» »

Javno objavljene plače MNZ

Javno objavljene plače MNZ

««
13 / 21
»»

mirancar ::

pa to je neverjetno da eni še kar zagovarjajo plače v policiji. Podatki o njihovi velikosti plač so bli javno znani že prej, in enkrat mislim da marca smo mel zarad covid dodatkov topic na to temo. Seveda vsi zagovorniki JS bashajo da podatki niso reprezantivni, in nevem kaj... takoj se najde nek minimalc ki je za njih reprezentiven

še enkrat:
http://www.pportal.gov.si/
vzameš nek random mesec, npr. januar 2020. Takrat ni blo korone, nič posebnega.

št. zaposlenih policija: 8294
masa bruto plače: 19.856.425
povprečna bruto plača: 2394
but wait, there's more:
masa dodatkov: 3.490.774
masa dodatek za delovno uspešnost: 1.204.245
masa za nadure: 1.521.147
in zdaj še povprečni bruto skupaj z vsemi temi dodatki: 3143

referenčna povprečna bruto plača za slovenijo je bila nekje 1800, in to ni zgolj "osnova" ampak vse kar lahko šteješ v normalno obdavčeni bruto

in zdaj imajo poleg tega še "covid dodatke". Ki jebeno niso enkratni ampak trajajo že nekaj časa in še naprej bodo. Kdo je sploh mnenja da so dodatki za njih upravičeni?
seveda je za sindikate edino pomembno da je razglašena epidemija. ker za življenja se gre. In nekdo je napisal nek zakon da se v primeru tega bita 0->1 lahko ropa državo kolker hočeš v imenu življenj

moje mnenje je da sindikati delajo ta absurd, zato da zaščitijo trenutno stanje. Zdaj bomo vsi zadovoljni ker policajem ne bomo dvignili plače, pozabil se bo pa na te dodatke, ki bi jih moral kr lepo vrnit...

skratka eni deli JS, to ni samo policija, nas ropajo vse državljane, samo eni tega ne razumejo.
Recimo da jim privoščimo nadpovprečne plače, ampak teli dodatki so fouš. In zdej bi se pogajal za še 10% zraven.

Pimoz ::

http://www.pportal.gov.si/

Ta portal je kar nekaj. Kaj mi bodo ti agregirani podatki. Niti slučajno ne pridem do informacij o ekstremih, kot sem sedaj. Pa me ubistvu imena prav malo zanimajo.
Dajati v javnost informacije o nekih agregacijah (seštevkih, povprečjih itd) je metanje peska v oči. Hkrati pa prikrivanje dejanskega stanja in sicer s strani tistih, ki so na "težki" strani te gugalnice.
Taki potrali ne nudijo nobene transparentnosti - kvečjemu nasprotno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

nurmaln ::

Vseeno je pa dobra referenca, ker če držijo ti podatki, je bila januarja 2020 povprečna plača v policiji (z vsemi dodatki) še celo večja kot v decembru 2020 z vsemi covid dodatki. To mi je sicer malo čudno, ampak če pa drži, potem pa nič čudnega da je taka panika ker Hojs pravi da bo zdaj objavljal za vsak mesec. Best is yet to come.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

WizzardOfOZ ::

V decembru je bila plača za november, v januarju pa za december. In z decembersko plačo so dobili 21.48% dodatka.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

m0LN4r ::

Pa so vsi dobili teh 21% al kak so ga razdeljevali?

Zakaj dobi pisarniski stemplar dodatek, blagajnicarka, ki se iz dneva v dan izpostavlja zaradi covid, mora nosit masko 8ur neprestano, pa ne dobi od drzave nic?

Kak je to kaj urejeno?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

m0LN4r je izjavil:

Pa so vsi dobili teh 21% al kak so ga razdeljevali?

Zakaj dobi pisarniski stemplar dodatek, blagajnicarka, ki se iz dneva v dan izpostavlja zaradi covid, mora nosit masko 8ur neprestano, pa ne dobi od drzave nic?

Kak je to kaj urejeno?

Pa koga boli k za blagajnicarko? Kj jo mesas v to debato?
/S

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

Pa so vsi dobili teh 21% al kak so ga razdeljevali?

Ne vem, to boš moral koga iz JU vprašat. Napisali so, da so dobili tak dodatek. Kdo ga je dobil (vsi, samo del,...) pa nimam pojma.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

nurmaln ::

WizzardOfOZ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pa so vsi dobili teh 21% al kak so ga razdeljevali?

Ne vem, to boš moral koga iz JU vprašat. Napisali so, da so dobili tak dodatek. Kdo ga je dobil (vsi, samo del,...) pa nimam pojma.

Teh 21% je bilo povprečje.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

WizzardOfOZ ::

facepalm je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pa so vsi dobili teh 21% al kak so ga razdeljevali?

Zakaj dobi pisarniski stemplar dodatek, blagajnicarka, ki se iz dneva v dan izpostavlja zaradi covid, mora nosit masko 8ur neprestano, pa ne dobi od drzave nic?

Kak je to kaj urejeno?

Pa koga boli k za blagajnicarko? Kj jo mesas v to debato?
/S


Ker je to distrakcija. Tisti hišnik, tista snažilka in tista blagajničarka. Vsi se pogovarjajo samo o teh treh, o samoh policajih pa bolj malo.
Nihče pa ne ve, če niso slučajno ravno ti trije dobili kake jubilejne nagrade zraven plače, pa imajo zato v decembru tako visoko plačo. Koliko sem seznanjen je za 30 let dela okol 800€ bruto jubilejne nagrade (ravno nekje za toliko jim pa plača odstopa od ostalih.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

VeganCyclist ::

Še ne dolg nazaj so modri vreščal, da majo minimalca. Ne spomnem se točn kdaj je to blo, ampak več kot 5 let nazaj sigurno ne.

WizzardOfOZ ::

Sej ga imajo. Pripravniki.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

facepalm ::

Upam, da bodo objavljene tudi januarske place

nurmaln ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Sej ga imajo. Pripravniki.

Hočeš potem rečt, da bi morali imeti pripravniki več od minimalca? Davkoplačevalci bi jim morali dati več kot 1000€ na mesec zato da hodijo v šolo (katero tudi mi plačujemo)?

Pa a želiš reči, da stavkajo za višanje plač pripravnikov? Al stavkajo za vse policiste? Če bi vlada sprejela stavkovne zahteve, bi to dvignilo plače samo tistih na minimalcu? Ali tudi za tiste s 3000€+?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

WizzardOfOZ ::

Če ne znaš brati, je to tvoj problem.

Nikjer nisem nič takega napisal, kar mi ti polagaš v usta. Samo povedal sem da imajo tudi pripravnike, ki so na minimalcu. In če z njihovimi plačami skačejo okoli in jih kažejo, je to problem tistih, ki se s tem ukvarjajo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

nurmaln ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Samo povedal sem da imajo tudi pripravnike, ki so na minimalcu. In če z njihovimi plačami skačejo okoli in jih kažejo, je to problem tistih, ki se s tem ukvarjajo.


No, če na podlagi plačilnih list pripravnikov uspejo prepričati splošno populacijo, da so policijske plače slabe, in se jim posledično ugodi v njihovih zahtevah po višjih plačah, potem je to tudi moj problem. Problem katerega je pa Hojs kot kaže rešil.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

WizzardOfOZ ::

Bomo videli prihodnji mesec, ko bo spet objavil koliko so policaji dobili. Če pa ne bo, bodo pa policaji. Pa se bo pokazala resnica.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

korenje3 ::

Pimoz je izjavil:

http://www.pportal.gov.si/

Ta portal je kar nekaj. Kaj mi bodo ti agregirani podatki. Niti slučajno ne pridem do informacij o ekstremih, kot sem sedaj. Pa me ubistvu imena prav malo zanimajo.
Dajati v javnost informacije o nekih agregacijah (seštevkih, povprečjih itd) je metanje peska v oči. Hkrati pa prikrivanje dejanskega stanja in sicer s strani tistih, ki so na "težki" strani te gugalnice.
Taki potrali ne nudijo nobene transparentnosti - kvečjemu nasprotno.

Ta portal ni kar nekaj. Narediš povprečenje iz poimenskega seznama in potem povprečenje iz pporstal. Iz tega vidiš offset plač.

Sicer pa počakaj čez 2 meseca, ko ne bo corona dodatkov. Pa bomo videli.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Kvinta ::

Nemoralno :8)
A.C.A.B

WizzardOfOZ ::

korenje3 je izjavil:

Sicer pa počakaj čez 2 meseca, ko ne bo corona dodatkov. Pa bomo videli.


Si siguren da takrat slučajno ne bodo dobili dvojnih dodatkov.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Pimoz ::

korenje3 je izjavil:

Pimoz je izjavil:

http://www.pportal.gov.si/

Ta portal je kar nekaj. Kaj mi bodo ti agregirani podatki. Niti slučajno ne pridem do informacij o ekstremih, kot sem sedaj. Pa me ubistvu imena prav malo zanimajo.
Dajati v javnost informacije o nekih agregacijah (seštevkih, povprečjih itd) je metanje peska v oči. Hkrati pa prikrivanje dejanskega stanja in sicer s strani tistih, ki so na "težki" strani te gugalnice.
Taki potrali ne nudijo nobene transparentnosti - kvečjemu nasprotno.

Ta portal ni kar nekaj. Narediš povprečenje iz poimenskega seznama in potem povprečenje iz pporstal. Iz tega vidiš offset plač.

Sicer pa počakaj čez 2 meseca, ko ne bo corona dodatkov. Pa bomo videli.

Ja zdaj, ko je bil tudi poimenski seznam objavljen vidim offset. Pred tem, ko smo imeli samo portal in nam tega "prodajajo" v imenu transparentnosti pa je to metanje peska v oči.

HitraSperma ::

Kako dobiš plače za vojsko iz http://www.pportal.gov.si/?
fgdsfjk

korenje3 ::

Pimoz je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Pimoz je izjavil:

http://www.pportal.gov.si/

Ta portal je kar nekaj. Kaj mi bodo ti agregirani podatki. Niti slučajno ne pridem do informacij o ekstremih, kot sem sedaj. Pa me ubistvu imena prav malo zanimajo.
Dajati v javnost informacije o nekih agregacijah (seštevkih, povprečjih itd) je metanje peska v oči. Hkrati pa prikrivanje dejanskega stanja in sicer s strani tistih, ki so na "težki" strani te gugalnice.
Taki potrali ne nudijo nobene transparentnosti - kvečjemu nasprotno.

Ta portal ni kar nekaj. Narediš povprečenje iz poimenskega seznama in potem povprečenje iz pporstal. Iz tega vidiš offset plač.

Sicer pa počakaj čez 2 meseca, ko ne bo corona dodatkov. Pa bomo videli.

Ja zdaj, ko je bil tudi poimenski seznam objavljen vidim offset. Pred tem, ko smo imeli samo portal in nam tega "prodajajo" v imenu transparentnosti pa je to metanje peska v oči.


Načeloma sedaj ko imamo poimenski seznam se vidi da so v policijo zajeti še hišniki, snažilke ipd.
Tako da imajo policaji dejansko še višje plače kot so na pportal.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

korenje3 ::

HitraSperma je izjavil:

Kako dobiš plače za vojsko iz http://www.pportal.gov.si/?


-> mesečna poročila.
-> Podatki o bruto plačah in drugih prejemkih PU

PODSKUPINA RPU ŠIFRA PU NAZIV PU ZAPOSLENI (zaposlitve) BRUTO PLAČA DODATKI DELOVNA USPEŠNOST DELO PREKO POLNEGA DELOVNEGA ČASA DEŽURSTVO PREHRANA NA DELU PREVOZ NA DELO NADOMESTILO ZA LOČENO ŽIVLJENJE POVRAČILO ZA SLUŽBENO POTOVANJE TERENSKI DODATEK JUBILEJNE NAGRADE SOLIDARNOSTNA POMOČ
1.2.2. MINISTRSTVA IN ORGANI V SESTAVI 19143 GENERALŠTAB SLOVENSKE VOJSKE 6.371 13.264.347 2.384.444 630.279 278.530 0 159.289 762.431 562 0 28.668 12.907 5.313

Za oktorber:
- osnova: 2081,98 / 1.346,85 EUR
- z dodatki: 2606,26 / 1.649,08 EUR (od tega je bruto 43EUR nadur)
- prevoz na delo: 120 EUR
- prehrana na delu: 25 EUR

Torej vsak vojak povprečno dobi 1800EUR na bančni račun vsak mesec.
Naj omenim da je to za oktober, ko ni bilo corona dodatkov.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

dexterboy ::

Kumbaja je izjavil:

Dodaj v to še cvet slovenskega novinastva na nova24, pa bodo kmalu še naslovi in slike družinskih članov objavljeni. Karkoli si že mislim o plačah policajev to ne spremeni djestva, da sta jajo in hojs naredila v enem letu škodo v slovenski policiji, ki jo bomo čutili in odpravljali še leta.
Zakaj bi jo morali MI ČUTITI IN ODPRAVLJATI še leta? To mora Policija sama pri sebi razčistiti...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

m0LN4r ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Sej ga imajo. Pripravniki.
Koliko teh je blo na tem seznamu 8400 zaposlenih? Just asking.

facepalm je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pa so vsi dobili teh 21% al kak so ga razdeljevali?

Zakaj dobi pisarniski stemplar dodatek, blagajnicarka, ki se iz dneva v dan izpostavlja zaradi covid, mora nosit masko 8ur neprestano, pa ne dobi od drzave nic?

Kak je to kaj urejeno?

Pa koga boli k za blagajnicarko? Kj jo mesas v to debato?
/S
Mesam, ker zakaj si ona ne zasluzi dodatka (sem videl /S), ce ti prakticno kasira iz dneva v dan da lahko ti jes, jaz pa niti enega policaja ali njegovo delo ne pogresam cisto nic. Celo pa ne tistih 3/4, ki samo segrevajo stolcke, kaksni dodatek in nagrade neki. Naj se nagrajuje ljudi, ki efektivno delajo in se to lahko tudi preveri. Ce dobi JS/JU dodatek zaradi korone vsepovprek, potem naj tudi vsak drzavljan, ki mora zaradi ukrepov na en ali drug nacin nositi posledice. Samo zato mesam, nic kaj posebnega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

masa dodatek za delovno uspešnost: 1.204.245
A lahko kdo od vas, ki imate veze tam notri, tocneje definirate kaj je to? A ni poanta dobrega dela policista, njegova dolznost?
Profit? Zrtvovanje izven dolznosti? Kako tocno to merijo v JS/JU ?
Prelozis dva kupa papirja namesto enega? Pospravis pisarno za sabo?

PS: Nazadnje smo vidli malo vec policajev na cesti, ko je bil kak vecji protest, pa se to jih je vecina morala s svojih uniform/opreme zbrisati prah.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mirancar ::

sej dlje časa kot premišluješ o temu, bolj gnusijo se ti javni sektor: policija, zdravstvo in univerze

imaš recimo janševe table po ljubljani "Hvala, ker ste" in maš slike zdravstvenih delavcev, policajev in prodajalk
med tem ko policaji delajo to kar delajo, so še lepi primeru pohlepnosti v zdravstvu:
-zahtevajo čimprešnje izplačilo dodatkov (da lahko čim prej vložijo v delnice in kripto al kaj?)
-zahtevajo da se jim bolniška dvigne na 100% (ker zdej v temu gold rushu se jim res ne splača bit na bolniški)
-enako kot policaji so se zmenil da VSI dobivajo te dodatke, jih poznam kar nekaj ki to dobivajo brez potrebe
-en kup ljudi smo zafukal zarad njih (zaprli dejavnosti) zato da oni ne bodo preobremenjeni. Tolko o naši solidarnosti, da vsi nosimo breme posledic "epidemije covida 19".
-njihovo povprečje plač se tudi da preverit

na drugi strani imaš prodajalke, ne dobijo popolnoma ničesar.
-V prvem valu so dobile une 200€ dodatka ki smo ga dobil vsi (pod 2600 bruto). Še jst sem dobil ta dodatek pa si ga totalno ne zaslužim, niti nimam kej z njem počet, denarja mam preveč in nikjer za zapravit.
-Božičnica npr. v Tušu je ena velka šala, nekih 50 al 100 bruto v obliki bonov
-Plače prodajalk so tudi znane. Lahko greš na Ajpes in si zračunaš povprečje. To se dejansko giblje malo nad minimalcem. Za razliko od JS kjer vsi trobijo da je nekaj malega, številke povprečja so pa znatno višje.

skratka sramota. Na fb sem videl ko je neka picerija prinesla pice zdravstvenim delavcem in jih potem šenkala, kao "Hvala ker ste".
Jaz bi jim računal dvojno, covid-19 dodatek k ceni za njih. Jebite se

Mato989 ::

mirancar je izjavil:

sej dlje časa kot premišluješ o temu, bolj gnusijo se ti javni sektor: policija, zdravstvo in univerze

imaš recimo janševe table po ljubljani "Hvala, ker ste" in maš slike zdravstvenih delavcev, policajev in prodajalk
med tem ko policaji delajo to kar delajo, so še lepi primeru pohlepnosti v zdravstvu:
-zahtevajo čimprešnje izplačilo dodatkov (da lahko čim prej vložijo v delnice in kripto al kaj?)
-zahtevajo da se jim bolniška dvigne na 100% (ker zdej v temu gold rushu se jim res ne splača bit na bolniški)
-enako kot policaji so se zmenil da VSI dobivajo te dodatke, jih poznam kar nekaj ki to dobivajo brez potrebe
-en kup ljudi smo zafukal zarad njih (zaprli dejavnosti) zato da oni ne bodo preobremenjeni. Tolko o naši solidarnosti, da vsi nosimo breme posledic "epidemije covida 19".
-njihovo povprečje plač se tudi da preverit

na drugi strani imaš prodajalke, ne dobijo popolnoma ničesar.
-V prvem valu so dobile une 200€ dodatka ki smo ga dobil vsi (pod 2600 bruto). Še jst sem dobil ta dodatek pa si ga totalno ne zaslužim, niti nimam kej z njem počet, denarja mam preveč in nikjer za zapravit.
-Božičnica npr. v Tušu je ena velka šala, nekih 50 al 100 bruto v obliki bonov
-Plače prodajalk so tudi znane. Lahko greš na Ajpes in si zračunaš povprečje. To se dejansko giblje malo nad minimalcem. Za razliko od JS kjer vsi trobijo da je nekaj malega, številke povprečja so pa znatno višje.

skratka sramota. Na fb sem videl ko je neka picerija prinesla pice zdravstvenim delavcem in jih potem šenkala, kao "Hvala ker ste".
Jaz bi jim računal dvojno, covid-19 dodatek k ceni za njih. Jebite se


Koot nakažeš viške denarja meni, jaz vem kaj bom z njim
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mirancar ::

mi je jasno da boš nakazal direkt na Binance in Kucoin.

m0LN4r ::

mirancar je izjavil:

sej dlje časa kot premišluješ o temu, bolj gnusijo se ti javni sektor: policija, zdravstvo in univerze

imaš recimo janševe table po ljubljani "Hvala, ker ste" in maš slike zdravstvenih delavcev, policajev in prodajalk
med tem ko policaji delajo to kar delajo, so še lepi primeru pohlepnosti v zdravstvu:
-zahtevajo čimprešnje izplačilo dodatkov (da lahko čim prej vložijo v delnice in kripto al kaj?)
-zahtevajo da se jim bolniška dvigne na 100% (ker zdej v temu gold rushu se jim res ne splača bit na bolniški)
-enako kot policaji so se zmenil da VSI dobivajo te dodatke, jih poznam kar nekaj ki to dobivajo brez potrebe
-en kup ljudi smo zafukal zarad njih (zaprli dejavnosti) zato da oni ne bodo preobremenjeni. Tolko o naši solidarnosti, da vsi nosimo breme posledic "epidemije covida 19".
-njihovo povprečje plač se tudi da preverit

na drugi strani imaš prodajalke, ne dobijo popolnoma ničesar.
-V prvem valu so dobile une 200€ dodatka ki smo ga dobil vsi (pod 2600 bruto). Še jst sem dobil ta dodatek pa si ga totalno ne zaslužim, niti nimam kej z njem počet, denarja mam preveč in nikjer za zapravit.
-Božičnica npr. v Tušu je ena velka šala, nekih 50 al 100 bruto v obliki bonov
-Plače prodajalk so tudi znane. Lahko greš na Ajpes in si zračunaš povprečje. To se dejansko giblje malo nad minimalcem. Za razliko od JS kjer vsi trobijo da je nekaj malega, številke povprečja so pa znatno višje.

skratka sramota. Na fb sem videl ko je neka picerija prinesla pice zdravstvenim delavcem in jih potem šenkala, kao "Hvala ker ste".
Jaz bi jim računal dvojno, covid-19 dodatek k ceni za njih. Jebite se
Lepo, iskreno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

[Michael] ::

The goal is either to pit the lower classes against themselves to prevent a revolution, or to provide a desired solution to the growing discord that strengthens the power of the elites.


Divide and rule

Poleg vseh ostalih delitev, se od objave plač MNZ-ja delimo še na javni sektor proti zasebnemu.
Ne nasedajte poceni propagandi.

mirancar ::

[Michael] je izjavil:

The goal is either to pit the lower classes against themselves to prevent a revolution, or to provide a desired solution to the growing discord that strengthens the power of the elites.


Divide and rule

Poleg vseh ostalih delitev, se od objave plač MNZ-ja delimo še na javni sektor proti zasebnemu.
Ne nasedajte poceni propagandi.

Še malo razmišlanja na to temo:
privzamemo lahko da:
-v interesu vsakega človeka je da dobi več od ostalih (oz. "čim več"). Za čim manj dela. Vsi smo pač pohlepni in želimo uživat. Tudi prodajalka bi v položaju policija bila tiho glede dodatkov in podobno. In jaz verjetno isto. S tem ni nič narobe. Samo upam da ima policaj to v mislih ko malemu človeku piše kazen za neko banalno stvar.
-v interesu države bi morali bit da je čim manj ne-enakosti

Kdo je sedaj kriv za nastalo situacijo glede tega? Vrnimo se v marec 2020. Janez Janša je razglasij epidemijo. Epidemije ni bilo, to bi moral zdaj bit vsem jasno, samo preventivno smo se zaprli.
ali je kriv:
1. janez janša osebno ker je razglasil epidemijo in ni vedel kaj to pomeni?
2. sindikat ker je takoj za tem našel nek zakon ki pravi da morjo dobit vsi njihovi ful več denarja?
3. vlada ker je ugodila sindikatom?
4. človek ki je pisal te zakone glede epidemije?
5. direktorji in ostali vodilni posameznih institucij ki so potem potalal denar tudi ljudem ki z epidemijo nimajo veze? oziroma so nas oropali.
6. so kar kol krivi zaposleni ljudje JS-ja?
7. mediji ki pritiskajo na vlado z brez veznimi rečmi?
8. spet vlada ki podleže medijem in dela odločitve na podlagi tega da bo čim več volilcev?

vem da nebom(o) nič dosegel(i), ampak zamera bo pa ostala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirancar ()

Utk ::

[Michael] je izjavil:

The goal is either to pit the lower classes against themselves to prevent a revolution, or to provide a desired solution to the growing discord that strengthens the power of the elites.


Divide and rule

Poleg vseh ostalih delitev, se od objave plač MNZ-ja delimo še na javni sektor proti zasebnemu.
Ne nasedajte poceni propagandi.

Ja ja. Ko pa JS stavka, se nič ne sekira od kod bo prišel denar.

Phantomeye ::

m0LN4r je izjavil:

masa dodatek za delovno uspešnost: 1.204.245
A lahko kdo od vas, ki imate veze tam notri, tocneje definirate kaj je to? A ni poanta dobrega dela policista, njegova dolznost?
Profit? Zrtvovanje izven dolznosti? Kako tocno to merijo v JS/JU ?
Prelozis dva kupa papirja namesto enega? Pospravis pisarno za sabo?

PS: Nazadnje smo vidli malo vec policajev na cesti, ko je bil kak vecji protest, pa se to jih je vecina morala s svojih uniform/opreme zbrisati prah.


V JU ima vsak sektor npr. določen budget za delovno uspešnost. To pomeni, da tisti, ki so nekaj časa delali nadpovprečno dobro. Predstavlji si šolo, kjer imaš tiste, ki dobijo oceno 5. In tiste, ki naredijo veliko veliko več kot ti, ki so dobili oceno 5. Pa jim daš še nekaj zraven. V JU je to 20 % k plači. Nekaj kar dobiš mogoče 1x na leto. ali 2x. To je the next best thing, ker ni koncepta božičnice.

dexterboy ::

mirancar je izjavil:

Ssej dlje časa kot premišluješ o temu, bolj gnusijo se ti javni sektor: policija, zdravstvo in univerze. Imaš recimo janševe table po ljubljani "Hvala, ker ste" in maš slike zdravstvenih delavcev, policajev in prodajalk. Med tem ko policaji delajo to kar delajo, so še lepi primeru pohlepnosti v zdravstvu:
-zahtevajo čimprešnje izplačilo dodatkov (da lahko čim prej vložijo v delnice in kripto al kaj?)
-zahtevajo da se jim bolniška dvigne na 100% (ker zdej v temu gold rushu se jim res ne splača bit na bolniški)
-enako kot policaji so se zmenil da VSI dobivajo te dodatke, jih poznam kar nekaj ki to dobivajo brez potrebe
-en kup ljudi smo zafukal zarad njih (zaprli dejavnosti) zato da oni ne bodo preobremenjeni. Tolko o naši solidarnosti, da vsi nosimo breme posledic "epidemije covida 19".
-njihovo povprečje plač se tudi da preverit
Na drugi strani imaš prodajalke, ne dobijo popolnoma ničesar.
-V prvem valu so dobile une 200€ dodatka ki smo ga dobil vsi (pod 2600 bruto). Še jst sem dobil ta dodatek pa si ga totalno ne zaslužim, niti nimam kej z njem počet, denarja mam preveč in nikjer za zapravit.
-Božičnica npr. v Tušu je ena velka šala, nekih 50 al 100 bruto v obliki bonov
-Plače prodajalk so tudi znane. Lahko greš na Ajpes in si zračunaš povprečje. To se dejansko giblje malo nad minimalcem. Za razliko od JS kjer vsi trobijo da je nekaj malega, številke povprečja so pa znatno višje.
Skratka sramota. Na fb sem videl ko je neka picerija prinesla pice zdravstvenim delavcem in jih potem šenkala, kao "Hvala ker ste". Jaz bi jim računal dvojno, covid-19 dodatek k ceni za njih. Jebite se

Se podpišem pod tole. Ker osebno poznam že nekaj primerov, ki niso bili klicani na pregled. Dveh oseb ni več... ampak pizza in TikTok so pa brezplačni!
Ker je to tema o modrih, ne bom napisal izkušnje urgence sedem dni nazaj ...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

UganiKdo ::

kaj pa ti rabis zdravnika? ali pa policijo? saj imas vse na FB.

sbawe64 ::

Na mnz so zaposleni 4 programerji, average plača 2,136.92 .
Čudno da tega ni nihče komentiral.

plače
2,723.93 
2,176.31 
2,101.82 
1,545.60 
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Mato989 ::

sbawe64 je izjavil:

Na mnz so zaposleni 4 programerji, average plača 2,136.
Čudno da tega ni nihče komentiral.

plače
2,723.93 
2,176.31
2,101.82
1,545.60


Legendarno... 75% PROGRAMERJEV na MNZ ima NIŽJO PLAČO kot faking najbolje plačani hišniki

TROLOLOL
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sbawe64 ::

btw, tu imate za celoten js/ju za 2020 (jan-avg)
https://podatki.gov.si/dataset/najvisja...


Za jan 2020 jih je 100, ne samo 50.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Vetrpiha ::

Ne spremljam točno zadeve, ampak kdo je razpizdil Hojsa?

UganiKdo je izjavil:

kaj pa ti rabis zdravnika? ali pa policijo? saj imas vse na FB.

Ker policaj, ki isto dela kot prej oziroma zdaj še manj, ko skoraj ni prometa ponoči - to je sedi in čaka v avtu celo noč, da bo ustavil 1 od 10 od skupno 30, ki so se tisto noč peljali mimo- dobi sedaj dodatek za kurac palac.
Zato ker pač.
Kjer delam pa nič dodatkov, razkuževanje, maske gor, četudi ni 100m nobenega okrog samo zato, da mi bo lahko gospod na ulici pisal kazen, ker jem krof.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

UganiKdo ::

Kaj si revez moral nov account naredit? Ccc, upqm da te niso se iz fb dol vrgli, ker to bi bila zate res tragedija.

john55 ::

kaj v bistvu pomeni prehod na drugačen sistem plač v policiji?
se gre za to da se ne ponovi leak (oziroma da se leak ne razširi na celoten JS)? se gre za to da se nekaj naredi na to temo previsokih plač (ampak le v očeh javnosti)? mogoče za to, da vpogled v plače za naprej ne bo več viden javnosti? ... mi ni še jasno...

Fritz ::

john55 je izjavil:

kaj v bistvu pomeni prehod na drugačen sistem plač v policiji?
se gre za to da se ne ponovi leak (oziroma da se leak ne razširi na celoten JS)? se gre za to da se nekaj naredi na to temo previsokih plač (ampak le v očeh javnosti)? mogoče za to, da vpogled v plače za naprej ne bo več viden javnosti? ... mi ni še jasno...

Gre za to, da se ločijo od enotnega plačnega sistema, kar ima spet dobre in slabe lastnosti. Seveda bi to potem potegnilo še vojsko, carino in pravosodje (pravosodni policisti).

Enako si že nekaj časa prizadevajo zdravniki, ker jih moti omejitev navzgor. Pa jih na nek način razumem, ker menedžerji v paradržavnih podjetjih nimajo teh ovir pa tudi nobene resne odgovornosti.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

TESKAn ::

Gre se za to, da potem nimaš omejitve navzgor in lahko "ta prave" kaznuješ ali nagradiš, ne da bi vplival na druge sektorje. Na primer "discipliniraš" policijo, pa se ti ne spuntajo zraven še zdravniki in učitelji.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

john55 ::

bodo potem plače še vedno javno vidne ali ne?

jernejl ::

Danes je bilo slišati vest, da so pri Policiji zaznali pomanjkanje župnikov in bodo bojda v svoje vrste vzeli še dva.
Pa sem iz firbca pogledal, kako stojijo zadeve z obstoječim:

Policijski svetnik - policijski vikar: 2.451,44€

Je pa zanimivo, zakaj morajo biti policisti tako zelo privilegirani, da jim mora država plačevati versko oskrbo na delovnem mestu.
Potem bi bilo pošteno, če bi to bilo omogočeno vsem zaposlenim. Farška oblast bi lahko denimo sprejela zakon, po katerem bi v vsako podjetje z vsaj 10 zaposlenimi postavili kapelico in tja poslali duhovnika. Stroške bi kril proračun :))

Pimoz ::

Zakaj policaji rabijo župnika je tudi beyond me. Za vojake še nekako razumem. Policaj je pa pač služba kot, da greš v fabriko.

;-) ::

Zaostritev stavke: strogo nadziranje ukrepov.

Kaj drugega od policostov ni pričakovati, njihova mentaliteta pač. Bruh!

Fritz ::

john55 je izjavil:

bodo potem plače še vedno javno vidne ali ne?

Plače, bi morale še vedno biti vidne, tako kot so bile do sedaj, brez imen in priimkov.

Pimoz je izjavil:

Zakaj policaji rabijo župnika je tudi beyond me. Za vojake še nekako razumem. Policaj je pa pač služba kot, da greš v fabriko.

To je čista desničarska pogruntavščina s katero se cerkvam (predvsem RKC) daje več denarja in moči.

Za delovanje vojske in policije v RS ni potrebno zaposlovati klerikov, ker so ti zlahka dostopni v prostem času zaposlenih. Za versko oskrbo v zaporih je dovolj, če država zagotovi prostor, verska organizacija pa občasno zagotovi prisotnost klerika za njihove vernike, ki so se znašli za rešetkami.

Za delovanje v tujini pa se lahko z versko organizacijo sklene pogodba in se klerik zaposli za določen čas priprav in napotitve na misijo. Recimo, na misijah kot sta Afganistan in Libanon bi bil kak imam iz Slovenije zelo dobrodošel za premoščanje jezikovnih, verskih in kulturnih razlik.

Osebno bi seveda odrekel državno financiranje vsem verskim organizacijam in NVO-jem, ki ne morejo dokazati delovanja v širšem družbenem interesu. Naj jih financirajo člani in verniki in tako tudi vplivajo na delovanje..to se mi zdi bolj smiselno in demokratično.

;-) je izjavil:

Zaostritev stavke: strogo nadziranje ukrepov.

Seveda se da drugače. Izrekanje opominov namesto kazni, kot so počeli med zadnjo stavko. Če je res, da mislijo izrekati samo kazni, bodo javno mnenje res obrnili proti sebi.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

Pimoz ::

Recimo, na misijah kot sta Afganistan in Libanon bi bil kak imam iz Slovenije zelo dobrodošel za premoščanje jezikovnih, verskih in kulturnih razlik.

Se strinjam, da imajo take misije lahko potrebo po ljudeh s posebnimi znanji. Ne vidim pa razloga zakaj bi moral biti imam. Rekel bi, da mogoče celo ne bi bilo pametno. S strani verskih skrajnežev v dotičnih državah bi bil obtožen izdaje, hkrati pa bi zelo malo pripomogel v komunikaciji z ostalimi. Bolje vzeti neko osebo, ki ni tako pogojena na tako primarnem nivoju kot je religija pa ima vseeno znanja primerna za dano nalogo.

Osebno bi seveda odrekel državno financiranje vsem verskim organizacijam in NVO-jem, ki ne morejo dokazati delovanja v širšem družbenem interesu. Naj jih financirajo člani in verniki in tako tudi vplivajo na delovanje..to se mi zdi bolj smiselno in demokratično.

Podpišem takoj.
««
13 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plače v javni upravi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35550480 (32256) feryz
»

Radikalna transparentnost (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / NWO
40751387 (32683) Mato989
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26746596 (40716) dstr17_

Več podobnih tem