» »

Katera scizzor switch tipkovnica

Katera scizzor switch tipkovnica

Master_Yoda ::

Pozna kdo kaksno dobro budget friendly (pa tudi ce ni budget friendly bi prosil za priporocila) scizzor switch tipkovnico ? Sem navajen Logitech Ultra-X ki jih zaj vec ne delajo ze vec kot 10 let, na trenutni mi pa vec vse tipke ne primejo vredu.
Membranske mi ne pasejo (vsaj kolikor sem probal), mehanske pa kolikor vem imajo vse dosti vecji hod in visoke tipke - navajen na te minimalne "laptop" style tipke.

Sem videl Cherry stream, ampak folk pravi da je to slabse kot je bila Ultra-X zato se vedno iscem zamenjavo ...
Dovie'andi se tovya sagain.

prowb ::

Tudi jaz iščem nadomestilo za mojo ultra-x :) Pretestiral sem veliko zadev, pa dejanko ne najdem nič uporabnega.
Kot s sam napisal mehanske so mi "previsoke". Večina teh "nizkih" pa je polpolno sranje za tipkat...
No, jaz bi si potem želel še, da je osvetljena :)

misticnimrk ::

Sem uporabljal tudi sam Ultra-X, pa so se mi začele tipke zatikat in potem sem jo pospravil v večna lovišča..
Po spominu bi reku da je dober približek temu => tukaj.
Sicer je membranska če se ne motim...
Drugače pa Logitech še vedno dela scissor-key tipkovnice npr ta komplet.

LunKi ::

Slim profile keys mehansko ima tudi Logitech (ne spomnim se modela, celo G serija mislim da je). Super tipkovnica, potestiral na IFA sejmu lansko leto.
Sam imam mx keys in je super za pisarno z manj hoda ter bolj "laptop" style.

prowb ::

Kako se obnese mx keys? meni se hudo dopade, probal pa se nisem - tudi popolnoma poceni ni ;)

Master_Yoda ::

Jap tudi za to MX Keys sem slisal in me isto zanima - ker cena je pa astronomska hehe. Pa recimo za te logitech tipkovnice ne dobis nikjer podatka ce so anti-ghosting - ce zaznajo pritisk vec kot 3,4,5 tipk naenkrat ali ostalo ignorirajo. Ker recimo 740 nima tega in lahko samo 3 tipke na enkrat zazna kolikor sem bral kar je drek za obcasni spil. Se posebaj pri tipkovnici z ceno okoli 80 eur ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Map ::

Kako pa je MX Keys(ali pa Logitech Craft) s temi programabilnimi tipkami, jih lahko poljubno nastavljaš za vsak program, ali imajo prednastavljene za neke širše uporabljene progame?

prowb ::

Pri mx keys me moti (vsaj kolikor iz slik vidim), da manjka tipka za < >, pri levi shift tipki...

Ales ::

prowb je izjavil:

Pri mx keys me moti (vsaj kolikor iz slik vidim), da manjka tipka za < >, pri levi shift tipki...

Pravzaprav nič ne manjka, obstajajo različni standardi razporeditev tipk. Pri nekaterih te tipke pač ni tam.

Prav tako prodajalci pogosto uporabljajo marketinške fotografije in ne pazijo ali je na njih točno tista verzija tipkovnice, ki jo prodajajo. Vedno je potrebno prebrati opis..!

prowb ::

Se pravi, če vzamem xm keys, bom dobil enako razporejene tipke kot na ultra-x?
Znak < > ob levem shiftu, home, end tipke, velik enter, pravilno postavljene šumnike...?

F tipke delajo "direkt" ali je treba pritisnit FN tipko?

Pač nebi rad naročil in potem vračal, če ni potrebe...
Kje predlagate da nabavim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: prowb ()

matobeli ::

Jaz mam K280e, prej bil na ultra x (dokler ni crknila).

Sicer ne kucam kode, delam pa vseeno precej z tipkovnico. Meni je zelo všeč, ni sicer MX keys, ampak je properly full size, veliko placa za prste, lep flat črn dizajn, pa precej tiha je.
Glede na ceno je vseeno bistveno cenejša od MX keys.

Fn tipke se mogoče da uštimat tudi da delujejo primarno kot Fn. Vsaj leptopi majo to tako rešeno, tukaj pa še nisem počel tega.

Ales ::

prowb je izjavil:

Se pravi, če vzamem xm keys, bom dobil enako razporejene tipke kot na ultra-x?
Znak < > ob levem shiftu, home, end tipke, velik enter, pravilno postavljene šumnike...?

Še enkrat, isti model tipkovnice obstaja v večih verzijah razporeditve tipk. Dobil boš tisto, katero boš naročil.

Pazi, ne glej samo slike pri izdelku, pač pa podrobno preberi opis.

Če nisi siguren katero razporeditev tipk prodajajo in ali ima sploh šumnike, prilepi sem link na prav tisti izdelek v trgovini, kjer naročaš, pa ti bo že kdo pomagal razvozlati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mehanska tipkovnica (strani: 1 2 3 455 56 57 58 )

Oddelek: Kaj kupiti
2878643658 (370) PrimozR
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925174 (1378) boolsheat
»

Katero brezžično tipkovnico in miš?

Oddelek: Kaj kupiti
5640 (470) Invictus
»

Tipkovnica z osvetlitvijo za programiranje?

Oddelek: Kaj kupiti
72629 (2290) jernejl
»

Katero tipkovnico priporočate?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7911859 (8275) Half-Saint

Več podobnih tem