» »

Gaming prenosnik

Gaming prenosnik

gregc16 ::

Živjo.
Prosil bi za pomoč pri izbiri novega igraškega prenosnika. Predvsem igram prvoosebne streljačine, kot naprimer Battlefield 1. Za računalnik dam max 1100€.
Že v naprej se vam zahvaljujem za pomoč.

mtosev ::

SLO ali tujina?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DarwiN ::

klik

Koda za 100€ popusta: msi999

Pa en m.2 SSD si zraven privoščiš.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mtosev ::

DarwiN je izjavil:

klik

Koda za 100€ popusta: msi999

Pa en m.2 SSD si zraven privoščiš.
kul prenosnik samo slabo da nima nvidia 10x0 grafe
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gregc16 ::

Raje bi ga kupil v sloveniji saj malo gledam tudi na garancijo. Hvala vseeno.

gregc16 ::

Sam sem že pregledal veliko opcij vendar bi rad slišal še vaše predloge.

DarwiN ::

Hudič je, ker bi za neko lagano igranje potreboval 970m grafo.. 1060 je še bolje, ampak te so predrage... Medtem pa je 960m že kar dobre 50% slabša od 970m... Sej igrat se ravno tako da in bo dobra za nekaj časa, ampak to ni to, če enkrat plačaš tolk denarja.

Zdaj pa poišči laptop z 970m pri nas za tak denar, če že slovenski garanciji zaupaš bolj kot nemški..

Sicer tist moj predlog mi tudi ni več najbolj všeč, zdaj ko vidim, da ima le 14" monitor..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gregc16 ::

DarwiN ali se že kupoval v tej trgovini. Zanima me če so pošteni in ne komplicirajo. Zanima me še tvoje mnenje glede tega: http://m.computeruniverse.net/item/3930...

DarwiN ::

Sem kupoval in so pošteni.. Teh največjih nemških trgovin se nimaš kaj bat.. Pravzaprav te bodo veliko prej nategnili pri nas kot v Nemčiji..

Primerjaj komponente.. Slabši procesor in slabša grafična, vendar malo večji zaslon..

Evo ti idealno rešitev. Čist nov 7700 procesor in 1050Ti grafična, SSD pa dokupiš pri nas.. Pravzaprav gre za prednaročilo, ker je zadeva tolk sveža. Torej za počakat, ampak pridobiš veliko.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gregc16 ::

Super mašinca. Resno razmišljam o nakupu. Vendar nisem nikjer zasledil kdaj dobim prenosnik če ga preorderam.

DarwiN ::

Nekaj tednov lahko predvidevaš, mesec ali dva... Najbrž ne bi jemali preorderjev 3-4 mesece vnaprej, ker bi se folku zmešalo. :)

Drgač pa je redna in realna cena zaenkrat 1200EUR kot vidiš, in to v Nemčiji! Tko da če imaš namen, prednaroči čim prej oziroma takoj danes, ker zna cena skočit. Sej lahko še vedno skenslaš naročilo kasneje, če boš neučakan.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

gregc16 ::

Bom čimprej naročil. Hvala za vse.

petrusko ::

Bom punucal kar tole temo, ker iščem nekaj podobnega. Čeprav ne mogoče tipičnega gaming prenosnika ampak nekaj zelo podobnega.

Crkuje mi Macbook Pro 2011, zato iščem zamenjavo. Včasih ko sem še razvijal za iOS, sem rabil MBP, zdaj pa ko sem se vrnil nazaj na Windows okolje, ga ne potrebujem več in rabim neko "powerfull" prenosno mašino.

Tole so moje želje: 15", vsaj 16 GB rama (možnost 32), procesor i7 zadnje ali predzadnje generacije, grafična (ne preveč huda), CD ne rabim, mat zaslon je + ni pa nujen. Mi pa definitivno ne sedejo 15 colarji, ki imajo smerne tipke na tipkovnici stisnjene v tipkovnico, tako, da rabiš skozi gledat v tipkovnico. Če so vsaj malo "ločene" od ostale tipkovnice je super.

Zaenkrat si ogledujem, Alienware 15 R2 in pa Ideapad Y700 15". Grafična kartica je malce preveč za moje potrebe, ampak res pa je da zaenkrat nisem še našel prenosnikov s slabšo grafično.

Predvidena uporaba:
- software development (Visual Studio, PhpStorm, Oracle Developer,...),
- poganjanje virtualk (Centos, Debian, ),
- business usage (Office, multiple browsers),
- Občasno urejanje slik in video posnetkov (nič profesionalnega),
- KODI/VLC/

Ali so procesorji z oznako U vs. HQ res toliko slabši, da se jih ne splača vzet?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010190 (7823) Meizu
»

Računalnik za igranje iger (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
858649 (6991) smacker
»

Laptop vs. Namizni PC

Oddelek: Kaj kupiti
181585 (1169) m0LN4r
»

Alienware predstavlja ojačevalnik za grafiko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
13835709 (32476) PrimozR

Več podobnih tem