» »

Problem z mrežo na routerju LevelOne 1405

Problem z mrežo na routerju LevelOne 1405

Metabond ::

Na router imam priključena dva računalnika z Win2k, ki normalno dostopata do interneta in P2P omrežja vendar pa se nikakor ne vidita. Sta v isti grupi Workgroup in imata različna statična IP-ja ter različni imeni.

Sem googlal vendar ne vem niti dobro kaj bi iskal.

Sergio ::

Sta v istem workgroupu?

Poskusi tudi tole: start->run in vpiši notri \\IP , kjer je IP pac tisti IP oddaljenega racunalnika, katerega datoteke zelis gledati.

Saj si vkljucil File Sharing, ne? :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Metabond ::

Vse je tako kot bi moralo biti: oba sta MSnetworks klienta, imata file & printer sharing omogočeno ter določeno mapo v javni uporabi. Ne vem, v službi so mi te stvari delovale, saj sem kolege priključeval na omrežje... doma pa blemi.

Probal sem pingat IP, kar mi na začetku tudi ni uspevalo (zaradi vklučenega požarnega zida) sedaj pa deluje. \\IP pa javi: Search path not found!

Medtem, ko to pišem sem izklopil firewall tudi na tem PC-ju iz katerega sem pinglal in glej ga \\IP je dal rezultate, vendar v Total Commanderju drugi PC ni bil viden. Kaj sedaj? Zaženem Explorer in evo ga! Aha, kaj pa če Total Commander izklopim in ponovno štartam? Eto ga, tudi tu je vse OK!

Se zahvaljujem za nasvet Sergijo, saj mi je \\IP zelo koristil. Na ta ukaz sem čisto pozabil čeprav sem ga pred časom v službi na veliko uporabljal za mapiranje omrežnih pogonov na Novell serverju.

Še nekaj: kako v firewallu (Agnitum Outpost) narediti luknjo za to povezavo ter ali ta firewall res pušča (service 1723 PPTP) kakor trdi Nortonov test tukaj:

http://security.symantec.com/sscv6/defa...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243296 (2718) Pyr0Beast
»

nastavljanje omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
61277 (1155) Wannabi
»

Na znam več splesti mreže

Oddelek: Omrežja in internet
151757 (1431) Damjan Jagar
»

računalnika v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
401840 (1412) mte
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371816 (1504) nimus

Več podobnih tem