» »

Colorful C.H81A-BTC V20 in ECC RAM

Colorful C.H81A-BTC V20 in ECC RAM

Kamran ::

Zdravo vsem, :D

(po dolgem času)

Spet se malo oglašamo na ta forum z enim problemom... Torej imam to matično ploščo, ki sem jo dobil kot neko kompenzacijo (menjavo) za nekatere moje "spajkalne usluge" od znanca pred skoraj letom dni. Specifikacije so vsekakor zanimive (kot tudi kritike) in s strani tega znanca mi je bila predlagana ideja, da bi lahko poleg "dolgočasne" Intelove Core i5ke (45XX) gor dal tudi kakšen Intelov Xeon E3 V3 procesor (naprimer) in ECC RAM, ker je cenejši. :|

Za slednje smo malo vohali po eBayu (1 in 2), a mi izpis iz te strani za mojo matično ploščo na vliva ravno velikega zaupanja kar se tiče ECC podpore. Saj ok lahko si iz Mimovrste pač ta RAM kupim (in eno i5ko namesto Xeona), samo vseeno me zanimajo moje možnosti. :P

Meni se gre predvsem za količina spomina (32 GB sounds way better then just 16 GB). ECC funkcija mi ni pomembna. Rad bi samo, da bi se mi sistem sploh pognal, da mi ne bi matična plošča ravno piskala, ko bi procesor in pomnilnik gor dal. Z nakupom Xeona pridem ceneje skozi kot z neko i5tko primernega cenovnega ranga, a nočem pa kupit nekaj, da potem ugotovim, da to skratka ne bo delalo. Torej ECC RAM je tisti, ki me najbolj spravlja ob pamet (v smislu skladnosti z matično ploščo).

Ker sem že bral malo po S-T da na nekaterih matičnih ploščah za namizne računalnike komot tudi lepo deluje strežniški tip RAM-a. Samo so sigurno kakšni hakeljci na katere moram biti pozoren.

Torej... ideje, predlogi ?

Hvala. 8-)

klinker ::

ECC pac plata ne podpira. To je to. Nobene tople vode za odkrivat.
Prodaj kakemu majnarju, pa kupi tako s 4 sloti, ce hoces 32GB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel bo še četrtič ostal pri 14 nm (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12229834 (24012) PrimozR
»

Xeon ali?... Cene?...

Oddelek: Kaj kupiti
252919 (2150) krneki0001
»

Masina za web server

Oddelek: Kaj kupiti
221140 (935) xandros
»

8 core pc ?

Oddelek: Kaj kupiti
494619 (3446) rfmw
»

Rusi klonirajo Mace (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13611431 (7918) techfreak :)

Več podobnih tem