» »

Zvočni sistem za celotno stanovanje

Zvočni sistem za celotno stanovanje

recmajkemi ::

Zaželel sem si enotnega zvoka po celotnem stanovanju, se pravi poslušanje glasbe, avdioknjig ali radija med prehajanjem sob.
Do sedaj sem uporabljal slušalke povezane s telefonom in je nekako nepraktično telefon povsod nositi s seboj. BT slušalke niso izboljšale izkušnje saj že stena in majhna oddaljenost od oddajnika izredno poslabša zvok oz. se celo izgubi povezava.

Iskalni pojem "multi-room sound system" vrne rezultate s sistemi kot je Sonos in Audio pro, ki so pa za 7 prostorov, če bi se odločil za stereo zvok, se pravi po dva zvočnika na prostor, kar lep finančni zalogaj.

Ima kdo predlog za (cenovno dostopno) postavitev zvočnega sistema za celotno stanovanje?
Imate kakšne rešitve že vgrajene? Kaj priporočate?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

prowb ::

Cenovno ugodni je ikejin sistem - narejen je v sodelovanju z sonosom, cena je pa okoli 100€ za zvočnik. Zvok ni obupen, ni pa to hifi zvok (pač en tist mali zvočnik igra zelo impresivno - ampak je še vseeno en tak mali zvočnik).
Meni bolj ljub sistem je recimo od yamahe musiccast naprave: imaš vse od samostojnih zvočnikov do ojačevalcev z music cast podporo, kamor priključiš poljubne zvočnike...

matobeli ::

Inštaliraš aktivce v vsako sobo, in na njih pelješ isti signal iz centralnega "predvajalnika". Najlažje verjetno preko optike -Toslink (in z uporabo Toslink splitter-ja)

Ali pa daš v vsako sobo nek sprejemnik ki bo vedno streamal iz enega vira, potem pa vir spreminjaš glede na to kaj želiš poslušat.

HappyPills ::

V vsaki sobi pač svoj sistem pa spotify kjer menjaš kjer si. Al ti bi da ti povsod skoz špila?

recmajkemi ::

Ikeini so zanimivi, hvala.

Pozabil sem omeniti, da ciljam na zvočnike, ki bi se povezali preko brezžičnega omrežja in nisem nameraval napeljevati kablov.

Kar se pa sočasnosti oddajanja zvoka bi pa nekaj v duhu pametnih stanovanj, se pravi s scenariji. Recimo zjutraj ob funkciji alarma kateri bi postopoma večal jakost zvoka do mojega posredovanja bi bila lahko aktivna le spalnica. Po prekinitvi alarma se zmanjša jakost in se preseli zvok še v kopalnico(jutranje tuširanje), kuhinjo(zajtrkovanje), hodnik (za poslušanje med prehajanjem prostorov). Vse ugasne potem, ko se vhodna vrata odprejo in zaprejo ter so zaprta določen čas recimo 3 min.*

Rad bi, da se upravlja na aplikaciji, mogoče se doda fizična pametna stikala za vklop/izklop zvoka v vsak prostor.


*SSK ali to že omogoča kak sistem?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Prvič sem se s tako zasnovanim sistemom srečal v 80-tih letih prejšnjega stoletja, ko je to ponujal Bsng&Olufsen, seveda za B&O ceno. Zadevo (seveda v bolj razviti izvedbi) furajo še naprej:

https://www.bang-olufsen.com/en/story/h...

... ampak cena je sugurno še vedno B&O-jeva...

Verjetno nisem bil ravno v pomoč...

Lp

Jože

matobeli ::

Fizično stikalo je zih lahko, če z njim prekineš elektriko.

Home Assistant bi verjetno imel za nastavit tako kot želiš.

prowb ::

Js bom govoril o zadevah, ki jih poznam - ostalo bom pustil :)

Najprej Ikea:
Zraven zvočnika lahko dokupiš (~10EUR) fizični gumb za nastavitev glasnosti, ki ga prilepiš nekam na priročno mesto. Aplikacija ki jo dobiš zraven je odlična, dejansko sonos aplikacija, nisem pa prepričan ali omogoča takšne scenarije kot si ga zgoraj opisal - se pa zagotovo zadevo da na tak način razširit z kakšnim ifttt, ali home assistantom, ki ga furaš na kakem raspberiju.

Yamaha:
V kolikor vzameš reciver in nanj priklopiš navadne zvočnike imaš fizično kontrolo nad glasnosjo seveda kar na samem ojačevalcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: prowb ()

prowb ::

Aja, tole bi še omenil:

https://audio.kondric.si/produkti-in-op...

Dražje kot ikeja, cenejše kot yamaha.

Imaš pa kar precej odprte možnosti uporabe: predvajanje internetnih radijev, glasbenih servisov, lokalno predvajanje glasbe z usb ključka, predvajanje z mrežnega diska, aux vhod...
Priklop preko wifi ali lan, izhod za zvočnike (20w), izhod za zunanji ojačevalec. Sam uporabljam v skladišču in zaenkrat lahko kar pohvalim.

Jazon ::

Jaz imam Yamaha Music cast. Zvočnike v sobah in receiver. Zadeva lahko funkcionira preko Wifi ali Lan, lahko pa se na posamezno napravo povežeš tudi preko BT. Vse krmiliš preko appa na telefonu. Zvočnike lahko povezuješ, da predvajajo iz istega vira ali pa ločeno. Vir je lahko praktično vse, od TV-ja, NASa, do računalnikov, spletnega radia, Airplay,.....

prowb ::

Jazon je izjavil:

Jaz imam Yamaha Music cast. Zvočnike v sobah in receiver. Zadeva lahko funkcionira preko Wifi ali Lan, lahko pa se na posamezno napravo povežeš tudi preko BT. Vse krmiliš preko appa na telefonu. Zvočnike lahko povezuješ, da predvajajo iz istega vira ali pa ločeno. Vir je lahko praktično vse, od TV-ja, NASa, do računalnikov, spletnega radia, Airplay,.....


Tako ja - sam za sebe ga sicer še nisem nabavil, sem pa montiral pri kolegu in pa v enem lokalu - res je lušna zadeva!

Si mogoče naštudiral opcijo, ki jo želi op? Jutranje prebujanje in podobni scenariji?

hormilo ::

Google chromecast audio je bil top, pa so ga ukinil.
Mas zdej se audiocast m5 podobne streamerje...po 20e na aliexpressu.

Invictus ::

https://www.hackster.io/rayburne/raspbe...

Narediš svoj serverček, in broadcastaš na Bluetooth zvočnike...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jazon ::

prowb je izjavil:

Jazon je izjavil:

Jaz imam Yamaha Music cast. Zvočnike v sobah in receiver. Zadeva lahko funkcionira preko Wifi ali Lan, lahko pa se na posamezno napravo povežeš tudi preko BT. Vse krmiliš preko appa na telefonu. Zvočnike lahko povezuješ, da predvajajo iz istega vira ali pa ločeno. Vir je lahko praktično vse, od TV-ja, NASa, do računalnikov, spletnega radia, Airplay,.....


Tako ja - sam za sebe ga sicer še nisem nabavil, sem pa montiral pri kolegu in pa v enem lokalu - res je lušna zadeva!

Si mogoče naštudiral opcijo, ki jo želi op? Jutranje prebujanje in podobni scenariji?


Alarm, odvisno od naprave, ker je na voljo več modelov. Yamaha Musiccast 20 npr. ima. včasih je bil na voljo stenski model, kot digitalna ura z alarmom, Restio, ne vem če se še dobi.

Likalnik ::

Tudi jaz imam musiccast id Yamahe.

V dnevni sobi av receiver
V spalnici soundbar
V kopalnici musiccast 20
Na terasi yamaha wxc50.
V planu imam dodati zvocnike se v ostale sobe....ampak ta Yamaha zadeva ni poceni zato sproti kupujem in dograjujem.

Lahko igra vse skupaj ali posamezno...povezano na isti mrezi....vse upravljamo preko telefona....najveckrat spotify oziroma airplay ali pa kar preko NAS.

Dela super...ne prekinja oziroma ne prihaja do kaksnih motenj pri povezavi.

Aja glede alarma....nimam pojma ne uporabljam tega sistema na ta nacin....za alarm imam obicno budilko na telefonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Zimonem ::

Budilke so ponavadi izvedene kar preko alexe ali Google home. Jaz imam Dts Play-fi sistem pa imam ravno tako budilko(internet radio) kar na telefonu. Bo šlo tudi prek nasa ali compa pa je bolj enostavno ugašat in prestavljati kanale. Cele bajte pa itak nimam namena zbudit.

V bistvu pa multiroom zelo malo kdaj uporabljam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

jakan123 ::

Likalnik je izjavil:

Tudi jaz imam musiccast id Yamahe.

V dnevni sobi av receiver
V spalnici soundbar
V kopalnici musiccast 20
Na terasi yamaha wxc50.
V planu imam dodati zvocnike se v ostale sobe....ampak ta Yamaha zadeva ni poceni zato sproti kupujem in dograjujem.

Lahko igra vse skupaj ali posamezno...povezano na isti mrezi....vse upravljamo preko telefona....najveckrat spotify oziroma airplay ali pa kar preko NAS.

Dela super...ne prekinja oziroma ne prihaja do kaksnih motenj pri povezavi.

Aja glede alarma....nimam pojma ne uporabljam tega sistema na ta nacin....za alarm imam obicno budilko na telefonu.


Tole se sliši super. Upravljate samo s telefona z Yamahino aplikacijo ali imaš mogoče povezano tudi v recimo Home Assistant ali v kako drugo platformo?

Likalnik ::

Upravljam samo preko telefona oziroma tablice.
Zal home assistant ne uporabljam....nimam potrebe.

Je pa tako kot so ze napisali...multiroom zelo malo uporabljam....ker pac, ce sem na vrtu/terasi...ne vidim potrebe, da mi igra se v skretu.
za novo leto(par let nazaj....ne letos:) smo imeli zurko pri meni doma in je bilo vklopljeno po vseh sobah...to je bilo pa pomoje tudi edinkrat

Zimonem ::

Likalnik je izjavil:

Upravljam samo preko telefona oziroma tablice.
Zal home assistant ne uporabljam....nimam potrebe.

Je pa tako kot so ze napisali...multiroom zelo malo uporabljam....ker pac, ce sem na vrtu/terasi...ne vidim potrebe, da mi igra se v skretu.
za novo leto(par let nazaj....ne letos:) smo imeli zurko pri meni doma in je bilo vklopljeno po vseh sobah...to je bilo pa pomoje tudi edinkrat

:)))) Sem že hotel napisat podobno izkušnjo...

matobeli ::

Sploh nisem bedel za to funkcijo, pa mam yamaho že nekaj časa. Sem hitro polinkal, kar fina zadeva.

Edin NASa kjer imam glasbo ne zazna (smb ali media server protokola), kdo to uporablja in mu dela?

Zimonem ::

matobeli je izjavil:

Sploh nisem bedel za to funkcijo, pa mam yamaho že nekaj časa. Sem hitro polinkal, kar fina zadeva.

Edin NASa kjer imam glasbo ne zazna (smb ali media server protokola), kdo to uporablja in mu dela?

Ne na yamahi ampak na svojem, to pa precej uporabljam. Prečekiraj mrežo. Fajn zadeva par random playlist z glavo dostikrat laufa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

m0LN4r ::

A z amazonovimi echo produkti ni to najlazje? Pa se glasovno jih lahko komandiras.

Jaz sem sicer imel sledece, ampak mi je postalo brezveze. Torej Google Asistant s telefonom v povezavi z Bixby routines in si nastavis scenarij za dobro jutro. To je bilo, da mi je bixby najprej prebral jutranje novice, povedal kaksno je vreme in promet do sluzbe, potem pa preko spotifija zbudil receiver in zagnal mojo playlisto na wireles povezanih zvocnikih, hkrati pa vklopil vticnico za grelnik vode, da si naredis caj. Vklopil je tudi eno manjso lucko v dnevni, ki je bila ravno toliko svetla, da me ni zjutraj oslepelo, ampak se pocasi lepo lagano zbudis.
Kurjava je sicer tudi povezana s tem, samo mora zalaufat kako urco prej v kopalnici, potem pa ko zazna, da sem zapustil hiso, se kurjava izklopi, ko pa se priblizujem z avtom domu, po GPSu zazna in spet zalaufa.
Bixby zazna, da pridem domov in spet lepo zalaufa spotify preko receiverja. Ko pa se vsedem v avto, me pa Google lepo vprasa ali grem v sluzbo/domov, izberem in mi pove, ce se moram slucajno ogniti kaksni nesreci na AC.

Thats it.

PS: Vecina receiverjev, pa naj bi dobilo Google in Alexa updejt, tako da lahko potem tudi celotno zadevo tudi stem kontroliras, ce imas ze druge Google in Alexa zvocnike.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Zimonem ::

Ja samo imaš špijuna u bajti.sicer pa večji del podpirajo vsi Google home in Alexo.

m0LN4r ::

spijuni so itak povsod, tam pomaga samo, da izklopis modem in alufolija.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zimonem ::

m0LN4r je izjavil:

spijuni so itak povsod, tam pomaga samo, da izklopis modem in alufolija.

Eh ... Iot ne postavljamo po tvojem že zaradi tega če se kdo premisli z terms and services.

prowb ::

Multiroom ni misljeno da cela bajta ropota eno muziko je, ampak ravno to da kjer si poslusas kar zelis, pa ni treba recimo cd iz dnevne sobe nest na teraso...

recmajkemi ::

Hitri update o nekajmesečni uporabi Ikeinega SYMFONISK - Sonos sistema.

Osnovna želja je izpolnjena, se pravi sočasnost predvajanja zvoka v več sobah.

Preko ifttt ja mi ni uspelo z nastavitvami želenih scenarijev.

Moti me predvsem zaprtost sistema. Na Android platformi se da poslušati, razen nekaj plačljivih izjem (Spotify, Audible, Youtube Music) le preko njihove (Sonos) aplikacije. Multi cast iz ostalih aplikacij je onemogočen.

Preko BT predvajanje ni mogoče, kot zanimivost povem, da za vzpostavitev sistema - identifikacijo zvočnikov aplikacija zahteva vklopljen BT.

Na veliko srečo vsebuje Sonosova aplikacija servis Tunein, kjer sem z kar nekaj truda našel radijske postaje katere sicer tudi poslušam. Sicer bi bil sistem le za v smeti.

Sistema ni mogoče širiti preko več Wi-Fi omrežij. Tako mi avtomatsko odpade nekaj prostorov kamor sem mislil razširiti sistem.

Upravljanje drugje kot na na povezanem Wi-fi omrežju ni mogoče. Se pravi, če pozabiš pred dopusti izključiti periodične alarme recimo budilko na 90% glasnosti ob peti zjutraj... se bo od-predvajalo celi dve uri oz. kolikor imaš nastavljeno. To sem sicer rešil s pametno vtičnico in lahko naknadno na daljavo izklopim zvočnike. Je pa dodaten nepotreben strošek.

Za samo nemoteno delovanje sistema sem moral tudi menjati sicer že kar star usmerjevalnik saj je Sonosov sistem povzročal naključna sesutja omrežja in so bila potrebna ponovna zamudna spajanja in identificiranja zvočnikov. Bojda znana težava Sonos sistema. - Klasičen Diderot.

Kot pozitivno lastnost lahko napišem, da lahko obiskovalci prijavljeni v brezžično omrežje s svojih naprav predvajajo glasbo preko aplikacije, uporabniki IOS sistema pa tudi predvajajo zvok iz ostalih aplikacij katere omogočajo Aircast.

Obstaja tudi aplikacija za namizni računalnik preko katere se upravlja sistem v okviru omenjenih aplikacij.
Preko neke "cast" aplikacije se da tudi predvajati preostali zvok z namiznega računalnika ampak ima več sekundno zamudo, tako da je kakšno gledanje filmov na ta način nemogoče.

Pod črto odsvetujem nakup odsvetujem saj sama zaprtost sistema povzroča kar nekaj preglavic. In če se odločijo ne več podpirati izdelkov lahko oceglijo cel domač sistem. Kar se je v preteklosti že dogajalo.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Zimonem ::

Dts Play fi je kar precej prenovil aplikacijo in firmware.
https://play-fi.com/news/new-features-q...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22351227 (17597) naruto2
»

Pametni zvočnik (brez mikrofona)

Oddelek: Zvok in slika
61017 (869) Zimonem
»

Stereo ojačevalec

Oddelek: Zvok in slika
475531 (3859) Darko!
»

Ozvočenje 5.1 za dnevno sobo

Oddelek: Zvok in slika
81973 (1705) krepki
»

Radio in trije različni prostori

Oddelek: Zvok in slika
345230 (3966) Ales

Več podobnih tem