» »

Stereo ojačevalec

Stereo ojačevalec

vander ::

Nakup katerega stereo ojačevalca mi svetujete za priklop zvočnikov B&W 626 S2. Imeti mora možnost priklopa računalnika kot vir za poslušanje glasbe in optični vhod za priklop TV. Cena tja do 600€.
Hvala

pegasus ::

Priklop računalnika analogno ali digitalno?

vander ::

Digitalno

Mavrik ::

Kaj to pomeni? Maš optični izhod na računalniku? HDMI? Koaks?
The truth is rarely pure and never simple.

vander ::

HDMI

matobeli ::

Stereo ojačevalci načeloma nimajo hdmi vhodov samo koaksial in optične.

Se pa normalno dobi "hdmi spdif audio extractor"

Glede znamke je sicer težko bit pameten, ampak meni ustreza Yamaha.

vander ::

Kako pa na yamaho priklopiš PC ali pa prenosnik? Kakšen adapter ali kako?

Naabo ::

Sam uporabljam Marantza PM6005 (predhodnik PM6006) in B&W 685 S2, na računalnik priklopljeno preko usb zvočne kartice, ki ima digitalne izhode, in sem zadovoljen. Sicer pa B&W igrajo lepo tudi z NADi.

pegasus ::

Namizna velikost ali normalna?
Sicer se danes dobi že cel kup integrircev z vgrajenimi daci, tako da jih na pc povežeš prek usb.

finkec ::

Boš gledal tudi filme?

zenith1 ::

Yamaha RN602 ali RN803.

Cervantes ::

Poglej kakšen s

Scorpy84 ::

matobeli je izjavil:

Stereo ojačevalci načeloma nimajo hdmi vhodov samo koaksial in optične.

Se pa normalno dobi "hdmi spdif audio extractor"

Glede znamke je sicer težko bit pameten, ampak meni ustreza Yamaha.


Onkyo TX 8270 ima hdmi.

icko ::

Se strinjam z naabo.
Je pa tako da je v osnovi treba probat. Meni yamaha na Heco ni ustrezala, dočim marantz in prastar technics da. Sedaj na Klipschih je Yamaha odlično opravila delo samo Marantz jo je vseeno v ciljni ravnini prehitel.
Če imaš možnost testiranja ( prijatelji...) sonus art tudi posoja, bi bilo najbolje.
Jaz bi se le izogibal kino receiverjem, ker tisto načeloma ni hifi.

pegasus ::

vander je izjavil:

priklop zvočnikov B&W 626 S2
Ne najdem podatkov o teh zvočnikih. Jih lahko podaš? Impendanca, velikost enot, frekvence, pričakovana moč.

vander ::

pegasus je izjavil:

vander je izjavil:

priklop zvočnikov B&W 626 S2
Ne najdem podatkov o teh zvočnikih. Jih lahko podaš? Impendanca, velikost enot, frekvence, pričakovana moč.


Se opravičujem ker sem napačno navedel model zvočnikov. Zvočniki so B&W 686 S2.

fpbs ::

vander je izjavil:

Nakup katerega stereo ojačevalca mi svetujete za priklop zvočnikov B&W 626 S2. Imeti mora možnost priklopa računalnika kot vir za poslušanje glasbe in optični vhod za priklop TV. Cena tja do 600€.
Jaz ti predlagam nakup tega: https://www.mimovrste.com/av-sprejemnik...
Za preostanek denarja pa kupi še kakšen dodatni zvočnik.
Drugače pa B&W je nekajkrat preplačana made in China proizvodnja.

vander ::

Trenutno si lastim denona AVR-X1100W vendar me večkanalni sistemi ne zanimajo, zato kupujem stereo ojačevalec ali receiver. Zgoraj omenjena Yamaha RN602 zgleda zanimiva zadeva.

fpbs ::

Kaj ti pa ne ustreza pri Denonu AVR-X1100W?

vander ::

Ojačevalec bi bil namenjen predvsem poslušanju glasbe, za kar pa denon ni ravno najprimernejši. Tudi več kot dveh zvočnikov ne mislim imeti.

krepki ::

Denon je potrebno nastavit,da deluje tako kot mora,če ga samo priklopiš in uporabljaš je zvok katastrofa,priložen audyssey mikrofon dela čudeže,samo skalibrirat ga je potrebno.
Jaz ga imam kot hišni kino in za poslušanje glasbe zakon zadeva.

vander ::

Z nastavitvami sem se ukvarjal kar precej časa, saveda tudi z audyssey. Nastavitve imam shranjene na računalniku, tako da različne lahko primerjam med seboj. Pravega zvoka ne dobim. Mogoče so krivi zvočniki ki imajo precej slabo občutljivost.

fpbs ::

Tu imaš review teh zvočnikov: http://noaudiophile.com/Bowers_and_Wilk...
Njihovi diagrami ne kažejo prav dobrih rezultatov. Frekvenčno območje se praktično začne šele pri 70-80Hz, zaradi tega tudi ne dobiš "pravega zvoka", kar pomeni da obvezno rabiš še dodatni nizkotonski zvočnik.

pegasus ::

Kaj pa kak NAD C328?

Če se ti kaj lota, se v tvojem budgetu dobi tudi ogromno zanimivih kitov class D ojačevalcev.

Darko! ::

Če nisi zadovoljen z obstoječimi AVR moraš membrane "spravit v gibanje".

To storiš z Yamaho A-S801 z vgrajenimi tonskimi kontrolami, ESS Sabre DAC in realnimi 100 W brutalne moči, v polnem frekvenčnem obsegu - brez popačenj, ki jim noben AVR za podoben denar ni niti blizu.

Za podoben denar dobiš tudi Yamaha MusicCast R-N803D, ki je dobil celo nagrado EISA, ima več "zvončkov in piščalk" (vir: https://www.avsforum.com/forum/173-2-ch... ) vendar barabe že začno špekulirat s podatki o moči - ampak se ni za sekirat ker je ojačevalni modul praktično enak. Razlika je v kvaliteti predojačevalnika. Najverjetneje težko slišna. Sam bi vzel 801.

Drugače pa spikerje v avto, pa v BTC Kristalno palačo, da ti na njih našraufajo Rotel A-12.

Kolega, ki ti je svetoval dodatni subwofer ima prav. Ampak wofer, če želiš kvaliteto, ne bo poceni. Če bo sistem ločen od večkanalnega, potem vzemi wofer zaprtega tipa (sealed):

https://www.svsound.com/pages/subwoofers

fpbs ::

krepki je izjavil:

Denon je potrebno nastavit,da deluje tako kot mora,če ga samo priklopiš in uporabljaš je zvok katastrofa,priložen audyssey mikrofon dela čudeže,samo skalibrirat ga je potrebno.Jaz ga imam kot hišni kino in za poslušanje glasbe zakon zadeva.
Če imaš samo dva zvočnika, kot vander, potem nimaš kaj dosti nastavljat. Tudi jaz imam Denona AVR-X1400 s sedmimi zvočniki, lahko rečem, da sem izredno zadovoljen z njim. Ko zvočnike pravilno nastaviš, dobiš občutek, kot da se nahajaš sredi orkestra.

TheBlueOne ::

Jaz bi za dva zvocnika kupoval ojacevalnik za izkljucno dva zvocnika. Sam ne bi metal denarja stran za nekaj, kar ne potrebujem, se posebej pri audio zadevah. Menda je za pogeldat Onkyo A-9110, kjer bos moral dodati vsaj se DAC.

vander ::

Drug teden grem malo poslušat par zadev. Bo pa stereo ja.

TheBlueOne ::

vander je izjavil:

Drug teden grem malo poslušat par zadev. Bo pa stereo ja.


Ojacevlace se drugace splaca rabljene. Jaz sem svoj ojacevalec in predojacevalec dobil za manj kot polovico cene novega.

fpbs ::

Tukaj si lahko testirate kako nizko frekvenco še predvajajo vaši zvočniki:

zmaugy ::

pegasus je izjavil:

Kaj pa kak NAD C328?

Če se ti kaj lota, se v tvojem budgetu dobi tudi ogromno zanimivih kitov class D ojačevalcev.


NADi znajo biti slabo narejeni - dober zvok ampak se kvarijo.

PacificBlue ::

Par dni nazaj sem videl, da se na bolhi prodaja Cambridge Audio Azur 540A za okoli 160eur. Sem imel ta model, res kvalitetn ojačevalec.

pegasus ::

zmaugy je izjavil:

NADi znajo biti slabo narejeni - dober zvok ampak se kvarijo.
A to je nekaj novega? Moj 22 let star dela bp.

zmaugy ::

V bistvu tile tukaj pravijo da je to res novejša stvar.

https://forums.stevehoffman.tv/threads/...

Moj 375 BEE tudi nekaj zajebava pa ni star niti 10 let. In ni dal veliko skozi. Ampak dokler je stvar funkcionirala, je bil pa zvok res dober.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

aokorn ::

Jaz sem si za božič kupil Onkyo TX-8150. To je stereo network reciever, ki je v izteku, ga Onkyo ne bo več proizvajal, zato tudi cena ni pretirana. Sam sem ga dobil na nemšekem Amazonu iz B-Ware skupaj s poštnino za slabih 300EUR. Je eden redkih, ki ima 32 bitno D/A pretvorbo (sedaj dobiš samo 24 bitno)s 384KHz.
Poleg odličnih karakteristik diskretnega 2x135W ojačevalnika je povdarek na WiFi povzavi oziroma Internetnem radiu, kamor se lahko poveže (Seveda tudi Tunein, Deezer, Spotify, Airplay, DLNA, Bluetooth, WiFi....). Ne manjka niti DAB+ in FM.
Priporočam, da pogledaš na Amazonu ali Ebayu!

Andrej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aokorn ()

vander ::

Doma imam na probi Roksan Kandy K2, najverjetneje bo to moja izbira.

Darko! ::

Koliko pa zahtevajo zanj ?

Kakor koli, njegova notranjost bi morala bit za zgled večini moderne šare:

Poldi112 ::

zmaugy je izjavil:

pegasus je izjavil:

Kaj pa kak NAD C328?

Če se ti kaj lota, se v tvojem budgetu dobi tudi ogromno zanimivih kitov class D ojačevalcev.


NADi znajo biti slabo narejeni - dober zvok ampak se kvarijo.


Povsem odvisno od serije/modela. Dejasko so določeni hud sekret (iirc je en takih 320bee).
Zvokovno je pa NAD precej nad Yahama/Denon in podobnimi. Lahko bi rekli, da je NAD vstopna točka v HIFI. Namesto efektov in kompleksnosti dobiš boljše komponente. Si pa jasno "omejen" na stereo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

TheBlueOne ::

NAD je OK, samo meni malo prevec zafrkava. Ne vem pa, ce je to pri njih pogosto. Schiit Audio drugace menda pravtako dela vhodne modele za nek boljsi zvok, z zelo dobrim razmerjem zvok/cena.

vander ::

Kupil sem Roksan Kandy K2.

Darko! ::

Kupil sem Roksan Kandy K2.


Odličen nakup.
Zdaj daš za pir :)

Ampak še zdaj nisi povedal kok si dal?



Lahko bi rekli, da je NAD vstopna točka v HIFI. Namesto efektov in kompleksnosti dobiš boljše komponente. Si pa jasno "omejen" na stereo.




Zakaj, da bi bil pri NAD-u omejen na stereo? Sploh pa je NAD je eden redkih proizvajalcev, ki podaja moč svojih AV receiverjev izrazito konzervativno (realno), tako da ima človek pred nakupom res nek dejanski občutek kaj bo za svoj denar dobil.

Recimo NAD-ov AVR, ki stane čez jurja ima deklarirano 7 x 60 W :)
Flegšip NAD-ov AVR pa ima deklariranih 7 x 80 W :))

Ampak teh 60 - 80 W poje kot za šalo stotine in stotine wattkov, ki jih na tak ali drugačen način podajajo ostali proizvajalci HiFi navlake:

https://support.nadelectronics.com/hc/e...



Zvokovno je pa NAD precej nad Yahama/Denon in podobnimi.



Če primerjaš enake z enakim, niti ne. Sploh Yamahini stereo integrirani ojačevalniki imajo zelo dober p/p.


Na primer, če za enak denar postavimo skupaj Yamaho A-S801 in NAD C 368 ...

Yamaha




NAD





... ja ne vem, če se mi ne zdi, da me NAD s tole prazno škatlo malo bolj nategne :)


Seveda je res, da dizajna ojačevalcev še zdaleč nista enaka; zato teža pleha in količina uporabljenih komponent ni neposredno primerljiva; vsekakor, v tem primeru, tudi ni merilo kvalitete (sploh poliran aluminij hladilnih reber je velikokrat eden izmed najbolj cenenih nategunskih faktorjev, s katerim prodajajo nenormalno drago feršterkarijo audiofilskim snobom).

Gre za klasičen AB dizajn s kvalitetnimi komponentami pri Yamahi in moderen (D)igitalni dizajn, s sicer odličnimi Hypex UcD modificiranimi ojačevalnimi moduli.


Če ne druzga je Yammy neskončno bolj seksi. Sploh tiste z MOSFET balanced floating point dizajnom in VU-metri.

Lej to, no:








Pa NAD se skrije !
>:D


PS:

Ultra interesanten video za vse ljubitelje "klasične feršterkarije" v 4 delih; ko človek slušno testira, nato s svinčnikom in papirjem razloži bistvo floating point dizajna; odpre in na koncu še izmeri najmanjšo od treh Yamahinih sestric, to je A-S1100.

zmaugy ::

Lepa je tale Yamaha z retro dizajnom. :)

Poldi112 ::

No, seveda pri NAD nisi omejen na stereo. Konkretno sem komentiral izbiro med Yamaha AV in stereo NAD, ki sta cenovno precej blizu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Ali moje strojniške oči prav vidijo? A ima NAD switcher napajalnik?

Lp

Jože

JamesBond ::

Malo si bom sposodil tole temo. Rad bi kupil ojačevalec + zvočnike, da jih priklopim na TV. Našel sem tole na bolhi:

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avd...

Se tole načeloma splača? Koliko je fer cena? Na kaj naj bom pozoren, če bom šel gledat? Ima kdo boljšo idejo?

Hvala!

vander ::

Darko! je izjavil:

Koliko pa zahtevajo zanj ?

Kakor koli, njegova notranjost bi morala bit za zgled večini moderne šare:



Nakup roksana kandy k2 dokončno zaključen, zanj sem odštel 450€. Z nakupom sem izredno zadovoljen.

ProGo ::

Meni NAD sploh ne "sede", zaradi njihovega digitalno/hibridnega pristopa k ojačevanju.

Darko! ::

Meni NAD sploh ne "sede", zaradi njihovega digitalno/hibridnega pristopa k ojačevanju.



Hm ...


... to me je spomnilo na temo o ročnih urah. In sicer zato ker je ta, digitalno-hibridni način ojačanja (D-razred in razni hibridni dodatki), po svoji naravi zelo podoben digitalnemu merjenju časa. Kvalitetni in cenovni razpon digitalnih časomerov pa je ogromen.


Namreč, na eni strani imamo cenene kitajske kvarčne ure za 20 dolarjev, ki pa v osnovi zelo dobro in relativno precizno opravljajo svojo primarno funkcijo, to je merjenje sekund, minut in ur. Seveda se omejitve takšne ure takoj pokažejo pri redni uporabi v vsakdanjem življenju.

Za 10 kratnik osnovne cene se že da dobit kvarčno urco, ki čas praktično meri perfektno; izdelava v detajlih sicer malo šepa, je pa občutek na roki soliden. Ni pa je pametno izpostavljat ekstremnim razmeram; materiali so običajni, sicer kvalitetni, ampak nič posebnega. Zanesljivost je njeno drugo ime.

Za 20-40 kratnik osnovne cene se da dobit kar češ. Vrhunske materiale, visoko precizne kvarčne mehanizme, vesoljsko tehniko. Ni da ni. Časovni trezor na zapestju.

Za 100-200 kratnik že dobiš kvarčen Grand Seiko. In z njim in-house gojen kvarc, ročno sestavljen mehanizem iz delov narejenih v sosednji delavnici ter poteze mojstra v zaratsu poliranem ohišju. Dobiš sinonim za perfekcijo. Ampak še zmeraj je to kvarčna urca. Hudič ne kaže prave, linearne narave časa.

(tehnično bi ga ura sicer lahko prikazovala, ampak meri ga pa ne).

Za 300 kratnik dobiš GS Spring Drive in s tem "the only watch in the world to express the natural and continuous flow of time". Popolna urca. Popoln hibrid. Celo kregajo se, ali je bolj mehanska ali bolj kvarc. Eno dejstvo pa je gotovo: Če bi Spring Drive prvi izdelali Švicarji, bi spremenili definicijo mehanske ure.
:)


Ampak kvarc je kvarc.
Popolnoma mehanska ura ima svoj čar.

In mnoge lastnike Orientov ali Seikov sploh ne zanima, da jim to malo čudo tehnike na zapestju vsak teden prehiteva za minuto, dve ali še več. Seveda ga vsako jutro zaradi previdnosti raje preverijo ob radijskih poročilih, ali pa z uro, ki se prikazuje na prenosnem telefonu in je prek intergalaktičnega omrežja sinhronizirana z atomskim serverjem.

Itak, da bi vsak lastnik Orienta le tega najverjetneje z veseljem zamenjal za mehanski GS. Ali še raje za mehanski GS VFA, ki dosega 2.500 kratnik cene kitajskega kvarčnega časomera. A se ga splača kupit? Tisti, ki ga, se o tem sploh ne sprašuje.


Razmerja in lastnosti feršterkarije v D-razredu so bolj ali manj podobna. Kitajskega Lepai-ja z ojačevalnim čipom in malo sreče se da dobiti že za 20 - 30 dolarjev.

Ampak D je D.
Popolnoma analogna signalna pot ima svoj čar.

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21539712 (10820) Ales
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319223 (16933) car100
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23546413 (27878) Anney
»

Nakup integriranega ojacevalca

Oddelek: Zvok in slika
379626 (7819) CMpunk

Več podobnih tem