» »

Storil sem copyright infringement - pravna pomoč zaželena

Storil sem copyright infringement - pravna pomoč zaželena

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

Bobo95 ::

Po domače povedano, sem zajebal. Skopiral, uporabil in spreminjal sem copyrighted images - za katere nisem plačal. Danes me je pričakal tale mail: https://gyazo.com/65f5c57a5532dad94b084...
Krivda je absolutno moja, saj sem vedel kaj delam.

Je kakšen pravnik tu, ki bi mi znal povedati kaj lahko odpišem v takšnem primeru, da si ne skopljem pregloboke jame? Ali je najbolje priznati krivdo in ponuditi plačilo za copyright? Ali se narediti neumnega in trditi, da sem images našel na random free image straneh?

Ni mi problem izbrisati video vsebine, kvečjemu me je strah 150k kazni.
Idealna situacija bi bila, da mi ni treba izbrisati nič, kvečjemu plačam lastniku za copyright + nekaj odškodnine. Ali raje na to kar pozabim?

Hvala za kakršnokoli bodočo pomoč.

HappyPills ::

Us zakoni zate veljajo Jack shit. Just saying. Zbris video in basta. Nič odgovarjat.

facepalm ::

Sender zeli, da se zadeve izbrisejo ter, da se krsitve ne ponovijo. Tozil naj bi le, v kolikor stvari ostanejo online.

Bobo95 ::

HappyPills je izjavil:

Us zakoni zate veljajo Jack shit. Just saying. Zbris video in basta. Nič odgovarjat.

Ni mi sicer jasno zakaj je sploh navedel US zakon, saj sam avtor je iz UK. Na koncu maila je avtor eksplicitno rekel, da moram potrditi njegove zahteve, tako da odgovorit bo treba.

facepalm je izjavil:

Sender zeli, da se zadeve izbrisejo ter, da se krsitve ne ponovijo. Tozil naj bi le, v kolikor stvari ostanejo online.

Tako nekako sem jaz isto razumel, ampak bi vseeno rad poskusil razrešit zadeve, da je win-win, če se le da. Ampak sklepam, da če priznam krivdo, postanem lažja tarča za tožbo in moram potem kazen plačati?

kuall ::

HappyPills je izjavil:

Us zakoni zate veljajo Jack shit. Just saying. Zbris video in basta. Nič odgovarjat.

Jep, nič odgovarjat, ker boš mimgrede priznal krivdo.

Aston_11 ::

Bobo95 je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Us zakoni zate veljajo Jack shit. Just saying. Zbris video in basta. Nič odgovarjat.

Ni mi sicer jasno zakaj je sploh navedel US zakon, saj sam avtor je iz UK. Na koncu maila je avtor eksplicitno rekel, da moram potrditi njegove zahteve, tako da odgovorit bo treba.
Ne bo treba. Nisi tolk naiven, anede?

Gagatronix ::

> Ni mi sicer jasno zakaj je sploh navedel US zakon, saj sam avtor je iz UK.

Copyright troll.

> Na koncu maila je avtor eksplicitno rekel, da moram potrditi njegove zahteve, tako da odgovorit bo treba.

Poslji v bozjo mater kamor spada.

Bobo95 ::

Gagatronix je izjavil:

> Ni mi sicer jasno zakaj je sploh navedel US zakon, saj sam avtor je iz UK.

Copyright troll.

> Na koncu maila je avtor eksplicitno rekel, da moram potrditi njegove zahteve, tako da odgovorit bo treba.

Poslji v bozjo mater kamor spada.


Mail in avtor sta oba legit. Sem že prej vedel od koga "kradem". Ne gre tukaj za noben scam email, če tole impliciraš.
Če pošljem v PM, najbrž še bolj tvegam tožbo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bobo95 ()

kuall ::

Opraviči se, reci, da si zbrisal pa je. A bi še kaj rad?

facepalm ::

Bobo95 je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

> Ni mi sicer jasno zakaj je sploh navedel US zakon, saj sam avtor je iz UK.

Copyright troll.

> Na koncu maila je avtor eksplicitno rekel, da moram potrditi njegove zahteve, tako da odgovorit bo treba.

Poslji v bozjo mater kamor spada.


Mail in avtor sta oba legit. Sem že prej vedel od koga "kradem". Ne gre tukaj za noben scam, če tole impliciraš.

Ce si zelis vsebine obdrzati online bi jaz naredil tako:
- zacasno vse odstranil, kot je zahteval
- poslal sporocilo kjer bi mu sporocil, da je vsebina odstranjena (mogoce bi se tudi opravicil) in bi ga vprasal, ce je kaksna moznost dogovora, glede uporabe copyright materiala iz tvoje strani.
Vec kot "ne", ti ne more rect:)

Aston_11 ::

Najbolj se zajebe, ko se odgovarja na 1. žogo.
Npr. naslov te teme je že ubi bože.

Največja bedarija je nekaj vnaprej priznati. Potem te lahko "pacajo" po želji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Bobo95 ::

facepalm je izjavil:


Ce si zelis vsebine obdrzati online bi jaz naredil tako:
- zacasno vse odstranil, kot je zahteval
- poslal sporocilo kjer bi mu sporocil, da je vsebina odstranjena (mogoce bi se tudi opravicil) in bi ga vprasal, ce je kaksna moznost dogovora, glede uporabe copyright materiala iz tvoje strani.
Vec kot "ne", ti ne more rect:)

Bom najbrž nekaj podobnega naredil. Hvala.

Aston_11 je izjavil:

Najbolj se zajebe, ko se odgovarja na 1. žogo.
Npr. naslov te teme je že ubi bože.

Največja bedarija je nekaj vnaprej priznati. Potem te lahko "pacajo" po želji.

Hja, nisem popoln, pa še panika me daje. Imaš pa prav. Ali bi ti naredil tako gor je zgoraj 'facepalm' napisal ali kaj drugače?

Pimoz ::

Umakni video in nič odgovorjat.

Cease and desist je opozorilo. Napiše ga lahko vsak prdec. Seveda, če zahteve, če je utemeljena, ne izpolniš lahko sledi tožba. Odgovarjat pa ne, ker s tem priznaš krivdo.

facepalm je danes ob 20:25:58 izjavil:
Ce si zelis vsebine obdrzati online bi jaz naredil tako:
- zacasno vse odstranil, kot je zahteval
- poslal sporocilo kjer bi mu sporocil, da je vsebina odstranjena (mogoce bi se tudi opravicil) in bi ga vprasal, ce je kaksna moznost dogovora, glede uporabe copyright materiala iz tvoje strani.
Vec kot "ne", ti ne more rect:)

Bom najbrž nekaj podobnega naredil. Hvala.

Če je dečko na drugi strani pameten bo na sporočilo z vprašanjem koliko si dolžan odgovoril s konkretno cifro. Si tega res želiš? Ker potem ni poti nazaj - on se bo tiste cifre oklepal in jo zahteval. Saj si sam priznal, da si kršil copyright in sam predlagal, da poravnaš škodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

prowb ::

Nič ne odgovarjaj, zbriši video, zbriši email,

l0wc4 ::

Kot so ti nekateri svetovali, odstrani vsebino, ki si jo "kao" ukradel. Pobriši mail in ne odgovarjaj. Poslal je po mailu, boli te, maili so včasih nedostavljeni iz 1001 razloga, recimo da ga je SPAM filter napačno zaznal. A bi na DM iz Twitterja tudi tako paranoično reagiral?

Pimoz ::

Jaz ne bi zbrisal maila. Zato, da imaš dokaz, če boš kdaj potreboval. Si dobil, si upošteval in to je to.

Lares ::

Tako kot so napisali zgoraj, izbriši video in ne odgovarjaj. Razen če ti video prinaša bajne zaslužke in si pripravljen rizkirat.

Bobo95 ::

"If I have not received an affirmative response from you by DATE indicating that you have fully complied with these requirements, I shall consider taking any and all legal remedies available to rectify this situation."

Odpisati moram vsaj, da bom videje izbrisal, če že nič drugega. Drugače izgleda, da bo res kakšna tožba.
Najbrž se bom kar neumnega naredil, da nisem vedel in videje izbrisal. Ne morem pa kar preprosto "izbrisati maila" in upati, da zadeva gre stran. Gre se za več videjev z več milijoni ogledov.

Pimoz ::

Ne ne rabiš. Fuck him. Nima pravice zahtevat, da odgovarjaš.
Opcija, da nisi "vedel", "videl", "vzel z neke x strani" ti še vedno ostane tudi če si tiho. Ne omejuj si opcij.
Če upoštevaš njegovo zahtevo je dovolj. In tudi tožit te gre potem lahko samo za čas, ko je bil video online. Kar pa te gre lahko tudi, če mu odgovoriš.
Torej tvoj odgovor v vsakem primeru lahko pomeni samo to, da si poslabšaš opcije.

borut_p ::

Ce mu odgovoris da bos zbrisal, potem delno priznavas krivdo in ima podlago za tozbo. Sam verjetno ne bos mogel sestaviti pravno dovolj nevtralnega dopisa zato nebi niti poiskusal.
Zbrisi in adijo

Slopek ::

borut_p je izjavil:

Ce mu odgovoris da bos zbrisal, potem delno priznavas krivdo in ima podlago za tozbo. Sam verjetno ne bos mogel sestaviti pravno dovolj nevtralnega dopisa zato nebi niti poiskusal.
Zbrisi in adijo

Če pa zbriše je pa sploh kriv, kajne? To je tvoja logika. Ampak pozabljaš, da je kriv. Gre se samo zato, da ga slučajno res ne doleti kaka huda kazen.

Zbriši, pošlji potrditveni mail. Napiši, da si zbrisal in se opraviči, kot civilizirana oseba.

Tukaj pa berem samo to, kako naj nekaj prikrije. Saj sam ve da je zajebal. Verjetno bo ta na drugi strani, dosti materiala za tožbo že sam pridobil, če se bo spuščal v to. Opravičilo in kulturen dialog, v nobenem primeru ne more škoditi. V nasprotnem primeru, bi te pa jaz toliko, kolikor bi te lahko.

Uporabnik ::

Slopek je izjavil:

borut_p je izjavil:

Ce mu odgovoris da bos zbrisal, potem delno priznavas krivdo in ima podlago za tozbo. Sam verjetno ne bos mogel sestaviti pravno dovolj nevtralnega dopisa zato nebi niti poiskusal.
Zbrisi in adijo

Če pa zbriše je pa sploh kriv, kajne? To je tvoja logika. Ampak pozabljaš, da je kriv. Gre se samo zato, da ga slučajno res ne doleti kaka huda kazen.

Zbriši, pošlji potrditveni mail. Napiši, da si zbrisal in se opraviči, kot civilizirana oseba.

Tukaj pa berem samo to, kako naj nekaj prikrije. Saj sam ve da je zajebal. Verjetno bo ta na drugi strani, dosti materiala za tožbo že sam pridobil, če se bo spuščal v to. Opravičilo in kulturen dialog, v nobenem primeru ne more škoditi. V nasprotnem primeru, bi te pa jaz toliko, kolikor bi te lahko.


Ne gre za prikrivanje. Gre za to da sam sebe ne zajebeš. Nikakor ne odgovarjat, samo pobriši video. To je takokot sicer tu za kazensko pravo, ampak logika je ista. Le poglej video.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Slopek ::

Ja, ampak vseeno dokaze ta na drugi strani že ima. Dal mu je pogoje. Ti so, izbris videa in odgovor. Ne piše kaj naj odgovori. Torej naj zbriše in mu napiše samo to, da je zadeva urejena, kot je sam želel. That's it.

borut_p ::

Izbrises lahko iz kakrsnega koli razloga. Se vedno se lahko zgovarja da maila ni dobil. Ce poslje nazaj, si zapre veliko opcij

Pravica se ne deli po temu kdo ima prav ali ne, ampak po moznosti zagovora oz dokazovanja

joze67 ::

Slopek je izjavil:

Ne piše kaj naj odgovori.
...affirmative response ... indicating that you have fully complied with these requirements...

Se pravi, vržeš vsebine dol in mu odpišeš, da ti nič ni jasno, da pa preventivno, dokler se stvari ne razčistijo (meaning forever) slediš njegovim zahtevam.

Samael ::

Matr, trmoglaviš.
Naredi tako, kot ti jih je že enih 15 reklo. Izbriši in pozabi. Brez odgovarjanja. Menda ja ne boš tako zelo neumen, da boš odgovarjal na to generično oslarijo copyright trolla in nadaljeval dramo?
Samael != Samuel

korenje3 ::

Če nimaš podjetja se nebo noben ukvarjal s tabo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Aston_11 ::

Slopek je izjavil:

Ja, ampak vseeno dokaze ta na drugi strani že ima. Dal mu je pogoje. Ti so, izbris videa in odgovor. Ne piše kaj naj odgovori. Torej naj zbriše in mu napiše samo to, da je zadeva urejena, kot je sam želel. That's it.

Nimaš pojma.
Nima pa priznanja, še. Ko ga boste zajebali, da da priznanje, potem se začne veselica.

Bobo95 ::

Samael je izjavil:

Matr, trmoglaviš.
Naredi tako, kot ti jih je že enih 15 reklo. Izbriši in pozabi. Brez odgovarjanja. Menda ja ne boš tako zelo neumen, da boš odgovarjal na to generično oslarijo copyright trolla in nadaljeval dramo?

Kot sem že nekomu zgoraj napisal, ne gre za naključen copyright troll. Legit je.

korenje3 je izjavil:

Če nimaš podjetja se nebo noben ukvarjal s tabo.

S.P. - sem kar nekaj denarja zaslužil z videji.

Samael ::

Ja in? Še vedno je copyright troll, ki na dan pošlje več sto generičnih mailov, kjer se sklicuje na ameriško copyright zakonodajo in upa, da se bo kakšen cepec ujel. Želiš biti cepec? Pa mu odpisuj, kaj potem nas sprašuješ.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

korenje3 ::

Dokler ni od sodišča just ignore...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Bobo95 ::

Samael je izjavil:

Ja in? Še vedno je copyright troll, ki na dan pošlje veš sto generičnih mailov in upa, da se bo kakšen cepec ujel. Želiš biti cepec? Pa mu odpisuj, kaj potem nas sprašuješ.

Ravnokar sem ti napisal, da je legit in ni to spam mail. Tule ne gre za neke generične slike, ampak za zelo specifične slike, od avtorja, ki mi je tudi mail poslal.

Samael ::

Bobo95 je izjavil:

Samael je izjavil:

Ja in? Še vedno je copyright troll, ki na dan pošlje veš sto generičnih mailov in upa, da se bo kakšen cepec ujel. Želiš biti cepec? Pa mu odpisuj, kaj potem nas sprašuješ.

Ravnokar sem ti napisal, da je legit in ni to spam mail. Tule ne gre za neke generične slike, ampak za zelo specifične slike, od avtorja, ki mi je tudi mail poslal.

Jaz sem ti pa napisal, da kje še vedno copyright troll, ne da ni legit. Domnevam, da niti razumeš ne, kaj ti pišemo oz. nimaš razjasnjene pomene besed ... ali pa se zgolj delaš neumnega in naš nekoliko trolaš? Glej, če želiš res na vso silo odpisati, pa odpiši, ane? Kaj potem tratiš tu čas z nami. Vso pravico imaš biti neumen in početi bedarije, dokler s tem v težave spraviš le sebe. Go for it then, al kaj?
Samael != Samuel

Aston_11 ::

No ja, lahko pa obrnemo ploščo, če želiš. Glede na to, da si kradel, je prav da sprejmeš posledice. Morda so bili posti narobe zastavljeni - ni prav, da se oškoduje avtorja. Torej pripravi cekine, priznaj, kot pravi vegi logi in v bodoče ne kradi več.

Samael ::

Ja, zdaj bo dobil še en email, v katerem ga bo okrožno sodišče Louisiane povabilo na zagovor.
Glej, da se boš lepo oblekel!
Samael != Samuel

showsover ::

Ja, jaz ti ne znam svetovati drugače, kot da pogledaš podobne primere, recimo tega in še kakšnega, da vidiš, kako se je razpletli. Nasveti so verjetno dobronamerni, ne vem pa, če so pravilni, delujejo sicer zelo zaščitniško in precej paranoično. Slo-tech verjetno ni pravo mesto za takšno vprašanje.

Samael ::

Če dobiš takšno generično oslarije na mail (ja mail) ki se naslanja na ameriško zakonodajo, ti že zdrava pamet pove, da boš iz ljubega miru vsebino na katero se mail nanaša zbrisal, potem se pa s tem ne boš več ukvarjal. Moraš biti pa res en orenk cepec, da greš dejansko odpisovati.
Bog ne daj, da bi imel ljubiteljski image hosting website. Saj bi se mu od teh mailov po dveh tednih zmešalo. Pač daš dol in to je to.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

showsover ::

Samael je izjavil:

da boš iz ljubega miru zbrisal, potem se pa s tem ne boš več ukvarjal. Moraš biti pa res en orenk cepec, da greš dejansko odpisovati... Pač daš dol in to je to.


Usually problems are fixed without going to court, by discussion or negotiation.

Ne vem, možno, da bo res tiho brisanje dovolj, ni na meni, da ugotavljam pravilnost tega tako ali drugače, domnevam, da upravičenec v vsakem primeru vodi časovnico. Če govoriš iz izkušenj, super, potem je op dobil vse relevantne info.

m0LN4r ::

Premaknes v spam in se delas, kot da nisi dobil. Ce kdo kaj hoce, naj poslje po posti priporoceno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Samael ::

@gtfo a živi mogoče v ameriki? Je dobil na dom s priporočen pošiljko? Samo en jeb... generični email je, pa še ta se sklicuje na ameriške predpise.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

showsover ::

Prav, glej, nimam s tem nobenih težav, ne tako in ne drugače, ne z originalnim problemom, ne z odgovori. Žal pa premalo prepoznam zakonodajo, da bi vedel, kje se končajo domneve. Ne vem. Zato pa pravim, v izogib vsem (nepravilnim) spekulacijam predlagam, da se posvetuje se s kom, recimo s kom iz slo-ius.com (=made up) recimo... Če pa govoriš iz izkušenj, imam (jaz) problemov še manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Pimoz ::

Opravičilo in kulturen dialog, v nobenem primeru ne more škoditi.

Oh kako zelo se motiš. Vse kar rečeš se lahko uporabi proti tebi. Ne samo v Ameriki.

Premaknes v spam in se delas, kot da nisi dobil. Ce kdo kaj hoce, naj poslje po posti priporoceno.

Ni mu treba. Lahko odda direktno na sodišče ;) Tako, da ne tega počet, da ignoriraš.

Samo en jeb... generični email je, pa še ta se sklicuje na ameriške predpise.

Kot sem napisal: cease and desist pismo so grožnje (lahko fizične osebe ali celo najetega odvetnika) brez takojšnjih pravnih posledic. V stilu kaj bo, če ne bo. In lahko so poslane po mailu. Ampak upoštevat ne rabiš ničesar, defitivno pa ne rabiš odpisovat. Če bi pa rad mirno spal, pa izbrišeš na kar so se sklicevali, arhiviraš mail in pozabiš.
Če nisi zaslužil milijonov s tem videem bodo pozabili tudi oni.

Samael ::

Pimoz je izjavil:

Samo en jeb... generični email je, pa še ta se sklicuje na ameriške predpise.

Kot sem napisal: cease and desist pismo so grožnje (lahko fizične osebe ali celo najetega odvetnika) brez takojšnjih pravnih posledic. V stilu kaj bo, če ne bo. In lahko so poslane po mailu. Ampak upoštevat ne rabiš ničesar, defitivno pa ne rabiš odpisovat. Če bi pa rad mirno spal, pa izbrišeš na kar so se sklicevali, arhiviraš mail in pozabiš.
Če nisi zaslužil milijonov s tem videem bodo pozabili tudi oni.


To je meni jasno. Če bi imel free image hosting website, bi dobil tudi po deset in več takšnih mailov na teden. In kaj potem? Pač brišeš dol sliko, na katero se takedown mail nanaša, to je pa to. Še sam DMCA takedown request (ki pri nas tako ali tako ni v veljavi) ne zahteva povratne informacije ampak zgolj v grobem, da pač na zahtevo zadevo, do katere nimaš pravice, snameš dol - to je pa to.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

IL_DIAVOLO ::

Izbris in seveda opravičilo. Ne ignoriraj, ker zadeva se meni zdi kar resna.

ramiz?! ::

Jaz bi mu odgovoril, če ti lahko svoj TRR pošlje, da bi mu nakazal par $$, ker si se posral od strahu. Drugače pa sodišča v Ameriki, sploh manjša in bolj zakotna, zelo rada lovijo vzhodno evropske "kriminalce", ki kradejo slike za videe s 5000 ogledov. Zadnjič sem slišal, so enega bolgarskega vi-logerja oglobili kar prek skypa.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

Samael ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Izbris in seveda opravičilo. Ne ignoriraj, ker zadeva se meni zdi kar resna.

Ja, skrajno resna! Baje so že natisnili enosmerno letalsko vozovnico za Guantanamo Bay, samo še ugotoviti morajo, komu dostaviti. Najbolje, da jim gre naproti in samoiniciativno pošlje osebne podatke. :))
Samael != Samuel

MIHAc27 ::

Se pridružujem nasvetu: izbriši in pozabi, in ne odgovarjaj.

V kolikor bi se želel kaj zmenit za v bodoče, da bi odkupil slike, bi jaz najprej itak odstranil, nato se izgovoril, da nisem vedel da so njegove in vprašal, koliko zahteva za pravice. tudi če hoče preveč... pač rečeš da je preveč in jih ne boš kupil.

Boggs ::

Jaz se pridružujem tistim, ki pravijo da ne odgovarjaj. Verjami, manj ko bo komunikacije, bolje bo! Nič komunikacije je pa idealno! Video pa seveda pobriši. Zadeva rešena!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

BigWhale ::

Jaz bi povedal samo to, da se v tej temi ni oglasil noben pravnik in da bi se mogoce splacalo nekoliko razmisliti preden upostevas kaksen neumen nasvet. :>

poweroff ::

Točno tako. Stopi do odvetnika. Predvsem pa ne odgovarjaj.
sudo poweroff
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Copyright slike

Oddelek: Loža
443335 (1737) joze67
»

Grozi mi kazen 6000GBP+ :( (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19628180 (15227) pijavka
»

ACTA in SOPA se vračata (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
13940005 (30673) kronik
»

Netflix krade

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
308993 (7522) MrStein
»

Piratstvo nekoliko drugače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
11834936 (30326) BlaY0

Več podobnih tem