki se komentira ipd.
Zbogom in hvala za vse ribe

Furbo ::

keworkian je izjavil:

No, ker si komaj star 14 let, ti povem eno hudo skrivnost, ki ti bo pomagala čez celo življenje in se glasi "zase se brigaj, pa boš imel dovolj problemov". Nasploh 14 letniki ne kažejo nobenega spoštovanja že sedaj, ugovarjajo, mislijo, da imajo sploh pravico govorit, se pritoževat itd.

Če bi bil jaz tisti gospod ki te je odrinil, bi ti še en šamar zabil, kaj si sploh upaš govorit brez dovoljenja.


Tole bom kar citiral, da se ohrani, če ti morda kasneje pripelje, kako bedasto izjavo si dal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gruntfürmich ::

ja, narod je takšen in drugačen. na srečo takšni pijani pacienti hodijo v hribe samo za 1. maja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Siddh ::

no vidiš jih lahko vsepovsod,včasih res bolj poredko, ampak za prvi maj in podobne praznike kar lezejo od vsepovsod v prevelikih količinah


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

ahac ::

Mi smo pa danes v hribih srečal samo enega prijaznega gospoda. Če hočeš imet mir, ni pametno hodit na najbolj popularne hribe (sploh pa ne ob praznikih). :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Siddh ::

saj mi smo najprej imeli namen it nekam bogu zahrbtom vbistvu sploh nismo vedli ampak bi samo šli na avtocesto in peljali kam bi naneslo nekam v karavanke ali kamniško savinjske alpe, ampak nas je vreme zaj*
pa smo pač šli v okoliške hribe
srečali pa smo potem opoldne nekaj prijaznih starčkov, ki so odločili odpravit po opoldanski gneči


levaky ::

Ja, tako je nažalost v hribih... Tudi sam se jezim nad neprimernim vedenjem, še bolj me pa moti puščanje odpadkov po hribih. Pa niso vedno mlajši tisti, ki se neprimerno obnašajo... Tudi precej starejših sem že videl. Posebno veliko "cvetk" je v bolj popularnih vrhovih(kakšna Komna, dolina Trig. jezer,...).

Hvala bogu obstajajo manj znani hribi in brezpotja, kjer se človek lahko odpočije. Pozimi pa tako ali tako po večini ni problema z mirom v hribih, saj sneg in plazovi 99% ljudi prestašijo...

En tak neprijeten dogodek izpred nekaj let:
Pride skupina 20 mulcev v kočo pri Trig. jezerih, vsak iz ruzaka 2 six-packa in ga veselo celi dan in pozno v noč ližejo... Nekateri, ki smo naslednji dan planirali izlet, se spokamo v skupna ležišča spat, skupina pa se v ležišča primaje sredi noči. Načeloma me to ne moti, če nebi bilo pri tem takega dretja, da so zbudili celotno sobo... No, po dobre pol ure so le nekako pospal... Ravno dobro zaspim, ko mulc 2 pojstle naprej pokozla vse kar je čez dan zaužil. Čudovito! O čudovitem vonju v sobi nebi, ostalo ni drugega, kot da odpremo vsa okna in naredimo prepih. Ker smo bili tam konec septembra je bilo ponoči zunaj že blizu nule in glede na to, da sem imel poletno spalko in sem spal pod oknom, veliko od spanca tisto noč nisem imel... Tudi izlet naslednji dan ni bil tak kot bi lahko bil, saj sem bil totalno zbit ceu dan... Le bila pa dobra lekcija za naprej... Sedaj rajši debelejšo spalko pa magari spat pod taprvi macesen...

Matej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: levaky ()

keworkian ::

Furbo je izjavil:

keworkian je izjavil:

No, ker si komaj star 14 let, ti povem eno hudo skrivnost, ki ti bo pomagala čez celo življenje in se glasi "zase se brigaj, pa boš imel dovolj problemov". Nasploh 14 letniki ne kažejo nobenega spoštovanja že sedaj, ugovarjajo, mislijo, da imajo sploh pravico govorit, se pritoževat itd.

Če bi bil jaz tisti gospod ki te je odrinil, bi ti še en šamar zabil, kaj si sploh upaš govorit brez dovoljenja.


Tole bom kar citiral, da se ohrani, če ti morda kasneje pripelje, kako bedasto izjavo si dal.


A se boš zjokal tudi, ko ti bom razodel da je v mojem citatu malenkost sarkazma? :'(

Quatt še en dober nasvet, ne hodit v hribe med prazniki, EVER.

Zgodovina sprememb…

Starodavni ::

Tebi svetujem, da se izogibaš planinarjenja med nedeljami in prazniki, ko je največ ljudi in to v glavne in bolj obiskane vrhove.

Ljudje so res neumni, glede svetovanja in pametovanja. Če že kot odrasli nimajo občutka za samoohranitev jih ignoriraj, pusti da jih lekcija nauči v obliki gorske nesreče.

In pri ljudeh boš težko dosegel, dase bodo spremenili. Tebi ti lahko dam en in edini najboljši nasvet - bodi ignorantski in se ukvarjaj s svojimi problemi, svojo punco, svojo družino. Druge ljudi pusti na miru, ker so butasti, če boš imel srečo boš našel kakega normalnega človeka, ki bo imel vsaj neko kulturo.

Jaz sem se vedno za planinarjenje opremil kot da bo jutri sodni dan, ker nikoli ne veš kdaj vsaka stvar prav pride. Gorske razmere so vedno nepredvljive. Če je dopoldne lepo vreme bo dopoldne dež in obratno.

Spomnim se primera belgijskih skavtov ali tabornikov, ki so v poletni opremi in brez prave planinske opreme rinili na gore, kjer je bil še sneg. In to je bila skupina z neodgovornimi vodji. Le temu, da so jih pravočasno odkrili in opozorili se imajo zahvaliti, ker bi bilo lahko še kaj slabše iz tega.

Žal večina ljudi je butastih in potem moramo mi ta pametni reševati butaste ljudi.

Furbo ::

keworkian je izjavil:

Furbo je izjavil:

keworkian je izjavil:

No, ker si komaj star 14 let, ti povem eno hudo skrivnost, ki ti bo pomagala čez celo življenje in se glasi "zase se brigaj, pa boš imel dovolj problemov". Nasploh 14 letniki ne kažejo nobenega spoštovanja že sedaj, ugovarjajo, mislijo, da imajo sploh pravico govorit, se pritoževat itd.

Če bi bil jaz tisti gospod ki te je odrinil, bi ti še en šamar zabil, kaj si sploh upaš govorit brez dovoljenja.


Tole bom kar citiral, da se ohrani, če ti morda kasneje pripelje, kako bedasto izjavo si dal.


A se boš zjokal tudi, ko ti bom razodel da je v mojem citatu malenkost sarkazma? :'(

Quatt še en dober nasvet, ne hodit v hribe med prazniki, EVER.


sarkázem -zma m (ā) zelo negativen, poniževalen odnos do česa: njegov pogled je izražal sarkazem; v teh besedah je bilo čutiti brezobziren sarkazem; govoriti s sarkazmom; ironija in sarkazem

Morda je res procent sarkazma, 99% je pa neumnosti. Seveda imajo 14 letniki pravico do govora in tudi do pritoževanja, sploh če je utemeljeno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Yohan del Sud ::

Čaki, da prideš na ceste. Verjemi, je hujš, ko v hribih. Predvsem pa več šans, da zaradi drugih najebeš.

Če samo cucke vlačijo preko kavlov je butasto, se strinjam. Ampak najebejo lahko le sami in njihovi cucki.
www.strancar.com

genius11 ::

Jaz hodim pogosto v hribe, ampak lahko povem, da so planinci super, razen tja in sem se najde kakšna izjema.
Še najboljši so tisti posamezniki k se z nikomur nimajo za pogovarjat teh pa je malo morje.
Jaz grem sam, družbe ne maram, za na morje je pa družba kr obvezna, samo jaz na morje ne hodim, sem bil pozimi dol, pač očeta sem moral peljati v Ankaran in sem izkorisitil tisti čas za pohajkovanje po obali, pa me je minilo že po 30 minutah, nisem vedel, kaj naj počnem tam na obali razen, da sem šel na en sok, pa mal na sprehod, da se od dolge vožnje pretegnem....mi je vseskupaj zavrelo pa sem šel peš na tiste hribe nad morjem, ene 3/4 ure hoje iz Ankarana.

;-) ::

Prerivanje danes tudi ni bilo nič novega, eden iz skupine, ko smo šli navzdol, tisti, ki sem mu hotel povedati svoje, je ves čas tekal izven poti, se tam drl in se prerival, skoraj me je zbil zato sem mu lepo povedal, če lahko malo pazi saj je blatno itd., ampak on me je jezno pogledal in rekel naj potem pač bolj pazim. :|


Tak pa je če gre Damjan Murko v hribe pa se boji umazat...

Dosti hodim v "hribe" oz. raje bi rekel v naravo. Slap Rinka, Vintgar, Lovrenška jezera in podobni kraji za sprostit dušo in telo...pa sem kar navdušen nad mimoidočimi kako smo kulturen narod, skoraj 90% folka pozdravi pa še 3/4 od tega reče kako besedo itd. (na temo vreme ali kako kratko šalo)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

c00L3r ::

Idioti kot je ta, ki ga opisuješ se žal najdejo vsepovsod. Pa naj bo to na izletu, v hribih, na cesti, na zabavah...

Siddh ::

Yohan del Sud je izjavil:

Čaki, da prideš na ceste. Verjemi, je hujš, ko v hribih. Predvsem pa več šans, da zaradi drugih najebeš.

Če samo cucke vlačijo preko kavlov je butasto, se strinjam. Ampak najebejo lahko le sami in njihovi cucki.

saj na cestah vem, da je hujše ampak sem se nekak privadil ker veliko kolesarim in mi je to nkeja vsakdanjega, ampak to kar sem pa doživel včeraj pa res višek nesposobnosti
ko pa gre za cucka pa plezanje, pa lahko še najebejo vsi, ki plezajo pod njim...


gruntfürmich ::

;-) je izjavil:

...pa sem kar navdušen nad mimoidočimi kako smo kulturen narod, skoraj 90% folka pozdravi pa še 3/4 od tega reče kako besedo itd. (na temo vreme ali kako kratko šalo)...


ja, se strinjam. več kot 90% folka ki gre v planine (razen na obljudeno točko za kakšen praznik) je izredno kulturnih.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jest10 ::

keworkian je izjavil:

No, ker si komaj star 14 let, ti povem eno hudo skrivnost, ki ti bo pomagala čez celo življenje in se glasi "zase se brigaj, pa boš imel dovolj problemov". Nasploh 14 letniki ne kažejo nobenega spoštovanja že sedaj, ugovarjajo, mislijo, da imajo sploh pravico govorit, se pritoževat itd.

Če bi bil jaz tisti gospod ki te je odrinil, bi ti še en šamar zabil, kaj si sploh upaš govorit brez dovoljenja.


Glede na tvoje pisanje, jih ti ne moreš imeti več kot 10:|

MIHAc27 ::

Po mojih izkošnjah se posamezniki/družina planinci kar pripravi in so v redu opremljeni. Ko se pa najde kaka večja izletniška skupina, ki ni v kakem gorskem klubu, pa na opremo kar pozabi, in vidiš salonarje in poletne sandalčke.

Z kulturnostjo dosedaj še nikoli nisem imel težav. Še tako zadihan ponavadi reče vsaj 'Dan' če že drugega ne more.

Upam da bo naslednji izlet veliko boljši!

Vikking ::

Še dobro da se jih še več ne polama in potolče, ko rijejo po okoliških vršacih, takorekoč nagi.

Za ljudi brez opreme in osnovne kulture, je najbolje da takšne kar avtobus zategne do vrha. Sicer pa so prazniki najslabši dnevi, za obiskovati najbolj obljudene točke v gorah.

Drekcpekc ::

Quatt... mene zanima, če ti hodiš s šolo na izlete in pohode? :D Čudi me predvsem to, da nisi navajen takega obnašanja iz svoje šole. Razen če so otroci v teh časih že kaj boljši kot pred leti.

kalko ::

Obstajajo planinci in "planinci". Ta prvi se v breg odpravimo še pred sončnim vzhodom, "planinci" pa se ravno pripeljejo na izhodišče, ko smo taprvi že na vrhu.

Kar se tiče opremljenosti in znanja, mi je vseeno, če bo za budale poskrbel Darwin. Žalostno je samo to, da lahko takšni idioti s sabo potegnejo še kakšnega nedolžnega.

BTW, lani poleti sta dve punci šli na Malo Mojstrovko (po Hanzovi) v Teva sandalih. Pol pa reči kaj...

enota13 ::

Še eno o kulturi na to temo:

Na relativno neobljudeni gorski razgledni točki srečam gospo in gospoda. Malo pokramljamo, pokomentiramo vreme in variante poti, ki vodijo do sem in naprej. Vetrc, ki blaži vedno močnejše sončne žarke dela pogovor še prijetnejši. Nakar se odpravita, jaz pa prelistam knjigo vpisov. Proti dolini jo uberem po drugi poti. Takoj, ko zapustim razgledišče, me nekaj moti, medtem ko podzavestno zaznavam vonjave iz okolice. Kmalu ugotovim, v katerem tiču grmi zajec. Niti ne 15 m stran od kraja kjer smo prej čepeli, se na skali blešči drek. Sveže pečen, sonce ga še dodatno pogreva. Še dobro, da se nisem odločil za normalen pristop, ker bi verjetno naletel na človeka, ki tik ob poti ureja svoje zadeve. Prijateljskemu pogovoru bi se v tem primeru verjetno izognili.

Razumljivo je, da človeka kdaj pa kdaj v hribih stisne. Razumljivo je tudi, da je včasih pot predolga in bi bilo preveč mukotrpno držati do doline. Ne razumem pa, da ljudje serjejo na vseh mogočih krajih, takoj za prvim vogalom. Kaj res morate? Početi te zadeve tako nediskretno? Ta ista nekultura, ki se kaže tudi v odmetavanju odpadkov, je povezana s takim in drugačnim nekulturnim obnašanjem in drugimi potrebami, ki naj se ne bi dogajale vsepovprek. Ne dogaja pa se samo v visokogorju. V parkih ali pa na počivališčih ob cesti je odraz kulture izrazit. Drek pri dreku, vsako obeležje s svojim zadoščenjem.

Samo, da se zverina znebi avta, pisarne, glavne ulice oz. civiliziranega sveta, že takoj ob prvi priliki za prvim drevesom poserje vse okrog sebe. Potem se pa še lepega dela, medtep ko okrog njega še vse smrdi. Marš!

Siddh ::

Drekcpekc je izjavil:

Quatt... mene zanima, če ti hodiš s šolo na izlete in pohode? :D Čudi me predvsem to, da nisi navajen takega obnašanja iz svoje šole. Razen če so otroci v teh časih že kaj boljši kot pred leti.

sem veliko hodil z šolo, praktično na vsak izlet, do 6. razreda, na mojo takratno žalost je bil poleg skoraj vedno oče, ki je pomagal paziti na otroke in je mene seveda najbolj pazil (glede obnašanja seveda)
potem po 6. razredu pa smo začeli bolj intenzivno hodit z družino in sta mi bila starša dober vzor za obnašanje v gorah
pred okrog pol leta pa smo z šolo odšli na izlet in glede na to kako so se moji sošolci obnašali moram rečt, da sem mu skoraj preveč hvaležen, da je vedno mene pazil


gruntfürmich ::

kalko je izjavil:

BTW, lani poleti sta dve punci šli na Malo Mojstrovko (po Hanzovi) v Teva sandalih. Pol pa reči kaj...

no, pa saj so to znani pohodniški sandali:D:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dark_coffee ::

Siddh je izjavil:

sem veliko hodil z šolo, praktično na vsak izlet, do 6. razreda, na mojo takratno žalost je bil poleg skoraj vedno oče, ki je pomagal paziti na otroke in je mene seveda najbolj pazil (glede obnašanja seveda)
potem po 6. razredu pa smo začeli bolj intenzivno hodit z družino in sta mi bila starša dober vzor za obnašanje v gorah
pred okrog pol leta pa smo z šolo odšli na izlet in glede na to kako so se moji sošolci obnašali moram rečt, da sem mu skoraj preveč hvaležen, da je vedno mene pazil

Mislim, da bi se ti veliko bolje razvil, če bi se takrat odtrgal od svojega očeta in se normalno vklopil svojim "divjaškim" sošolcem. Preveč namreč iščeš dlako v jajcu, in to je verjetno posledica očeta, ki te je hotel dresirati v nekega orto cucka in ti napičil 101 pravilo glede obnašanja. Pa brez zamere.

Ko grem na izlet v naravo, mi gredo najbolj na živce taki, ki s sokolovim očesom strmijo; kako se drugi obnašajo, kako so obuti, v kakšnem tonu govorijo, po katerih potkah hodijo... đizs, brigaj se zase, parkart vdihni svež zrak, pobožaj kakšno drevo, zapodi se za kakšno divjo veverico... in videl boš, da svet ni tako črn, kot se ti zdi.

Siddh ::

pa saj se bolj za sebe mi držimo ampak včasih so res primeri, ki se jih ne da spregledat...


T-h-o-r ::

domači "nedeljski" planinci še niso problem


veliko večja katastrofa so razni čehi madžari in podobni loleki, ki res nimajo pojma, kam se podajajo in so seveda katastrofalno opremljeni



je pa tudi res, da sem bil pred 2 letoma na peci z običnimi "trend" :D adidas čevlji
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Drekcpekc ::

Ne razumem, zakaj bi koga motilo, kaj je obut drug pohodnik? Kaj imate od tega, če je obut v teniške copate ali pa v poletne sandale?

Vikking ::

Drekcpekc je izjavil:

Ne razumem, zakaj bi koga motilo, kaj je obut drug pohodnik? Kaj imate od tega, če je obut v teniške copate ali pa v poletne sandale?


Čisto nič. A takšen "planinc" ko potrebuje reševanje, naj plača čisto vse kar je bilo uporabljeno pri njegovemu reševanju.

krho ::

jaz nimam nič, dolker mu ne spodrsne in zraven odnese še mene, ali kogarkoli drugega.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

kalko ::

Drekcpekc je izjavil:

Ne razumem, zakaj bi koga motilo, kaj je obut drug pohodnik? Kaj imate od tega, če je obut v teniške copate ali pa v poletne sandale?

Ti pa še nisi bil v gorah (Šmarna gora ne šteje)?

Recimo, da je zelo fajn, če nekomu nad tabo v zdrsne. Če že njega ne dobiš na glavo, dobiš kakšen kamen ali odkrušeno skalo.

Človek, ki gre v gore v supergah, nima pojma o gorah. Kot takšen je nevaren tako sebi, kot drugim planincem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kalko ()

qwea ::

Vikking je izjavil:

Drekcpekc je izjavil:

Ne razumem, zakaj bi koga motilo, kaj je obut drug pohodnik? Kaj imate od tega, če je obut v teniške copate ali pa v poletne sandale?


Čisto nič. A takšen "planinc" ko potrebuje reševanje, naj plača čisto vse kar je bilo uporabljeno pri njegovemu reševanju.

http://www.alpenverein.at/portal/Mitgli...

Preberi si tekst na zgornji povezavi. Vedi da ko se meni, oziroma komu drugemu (govorimo o alpinistih, verjetno se najde tudi kakšen planinec) s tem zavarovanjem, kaj neljubega pripeti, tebe to ne stane popolnima nič. Tako, da se ne sekiraj.

dark_coffee ::

Kdaj je nazadnje sploh prišlo do neke katastrofalne poškodbe zaradi slabe obutve? V gorah sem slišal za marsikatero nesrečo, ampak nikoli, da je nekdo nasrkal, ker je imel obute navadne Adidaske.

Tuki vsi pretiravate sto na uro. Navsezadnje se ne gre tukaj za neko plezanje po Mount everestu.

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

zaradi česa pa se dogajajo zdrsi, če ne zaradi obutve??
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Ziga Dolhar ::

dark_coffee je izjavil:

Kdaj je nazadnje sploh prišlo do neke katastrofalne poškodbe zaradi slabe obutve? V gorah sem slišal za marsikatero nesrečo, ampak nikoli, da je nekdo nasrkal, ker je imel obute navadne Adidaske.

Tuki vsi pretiravate sto na uro. Navsezadnje se ne gre tukaj za neko plezanje po Mount everestu.


Jej, jej, ker so spolzek teren, melišča, skalnate poti ... v izključni domeni Everesta?

Le malo nad Šmarno je treba it, pa najdeš vse naštete okoliščine.
https://dolhar.si/

qwea ::

http://www.iglusport.si/cevlji-nizki-st... , tudi v supergah greš lahko v hribe. Je pa res da je bolj varno doma na kavču!

T-h-o-r ::

bi te rad videl v supergah iti npr. na raduho >:D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

gruntfürmich ::

qwea je izjavil:

http://www.iglusport.si/cevlji-nizki-st... , tudi v supergah greš lahko v hribe. Je pa res da je bolj varno doma na kavču!

ko ti bo obrnilo gleženj, sploh takim ki ne vedo kako se obuti, boš naslednjič linkal kaj visokega...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

qwea ::

gruntfürmich je izjavil:

qwea je izjavil:

http://www.iglusport.si/cevlji-nizki-st... , tudi v supergah greš lahko v hribe. Je pa res da je bolj varno doma na kavču!

ko ti bo obrnilo gleženj, sploh takim ki ne vedo kako se obuti, boš naslednjič linkal kaj visokega...

Sem mislil, da je problem v oprijemu? Karkoli Vam ne bo po godu. Uživajte v hribih po svojih sposobnostih. Ajde

MadMicka ::

Kar se tiče Šmarne gore, je tako, da po Pogačnikovi oz. plezalni poti ni glih za vsakega :)

http://www.hribi.net/izlet/vikrce_smarn...

Kar se pa tiče superg v hribih je pa tako, da za večino poti so tudi superge zadosti dobre, sploh zato, ker od tistih, ki jih v hribih vidiš v supergah, je marsikdo gorski tekač in se bo prej zgodilo kaj komu v planinskih pohodnih čevljih, kot gorskemu tekaču.

Drugače pa, po mojih izkušnjah so planinci pri nas v veliki meri ustrezno opremljeni, znajo pozdravit in tudi pomagat. Izjema so zelo obljudene točke, kamor rinejo vsi, tudi taki, ki nimajo nobene kondicije in nobene ustrezne opreme, ampak taki tako ali tako niso planinci. Vsega tega sem videl že precej, da se malce pohvalim, prehodil sem celo slovensko planinsko pot in razširjeno planinsko pot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

System ::

Brigaš se zase pa imaš dovolj problemov, res ne vidim finte kaj tebe briga kaj imajo oni obuto oz. oblečeno, njihova stvar. Glede varnosti pa tudi...so polnoletni in delajo to na lastno odgovornost. Nimaš ti kaj!

tx-z ::

Res je dost odvisn kam pa kdaj greš. Jst sm tole nedeljo šu popoldan na velko planino prek sv. primoža in ni blo žive duše nker, je pa res da je celo pot scal :D Tazga miru že doug nism meu ;)
tx-z


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pohodnih čevljev (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
858229090 (5567) theStranger
»

So te čevlji primerni za začetnika pohodnika?

Oddelek: Loža
257457 (5907) erkgheoruugh
»

Snežnik v začetku decembra?

Oddelek: Šport
395155 (3627) seminal
»

Converse All Star...ste zapriseženi legendi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8121654 (13624) Siddh
»

Hodite v gore? Kaj storite s svojimi odpadki?

Oddelek: Problemi človeštva
284222 (3353) theBill

Več podobnih tem