» »

Vgradnja dvotaktnega motorja v kolo

Vgradnja dvotaktnega motorja v kolo

Comandante ::

Imam prevec casa ter staro kolo, pa se bom lotil enega vikend projekta. Na Amazonu bom narocil en 50-80ccm dvotaktni motor, in ga vgradil v kolo. Nekaj takega: 50CC Fahrrad-Benzinmotor

Koncni produkt izgleda nekako tako:


Kako se zadeva sestavi in pelje:


Lahko se vozis okoli z izklopljenim motorjem in pritisnjeno sklopko, v tem primeru imas navadno kolo. Lahko pozenes s pedali ter spustis sklopko, in vzge zvajtakter. Gas je potem na desni roki.

Je kdo ze sestavljal ta hec? Na voljo je malo morje kitov, stanejo okoli 100-150€, vsi izgledajo isto in verjetno prihajajo iz iste kitajske fabrike. Vem da je zadeva v praksi totalno nesmiselna in da so elektricni kiti boljsi, gre se mi predvsem za fun factor, rad imam fergazerje in sraufanje (predelal in raztegnil bom izpuh ter vgradil neki ognjemetalec in generator dima, ampak to pride kasneje).

Se je ze kdo igral s tem? Izkusnje?

sbawe64 ::

Solex kolesa s s pomožnim motorjem recimo.
2020 is new 1984
Corona World order

hojnikb ::

bolje kot to si raje umisli kaksen ev kit. drazje, ampak bolj uporabno in nic ne ropota :)

ker tile 2t kiti niso glih nek visek kvalitete...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Comandante ::

EV kit me ne zanima, za vozit se okoli imam resen motor. To bo predvsem ucni projekt za sina, da bo razumel kako deluje vplinjac in dvotaktni motor, ker bo odrascal v svetu elektricnih vozil. Da nekaj ruzi, da se kadi, to je primarni cilj.

Da je za 100€ kitajski klump mi je jasno, vazno je da priblizno dela.

Kumbaja ::

Če je to mišljeno kot učni moment upoštevaj tudi dejstvo, da takšna zadeva ne sme v promet.

starfotr ::

Kupi tomosa.

m0LN4r ::

Pa to si lahko na madzarskem taka kolesa kupoval. Zdaj se ne spomnim imena, ampak tega je bilo v casih mojga dedka ogroooomno.

PS: E to je to, tega je na madzarskem na "bolhi" kolko hoces:


https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Silici ::

IMO 2T je pršiček, 4T bolj paša na vintage build zaradi štime.

hojnikb ::

glih 2T je bolši za učenje, ker je precej enostavnejši. To lahko otrok bp podere do zadnjega šraufa in sestavi nazaj, vkjučno z vplinjačem. Z 4T motorjem je to precej težji oreh.

Comandante je izjavil:

EV kit me ne zanima, za vozit se okoli imam resen motor. To bo predvsem ucni projekt za sina, da bo razumel kako deluje vplinjac in dvotaktni motor, ker bo odrascal v svetu elektricnih vozil. Da nekaj ruzi, da se kadi, to je primarni cilj.

Da je za 100€ kitajski klump mi je jasno, vazno je da priblizno dela.

za učni projekt je ok, sam naj se ne vozi s tem, ker je stvar hudo nevarna.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Comandante ::

Kumbaja je izjavil:

Če je to mišljeno kot učni moment upoštevaj tudi dejstvo, da takšna zadeva ne sme v promet.

Jasno, s tem se bomo vozili po njivi in stranskih cestah.

starfotr je izjavil:

Kupi tomosa.

Nikakor, tole je bolj prvinsko. To je v bistvu nekaj kar je naredil ze Daimler leta 1885.

m0LN4r je izjavil:

Pa to si lahko na madzarskem taka kolesa kupoval. Zdaj se ne spomnim imena, ampak tega je bilo v casih mojga dedka ogroooomno.

PS: E to je to, tega je na madzarskem na "bolhi" kolko hoces:



Ja, saj zadeva je trivialna za naredit. Again, point je v sestavljanju in razumevanju delovanja za otroka, ne toliko da dobim motor. Za resno voznjo imam v garazi parkirana dva japonska sport tourerja.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WRC Rally (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6912214 (1969) Buggy
»

Unity

Oddelek: Programiranje
314608 (2118) Kurzweil
»

Poceni terenc (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9320840 (17414) krneki0001
»

motor na prašno eksplozijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8023105 (20603) msjr
»

katero motorno kosilnico?

Oddelek: Loža
2718802 (17635) kiFni

Več podobnih tem