» »

Javno objavljene plače MNZ

Javno objavljene plače MNZ

««
8 / 21
»»

Valvoline ::

Ker so barabe v JU/JS preplacane za najmanj 50% ter jih je za 70% odvec trpimo vsi v nasprotnem taboru z naspananimi davki ter prispevki na place. Vse je to povezano. lahko bi ddv bil 10%, place pol manj obdavcene kot so sedaj.

Ashrack ::

Valvoline je izjavil:

Ker so barabe v JU/JS preplacane za najmanj 50% ter jih je za 70% odvec trpimo vsi v nasprotnem taboru z naspananimi davki ter prispevki na place. Vse je to povezano. lahko bi ddv bil 10%, place pol manj obdavcene kot so sedaj.

Zdaj imamo vlado Janeza Janse, ki je v osnovi proti JU/JS preplacili, razen za lastno rit seveda. Zanima me, zakaj potem on ni naredil nobene cistke glede tega?
....

IL_DIAVOLO ::

Ce desnica obstane nekaj časa, morda se vzpostavimo red. Ce pa pridejo na oblast levaki, pa se bo vsa golazen vrnila nazaj.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Desničarska/levičarska golazen, isto sranje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

s1m0n ::

Če bodo vedno ta iste figure na šahovnici bo popolnoma vseeno ali so na levi ali na desni strani šahovnice... Iste igralce pa gledamo že desetletja. Za drugo kot za v penzijo pa tako ali tako več niso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

IL_DIAVOLO ::

Migranti, se vec zavodov/agencij, se visja socialna in bolj razvrednoteno delo, se višji davki da se bo financno podpiralo migrante? A to želite?

Rias Gremory ::

Se močno strinjam z @floyd1 in @invictusom.

Enostaven primer, ali podjetje lažje manipulira delavce, ki so sprti med seboj ali tiste ki so povezani in se znajo pogovoriti?

Levice ni. Desnice ni. Divide et impera.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Siddh ::

Boste že nehali z migranti? Pri nas je edini problem glede migrantov njihova migracija čez naše ozemlje. Ostane jih pri nas zanemraljivo malo, tako da se strošek njih napram skoraj 200.000 zaposlenim v JS/JU ne pozna.

Dejstvo pa je da jih levica in desnica izrabljajo za neko svojo korist. Če bi jih levičarji res hoteli imet, bi jim dali več pomoči in jim olajšali postopke za azil, pa če bi se jih desničarji res radi znebili, bi konkretno zaprli mejo in strogo vračali vse, ki jih policija ulovi.

Tako kot je že več ljudi ponovilo. Deli in osvoji. Naši politiki, tako levi kot desni, v ljudeh izvabijo na plan najslabše, zato da se razdelimo na dva ekstrema.

Zadnjič sem ravno poslušal hinavščino Ljudmile Novak. Decembra lani je imela nek intervju, kjer je pozivala k medsebojnemu spoštovanju, poudarjala kako je pomembno, da imajo vsi enake pravice, kako mora vsem biti omogočeno enako prijazno okolje itd.
Leta 2015 je ista ženska na vse pretege pozivala proti istospolnim porokam. Kje je takrat bilo njeno pozivanje k spoštovanju vseh in istih pravicah za vse?

Politiki grejo z vetrom, ljudje pa hitro pozabimo preteklost in jim slepo sledimo, da jim omogočimo položaj na stolčkih. Za same politike pa je verjetno najhujše, da njihovi kolegi, ki so se po faksih (ali pa tudi ne) usmerili v gospodarstvo imajo pogosto večje cifre na plačilnih listah. Zato pa je toliko afer, ker bi vsi radi še nekaj več, niso pa dovolj kompetentni da bi v gospodarstvu pokazali kaj znajo.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

Phantomeye ::

A smo zaposleni v JS krivi, da z vami v gospodarstvu delajo k svinje z mehom? :D

Pomoje je čas, da si zamislite, kakšne delodajalce imate. Če bi bile firme malo človeške in ne bi gledale na čisti dobiček, se to ne bi dogajalo. Ker v firmah, kjer vsi delajo za minimalca, direktorji si pa izplačujejo milijone, je problem jasen.

Phantomeye ::

Valvoline je izjavil:

Ker so barabe v JU/JS preplacane za najmanj 50% ter jih je za 70% odvec trpimo vsi v nasprotnem taboru z naspananimi davki ter prispevki na place. Vse je to povezano. lahko bi ddv bil 10%, place pol manj obdavcene kot so sedaj.



Ne boš verjel, ampak mi v javnem sektorju moramo plačevati enake davke kot vi. Bi bilo pa super ja, da bi dobil cel bruto.

luli ::

Phantomeye je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Ker so barabe v JU/JS preplacane za najmanj 50% ter jih je za 70% odvec trpimo vsi v nasprotnem taboru z naspananimi davki ter prispevki na place. Vse je to povezano. lahko bi ddv bil 10%, place pol manj obdavcene kot so sedaj.



Ne boš verjel, ampak mi v javnem sektorju moramo plačevati enake davke kot vi. Bi bilo pa super ja, da bi dobil cel bruto.

Za začetek raje povej, če si ta prispevek napisal v službenem času.

Phantomeye ::

luli je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Ker so barabe v JU/JS preplacane za najmanj 50% ter jih je za 70% odvec trpimo vsi v nasprotnem taboru z naspananimi davki ter prispevki na place. Vse je to povezano. lahko bi ddv bil 10%, place pol manj obdavcene kot so sedaj.



Ne boš verjel, ampak mi v javnem sektorju moramo plačevati enake davke kot vi. Bi bilo pa super ja, da bi dobil cel bruto.

Za začetek raje povej, če si ta prispevek napisal v službenem času.


A si ga ti?

Ravno sem zaključil dizajn, ki ga delam. Zdaj sem si vzel pol ure za malico - lahko to?

luli ::

Ne ne moreš in ne smeš! Si javni uslužbenec in flancanje po forumu bi moralo biti sankcionirano. Zdaj pa se spravi delat in oddelaj to, za kar te plačujemo.

Phantomeye ::

luli je izjavil:

Ne ne moreš in ne smeš! Si javni uslužbenec in flancanje po forumu bi moralo biti sankcionirano. Zdaj pa se spravi delat in oddelaj to, za kar te plačujemo.


Kolikor vem, mi po zakonu pripada malica. Nisi odgovoril, ti šef dovoli, da flancaš po forumu?

Zgodovina sprememb…

luli ::

Tistim na borzi ne. Malica pa je že mimo. Po flancanju sodeč, pa imaš že cel dan malico.
Mimogrede sem samozaposlen, tako da mi šef dovoli, da serjem po javnem sektorju v in izven delovnega časa.

Siddh ::

Velikost javnega sektorja v odstotkih delovnega prebivalstva za različne države

V Sloveniji je dobrih 21 % delavnega prebivalstva v javnem sketorju, na Hrvaškem 25 % v Srbiji pa 30 %. Če je pri nas tak dostotek problem je težko rečt.

Glede ne-dela v javni upravi. Vsak delavec dela to kar od njega zahteva nadrejeni. Če od nekoga šef ne zahteva nič je to res vaš problem?. Razumem da je plačan iz naših davkov, ampak jaz vem če bi imel možnost dobivat solidno plačo za nič dela bi zagrabil, saj je to logično. Namesto da se pizdite čez delavce, ki so pač to izkoristili, se je treba pizditi na tiste, ki to omogočajo. Večina pa žal noče razmišljati dlje, kot se pizditi na sočloveka, ki pač hoče normalno živet. Isto je pizdenje čez tiste ki neupravičeno koristijo socialno pomoč. Kaj ti pomaga pizdenje čez nekoga, ki pač izkoristi to kar ti nočeš koristit. Te kdo ovira da izkoristiš to kar nekdo drug je?


Phantomeye ::

luli je izjavil:

Tistim na borzi ne. Malica pa je že mimo. Po flancanju sodeč, pa imaš že cel dan malico.
Mimogrede sem samozaposlen, tako da mi šef dovoli, da serjem po javnem sektorju v in izven delovnega časa.


Glej, ti poskrbi, da boš plačal davke, da bom imel plačo, jst bom pa poskrbel in naredil, kar imam na to-do-ju :)

Invictus ::

Phantomeye je izjavil:

A smo zaposleni v JS krivi, da z vami v gospodarstvu delajo k svinje z mehom? :D

Pravzaprav ja...

Počasne inšpekcije, počasno obravnavanje papirjev, korupcija, kuverte od delodajalcev, da ne govorimo o sodiščih, sploh delavskih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

A smo zaposleni v JS krivi, da z vami v gospodarstvu delajo k svinje z mehom? :D

Pravzaprav ja...

Počasne inšpekcije, počasno obravnavanje papirjev, korupcija, kuverte od delodajalcev, da ne govorimo o sodiščih, sploh delavskih...


Jst sm samo dizajner + občasni front end. jaz s postopki nimam nič. Ampak kot rečeno, gospodarstvo je v kurcu, JS je pa kriv, ker jih dovolj hitro ne kaznuje? jst še vedno vidim problem v gospodarstvu :P ker če bi bilo gospodarstvo pošteno, ne bi izrabljalo svojih zaposlenih in ne bi bilo potrebe po nadzornih organih.

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

Valvoline je izjavil:

Ker so barabe v JU/JS preplacane za najmanj 50% ter jih je za 70% odvec trpimo vsi v nasprotnem taboru z naspananimi davki ter prispevki na place. Vse je to povezano. lahko bi ddv bil 10%, place pol manj obdavcene kot so sedaj.

Če bi - hipotetično - jutri odpustili polovico "odvečnega" JS in polovili vse, ki delajo na črno, jim dali kazen in bi od jutri torej vsi plačevali DDV, nihče več ne bi plačeval delavcem "na roko"...
Ali res misliš, da bi država znižala DDV, ostale davke in blazno razbremenila plače?
Ko so v kriznih časih zviševali DDV, smo kak mesec poslušali, da gre zgolj za začasen ukrep in da bo ob normalizaciji razmer spet vse po starem. Kdor je verjel je pač verjel :(.

bbbbbb2015 ::

Siddh je izjavil:

Velikost javnega sektorja v odstotkih delovnega prebivalstva za različne države

V Sloveniji je dobrih 21 % delavnega prebivalstva v javnem sketorju, na Hrvaškem 25 % v Srbiji pa 30 %. Če je pri nas tak dostotek problem je težko rečt.


Malo je problem, kaj je javni sektor. Praviloma bi to morale biti upravne enote, ministrstva, vojska, policija, carina. Državnotvorne zadeve.

Potem mejne zadeve so šolstvo, občine. Univerze so praviloma samostojne.

Povsem out bi pa moralo biti zdravstvo, utility (komunale, ipd.). To so bolj od trga (zavarovanj, recimo) odvisne zadeve.

V Sloveniji je to Virantovo maslo, profesorček, ki se je šel malo eksperiment.

D3m ::

s1m0n je izjavil:

A je možno dobit tudi plače od privat firm :)
Mislim za določene artikle se konkretno več plača kot so vredni pa me zanima, če to zato ker so delavci dobro plačani ali zato ker firma dobro služi delavec pa na minimalcu :)


Je možno samo ne vem kaj napisati.

Izplačilo + malca/prevoz ali kaj vam bolj odgovarja?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Fritz ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Siddh je izjavil:

Velikost javnega sektorja v odstotkih delovnega prebivalstva za različne države

V Sloveniji je dobrih 21 % delavnega prebivalstva v javnem sketorju, na Hrvaškem 25 % v Srbiji pa 30 %. Če je pri nas tak dostotek problem je težko rečt.


Malo je problem, kaj je javni sektor. Praviloma bi to morale biti upravne enote, ministrstva, vojska, policija, carina. Državnotvorne zadeve.

Potem mejne zadeve so šolstvo, občine. Univerze so praviloma samostojne.

Povsem out bi pa moralo biti zdravstvo, utility (komunale, ipd.). To so bolj od trga (zavarovanj, recimo) odvisne zadeve.

V Sloveniji je to Virantovo maslo, profesorček, ki se je šel malo eksperiment.

V javni sektor sodijo javna uprava, državna uprava, lokalna samouprava in javne službe.

Lahko bi si pogledal preden začneš nabijati.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

dexterboy ::

Phantomeye je izjavil:

A smo zaposleni v JS krivi, da z vami v gospodarstvu delajo k svinje z mehom? :D
Pomoje je čas, da si zamislite, kakšne delodajalce imate. Če bi bile firme malo človeške in ne bi gledale na čisti dobiček, se to ne bi dogajalo. Ker v firmah, kjer vsi delajo za minimalca, direktorji si pa izplačujejo milijone, je problem jasen.

Si že kdaj delal v gospodarstvu? Ni mišljeno kot žaljivo vprašanje, ampak resno.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

salesky ::

Phantomeye je izjavil:

Invictus je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

A smo zaposleni v JS krivi, da z vami v gospodarstvu delajo k svinje z mehom? :D

Pravzaprav ja...

Počasne inšpekcije, počasno obravnavanje papirjev, korupcija, kuverte od delodajalcev, da ne govorimo o sodiščih, sploh delavskih...


Jst sm samo dizajner + občasni front end. jaz s postopki nimam nič. Ampak kot rečeno, gospodarstvo je v kurcu, JS je pa kriv, ker jih dovolj hitro ne kaznuje? jst še vedno vidim problem v gospodarstvu :P ker če bi bilo gospodarstvo pošteno, ne bi izrabljalo svojih zaposlenih in ne bi bilo potrebe po nadzornih organih.


Se vidi, da nimaš blage veze o realnem gospodarstvu. Kaj misliš a je JS samo inšpekcija za gospodarstvo? Namesto, da bi skrbeli za čimlažje delo in pomagali pri razvoju podjetij, nam kvečjemu mečejo polena pod noge in komplicirajo vse možne postpoke in uvajajo neka neživljenska pravila....

D3m ::

dexterboy je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

A smo zaposleni v JS krivi, da z vami v gospodarstvu delajo k svinje z mehom? :D
Pomoje je čas, da si zamislite, kakšne delodajalce imate. Če bi bile firme malo človeške in ne bi gledale na čisti dobiček, se to ne bi dogajalo. Ker v firmah, kjer vsi delajo za minimalca, direktorji si pa izplačujejo milijone, je problem jasen.

Si že kdaj delal v gospodarstvu? Ni mišljeno kot žaljivo vprašanje, ampak resno.


Ne ni delal.

Še s.p.-ja ni odprl. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Phantomeye ::

dexterboy je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

A smo zaposleni v JS krivi, da z vami v gospodarstvu delajo k svinje z mehom? :D
Pomoje je čas, da si zamislite, kakšne delodajalce imate. Če bi bile firme malo človeške in ne bi gledale na čisti dobiček, se to ne bi dogajalo. Ker v firmah, kjer vsi delajo za minimalca, direktorji si pa izplačujejo milijone, je problem jasen.

Si že kdaj delal v gospodarstvu? Ni mišljeno kot žaljivo vprašanje, ampak resno.


Kot študent :) Drugače pa imam doma dva primera iz gospodarstva, kjer šef ni plačeval nadur, dodatka za nevarno delo in podobne zadeve. Kar se je reševalo z odvetniki (česar veliko ljudi ne upa naredit).

salesky je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Invictus je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

A smo zaposleni v JS krivi, da z vami v gospodarstvu delajo k svinje z mehom? :D

Pravzaprav ja...

Počasne inšpekcije, počasno obravnavanje papirjev, korupcija, kuverte od delodajalcev, da ne govorimo o sodiščih, sploh delavskih...


Jst sm samo dizajner + občasni front end. jaz s postopki nimam nič. Ampak kot rečeno, gospodarstvo je v kurcu, JS je pa kriv, ker jih dovolj hitro ne kaznuje? jst še vedno vidim problem v gospodarstvu :P ker če bi bilo gospodarstvo pošteno, ne bi izrabljalo svojih zaposlenih in ne bi bilo potrebe po nadzornih organih.


Se vidi, da nimaš blage veze o realnem gospodarstvu. Kaj misliš a je JS samo inšpekcija za gospodarstvo? Namesto, da bi skrbeli za čimlažje delo in pomagali pri razvoju podjetij, nam kvečjemu mečejo polena pod noge in komplicirajo vse možne postpoke in uvajajo neka neživljenska pravila....


Ma ne, vem kako v kurcu je birokracija. Samo malo nazaj izzivam. Ker se pač eni obnašajo kot, da smo zaposleni v JS BORG z enim ciljem. Jaz in moje delo nima nobene veze z gospodarstvom ali drugimi inštitucijami. Kot sem rekel. Dizajner, razvijam in-house produkte. And thats it.

Zgodovina sprememb…

pffff ::

Glede policijskih plac mi pa rahlo dol visi kaj naklada Hojs, hiter pregled seznama pove, da je vecina mizerno placana. Hojsu predlagam drugo resitev, strmoglavi naj place funkcionarjev, ki jih SDS tako pridno namesca na polozaje v policiji (zadnji poizkus drzavnega udara se mu je spridil zaradi policije, zdaj bo namestil dovolj svojih vanjo, da ne bo vec tezav) in iz njih poplaca male kifeljcke, ki se valjajo v mizernih placah, pa ne bo nobenega vpliva na proracun. Aja, a "nasih", ta "rumenih" - kitajcev, pa ne smemo prikrajsati za prevelike place.


Siddh je izjavil:

Velikost javnega sektorja v odstotkih delovnega prebivalstva za različne države

V Sloveniji je dobrih 21 % delavnega prebivalstva v javnem sketorju, na Hrvaškem 25 % v Srbiji pa 30 %. Če je pri nas tak dostotek problem je težko rečt.


Dejansko v slovenijastanu sploh ni nobenega problema v velikosti javnega sektorja ampak se cela tezava skriva v nesposobnosti zaposlenih. Dokler prides na urad in uradnik misli, da si tam zaradi njega, ne pa da je sam dejansko tam zato, da ti cimprej pomaga premostiti problem, ki ga imas je verjetno res polovica za odpustiti VENDAR zaposliti nove zaposlene, ki so dejansko pripravljeni delati v korist drzavljana in drzave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

cvalsr ::

Navajam:

"Zadnjič sem ravno poslušal hinavščino Ljudmile Novak. Decembra lani je imela nek intervju, kjer je pozivala k medsebojnemu spoštovanju, poudarjala kako je pomembno, da imajo vsi enake pravice, kako mora vsem biti omogočeno enako prijazno okolje itd.
Leta 2015 je ista ženska na vse pretege pozivala proti istospolnim porokam. Kje je takrat bilo njeno pozivanje k spoštovanju vseh in istih pravicah za vse?"

Tule se pa z Ljudmilo precej strinjam. Zate pa vprašanje: Zakaj pa diskriminiraš pedofile in njihovo pravico, da se poročijo z otroci? Pa sodomiti/ke s svojimi psi? Si hinavec?

Invictus ::

Phantomeye je izjavil:

JS je pa kriv, ker jih dovolj hitro ne kaznuje? jst še vedno vidim problem v gospodarstvu :P ker če bi bilo gospodarstvo pošteno, ne bi izrabljalo svojih zaposlenih in ne bi bilo potrebe po nadzornih organih.

Ja, ker ne zaščiti delavcev, kljub jasni kršitvi zakonodaje, ampak še dodatno podpira delodajalce in kršitve le teh.

Ko bi par delodajalcev zaprli in jim pobrali premoženje, bi bil hitro mir.

Ti pa živiš v svojem milnem mehurčku, ko zraven službe v JS še malo fušaš med službenim časom...

In ti je O.K., čeprav si v hudem prekršku.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

JS je pa kriv, ker jih dovolj hitro ne kaznuje? jst še vedno vidim problem v gospodarstvu :P ker če bi bilo gospodarstvo pošteno, ne bi izrabljalo svojih zaposlenih in ne bi bilo potrebe po nadzornih organih.

Ja, ker ne zaščiti delavcev, kljub jasni kršitvi zakonodaje, ampak še dodatno podpira delodajalce in kršitve le teh.

Ko bi par delodajalcev zaprli in jim pobrali premoženje, bi bil hitro mir.

Ti pa živiš v svojem milnem mehurčku, ko zraven službe v JS še malo fušaš med službenim časom...

In ti je O.K., čeprav si v hudem prekršku.


Če misliš delo na črno. Ne ne delam na črno. In poleg službe nimam nobenega drugega dela.

Če pa misliš fušanje, da ne delam, se pa tudi motiš. Naredim, kar mi dajo za naredit, in če naredim hitreje od pričakovanega časa je to plus zame. Učinkovitost > porabljen čas.

cvalsr je izjavil:

Navajam:

"Zadnjič sem ravno poslušal hinavščino Ljudmile Novak. Decembra lani je imela nek intervju, kjer je pozivala k medsebojnemu spoštovanju, poudarjala kako je pomembno, da imajo vsi enake pravice, kako mora vsem biti omogočeno enako prijazno okolje itd.
Leta 2015 je ista ženska na vse pretege pozivala proti istospolnim porokam. Kje je takrat bilo njeno pozivanje k spoštovanju vseh in istih pravicah za vse?"

Tule se pa z Ljudmilo precej strinjam. Zate pa vprašanje: Zakaj pa diskriminiraš pedofile in njihovo pravico, da se poročijo z otroci? Pa sodomiti/ke s svojimi psi? Si hinavec?


Tebi pa osnovni pojmi niso jasni.

Če se dva moška poročita oz. dve ženski. Oz. moški in ženska, se poročijo zato, ker gre za obojestranski konsenz. Pedofil se pa z otrokom (v razvitem svetu) ne more poročiti, ker otrok ne more dati koncenza + pozicija moči. Enako velja za živali. Če se ti prva skupina zdi primerljiva je pa s tabo nekaj narobe.

Zgodovina sprememb…

Spxy ::

Pritoževali se bodo samo tisti, ki vedo da imajo previsoko plačo za to, kar opravljajo. Tisti, ki so pošteno plačani pa jim ni problem, da so na seznamu, visoko ali nizko.

dild0idis ::

pffff je izjavil:

Hojsu predlagam drugo resitev, strmoglavi naj place funkcionarjev, ki jih SDS tako pridno namesca na polozaje v policiji ...


Samo dve zadevi glede tega:

1. Vsaka Vlada do sedaj nastavlja svoje ljudi na določene položaje (ene več in ene manj).

2. Vsi ljudje, ki so nastavljeni za take in drugačne fukcionarje glede na želje Vlade oz. ministrov bi morali imeti službo samo dokler se Vlada ne zamenja torej samo za določeni čas trajanja Vlade, pa bomo hitro porihtali tole.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

m0LN4r ::

Ej moja mama je tudi kuharca/cistilka, zakaj dobi skoraj pol manj kot tiste na policiji? A tam kuhajo pa pucajo boljse?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Rias Gremory ::

Nisem prebral vseh zadnjih prispevkov. Navezujem se na prispevke glede (ne)dela v JU oz. JS.

Sem delal prakso v JU. Absolutno se strinjam, da bi se nekatera opravila lahko v večjem odstotku avtomatizirala/digitalizirala oz. opravila bolj učinkovito. To bi moralo biti prioriteta vsem uslužbencem v JU. Seveda, če ni primerne spodbude oz. sistema ki bi tako obnašanje spodbujal lahko rečem le "vso srečo".

Privat in javni sektor bi (v idealnem svetu) morala delovati v sožitju, če bi hoteli najboljše obeh svetov.
V kolikor ljudje ne zaupajo državi, da bodo sredstva pravilno in transparentno uporabljena bo utaja davkov in kakršnokoli izkoriščanje pomoči/dodatkov/česarkoli vsakodnevna stvar.

Torej, če podjetja na x ali y način izigravajo državo se bo moralo nekje drugje vzeti.
In obratno, če bodo afere o korupciji, sumljivih državnih poslih in vsem podobnem stalnica, kaj potem? Ni zaupanja v državo kar pripelje do začaranega kroga saj vendar, zakaj bi bil pošten državljan, če pa država ni.

Mislim, da to nikakor ni samo politično vprašanje ampak družbeno.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

m0LN4r ::

Fak, kolko mesalcev megle, pa se dobro placani. Zajebal sem, moral bi vse v moji moci nardit, da bi delal za policaje. Tudi wcje bi pucal za 2 jurja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Siddh ::

cvalsr je izjavil:

Navajam:

"Zadnjič sem ravno poslušal hinavščino Ljudmile Novak. Decembra lani je imela nek intervju, kjer je pozivala k medsebojnemu spoštovanju, poudarjala kako je pomembno, da imajo vsi enake pravice, kako mora vsem biti omogočeno enako prijazno okolje itd.
Leta 2015 je ista ženska na vse pretege pozivala proti istospolnim porokam. Kje je takrat bilo njeno pozivanje k spoštovanju vseh in istih pravicah za vse?"

Tule se pa z Ljudmilo precej strinjam. Zate pa vprašanje: Zakaj pa diskriminiraš pedofile in njihovo pravico, da se poročijo z otroci? Pa sodomiti/ke s svojimi psi? Si hinavec?


Če si tako omejen da enačiš homoseksualce z pedofili, potem ti tako ni pomoči. Lezbične prizore pa verjetno rad gledaš?
Za take upam da se njihovi otroci rodijo istospolno usmerjeni. Mogoče bi se nekaterim takrat posvetilo, da tega pač ne moreš spremeniti in da to ni nič slabega.
Nisem imel namena začet debate o tem, bil je samo primer kako se polotiki držijo svojih "vrednot", ampak če ste že zagrabli...


Mato989 ::

Siddh je izjavil:

cvalsr je izjavil:

Navajam:

"Zadnjič sem ravno poslušal hinavščino Ljudmile Novak. Decembra lani je imela nek intervju, kjer je pozivala k medsebojnemu spoštovanju, poudarjala kako je pomembno, da imajo vsi enake pravice, kako mora vsem biti omogočeno enako prijazno okolje itd.
Leta 2015 je ista ženska na vse pretege pozivala proti istospolnim porokam. Kje je takrat bilo njeno pozivanje k spoštovanju vseh in istih pravicah za vse?"

Tule se pa z Ljudmilo precej strinjam. Zate pa vprašanje: Zakaj pa diskriminiraš pedofile in njihovo pravico, da se poročijo z otroci? Pa sodomiti/ke s svojimi psi? Si hinavec?


Če si tako omejen da enačiš homoseksualce z pedofili, potem ti tako ni pomoči. Lezbične prizore pa verjetno rad gledaš?
Za take upam da se njihovi otroci rodijo istospolno usmerjeni. Mogoče bi se nekaterim takrat posvetilo, da tega pač ne moreš spremeniti in da to ni nič slabega.
Nisem imel namena začet debate o tem, bil je samo primer kako se polotiki držijo svojih "vrednot", ampak če ste že zagrabli...


No no, če tega ni moč spremeniti potem ne bi nekdo ki je hetero postal gej... in obratno itd... vse se da spremenit, vprašanje je kaj nekdo želi!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Zdaj pa se place uciteljev in mesalcev megle na RTV prosim.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Phantomeye ::

m0LN4r je izjavil:

Zdaj pa se place uciteljev in mesalcev megle na RTV prosim.


Posljes zahtevek, pa ti bojo menda dal podatke.

Pimoz ::

RTV in ZZZS oddano samo zato, da vidim kako to gre :)

Phantomeye ::

Pimoz je izjavil:

RTV in ZZZS oddano samo zato, da vidim kako to gre :)


Upam, da si se skliceval na tista dva člena, ki ju omenja bivša IP. Če ne pa takrat ko ti odgovorijo.

Zna pa bit, da bo trajalo - jaz sem enkrat eni banki precej škode naredil, ko sem prijavil njihovo platformo, ki je trdo kršila GDPR. Po enem letu in pol sem dobil dokumentacijo. Že čisto pozabil na to.

Pimoz ::

Prosim vas za vpogled v podatke o delovnem mestu, nazivu ali funkciji, o osnovnih plačah, o dodatkih ter delu plače za delovno uspešnost javnih uslužbencev zaposlenih na XXX. Za vpogled prosim na podlagi Zakona o sistemu plač v javnem sektorju 38. člen, 1. odstavek.

Edino kar nisem specificiral je za kateri mesec. Mi je šele potem užgalo. Morajo pa odgovorit v 20. dneh. Vsaj glede na to https://www.gov.si/teme/informacije-jav...
Razmišljam, če še kam poslat. Se da še komu spammat? =)

Valvoline ::

m0LN4r je izjavil:

Zdaj pa se place uciteljev in mesalcev megle na RTV prosim.

Haha, tem parazitom bodo se svabi zavidal. :))

m0LN4r je izjavil:

Ej moja mama je tudi kuharca/cistilka, zakaj dobi skoraj pol manj kot tiste na policiji? A tam kuhajo pa pucajo boljse?

Po mnenju tovarisev tle, je tvoja mama nesposobna ce nima 3k/mesec za 176ur v 1 izm.
:D

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

m0LN4r je izjavil:

Fak, kolko mesalcev megle, pa se dobro placani. Zajebal sem, moral bi vse v moji moci nardit, da bi delal za policaje. Tudi wcje bi pucal za 2 jurja.

Nah, kasna agencija bi bila popolna zmaga, tam se meglo ni potrebno mesat.
:))

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Pimoz je izjavil:

Prosim vas za vpogled v podatke o delovnem mestu, nazivu ali funkciji, o osnovnih plačah, o dodatkih ter delu plače za delovno uspešnost javnih uslužbencev zaposlenih na XXX. Za vpogled prosim na podlagi Zakona o sistemu plač v javnem sektorju 38. člen, 1. odstavek.

Edino kar nisem specificiral je za kateri mesec. Mi je šele potem užgalo. Morajo pa odgovorit v 20. dneh. Vsaj glede na to https://www.gov.si/teme/informacije-jav...
Razmišljam, če še kam poslat. Se da še komu spammat? =)


Bomo vidl kaj bo, sej verjetno zdej vsi to počnejo. Da smo si na jasnem. Jaz sem mnenja, da to, kar je Hojs naredil, je udarec pod pasom. Na tak način se ne pogaja. Upam pa, da je s tem sprožil plaz, ki ga bo pokopal. :P. Ker so si tudi sami na začetku "vladanja" zviševali plačne razrede - brez pogajanj.

Pimoz ::

Nah, kasna agencija bi bila popolna zmaga, tam se meglo ni potrebno mesat.

Poslano še na random na Ajpes in Agencijo za film.

Bomo vidl kaj bo, sej verjetno zdej vsi to počnejo. Da smo si na jasnem. Jaz sem mnenja, da to, kar je Hojs naredil, je udarec pod pasom. Na tak način se ne pogaja. Upam pa, da je s tem sprožil plaz, ki ga bo pokopal. :P. Ker so si tudi sami na začetku "vladanja" zviševali plačne razrede - brez pogajanj.

Ja Hojs je pocar. 1x1. Ampak če imamo možnost bom pač jo tudi uporabil. Če jih pa pokoplje pa good riddance.

bbbbbb2015 ::

Fritz je izjavil:

V javni sektor sodijo javna uprava, državna uprava, lokalna samouprava in javne službe.

Lahko bi si pogledal preden začneš nabijati.


Ti ne razumeš, kaj sem napisal. Želel sem povedati, da vse kar ni strogo državnotvorno, ne bi smel biti javni sektor. Upravne enote, policija, vojska ja, bolnice recimo ne sodijo v javni sektor. Bolnice živijo od zavarovalnic, no včasih jim proračun nakaže denar,ker slabo gospodarijo.

In želel sem povedati, da je krivec za to Virant, ki se je lotil "reforme" in naredil javni sektor še bolj nabuhel.

Unilseptij ::

Pimoz je izjavil:

Nah, kasna agencija bi bila popolna zmaga, tam se meglo ni potrebno mesat.

Poslano še na random na Ajpes in Agencijo za film.

Bomo vidl kaj bo, sej verjetno zdej vsi to počnejo. Da smo si na jasnem. Jaz sem mnenja, da to, kar je Hojs naredil, je udarec pod pasom. Na tak način se ne pogaja. Upam pa, da je s tem sprožil plaz, ki ga bo pokopal. :P. Ker so si tudi sami na začetku "vladanja" zviševali plačne razrede - brez pogajanj.

Ja Hojs je pocar. 1x1. Ampak če imamo možnost bom pač jo tudi uporabil. Če jih pa pokoplje pa good riddance.

Dobil boš točno to, kar si napisal... brez imen in priimkov.

BuDi79 ::

Tudi prej se je dalo dobiti imena in priimke...

210 najbolje plačanih profesorjev - z imeni in priimki:
https://www.24ur.com/novice/dejstva/pro...
««
8 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plače v javni upravi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35549220 (30996) feryz
»

Radikalna transparentnost (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / NWO
40750197 (31493) Mato989
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26745858 (39978) dstr17_

Več podobnih tem