» »

Javno objavljene plače MNZ

Javno objavljene plače MNZ

««
18 / 21
»»

jernejl ::

Vsak lahko prestopi na drugo stran in - namesto mezde - kot menedžer ali kapitalist začne služiti milijone.
Če je to tako preprosto in je tam toliko denarja, potem ni razloga, da se na to pot ne poda veliko več ljudi.
Vsaka čistilka lahko odpre čistilni servis. Vsak Phantomeye tudi, in ponudi zaposlenim švicarske ali norveške plače. Če si tega ne more privoščiti, pač namesto treh čistilk po 1000 evrov vzame eno za tri tisoč in je zadeva rešena.
No, očitno stvari niso tako preproste, zato so plače na trgu dela take, kakršne so.

Phantomeye ::

jernejl je izjavil:

Vsak lahko prestopi na drugo stran in - namesto mezde - kot menedžer ali kapitalist začne služiti milijone.
Če je to tako preprosto in je tam toliko denarja, potem ni razloga, da se na to pot ne poda veliko več ljudi.
Vsaka čistilka lahko odpre čistilni servis. Vsak Phantomeye tudi, in ponudi zaposlenim švicarske ali norveške plače. Če si tega ne more privoščiti, pač namesto treh čistilk po 1000 evrov vzame eno za tri tisoč in je zadeva rešena.
No, očitno stvari niso tako preproste, zato so plače na trgu dela take, kakršne so.



evo, imam eno pesmico zate:



Tvoja predpostavka bi veljala, če bi večina delodajalcev dejansko gledala na dobrobit svojih zaposlenih, ne na maksimizacijo dobicka. ampak sure, kapitalizm

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

Pojma nimam o kakšni predpostavki govoriš.
Povedal sem, da če je tako fino biti menedžer ali kapitalist, lahko vsakdo to postane.
Tudi tisti, ki se vam zdi, da menedžerji ali kapitalisti slabo plačujejo, komot v praksi demonstrirate, da se lahko delavce plačuje mnogo bolje.
Ne zmorete, nočete, nimate časa? V redu, potem vam ne verjamemo.

Phantomeye ::

jernejl je izjavil:

Pojma nimam o kakšni predpostavki govoriš.
Povedal sem, da če je tako fino biti menedžer ali kapitalist, lahko vsakdo to postane.
Tudi tisti, ki se vam zdi, da menedžerji ali kapitalisti slabo plačujejo, komot v praksi demonstrirate, da se lahko delavce plačuje mnogo bolje.
Ne zmorete, nočete, nimate časa? V redu, potem vam ne verjamemo.


Ja, res trpijo ti kapitalisti ... tako hudo, so prisilni v lobiranje in se iti davčne gimnastike. Da bi vsaj denar, ki ga prišparajo z raznimi davčnimi oazami in podobnimi forami porabili za vlaganje v svoje zaposlene...

Malo čudno razmišljaš, če mislis, da je edini način, da se ti dokaže nasprotno to, da mora nekdo odpreti svojo firmo in demonstrirati v praksi.

Ne rabim odpirat firme, da je na daleč jasno, da dokler bodo firme gledale na to, kako bi čimveč zaslužile in čim manj plačevale ljudem. Z razlogom obstaja koncept minimalne plače, ker je to ni nič drugega kot vzvod, ki firmam odtežuje, da bi zaposlenim plačevali še manj.

Malidelničar ::

Dejstvo pa je, da je politični kader pri nas podplačan oz. ima smešne plače. zato se tudi ljudje ne gredo politike, ker se prevzemanje odgovornosti ne izplača. Ok mogoče kakšnemu zapohancu, ki si zelo popravi finančno sliko za 4 leta, če je izvoljen v DZ. Cel kup anomalij imamo, tudi takšne, kjer top pozicije - predsedniki, ministri - niso najbolje plačani in jih po plačah prehitevajo neki direktorji agencij.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

Dejstvo pa je, da je politični kader pri nas podplačan oz. ima smešne plače. zato se tudi ljudje ne gredo politike, ker se prevzemanje odgovornosti ne izplača. Ok mogoče kakšnemu zapohancu, ki si zelo popravi finančno sliko za 4 leta, če je izvoljen v DZ. Cel kup anomalij imamo, tudi takšne, kjer top pozicije - predsedniki, ministri - niso najbolje plačani in jih po plačah prehitevajo neki direktorji agencij.


Kaj ti misliš da je predsednik USA bolje plačan kot direktor in lastnik Tesle? Saj v redkokateri razviti državi imajo predsedniki parlamentov in države višje plače kot kdorkoli v državi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Za to pa je stalna praksa, da ljudje masovno zapuscajo javne sluzbe in odhajajo v gospodarstvo ter tam postanejo milijunasi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

dokler se gleda na delavce kot na strošek in ne kot na investicijo bo tako kot je.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Mato989 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

dokler se gleda na delavce kot na strošek in ne kot na investicijo bo tako kot je.


Tako je... dajmo policistom 1 mil plače ker bodo potem investicija za kaj točno?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Fritz ()

Fritz ::

Mato989 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

dokler se gleda na delavce kot na strošek in ne kot na investicijo bo tako kot je.


Tako je... dajmo policistom 1 mil plače ker bodo potem investicija za kaj točno?

Smetiš temo s svojimi moronizmi.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Mato989 ::

Fritz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

dokler se gleda na delavce kot na strošek in ne kot na investicijo bo tako kot je.


Tako je... dajmo policistom 1 mil plače ker bodo potem investicija za kaj točno?

Smetiš temo s svojimi moronizmi.


Ne WizardofOza sprašujem da če so delavci INVESTICIJA potem pa vložimo v njih milijarde pa bo super plus v državi!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Fritz ::

Delavci so investicija, zato se vanje vlaga in izobraževanja, ugodnosti in dobra plača se povrnejo. Nabijanje o milijonski plači za policista pa je moronizem, enakjo kot primerjanje policista z varnostnikom in še marsikaj, kar ti uspe naklaftrat v tej in drugih temah.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Mato989 ::

Fritz je izjavil:

Delavci so investicija, zato se vanje vlaga in izobraževanja, ugodnosti in dobra plača se povrnejo. Nabijanje o milijonski plači za policista pa je moronizem, enakjo kot primerjanje policista z varnostnikom in še marsikaj, kar ti uspe naklaftrat v tej in drugih temah.


Aja, potem pa mi povej kaj so policisti ki varujejo parlament kot je delal moj kolega v LJ če ne varnostniki? LOL

Bistvo je to, če je zaposleni investicija po tej logiki če mu dam vsak mesec 100€ višjo plačo mi mora vsak mesec nosit donos 102€ (recimo) drugače je nasedla investicija.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Fritz ::

Mato989 je izjavil:

Fritz je izjavil:

Delavci so investicija, zato se vanje vlaga in izobraževanja, ugodnosti in dobra plača se povrnejo. Nabijanje o milijonski plači za policista pa je moronizem, enakjo kot primerjanje policista z varnostnikom in še marsikaj, kar ti uspe naklaftrat v tej in drugih temah.


Aja, potem pa mi povej kaj so policisti ki varujejo parlament kot je delal moj kolega v LJ če ne varnostniki? LOL

Tuhtam kako omejen moraš biti, da ne razumeš razlike med pooblastili in zahtevanim šolanjem med policistom in varnostnikom. Pa še koliko bolj, da ne razumeš, da en policist celo kariero ne dela na varovanju pomembnih objektov in ljudi (kar spet ni enako varovanju, ki ga izvaja varnostnik).

V bistvu si se tako razvrednotil s takšnimi neumnostmi, da se bom izločil iz razprave s tabo iz humanitarnih razlogov. Jaz tako ne bom več rabil brati moronizmov, ti pa več ne boš od mene dobival komentarjev, v katerih ti razlagam kakšne moronizme pišeš. 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Mato989 ::

Fritz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Fritz je izjavil:

Delavci so investicija, zato se vanje vlaga in izobraževanja, ugodnosti in dobra plača se povrnejo. Nabijanje o milijonski plači za policista pa je moronizem, enakjo kot primerjanje policista z varnostnikom in še marsikaj, kar ti uspe naklaftrat v tej in drugih temah.


Aja, potem pa mi povej kaj so policisti ki varujejo parlament kot je delal moj kolega v LJ če ne varnostniki? LOL

Tuhtam kako omejen moraš biti, da ne razumeš razlike med pooblastili in zahtevanim šolanjem med policistom in varnostnikom. Pa še koliko bolj, da ne razumeš, da en policist celo kariero ne dela na varovanju pomembnih objektov in ljudi (kar spet ni enako varovanju, ki ga izvaja varnostnik).

V bistvu si se tako razvrednotil s takšnimi neumnostmi, da se bom izločil iz razprave s tabo iz humanitarnih razlogov. Jaz tako ne bom več rabil brati moronizmov, ti pa več ne boš od mene dobival komentarjev, v katerih ti razlagam kakšne moronizme pišeš. 8-)


Ne bluzi, policija je represivni organ malo boljša od varnostnikov, nesposobna polovit karkoli je več od majhne skupine drogerašov... ko je blo pa treba denar dobit nazaj iz oaz pa niso sposobni prisluškovat in uredit gradivo kot treba

Vi bi jih pa INVESTICIJSKO plačevali 5k na mesec

Ne se šalit.

Vse na 1.500 bruto in kdo noče lahko gre delat v privat sektor, za slovenijo pa neke škode ne bo so samo inkasanti na cestah pravih težav pa ne upajo reševat, kot smo vidli na posnetku ko ga je balkanec nadrl mu še kazni ni napisal pičketina
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Fritz ::

Zeh... >:D
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Fritz je izjavil:

Delavci so investicija, zato se vanje vlaga in izobraževanja, ugodnosti in dobra plača se povrnejo. Nabijanje o milijonski plači za policista pa je moronizem, enakjo kot primerjanje policista z varnostnikom in še marsikaj, kar ti uspe naklaftrat v tej in drugih temah.


Aja, potem pa mi povej kaj so policisti ki varujejo parlament kot je delal moj kolega v LJ če ne varnostniki? LOL

Bistvo je to, če je zaposleni investicija po tej logiki če mu dam vsak mesec 100€ višjo plačo mi mora vsak mesec nosit donos 102€ (recimo) drugače je nasedla investicija.


Ko se mato nauči novo besedo, jo potem skoz uprablja, pa niti ne razume kaj pomeni.

Ne vem po kakšni logiki misliš, da nek posameznik podjetju prinese točno toliko kot je plačan. Delodajalec delo svojega zaposlenega proda za več kot toliko.

Če jst najamem inzenirja, pa mi firma zaračuna 100€ na uro... ta inzenir ne bo videl več kot 20% te cifre na svojem računu. Pametna firma bo vlagala keš in znanje v tega inzenirja, da ga bo lahko dala v "najem" za 200€ in za bolj donosne projekte. Npr.


Ali pa če vzameš za primer čistilko..., ki spada v poklice, ki podjetju ni prinašajo dobička. Bolje plačana čistilka se bo recimo bolj potrudila pri svojem delu... in ne bo uporabljala iste krpe za wc školjko in za tvojo pisalno mizo.

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Fritz je izjavil:

Delavci so investicija, zato se vanje vlaga in izobraževanja, ugodnosti in dobra plača se povrnejo. Nabijanje o milijonski plači za policista pa je moronizem, enakjo kot primerjanje policista z varnostnikom in še marsikaj, kar ti uspe naklaftrat v tej in drugih temah.


Aja, potem pa mi povej kaj so policisti ki varujejo parlament kot je delal moj kolega v LJ če ne varnostniki? LOL

Bistvo je to, če je zaposleni investicija po tej logiki če mu dam vsak mesec 100€ višjo plačo mi mora vsak mesec nosit donos 102€ (recimo) drugače je nasedla investicija.


Ko se mato nauči novo besedo, jo potem skoz uprablja, pa niti ne razume kaj pomeni.

Ne vem po kakšni logiki misliš, da nek posameznik podjetju prinese točno toliko kot je plačan. Delodajalec delo svojega zaposlenega proda za več kot toliko.

Če jst najamem inzenirja, pa mi firma zaračuna 100€ na uro... ta inzenir ne bo videl več kot 20% te cifre na svojem računu. Pametna firma bo vlagala keš in znanje v tega inzenirja, da ga bo lahko dala v "najem" za 200€ in za bolj donosne projekte. Npr.


Ali pa če vzameš za primer čistilko..., ki spada v poklice, ki podjetju ni prinašajo dobička. Bolje plačana čistilka se bo recimo bolj potrudila pri svojem delu... in ne bo uporabljala iste krpe za wc školjko in za tvojo pisalno mizo.


Seveda, torej mene zanima ali imamo državljani in naš proračun od te "investicije" v zaposlene na MNZ profit? Ali izgubo... če izgubo moramo zmanjšat plače ali ukinit investicijo ker ni rentabilna.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Fritz je izjavil:

Delavci so investicija, zato se vanje vlaga in izobraževanja, ugodnosti in dobra plača se povrnejo. Nabijanje o milijonski plači za policista pa je moronizem, enakjo kot primerjanje policista z varnostnikom in še marsikaj, kar ti uspe naklaftrat v tej in drugih temah.


Aja, potem pa mi povej kaj so policisti ki varujejo parlament kot je delal moj kolega v LJ če ne varnostniki? LOL

Bistvo je to, če je zaposleni investicija po tej logiki če mu dam vsak mesec 100€ višjo plačo mi mora vsak mesec nosit donos 102€ (recimo) drugače je nasedla investicija.


Ko se mato nauči novo besedo, jo potem skoz uprablja, pa niti ne razume kaj pomeni.

Ne vem po kakšni logiki misliš, da nek posameznik podjetju prinese točno toliko kot je plačan. Delodajalec delo svojega zaposlenega proda za več kot toliko.

Če jst najamem inzenirja, pa mi firma zaračuna 100€ na uro... ta inzenir ne bo videl več kot 20% te cifre na svojem računu. Pametna firma bo vlagala keš in znanje v tega inzenirja, da ga bo lahko dala v "najem" za 200€ in za bolj donosne projekte. Npr.


Ali pa če vzameš za primer čistilko..., ki spada v poklice, ki podjetju ni prinašajo dobička. Bolje plačana čistilka se bo recimo bolj potrudila pri svojem delu... in ne bo uporabljala iste krpe za wc školjko in za tvojo pisalno mizo.


Seveda, torej mene zanima ali imamo državljani in naš proračun od te "investicije" v zaposlene na MNZ profit? Ali izgubo... če izgubo moramo zmanjšat plače ali ukinit investicijo ker ni rentabilna.


Verjemi, da nočeš, da policija postane for profit organizacija...

jernejl ::

Phantomeye je izjavil:

Ja, res trpijo ti kapitalisti ... tako hudo, so prisilni v lobiranje in se iti davčne gimnastike. Da bi vsaj denar, ki ga prišparajo z raznimi davčnimi oazami in podobnimi forami porabili za vlaganje v svoje zaposlene...

Malo čudno razmišljaš, če mislis, da je edini način, da se ti dokaže nasprotno to, da mora nekdo odpreti svojo firmo in demonstrirati v praksi.

Ne, to je čisto racionalno razmišljanje in prav nič čudno. Imamo trg dela, na katerem je slab milijon ljudi, in vidimo, kakšne so tam razmere in kakšno plačo si kdo zasluži.
Potem pa imamo nekega modreca na enem forumu, ki pozna absolutno resnico in ve, koliko si nekdo v resnici zasluži.
Jasno je, da bomo verjeli trgu. Lahko nas sicer prepričaš v nasprotno tako, da odpreš firmo, zaposliš ljudi z bistveno višjimi plačami in uspešno posluješ. S tem boš prav gotovo ugodno vplival na razmere na trgu dela in poskrbel za splošen dvig plač. Dokler tega ne storiš, bomo morali verjeti trenutnemu stanju na trgu in skleniti, da zgolj nabijaš o stvareh, o katerih nimaš pojma.
Če misliš, da si Jože zasluži 2x toliko, kot mu plačuje Janez, ga pač vzemi v službo in mu daj toliko, kot si zasluži. Aha, to pa ne; precej enostavneje je ob pivu v gostilni kritizirati Janeza, kako Jožeta premalo plačuje :))

Če jst najamem inzenirja, pa mi firma zaračuna 100€ na uro... ta inzenir ne bo videl več kot 20% te cifre na svojem računu. Pametna firma bo vlagala keš in znanje v tega inzenirja, da ga bo lahko dala v "najem" za 200€ in za bolj donosne projekte. Npr.
Dovolimo ti, da ustanoviš pametno firmo in se lotiš bolj donosnih projektov, kot se jih lotevajo drugi. Ti boš zadovoljen, tvoji inženirji prav tako.

Ali pa če vzameš za primer čistilko..., ki spada v poklice, ki podjetju ni prinašajo dobička. Bolje plačana čistilka se bo recimo bolj potrudila pri svojem delu... in ne bo uporabljala iste krpe za wc školjko in za tvojo pisalno mizo.
Dovolimo ti, da ustanoviš čistilni servis in bolje plačaš ljudi, ki bodo bolje delali. Ti boš zadovoljen, tvoje čistilke prav tako.

Ko moramo v našem bloku plačevati čistilni servis 100 evrov na mesec, pa se ljudje pritožujejo, da je predrago in da je treba najti kaj cenejšega. Takšni ste ljudje. Od drugih pričakujete, da delavce bolje plačujejo, ko morate pa sami razpreti denarnico, je pa povsem druga zgodba. Takrat je treba tistega na drugi strani izstradati do smrti, pa še takrat bo predrag.

Se spomnim situacije v stranki Levica, kjer so imeli zmeraj veliko za povedati okrog tega, kako kapitalisti svoje delavce slabo plačujejo, hkrati pa se je ugotovilo, da tudi oni svoje strokovne sodelavce slabo plačujejo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Phantomeye ::

jernejl je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Ja, res trpijo ti kapitalisti ... tako hudo, so prisilni v lobiranje in se iti davčne gimnastike. Da bi vsaj denar, ki ga prišparajo z raznimi davčnimi oazami in podobnimi forami porabili za vlaganje v svoje zaposlene...

Malo čudno razmišljaš, če mislis, da je edini način, da se ti dokaže nasprotno to, da mora nekdo odpreti svojo firmo in demonstrirati v praksi.

Ne, to je čisto racionalno razmišljanje in prav nič čudno. Imamo trg dela, na katerem je slab milijon ljudi, in vidimo, kakšne so tam razmere in kakšno plačo si kdo zasluži.
Potem pa imamo nekega modreca na enem forumu, ki pozna absolutno resnico in ve, koliko si nekdo v resnici zasluži.
Jasno je, da bomo verjeli trgu. Lahko nas sicer prepričaš v nasprotno tako, da odpreš firmo, zaposliš ljudi z bistveno višjimi plačami in uspešno posluješ. S tem boš prav gotovo ugodno vplival na razmere na trgu dela in poskrbel za splošen dvig plač. Dokler tega ne storiš, bomo morali verjeti trenutnemu stanju na trgu in skleniti, da zgolj nabijaš o stvareh, o katerih nimaš pojma.
Če misliš, da si Jože zasluži 2x toliko, kot mu plačuje Janez, ga pač vzemi v službo in mu daj toliko, kot si zasluži. Aha, to pa ne; precej enostavneje je ob pivu v gostilni kritizirati Janeza, kako Jožeta premalo plačuje :))

Če jst najamem inzenirja, pa mi firma zaračuna 100€ na uro... ta inzenir ne bo videl več kot 20% te cifre na svojem računu. Pametna firma bo vlagala keš in znanje v tega inzenirja, da ga bo lahko dala v "najem" za 200€ in za bolj donosne projekte. Npr.
Dovolimo ti, da ustanoviš pametno firmo in se lotiš bolj donosnih projektov, kot se jih lotevajo drugi. Ti boš zadovoljen, tvoji inženirji prav tako.

Ali pa če vzameš za primer čistilko..., ki spada v poklice, ki podjetju ni prinašajo dobička. Bolje plačana čistilka se bo recimo bolj potrudila pri svojem delu... in ne bo uporabljala iste krpe za wc školjko in za tvojo pisalno mizo.
Dovolimo ti, da ustanoviš čistilni servis in bolje plačaš ljudi, ki bodo bolje delali. Ti boš zadovoljen, tvoje čistilke prav tako.

Ko moramo v našem bloku plačevati čistilni servis 100 evrov na mesec, pa se ljudje pritožujejo, da je predrago in da je treba najti kaj cenejšega. Takšni ste ljudje. Od drugih pričakujete, da delavce bolje plačujejo, ko morate pa sami razpreti denarnico, je pa povsem druga zgodba. Takrat je treba tistega na drugi strani izstradati do smrti, pa še takrat bo predrag.

Se spomnim situacije v stranki Levica, kjer so imeli zmeraj veliko za povedati okrog tega, kako kapitalisti svoje delavce slabo plačujejo, hkrati pa se je ugotovilo, da tudi oni svoje strokovne sodelavce slabo plačujejo :D



Ni vredno ti odgovarjati, ker je tvoj nivo argumentacije:

x: treba je rešiti problem migrantov.
osebe, ki razmišjajo tako kot ti: "potem jih pa vzemi k sebi, če jih imaš tako rad".


V ameriki so probal s tem, da so rezali davke firmam, da bilo več služb za vse... kurc.

Me zanima kako se tvoje "sledenje" trgu obnese:

jernejl ::

Phantomeye je izjavil:

Ni vredno ti odgovarjati, ker je tvoj nivo argumentacije:
x: treba je rešiti problem migrantov.
osebe, ki razmišjajo tako kot ti: "potem jih pa vzemi k sebi, če jih imaš tako rad".

Ravno nasprotno. Tvojo nivo argumentacije je tak:
P: treba je rešiti problem migrantov in sicer tako, da bi jih ljudje jemali k sebi na dom.
J: potem pa začni in vzemi kakšnega, bodi vzgled kako se to dela
P ...se začne sprenevedati...

Me zanima kako se tvoje "sledenje" trgu obnese
Precej bolje kot da bi verjel naključnim nebulozam naključnih forumašev, ki se jim zdi, da vse vedo, nikakor pa niso sposobni tega dokazati.
Kaj smo za povprečno plačo dobili leta 1991 in kaj dobimo danes

Phantomeye ::

jernejl je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Ni vredno ti odgovarjati, ker je tvoj nivo argumentacije:
x: treba je rešiti problem migrantov.
osebe, ki razmišjajo tako kot ti: "potem jih pa vzemi k sebi, če jih imaš tako rad".

Ravno nasprotno. Tvojo nivo argumentacije je tak:
P: treba je rešiti problem migrantov in sicer tako, da bi jih ljudje jemali k sebi na dom.
J: potem pa začni in vzemi kakšnega, bodi vzgled kako se to dela
P ...se začne sprenevedati...

Me zanima kako se tvoje "sledenje" trgu obnese
Precej bolje kot da bi verjel naključnim nebulozam naključnih forumašev, ki se jim zdi, da vse vedo, nikakor pa niso sposobni tega dokazati.
Kaj smo za povprečno plačo dobili leta 1991 in kaj dobimo danes


heh, še vedno isto argumentiraš. problematike se ne rašuje tako, da mora oseba, ki izpostavi problem ta problem reševati. Kao "oo če si pa tako pameten, pa reši ta problem in dokaži, da je to mogoče". Pa ti povem že zdaj. Jaz tega problema nisem sposoben rešiti, ker nimam dovolj znanja in resoursev za to. To pa ne pomeni, da zato, ker jaz osebno tega nisem sposoben, to ni mogoče. Imam pa vso pravico povedati, da jaz problem vidim.

Ta tvoj link govori o življenjskih potrebščinah. Ne pa o ceni napremičnin oz. najemnini. Lahko pa za primer pokažeš infografiko / podatek o tem. Koliko je cena stanovanja danes vs 1991 oz. najemnina (z ustreznim preračunom inflacije).

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

Phantomeye je izjavil:

heh, še vedno isto argumentiraš. problematike se ne rašuje tako, da mora oseba, ki izpostavi problem ta problem reševati.
Ni res. Problem je v tem, da ti vidiš nek problem in rešitev, ki ne obstaja. Tebi se zdi, da kapitalisti plačujejo delavce slabše kot bi smeli ali morali, pa nikakor ne znaš tega dokazati. Pokaži, da je mogoče. Dokler tega ne storiš, ti pač ne moremo verjeti in bomo verjeli situaciji na trgu.

Ta tvoj link govori o življenjskih potrebščinah. Ne pa o ceni napremičnin oz. najemnini.
Ne vem v čem je problem. Tvoja slika govori o nepremičninah v ZDA, moja pa o tem, kaj si lahko s slovensko plačo danes privoščimo več, kot smo si lahko včasih.
Lahko pa gremo pogledati najbolj splošno in ugotovimo, da so plače v tem času rasle hitreje od inflacije.

Lahko pa za primer pokažeš infografiko / podatek o tem. Koliko je cena stanovanja danes vs 1991 oz. najemnina (z ustreznim preračunom inflacije).
Ne razumem zakaj je cena stanovanja merilo za karkoli. Stanovanja so včasih bila praktično zastonj, ker je bil Jazbinšek. Danes so pa draga, ampak za to niso krive prenizke plače, prav nasprotno; če bi bile plače višje, bi bila stanovanja še dražja.

nurmaln ::

Phantomeye je izjavil:


Ne rabim odpirat firme, da je na daleč jasno, da dokler bodo firme gledale na to, kako bi čimveč zaslužile in čim manj plačevale ljudem. Z razlogom obstaja koncept minimalne plače, ker je to ni nič drugega kot vzvod, ki firmam odtežuje, da bi zaposlenim plačevali še manj.

Ti si tisti ki delodajalce sili da dajo delavcu čim nižjo plačo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Phantomeye ::

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Ne rabim odpirat firme, da je na daleč jasno, da dokler bodo firme gledale na to, kako bi čimveč zaslužile in čim manj plačevale ljudem. Z razlogom obstaja koncept minimalne plače, ker je to ni nič drugega kot vzvod, ki firmam odtežuje, da bi zaposlenim plačevali še manj.

Ti si tisti ki delodajalce sili da dajo delavcu čim nižjo plačo.



In kako to počnem? lol.

m0LN4r ::

Ma nic, cim vec privatizacije in naj pokazejo kaj znajo na terenu v "praksi"

Zanimivo, da o problemih ZSja imajo najvec za povedat vsevedni zazihrani grelci stolckov v JS, da pa bi sli to prakticirat v ZS, to pa ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

showsover ::

Pportal reloaded za Dec-2020, izgleda, da so malo dopolnili poročila tudi za nazaj, gledajoč metapodatke, naredili bolj pregledno in primerljivo po povprečnih plačah v JS s seštevkom. Morda so dobili navdih na tem forumu, namreč, ločili so plače od dodatkov (pogrešam eksplicitne postavke DELOVNA USPEŠNOST, DELO PREKO POLNEGA DELOVNEGA ČASA, DEŽURSTVO, verjetno zdaj zlito v bruto plače ali kaj ali pa je muca papala), naredili povprečja po podskupinah in za celotni JS. Opažam pa, da JS (kot sem že tudi neuradno izvedel) načeloma korona-lockdown in dodatki zelo ustrezajo (!!).

+-------------------+-----------------------+--------------------+-----------------+
| Plačna podskupina | Masa bruto plač tipov | Število zaposlenih | Povprečna plača |
|                   | izplačil ABCDEGHO -   | na podlagi         |                 |
|                   | redna izplačila       | opravljenih ur     |                 |
+-------------------+-----------------------+--------------------+-----------------+
| C3 - Policisti    |         22,858,310.13 |           7,203.92 |        3,173.00 |
| SKUPAJ            |        455,121,302.03 |         180,827.99 |        2,516.87 |
+-------------------+-----------------------+--------------------+-----------------+


Torej, po opravljenih urah je na policiji zaposlenih 7.204 od 8.747 (82%) dejanskih prejemnikov dodatkov po seznamu proračunskih uporabnikov, v celotnem JS pa 180.828 od 202.323 (90%) - seštevek - osebje, ki to pripravlja, bi lahko tudi to dodalo v naslednjih izvodih poročil.

+----------------------------------------+----------+----------+--------------+------------+-----------+------------------+--------------------+----------+-----------+---------------+
| PODSKUPINA RPU                         | ŠIFRA PU | NAZIV PU | ZAPOSLENI    | PREHRANA   | PREVOZ    | NADOMESTILO ZA   | POVRAČILO ZA       | TERENSKI | JUBILEJNE | SOLIDARNOSTNA |
|                                        |          |          | (zaposlitve) | NA DELU    | NA DELO   | LOČENO ŽIVLJENJE | SLUŽBENO POTOVANJE | DODATEK  | NAGRADE   | POMOČ         |
+----------------------------------------+----------+----------+--------------+------------+-----------+------------------+--------------------+----------+-----------+---------------+
| 1.2.2. MINISTRSTVA IN ORGANI V SESTAVI | 17140    | POLICIJA |        8,747 |    632,880 |   600,543 |              281 |              9,913 |      618 |    26,306 |         1,386 |
| SKUPAJ                                 |          |          |      202,323 | 11,417,309 | 6,120,119 |            5,204 |             12,677 |   30,210 |   393,782 |        87,989 |
+----------------------------------------+----------+----------+--------------+------------+-----------+------------------+--------------------+----------+-----------+---------------+


Dajte to malo prebavit, sam sem bolj na tesno s časom in sem že malo ven padel.

PS: Nasvet za informatike začetnike - ali čimprej pridobite izkušnje in se poslovno preselite onstran meje ali pa se prekvalificirajte v policaje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Master_Yoda ::

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Ne rabim odpirat firme, da je na daleč jasno, da dokler bodo firme gledale na to, kako bi čimveč zaslužile in čim manj plačevale ljudem. Z razlogom obstaja koncept minimalne plače, ker je to ni nič drugega kot vzvod, ki firmam odtežuje, da bi zaposlenim plačevali še manj.

Ti si tisti ki delodajalce sili da dajo delavcu čim nižjo plačo.


Tako kot je drzava silila bencinske crpalke z omejeno maximalno ceno goriva da niso mogli znizati cene ne ?
Dovie'andi se tovya sagain.

showsover ::

Master_Yoda je izjavil:

Tako kot je drzava silila bencinske crpalke z omejeno maximalno ceno goriva da niso mogli znizati cene ne ?

Ja, no, zdaj, ko je prišlo do sprostive cen in so cene (vsaj NMB) nižje kot v Avstriji (praviloma 10-15% ugodnejše), je bil očitno trigger, da se je OMV spokal. Meni osebno je to sicer čisto ok. Ko pa bodo slovenske cene spet 10-15% (ali več) višje od avstrijskih, bom začel bentiti tudi jaz. Do takrat - ne.

Invictus ::

Saj so že.

Gorivo je že na starih cenah. Počasi bo 1,2 EUR liter.

Vsak nov tak je kak evro dražji. Počasi višajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

showsover ::

Cene zagotovo grejo gor (zaradi cene surove nafte in še bolj bodo šle, sem gledal projekcije, da znajo biti cene 2024 spet 100$ za sodcek) ampak jaz spremljam relativno na Avstrijo, v ponedeljek bodo, izgleda posodobili. Diesel je dražji, od avstrijskega, nekje za 4%, NMBja sta še cenejša za 4% in 6%, po starem bi (verjetno, glede na stalna razmerja in celo spodnja meja) bila cena 1,257EUR/l in 1,439EUR/l, kar pa sicer sodi v drugo temo. Za dejanske regulirane cene lahko sicer pogledamo v alternativno vesolje.

+-----------+-----------+-----------+-----------+------------------+
| Država    | 95        | 98        | Diesel    | Zadnja sprememba |
+-----------+-----------+-----------+-----------+------------------+
| Avstrija  | 1,143 EUR | 1,308 EUR | 1,101 EUR | 15. 2. 2021      |
| Slovenija | 1,096 EUR | 1,225 EUR | 1,148 EUR | 15. 2. 2021      |
+-----------+-----------+-----------+-----------+------------------+

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Invictus ::

Včeraj plačal bencin po 1,129...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

facepalm ::

Jaz pa dizel po 1.186..

showsover ::

Invictus je izjavil:

Včeraj plačal bencin po 1,129...

Aha, vidim tudi na goriva.si, ja, amzs.si mora ažurirati podatke, verjetno ne bo pred ponedeljkom; Austria in Slovenia, še vedno razlika v korist Slovenije, današnji podatki, čeprav celo višje, kot navajaš.

Moderatorji, boste tole redirectali v ono drugo Cene goriv temo?

PS: Ja, amzs.si so, izgleda, pač bolj občasni, bi pa fajn bilo, če bi dnevno ažurirali, bi precej pridobili na obiskanosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Invictus ::

1x na teden updatajo podatke, WTF ?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nurmaln ::

Master_Yoda je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Ne rabim odpirat firme, da je na daleč jasno, da dokler bodo firme gledale na to, kako bi čimveč zaslužile in čim manj plačevale ljudem. Z razlogom obstaja koncept minimalne plače, ker je to ni nič drugega kot vzvod, ki firmam odtežuje, da bi zaposlenim plačevali še manj.

Ti si tisti ki delodajalce sili da dajo delavcu čim nižjo plačo.


Tako kot je drzava silila bencinske crpalke z omejeno maximalno ceno goriva da niso mogli znizati cene ne ?

Ne. Ti kupuješ stvari tam kjer je najugodneje. Da bi te trgovci pritegnili z nizkimi cenami, probajo stroške držati čim nižje. Strošek plač je tukaj pomembna postavka. Ti torej siliš podjetje, da tekmuje s cenami in zato stiska stroške.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

KAVINSKY ::

In se je govorilo, da so decembra bili v plače šteti poračuni za nazaj.

https://www.gov.si/assets/ministrstva/M...

Mato989 ::

Ja nekaj takega ja.. baje so decembrske nerealne, kaj bodo apologeti plač rekli zdaj?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Mater, februarske (28 dni) bruto postavke so še višje od decemberskih (31 dni), če niti ne upoštevaš ca 20% COVID - 19 DODATEK ZA DELO V RIZIČNIH RAZMERAH... Lepo nas skubijo s sindikati, eni pa še ploskajo zraven, kako je to fajn in da je potrebno še bolj tolči po davkoplačevalcih.

Nič, štuentje, opustite IT študij, raje pojdite vsaj za čistilce in hišnike v policiji, se bo bolj izplačalo.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Seveda. Saj policija ima stalno neke razpise.

Prijavite se!
sudo poweroff

Invictus ::

Mogoče pa res...

Grem gledat za IT ...

https://www.policija.si/o-slovenski-pol...

Nič za nas...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

showsover ::

Matthai ti dobronamerno pravi, da vrzi proč vso svojo I/T kariero in da zamenjaj za snažilko na MNZ ali pa vsaj hišnika, ker si malo bolj tehničen :-)

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Ja ampak mene bolj zanima, ker za december so govorili da niso realne cifre KER poračun pa nagrada pa kaj jaz vem kaj še vse, no zdaj je februarska plača gori, kje je zdaj problem teh brutalno visokih prejemkov... tudi onih 9% ali koliko za varovanje meje več ni torej kakšen je razlog plač nad 3k za KARKOLI...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Mato989, sprijazni se, da si se zafykal s paravanom I/T industrije. Raje pojdi malo naštudirat, kako se cunjo vlači in šteker privije, boš imel več koristi, plačo praktično neodvisno od tržnih razmer in še sindikat te bo ščitil. Ma kakšen študij informatike ali česarkoli, če se potem zaposliš v ZS. Evo, ti jaz pravim, da si 'chose poorly'...

poweroff ::

showsover je izjavil:

Matthai ti dobronamerno pravi, da vrzi proč vso svojo I/T kariero in da zamenjaj za snažilko na MNZ ali pa vsaj hišnika, ker si malo bolj tehničen :-)

Ne, to vi nabijate nono stop.

Jaz samo pravim "put your money where your mouth is". >:D
sudo poweroff

showsover ::

poweroff je izjavil:

Jaz samo pravim "put your money where your mouth is". >:D

Ja, saj jaz mladini svetujem, da opusti študij, katerikoli, sploh I/T. Zame je že prepozno, sem prestar in nisem več dovolj fit, ne za čistilko, ne za hišnika, ne za policaja ali koga pomembnejšega. Sem že sprijaznjen, da sem 'chose... very poorly'... Zelo slabo bereš, zagotovo namerno, pomotoma ne bi mogel, za takšnega, ki predlaga, da vložimo denar, kjer imamo usta.

mtech7 ::

Nič jim ne zavidam, v pisarnah morajo imeti res grozne razmere, da dobijo po več kot 1000€ dodatka za delo v rizičnih razmerah...

Se pa sprašujem ali je sploh kdo prebolel bolezen? Sam sem bil šibek, ampak tisti dan oddelal še 2 naduri. Ker je nato test pokazal +, sem naslednji dan preležal. Še vsaka gripa me je bolj zmatrala.

Fritz ::

mtech7 je izjavil:

Nič jim ne zavidam, v pisarnah morajo imeti res grozne razmere, da dobijo po več kot 1000€ dodatka za delo v rizičnih razmerah...

Se pa sprašujem ali je sploh kdo prebolel bolezen? Sam sem bil šibek, ampak tisti dan oddelal še 2 naduri. Ker je nato test pokazal +, sem naslednji dan preležal. Še vsaka gripa me je bolj zmatrala.

Jp, ker je znano, da Covid-19 vsakega prizadene popolnoma enako, tako kot tebe.

Včasih je res bolje biti tiho kot pa vesoljnemu svetu kazati lastno omejenost.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

showsover ::

Ja, one nadšefe na generalni policijski upravi je prizadelo vsakega za vsaj 1,5-2kEUR vsak mesec, drži.
En tak virus, ko ga 3/4 ljudi ne jemlje resno.

Ps: 5 sklec za typo.

Zgodovina sprememb…

««
18 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plače v javni upravi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35549220 (30996) feryz
»

Radikalna transparentnost (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / NWO
40750197 (31493) Mato989
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26745858 (39978) dstr17_

Več podobnih tem