» »

12th Gen Intel Core - Alder Lake

12th Gen Intel Core - Alder Lake

««
10 / 35
»»

pegasus ::

To bo "raketa" takoj ko bodo OSi imeli scheduler, ki bo razumel asimetrična jedra. To, da je MS moral zaradi tega iti na win11, je zaskrbljujoč znak.

tikitoki ::

Mogoče Microsoft zgolj potrebuje korenček za privabljanje ljudi na novo platformo.

Mr.B ::

pegasus je izjavil:

To bo "raketa" takoj ko bodo OSi imeli scheduler, ki bo razumel asimetrična jedra. To, da je MS moral zaradi tega iti na win11, je zaskrbljujoč znak.

V bsitvi z Win 11 ni baje nobene spremembe razen dodatne virtualizacije. Namestiti je potrebno Intel driver ki skrbi za premetavanje niti med jedri. Tega "baje" ne bo za win 10.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnake ::

Intel rabi patch?
Kje so tisti, ki so se smejali, ko se je pisalo, da ThreadRipper rabi patch?
(v svoji nevednosti, da je to skoraj nekaj običajnega: za nove zadeve)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Skyman ::

Sej ni samo tukaj da intel 12 gen dela bolse na win 11.Tudi testi m2 so boljsi na win 11 kot na win 10.Pa tudi kaksen patch dvomim da bo pomagal,ce sam "engine" win 10 ni sposoben ukazev je brezveze tukaj patch gor ali dol.Win 10 je "star" win 11 ima pac neke smernice kam danes razvoj gre.Recimo od tega da bo razumel asumetricna jedra,ter ostale zadeve ki so danes kot tehnologija na voljo.Prej ko slej bo tudi ta win 11 povozen in bo cez 7 let recimo win 12.Updejte lahko dajo vsaki mesec samega engina pa NE!

Sicer clanek je v nemskem jeziku ampak o tem govorim..
https://www.computerbase.de/2021-09/win...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

WizzardOfOZ ::

win 11 na tablici z atomom in 4gb rama, pa 128GB emmc deluje hitreje kot windows 10. To smo že sprobal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Skyman ::

ASUS Z690 motherboards listed by Canadian retailer, starting at 222 USD

https://videocardz.com/newz/asus-z690-m...

Han ::

Cena za i9-12900K je trenutno nastavljena na okrog 850 eur.

https://www.techpowerup.com/287436/amaz...

mtosev ::

Kr dosti. Verjetno ne bo problemov z dobavo teh cpujev kot npr pri amdju.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mr.B ::

mtosev je izjavil:

Kr dosti. Verjetno ne bo problemov z dobavo teh cpujev kot npr pri amdju.

SEVEDA, zakaj pa samo K variante. Aja zaradi porabe.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

Kr dosti. Verjetno ne bo problemov z dobavo teh cpujev kot npr pri amdju.


Katerih CPUjev pa ni? In si jih tako želiš?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Han ()

Meizu ::

Tudi mene zanima kje točno ima AMD težave z dobavo. Trenutno dobiš bilokateri AMDjev cpu pri nas v sloveniji, če želiš.

mtosev ::

Poglej na Mimovrste. Samo en AMD cpu z grafiko imajo. 5700G za 407 eur. V kategoriji najde samo 20 cpujev in večina teh je Intelovih.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Han ::

Mimovrste ni merilo, sploh zadnje čase.

Za pozabljive: AMD je imel težave z dobavo ob splavitvi Zen 3 generacije.

Meizu ::

mtosev je izjavil:

Poglej na Mimovrste. Samo en AMD cpu z grafiko imajo. 5700G za 407 eur. V kategoriji najde samo 20 cpujev in večina teh je Intelovih.


https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

maš 5700g in 5600g.

tikitoki ::

Cene RX 5600X so se v zadnjih dveh tednih obutcno zvisale. Verjetno ponudna ne dohaja povprasevanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

DarwiN ::

"AMD has done a solid job over the last couple of years. We won't dismiss them of the good work that they've done, but that's over with Alder Lake and Sapphire Rapids,"
"So this period of time when people could say, "Hey, [AMD] is leading," that's over. Intel is back."

Intel CEO, Pat Gelsinger

Gotovo je. :) Zdaj se lahko AMD končno osredotoči na proizvodnjo GPUjev.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

pegasus ::

Ja ja ... ne vem kaj Intel meri, ampak perf/W gotovo ne.

DarwiN ::

IMHO bo odvisno od workloada.. Pri lažjih opravilih, vključno z gamingom, bo Intel bolj učinkovit, pri all-core napucavanju pa Ryzen.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Skyman ::

Intel Core i7-12700K Alder Lake CPU Spotted Running On Gigabyte's Z690 UD AX DDR4 Motherboard

https://wccftech.com/intel-core-i7-1270...

mtosev ::

Meizu je izjavil:

mtosev je izjavil:

Poglej na Mimovrste. Samo en AMD cpu z grafiko imajo. 5700G za 407 eur. V kategoriji najde samo 20 cpujev in večina teh je Intelovih.


https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

maš 5700g in 5600g.

A tole je najcenejši cpu z grafo 5600G za 285 eur. Se spomnim, da sn pred dvema letoma za eno gospo vzel 2200G cpu in tedaj je bila cena 110 eur.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

Poglej na Mimovrste. Samo en AMD cpu z grafiko imajo. 5700G za 407 eur. V kategoriji najde samo 20 cpujev in večina teh je Intelovih.


Ah, če ti ne znaš poiskati komponent še ne pomeni, da jih ni.
In to ni kriv AMD.

Edit: sem videl, da so me že prehiteli.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

mtosev je izjavil:

Meizu je izjavil:

mtosev je izjavil:

Poglej na Mimovrste. Samo en AMD cpu z grafiko imajo. 5700G za 407 eur. V kategoriji najde samo 20 cpujev in večina teh je Intelovih.


https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

maš 5700g in 5600g.

A tole je najcenejši cpu z grafo 5600G za 285 eur. Se spomnim, da sn pred dvema letoma za eno gospo vzel 2200G cpu in tedaj je bila cena 110 eur.

Da za veö lahko prodam rabljeno grafično RX 580X. Torej kaj hočeš povedati ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

FireSnake je izjavil:

mtosev je izjavil:

Poglej na Mimovrste. Samo en AMD cpu z grafiko imajo. 5700G za 407 eur. V kategoriji najde samo 20 cpujev in večina teh je Intelovih.


Ah, če ti ne znaš poiskati komponent še ne pomeni, da jih ni.
In to ni kriv AMD.

Edit: sem videl, da so me že prehiteli.

Čudno, da v drugih temah ljudi jokajo kako čakajo na funtech in da dobava stuffa traja predolgo. Sicer ni vezano na amd cpuje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Meizu ::

Dobava stuffa v Funtechu traja predolgo kot pri vseh drugih trgovinah, če gre za izdelke, ki jih mora trgovina dobiti iz strani tujih dobaviteljev. Če nabavljaš izdelke s kratkim dobavnim rokom (ponavadi to v večini primerov slovenskih trgovin pomeni, da gre za lokalno distribucijo), težav z dobavo ne bi smelo biti.

Mr.B ::

mtosev je izjavil:

FireSnake je izjavil:

mtosev je izjavil:

Poglej na Mimovrste. Samo en AMD cpu z grafiko imajo. 5700G za 407 eur. V kategoriji najde samo 20 cpujev in večina teh je Intelovih.


Ah, če ti ne znaš poiskati komponent še ne pomeni, da jih ni.
In to ni kriv AMD.

Edit: sem videl, da so me že prehiteli.

Čudno, da v drugih temah ljudi jokajo kako čakajo na funtech in da dobava stuffa traja predolgo. Sicer ni vezano na amd cpuje.

Core i5-11400F 2,60 GHz (Rocket Lake-S) Sockel 1200 - boxed : 200€ nicht lagernd - vorauss. Lieferdatum ungewiss

Ryzen 5 5600X 3,7 GHz (Vermeer) AM4 - mit AMD Wraith Stealth Kühler : 309,90 €* lagernd - Lieferung innerhalb 1-3 Werktage
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Meni nekako ni jasno 14 faz za VRM je sedaj minimum za te rakete. Sam vprašam, ker to je za kao učinkovit proc res malo no pod ?
Sicer bomo pa počakali da pridejo kakšni testi iger, ker sintetike, večinoma istih testov , kjer memory ravno ni nek faktor, je že videti. Res me čudi, da tega ni na voljo. sicer pa za i9 itk kot kaže potrebno kupit tisti peltier intel hladilnik.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

keba ::

MATiCEK ::

keba je izjavil:

https://www.tomshardware.com/news/intel...


Verjetno bodo v EU kar takšne cene v € kot so tukaj v $.

Nov i9 in i7 bo verjetno najbolj smiselno spariti z DDR5. Najboljše pri novem intelu pa bo to, da pade cena 5950X.

Mr.B ::

MATiCEK je izjavil:

keba je izjavil:

https://www.tomshardware.com/news/intel...


Verjetno bodo v EU kar takšne cene v € kot so tukaj v $.

Nov i9 in i7 bo verjetno najbolj smiselno spariti z DDR5. Najboljše pri novem intelu pa bo to, da pade cena 5950X.

Ker veš iz katerih razlogov.... Multicor (ce verjamemo kar je na voljo, nje) bo tam tam, s tem da bo 5950X porabil pol manj. Poraba i9 bo kar verjetno v rangu TR. Pa preden boš odpisal... Me zanima zakaj se plate začn s 14 faznimi VRM-ji....Z590 so prihajali celo z pet faznimi VRM-ji... Če so razultati podani z DDR5 spominom, no to je v štartu še dodatnih 30% cene....
Dokler ni testov vsaj nekaj iger ?, bi rekel da to kar je zunaj, bolj ali manj izven konteksta. Geek nekaj test je intlov test... Latency za CB 2x rezultat nima nekega vpliva. Lahko pa vidimo dolgoročno porabo, ki je tudi nisop podali, kako so dobili rezultate...
sedaj pa računaj kako bo i9 konkuriral 700€ R9 5950X. Prej bi rekel, ko boš vse skupaj sestavil prišel bliže TR 3960X ki se ga da dobiti za 1300€...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Skyman ::

To naj bi bil pa sedaj "real" alder lake CPU

Intel finally shows real Alder Lake CPUs for the first time
https://videocardz.com/newz/intel-final...

tikitoki ::

Who cares. Release date, benchmarki in cene.

Skyman ::

Tega mas ze 90% kar si napisal na voljo

tikitoki ::

Govorice niso zanesljiva dejstva.

WizzardOfOZ ::

Kakšen bo pa proc dvanajste generacije potem v NUCu?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

FireSnake je izjavil:

mtosev je izjavil:

Poglej na Mimovrste. Samo en AMD cpu z grafiko imajo. 5700G za 407 eur. V kategoriji najde samo 20 cpujev in večina teh je Intelovih.


Ah, če ti ne znaš poiskati komponent še ne pomeni, da jih ni.
In to ni kriv AMD.

Edit: sem videl, da so me že prehiteli.

Čudno, da v drugih temah ljudi jokajo kako čakajo na funtech in da dobava stuffa traja predolgo. Sicer ni vezano na amd cpuje.


Glede na to, da si z zadnjim stavkom sam sebe demantiral; kaj, točno, sploh želiš povedati.
AMD procesorji se dobijo, si potrdil.
Potrdili smo tudi, da ne znaš poiskati.
Razlika je tudi med nedobavljivostjo in čakanjem par dni (ogromna razlika).
Kak torej želiš povedati?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MATiCEK ::

Mr.B je izjavil:

MATiCEK je izjavil:

keba je izjavil:

https://www.tomshardware.com/news/intel...


Verjetno bodo v EU kar takšne cene v € kot so tukaj v $.

Nov i9 in i7 bo verjetno najbolj smiselno spariti z DDR5. Najboljše pri novem intelu pa bo to, da pade cena 5950X.

Ker veš iz katerih razlogov.... Multicor (ce verjamemo kar je na voljo, nje) bo tam tam, s tem da bo 5950X porabil pol manj. Poraba i9 bo kar verjetno v rangu TR. Pa preden boš odpisal... Me zanima zakaj se plate začn s 14 faznimi VRM-ji....Z590 so prihajali celo z pet faznimi VRM-ji... Če so razultati podani z DDR5 spominom, no to je v štartu še dodatnih 30% cene....
Dokler ni testov vsaj nekaj iger ?, bi rekel da to kar je zunaj, bolj ali manj izven konteksta. Geek nekaj test je intlov test... Latency za CB 2x rezultat nima nekega vpliva. Lahko pa vidimo dolgoročno porabo, ki je tudi nisop podali, kako so dobili rezultate...
sedaj pa računaj kako bo i9 konkuriral 700€ R9 5950X. Prej bi rekel, ko boš vse skupaj sestavil prišel bliže TR 3960X ki se ga da dobiti za 1300€...


Joj, joj, joj...?? A si ti sploh razumel oz. prebral kaj sem jaz napisal. Ok, da še bol podrobno napišem kaj sem mislil; v svojem zadnjem stavku sem napisal, da mi je najbol fajn pri tem da pride novi 12 gen od intela, ker bo verjetno potemtakem padla cena 5950X in bo to pol zelo dober nakup bolj smiseln kot intel 12 gen... Upam da je zdaj kaj bol jasno?

Nekdo ki bo hotel imeti nov i9 ali i7 bo verjetno tudi imel denar za dobro plato in verjetno bo tudi raje vzel DDR5. Ali pač?
Aja, kar se tiče plat ki se začnejo s 14 faznimi VRMji, verjetno bo i9 in i7 prava pečka in dvomim da bi kdo kupoval plato tipa asrock s 6 fazami za tak procesor, ker koliko mi je znano je asrock edini, ki je spacal skupaj takšne plate za Z590. Mislim, da je od asus-a najcenejša Z590 plata z 8 fazami (tudi nesmisel dajati karkoli konkretnega gor). Seveda pa so K verzije 11gen procesorjev joke in nebi bilo vredno kupovati low end Z plato, ker bi za tak denar že dobil konkretno B560 plato z enkrat več VRMji in verjetno nebi čutil razlike v zmogljivosti kot pa bi jo bolj v gretju in stabilnosti VRMjev...

DarwiN ::

Vsi ti VRMji so mišljeni predvsem za ekstremno navijanje in hard-core uporabnike. Sej tut AMD ima 14-16 fazne plate, ob tem da bo 12900k najbrž malo bolj požrešen kot 5950X..

Pa ne pozabit, da bodo Z690 plošče podpirale tudi 13. generacijo, torej predvidoma 24-jedrnike (8+16), kjer bo 13900k prej ko slej pil še malo več juica.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Vsi ti VRMji so mišljeni predvsem za ekstremno navijanje in hard-core uporabnike. Sej tut AMD ima 14-16 fazne plate, ob tem da bo 12900k najbrž malo bolj požrešen kot 5950X..

Pa ne pozabit, da bodo Z690 plošče podpirale tudi 13. generacijo, torej predvidoma 24-jedrnike (8+16), kjer bo 13900k prej ko slej pil še malo več juica.

Oprosti trenutno ni plate za gen 12 ki ima manj kot 14 faz. Lahko pa da se motim. Da vsi cakate potem 2022 ko pridejo ne k variante. Al hoces povedat kaj drugega.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

H670, B660?? Jah, pitaj boga, kdaj to izide. Skupaj z non-k procesorji, kakopak.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

p.s.: Pa ni treba čakat. Neka "cheapish" Z690 plošča, 12600kf in 32gb DDR4.. ~600€ komplet.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Meizu ::

Slabi VRMji že pri stock nastavitvah CPUja drastično vplivajo na končni freq boost. Že pri AMDjih je pri 3950x/5950x zelo odvisno od plate do plate, upam si trdit, da bo v primerih Intlov potrebna top spec plata za dejansko doseganje teh rezultatov.

Ker tudi če 1 VRM rukne ven 50 amperov, to nikakor in nikoli ne more bit sustained, ker se pregrejejo v sekundi.

FireSnake ::

Za tole ti, seveda, ne bo težko poiskati vira, ki bo to trditev potrdil, ne?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mr.B ::

Meizu ?
Problem iltla je da ima te extra PLxxxl boost sekvence. Kjer iz 125W prides na 300W.
12600kf in 32gb DDR4 za 600€ : dej se ne smešit.

50A x 14 x 1 V = 700W No je nekje kjer je peak definiran za to Gen 12. Moram poiskati, nekje je bila specifikacija Peak power za socket... Pustimo da bo po 1s proc kos staljenega silicija.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

opeter ::

Uh, sem mislil, da bodo pri novi generaciji popravili porabo. 8-O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Lonsarg ::

Sam bi blo res smešno če delajo vso to ekstra kolobocijo z varčnimi jedri. Na koncu bodo pa imeli večje TDPje kot prejšne generacije:)

Point ekstra varčnih jeder naj bi namreč bil, da naredijo hitre in varčne fanless tablete/laptope kot konkurenda ARM čipom. Če jim tega te čipi ne omogočijo je brez veze vse skupaj. Da jim pa to res rata pa morajo tudi glavna jedra biti vsaj za silo varčna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

tikitoki ::

Prehod na boljso litografijo bi moral blagodejno vplivati na varcnost. Upam, da niso sli prekomerno navijati zadeve. V roku meseca, najvec dveh, bomo imeli vecino odgovorov.

pegasus ::

Itak da so navili do maksimuma ... morajo ohranit ime pred konkurenco, fpsi so vidni in gamerji so glasni, poraba je nevidna in nikogar ne zanima ... Takle mamo, za boljši svet bi moralo biti ravno obratno.

Wrop ::

Saj jim drugega niti ne preostane. Težko boš koga prepričal za nakup, ker je njihov procesor enako zmogljiv pri približno enaki porabi, eno leto po konkurenci. Če bi to naredila kaka druga firma bi blo še sprejemljivo, Intel si pa še tega ne more privoščit. Višjo porabo je pa precej lažje skriti kot primerljivo zmogljivost. Pri kupcih 400-500 W GPU-jev, se teh 100 W več itak ne bo veliko poznalo.

tikitoki ::

pegasus je izjavil:

Itak da so navili do maksimuma ... morajo ohranit ime pred konkurenco, fpsi so vidni in gamerji so glasni, poraba je nevidna in nikogar ne zanima ... Takle mamo, za boljši svet bi moralo biti ravno obratno.


Se strinjam. Upanje umre zadnje:).

ZA bolsji svet bi potrebovali drug sistem in gamerji so najmanjsi problem.
««
10 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil procesorje Ryzen 7000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
10917297 (703) D3m
»

Procesorji Alder Lake prispejo 4. novembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9213113 (8147) FireSnack
»

11th Gen Intel Core (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
78787365 (44544) mtosev

Več podobnih tem