» »

Bitcoin v tednu dni pridobil tretjino vrednosti

Bitcoin v tednu dni pridobil tretjino vrednosti

Slo-Tech - Slab teden je minilo od objave, da je bitcoin presegel 30.000 dolarjev, pa je že stopničko više. Včeraj je presegel vrednost 40.000 dolarjev, torej se je v manj kot mesecu dni njegova vrednost podvojila, od začetka divje rasti oktobra pa se je početverila. Rekordne vrednosti, ki so dvakrat višje od prejšnjega vrha konec leta 2017, vzbujajo vprašanje, kaj jih je povzročilo. Neposredni razlog je seveda povečano povpraševanje, a poglejmo globlje.

V minulem letu so se institucionalni investitorji in tehnološka podjetja močneje navdušila nad bitcoinom. PayPal je na primer napovedal, da bo podprl kriptovalute. Po drugi strani pa tudi tako imenovani kiti (whales), torej posamezniki z večjim številom bitcoinom, krepijo svoje pozicije. V decembru so računi z več kot 100 bitcoini, kakor lahko definiramo kite, nagrmadili dodatnih 47.500 bitcoinov. Sedaj je računov z več kot 100 bitcoini 16.300, kar je največ po lanskem marcu. Skupno imajo v lasti 11,46 milijona bitcoinov ali 60 odstotkov vseh bitcoinov v obtoku. Tudi to je eden izmed razlogov, ki je ceno poganjal kvišku.

130 komentarjev

«
1
2 3

NubCake ::



Kdo mi zna na enostaven način razložit kaj tu reče in kako to deluje? :D oz. po domače, KAJ TOČNO (in KAKO) delajo ti "wealthiest families" z njihovimi ulicami :D

EDIT: Timer se ne da na slo-tech dat v link, začetek pri 6 min 13 sec (t=373).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NubCake ()

kow ::

Pobirajo rento 'perpetually'. Varno za njih, slabo za clovestvo -> slaba alokacija kapitala.

kakob ::

NubCake je izjavil:


Kdo mi zna na enostaven način razložit kaj tu reče in kako to deluje? :D oz. po domače, KAJ TOČNO (in KAKO) delajo ti "wealthiest families" z njihovimi ulicami :D


Collateralized loan.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

kakob ::

Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

MKrmec ::

Sam butalci vlagajo v BTC, omrezje je cist zabit, tranzakcije stanejo full dnarja, med tem ko majo ostale kriptovalute velik vec za ponudit kokr star drek od BTCja.

BBCW ::

MKrmec je izjavil:

Sam butalci vlagajo v BTC, omrezje je cist zabit, tranzakcije stanejo full dnarja, med tem ko majo ostale kriptovalute velik vec za ponudit kokr star drek od BTCja.


nije žvaka za seljaka.

kow ::

MKrmec je izjavil:

Sam butalci vlagajo v BTC, omrezje je cist zabit, tranzakcije stanejo full dnarja, med tem ko majo ostale kriptovalute velik vec za ponudit kokr star drek od BTCja.


Predlagam, da vse vlozis v dolarski stablecoin in ga prelagas levo ter desno.

LeQuack ::

Zdaj je čas za nakup, prodajte stanovanja in nabavite bitcoin!
Quack !

Kvinta ::

Sam butalci vlagajo v BTC


Ja itak to poslušam že od davnega leta 2010 >:D
A.C.A.B

Heisenberg ::

Mene je fotr vprašal kako lahko kupi BTC.
No če že 65letni starci sprašujejo kako pa kaj in si je naročil denarnico potem je nekako to že zelo mainstream!
Da ne govorim o tem da mularija na TikToku objavlja o kriptu non stop in vabi nove vlagatelje - najstnike ki vlagajo žepnino in šaprajo!

kakob ::

Heisenberg je izjavil:

najstnike ki vlagajo žepnino in šaprajo!


Ja teli najstniki so krivi za bull run, ne pa institucionalni investitorji, saj slednji nimajo za burek.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Motion ::

Zaradi institucionalnih vlagateljev in nasplošno koncentracije btc-ja pri posameznikih nevem če lahko pričakujemo kako drastično razprodajo. Morda korekcije do 20% sam kaj več pa ne pričakujem da bo šel več dol.

enemon ::

Čez en teden: Bitcoin jev treh urah izgubil 90% vrednosti

Heisenberg je izjavil:

Mene je fotr vprašal kako lahko kupi BTC.
No če že 65letni starci sprašujejo kako pa kaj in si je naročil denarnico potem je nekako to že zelo mainstream!
Da ne govorim o tem da mularija na TikToku objavlja o kriptu non stop in vabi nove vlagatelje - najstnike ki vlagajo žepnino in šaprajo!


Enako je bilo leta 2017, potem pa je vse potihnilo do zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

ajdov ::

Na dolgi rok zaenkrat še vedno raste

kow ::

Motion je izjavil:

Zaradi institucionalnih vlagateljev in nasplošno koncentracije btc-ja pri posameznikih nevem če lahko pričakujemo kako drastično razprodajo. Morda korekcije do 20% sam kaj več pa ne pričakujem da bo šel več dol.


Se strinjam. Mnogo velikih kupcev sploh ne sme prodati (Greyscale, Square, MicroStrategy itd.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

LeQuack ::

Lahko bi proračun Slovenije dali v Bitcoin in čez 1 mesec ven vzeli in odplačali vse dolgove.
Quack !

Bwaze6 ::

ALi dali proračun Slovenije dali v Bitcoin, naslednji dan bi se zgodil zlom kriptovalut (ki je neizogiben), nasvet kriptoidijotov bi bil pa HODL - če je treba, tudi 10 let, ampak na koncu bo denarja še več!

SuperKripto ::

LeQuack je izjavil:

Lahko bi proračun Slovenije dali v Bitcoin in čez 1 mesec ven vzeli in odplačali vse dolgove.


Ne, ker ne ves kdo stoji za bitcoinom, niti kdo se skriva za sinonimom Satoshi Nakamoto. Ze to, da vlade dopustijo, da bitcoin pocas leze v mainstream, je zelo sumljivo. Pa tist, ki nadzira najvecje rudarjenje bitcoina, nadzira bitcoin. Decentralizicija je samo na papirju.

enemon ::

Bwaze6 je izjavil:

ALi dali proračun Slovenije dali v Bitcoin, naslednji dan bi se zgodil zlom kriptovalut (ki je neizogiben), nasvet kriptoidijotov bi bil pa HODL - če je treba, tudi 10 let, ampak na koncu bo denarja še več!


Verjetno je manj tvegano ves proračun vreči v kriptovalute kot pa ga prepustiti Janezu v upravljanje. :D

kakob ::

Bwaze6 je izjavil:

zgodil zlom kriptovalut (ki je neizogiben),





Če imaš bitcoin, je šansa da boš spušil. Če imaš fiat, boš spušil garantirano.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

SuperKripto ::

Po mojem mnenju je bitcoin in tudi kripto svet narejen kot vaba za prihajajoci digitalni, virtualni brezgotovinski svet. Ampak na zacetku so bitcoin reklamiral kot nekaj anti government anti banking, pa kao anonimen in kao decentraliziran. Zdaj se pocas kaze, da ni nic od tega. Da je slo samo za nateg. ampak who cares, kajneda? Saj vidite, da so vecinoma zdaj v kripto svetu pohlepni lambo moon trejdarji, ki ne mislijo kako bo to vplivalo na svet, samo da dobijo kaksen dobicek. Ostalo jih ne zanima, na zalost. Sej vecina verjetno se jim niti ne sanja o cem se gre tukaj.

Zgodovina sprememb…

kakob ::

SuperKripto je izjavil:

Po mojem mnenju je bitcoin in tudi kripto svet narejen kot vaba za prihajajoci digitalni, virtualni brezgotovinski svet. Ampak na zacetku so bitcoin reklamiral kot nekaj anti government anti banking, pa kao anonimen in kao decentraliziran. Zdaj se pocas kaze, da ni nic od tega. Da je slo samo za nateg. ampak who cares, kajneda? Saj vidite, da so vecinoma zdaj v kripto svetu pohlepni lambo moon trejdarji, ki ne mislijo kako bo to vplivalo na svet, samo da dobijo kaksen dobicek. Ostalo jih ne zanima, na zalost.


Ja čestitam! Čist vse si narobe napisal.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Bwaze6 ::

Ne veste, kdo je Satoshi Nakamoto.

Ne veste, kdo v resnici rudari nove bitcoine.

V samih bitcoinih je otroška pedofilija, kar je v teoriji kaznivo dejanje za vse imetnike bitcoinov.

Tudi tale forum uporabljate za organizirano prikrivanje dobička in davkov, kar je kaznivo dejanje tako za uporabnike kot tudi za lastnike tega foruma. Glede tega so moderatorji kar striktni, ko je govora o npr. piratizaciji, ki pa jo v Sloveniji preganjajo bolj v teoriji kot zares. Davčne utaje so po drugi strani resen zločin.

kakob ::

Bwaze6 je izjavil:

Ne veste, kdo je Satoshi Nakamoto.

Ne veste, kdo v resnici rudari nove bitcoine.

V samih bitcoinih je otroška pedofilija, kar je v teoriji kaznivo dejanje za vse imetnike bitcoinov.

Tudi tale forum uporabljate za organizirano prikrivanje dobička in davkov, kar je kaznivo dejanje tako za uporabnike kot tudi za lastnike tega foruma. Glede tega so moderatorji kar striktni, ko je govora o npr. piratizaciji, ki pa jo v Sloveniji preganjajo bolj v teoriji kot zares. Davčne utaje so po drugi strani resen zločin.


Čestitke tudi tebi, tudi ti si vse narobe napisal!
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Bwaze6 ::

Doesn't matter, jaz se s tem ne ukvarjam. :D

kakob ::

Bwaze6 je izjavil:

Doesn't matter, jaz se s tem ne ukvarjam. :D


Ja, ne rabiš povedat, se vidi po nepoznavanju tematike.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Bwaze6 ::

O, boš razkril, kdo je Satoshi Nakamoto?


I'm waiting.

kakob ::

Bwaze6 je izjavil:

O, boš razkril, kdo je Satoshi Nakamoto?


I'm waiting.


Tebi že ne, saj se ti s tem ne ukvarjaš!
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Bwaze6 ::

Hahaha.

Kvinta ::

Boljše da otroci vlagajo kot pa mlatijo prazno slamo po kafičih prav hudo je gledat te ljudi ,ko kavo pa pir pijejo na havbi :8)

Satoshi Nakamoto


Jaz totega poznam spijama kaki špricer tu pa tam skup :D
A.C.A.B

kakob ::

Kvinta je izjavil:



Satoshi Nakamoto


Jaz totega poznam spijama kaki špricer tu pa tam skup :D


Evo kot sm reku, bwaze nima pojma!
Never take a financial advice from someone who works for a living.

NubCake ::

MKrmec je izjavil:

Sam butalci vlagajo v BTC, omrezje je cist zabit, tranzakcije stanejo full dnarja, med tem ko majo ostale kriptovalute velik vec za ponudit kokr star drek od BTCja.

ok boomer

NubCake ::

Bwaze6 je izjavil:

Ne veste, kdo je Satoshi Nakamoto.

Ne veste, kdo v resnici rudari nove bitcoine.

V samih bitcoinih je otroška pedofilija, kar je v teoriji kaznivo dejanje za vse imetnike bitcoinov.

Tudi tale forum uporabljate za organizirano prikrivanje dobička in davkov, kar je kaznivo dejanje tako za uporabnike kot tudi za lastnike tega foruma. Glede tega so moderatorji kar striktni, ko je govora o npr. piratizaciji, ki pa jo v Sloveniji preganjajo bolj v teoriji kot zares. Davčne utaje so po drugi strani resen zločin.

Nakup in prodaja crypto (z dobičkom) NI obdavčena, medtem, ko rudarjenje je.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NubCake ()

m0LN4r ::

Jaz sem prodal. Cakam na naseldnji zlom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

NubCake ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz sem prodal. Cakam na naseldnji zlom.

Good luck :D

m0LN4r ::

Tjah recesija je neizogibna, dnar v zoknu bo prav prisel.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ajdov ::

m0LN4r je izjavil:

Tjah recesija je neizogibna, dnar v zoknu bo prav prisel.

dokler ti ga ne požre inflacija

m0LN4r ::

Zato pa kupujem zdle konzerve, rok uporabe 2054
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DamijanD ::

Če bi jaz kaj kupil, ko je bil 20k$, potem bi imel trenutno vrednost okrog 6k$ :D

jest10 ::

NubCake je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

Ne veste, kdo je Satoshi Nakamoto.

Ne veste, kdo v resnici rudari nove bitcoine.

V samih bitcoinih je otroška pedofilija, kar je v teoriji kaznivo dejanje za vse imetnike bitcoinov.

Tudi tale forum uporabljate za organizirano prikrivanje dobička in davkov, kar je kaznivo dejanje tako za uporabnike kot tudi za lastnike tega foruma. Glede tega so moderatorji kar striktni, ko je govora o npr. piratizaciji, ki pa jo v Sloveniji preganjajo bolj v teoriji kot zares. Davčne utaje so po drugi strani resen zločin.

Nakup in prodaja crypto (z dobičkom) NI obdavčena, medtem, ko rudarjenje je.

lp


Tudi to ni glih res.
Večkrat boš kupil, malo prekladal med različnimi kovanci in bo davčna videla, da se ukvarjaš s trgovanjem. Sledi obdavčitev.

kakob ::

jest10 je izjavil:



Tudi to ni glih res.
Večkrat boš kupil, malo prekladal med različnimi kovanci in bo davčna videla, da se ukvarjaš s trgovanjem. Sledi obdavčitev.


V Sloveniji je soft rule meja 100 trgovalnih dni v letu.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Valvoline ::

m0LN4r ::

jest10 je izjavil:

NubCake je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

Ne veste, kdo je Satoshi Nakamoto.

Ne veste, kdo v resnici rudari nove bitcoine.

V samih bitcoinih je otroška pedofilija, kar je v teoriji kaznivo dejanje za vse imetnike bitcoinov.

Tudi tale forum uporabljate za organizirano prikrivanje dobička in davkov, kar je kaznivo dejanje tako za uporabnike kot tudi za lastnike tega foruma. Glede tega so moderatorji kar striktni, ko je govora o npr. piratizaciji, ki pa jo v Sloveniji preganjajo bolj v teoriji kot zares. Davčne utaje so po drugi strani resen zločin.

Nakup in prodaja crypto (z dobičkom) NI obdavčena, medtem, ko rudarjenje je.

lp


Tudi to ni glih res.
Večkrat boš kupil, malo prekladal med različnimi kovanci in bo davčna videla, da se ukvarjaš s trgovanjem. Sledi obdavčitev.
Jaz sem bil pri Steuerberaterju in mi je rekel, ce je od zadnje transakcije minilo vec kot eno leto, ni problema.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Valvoline ::

kakob ::

Valvo, shortaj!
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Valvoline ::

kakob je izjavil:

Valvo, shortaj!

Pockrkal bodo vsi kriptokazinoji, tak da po crnem scenaruju bodo se shorterji ostali praznih rok, tudi ce vse zdrvi na 0.

kakob ::

Valvoline je izjavil:

kakob je izjavil:

Valvo, shortaj!

Pockrkal bodo vsi kriptokazinoji, tak da po crnem scenaruju bodo se shorterji ostali praznih rok, tudi ce vse zdrvi na 0.


CME?
Never take a financial advice from someone who works for a living.

mibuk ::

Vidim, da je tukaj veliko strokovnjakov za BTC in kriptovalute nasploh pa me zanima naslednje: kakšna je praktična vrednost kriptovalute, ki ima tako nestabilen tečaj? Zdi se mi, da je taka kriptovaluta je za običajno trgovanje bolj kot ne neuporabna, iz česar torej sledi, da je trenutno uporabna le za prečrpavanje denarja iz žepov v množici A v žepe v množici B.

kakob ::

Its still very young. Volatilnost s časom pada.
Never take a financial advice from someone who works for a living.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam potuje za milijardo dolarjev bitcoinov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5314151 (10038) rokp
»

Provizije za transakcije v bitcoinih spet normalne

Oddelek: Novice / Kriptovalute
115944 (3681) djurodrljaca
»

Bitcoin presegel 10.000 dolarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
29676797 (66554) Machete
»

Bitcoin presegel 2000 dolarjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
13041383 (30276) shadeX
»

Za bitcoinom buren teden (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9832745 (25994) psickolog

Več podobnih tem