» »

Potovanje v času korone

Potovanje v času korone

detroit ::

TLDR; rabim z avtom daleč na sever blizu Nordkappa ali je sedaj "legalno" potovati? Nisem nikjer zasledil kakšne so omejitve potovanja po Evropi? Ima kdo kakšne izkušnje v teh časih. Z letalom sem šel že pakrat bp, z avtom pa je prečkanje meje najbrž malo drugače?
Skero

RockyS ::

Zelo drugače.

https://www.24ur.com/novice/korona/norv...

Za države vmes pa ni problema, dokler imaš potrdilo zakaj potuješ. Torej delovni nalog, pogodba o zaposlitvi, potrdilo o namestitvi itd. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

detroit ::

Ok potem Norveška odpade I guess, potem pa ostale države na poti, Finska je pa cilj.

Ooof RockyS to je bolj leisure, ker bi šel po psa ...:D

Z letalom so nam rekli da je prevelik za v kabino v "gepak" ga pa ne bi dajal. V bistvu je mali tko da ne vem kaj so težil pač "druže" na aeroportu me je odslovil
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

RockyS ::

Logično, da se letalske družbe tega otepajo. Si predstavljaš, da je na letalu nekdo, ki je alergičen na dlako ali da ima kako fobijo? Ni tako malo takih ljudi.

Po drugi strani pa vem za dosti primerov, ko je osebje vprašalo potnike, če jih moti, če se pridruži kak kosmatinec in so zmeraj dovolili. Seveda pa se je plačalo karto za prevoz živali v vsakem primeru.

detroit ::

Je že bla plačana pa so naju zavrnili, potem sem moral uzeti še dve karti (doplačilo 600EUR) pa sama it domov:)
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

c3p0 ::

V "gepak" pa ne bi preživel tiste 3h, da zdaj vse te sitnosti?

detroit ::

do sedaj sem vedno čakal samo v frankfurtu 4-6h na letališču, tko da...pod 20h zaradi te korone še nisem prispel na cilj:)
Skero

kamiKaZaA ::

Nova normalnost potovanj:

chort ::

Konec poletja me na poti od Slovenije do Estonije ni na nobeni meji nihče niti pogledal. Zdaj je morda malo drugače, ampak če imaš nek dokument (da greš po svojega psa), ne vidim problemov. Tudi trajekt Tallin-Helsinki vozi.

;-) ::

Te ukrepe samo nam predatavljajo, bil v ikei bp na hr, v it bp nihce nic ne vprasa. Kolega je sel po avto ta teden v de, nikome ništa.

detroit ::

Očitno se je cela europa odločila da ne smemo potovati zdaj. Predlagam izbris teme
Skero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanja po svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221475 (12284) VolkD
»

Kako premagati strah pred letenjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528578 (6564) franci0
»

Pot z avtom za 3 clansko druzino z avtom iz Ljubljane do Barcelone (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10321105 (18080) peko_deko
»

Potovanje v New York ali San Francisco? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10337033 (33720) Miha_T
»

Mi gremo pa ... v Bolgarijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5815225 (12616) fosil

Več podobnih tem