» »

WRC Rally

WRC Rally

«
1
2

STU-III ::

A še koga zanima rally? Kakor vidim, ste vsi bolj za formulo al pa Moto GP...

Meni je pa od tega rally še najbolj všeč :)

Dajte kakšne zanimive posnetke nalimat, da si lahko malo ogledamo in predebatiramo o vozilih, vožnji, itd.









LP!
Line secured.

STU-III ::

Ni nobenih navdušencev? :|
Line secured.

innerspace ::

Evo mene:)

WRC je po mojem mnenju top motosport, zaradi okoliscin dirkanja(predvsem lokacije) ni glih toliko popularen, poleg tega je dogajanje v WRCju postalo navidez precej sterilno, zamenjale so se generacije voznikov in slogov voznje, Loeb je imel ogromen vpliv na mladce.
Spomnim se zacetka devetdesetih, dobe Sainza, Kankkunena, McRaeja, Makkinena, ko sem kot klinac komaj cakal, da bom kje naletel na Eurosportovo oddajo(ko je bila satelitska TV luksuz)...
Kasneje sem vedno pogosteje spremljal dogajanje, posebej so mi vsec "gravel" rallyji, recimo Kenya(Safari WRC) in Finska sta mi bila top(kot klincu).

Od voznikov mi je najbolj simpaticen Petter Solberg, ob njegovem odhodu iz WRC sem zacel spremljati RallyCrossRX, kjer nastopa z lastnim teamom.

Po 9ih letih "Loebovine" se je situacija navidez sprostila, dokler ni takoj postalo jasno, da bo vlogo vodilnega driverja prevzel Ogier. Zdaj se nam obeta podaljsana francoska dominacija in strm vzpon VWja, kar je bilo po svoje pricakovano.

Od aktualnih voznikov mi je kr faca Thierry Neuville, lepo je spremljati kako nabira izkusnje in postaja cedalje bolj konkurencen. Od novih fac pa ne morem izpustiti Novikova in Ostberga. Ta nov prodigy postaja R Kubica, ki ima dober financni background in veliko obeta.

Po slogu voznje so mi najbolj atrakltivni JM Latvala, Juho Hanninen(seveda Finca) in tudi Ogier. A ce sem iskren imam max respect do vseh voznikov v karavani.


Ampak..
Vec kot ocitno je, da gre za izjemno nevaren, nor "sport", za katerega mora clovek nabirati po tisoce namenskih kilometrov, se nauciti obvladovati vozilo v nepredvidenih situacijah in popolnoma zaupati napotkom sovoznika. Ce vse skupaj sestejemo, ugotovimo, da so rally vozniki totalni norci:)
And I like crazy people(in controlled environments).

Predlagam ogled dokumentarca "Madness on wheels" - o "B klasi" iz katere se je zaradi nevarnosti in mrtvih(voznikov, sovoznikov in gledalcev) razvil WRC razred.


WRC spremljam preko WRC Live Radia in na njihovi strani; precej vestno updejtajo case(razen, ko gre kaj narobe).
Detajle in novosti berem tukaj.


Hairpin left!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

innerspace ::

Dodajam se par videov, obvezen je ogled serije "Engineering the World Rally" in "onboard" posnetkov.

Do not try this on roads! ;)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Na youtube se je dalo najti dva dobra o B grupi..."too fast to race" ter "still too fast to race" samo ne najdem več celih...

black ice ::

Too fast to race najdete na travniku. Priporočam. Still too fast to race si še nisem ogledal.
Lahko kdo predlaga kakšen dober rally portal?

opeter ::

STU-III je izjavil:

Ni nobenih navdušencev? :|


Jaz sem, ampak predvsem ga igram (WRC 1 / trojko še nisem imel priložnosti preizkusit, Colin McRae 04/2005, Xpand Rally/Xtreme, SEGA Rally, pa čeprav je arkada ...). :) RBR paje zame pretežak.

Na malem zaslonu ga na spremljam več tako redno kot nekoč (predvsem še v času, ko sta bila aktivna Richard Burns, pa Colin McRae).

Vem le to, da Sebastian Loeb in Francozi - iz meni neznanega razloga - enostavno nimajo konkurence ... hehe :)
V zadnjem času so mi sicer zanimivi postali nemški, poljski in češki vozniki, recimo Kopecky (čeprav je ta končal kariero). Pa tudi Finci so v redu, recimo Mikko Hirvonen s svojimi Citroeni. Ampak to gledam le bolj kot ne posnetke na YT.

Aja, zanimivi so še lokalni Rallyji na Madžarskem, Poljskem, na Češkem (najde se cel kup video-posnetkov).

Še ena zadeva, ki sem jo rad gledal: dirka tovornjakov :D

* * *

Formule 1 pa v resnici nikoli nisem maral in je tudi ne spremljam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

STU-III ::

No, to me pa veseli, da še koga zanima, saj se mi zdi rally zelo zanimiv in, kot je že innerspace rekel, je tudi meni všeč, ko tako neustavljivo in noro letijo skozi ovinke, skorajda po zraku (včasih tudi po zraku). :) Pa tudi vozila so zanimiva, pa njihov zvok. Moram pa reči, da tudi jaz pogrešam McRae-ja, saj je bil eden res tapravih voznikov.

Sicer, na splošno imam pa rajši take dirke, ki uporabljajo vozila na štirih kolesih in bi tako razvrstil po svoji lestvici priljubljenosti:

1.Rally
2.F1
3.Moto GP

Moto GP-ja sploh ne gledam, ker mi ni nekaj zanimivega, formulo sem včasih malo pogledal, rally pa z veseljem gledam. :D

Evo, še nekaj zanimivega:



Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

opeter ::

Te so super. Dinamika, tip-top.

Sicer pa, kako to izgleda na vzhodu:


Pa še malo notranji posnetki nesreč (žal tudi to spada zraven):


Pa tole:


EGER Rally 2013 (Madžarska)


Maxx Shot 17.MISKOLC Rally 2010 (Madžarska)


Tudi to se zgodi, hahaha:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

innerspace ::

Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

STU-III ::

@innerspace

Hvala za to, je kar nekaj uporabnega. ;)
Line secured.

RejZoR ::

Jezst vedno pravim, da ni noben problem furat F1 na zaprtem sterilnem dirkališču. Za rally pa moraš imet jajca iz brona. Že to kako dolge so etape pomeni enormno koncentracijo, usklajenost s co-driverjem, dober feel za podlago in teren in krotenje dirkalnika, ki leti med drevesi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

STU-III ::

RejZoR je izjavil:

Jezst vedno pravim, da ni noben problem furat F1 na zaprtem sterilnem dirkališču. Za rally pa moraš imet jajca iz brona. Že to kako dolge so etape pomeni enormno koncentracijo, usklajenost s co-driverjem, dober feel za podlago in teren in krotenje dirkalnika, ki leti med drevesi.


Se strinjam! :)
Line secured.

innerspace ::

STU-III je izjavil:

@innerspace

Hvala za to, je kar nekaj uporabnega. ;)


DeNada.

Recimo na motorsport forumu bos lahko prisel do insiderskih informacij, je par uporabnikov, ki delajo za wrc in lokalne rally teame, tam lahko tudi spremljas update s testiranj. Skratka, veliko informacij, ki jih vecji mediji izpuscajo, saj to ni blesceca formula1.

Potencialno poucnen video z izleti s cest(ni samo WRC):
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

STU-III ::

@innerspace

Super, hvala za tole, zelo izčrpno. :)
Line secured.

innerspace ::

NOW@Finland - RallyCross RX!

http://www.rallycrossrx.com/livestream
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

JC Denton ::

Meni je Rally cross ful zanimiv, bolj kot rally. Prehitevanja in dvoboji dodajo veliko za zanimivost. Pa tudi dirkalniki so nori.

RejZoR ::

Sem enkrat gledal Ford Fiesto od Tanner Fousta. Čist oskubljena AWD raketa, ki pelje scat najhujše eksotične dirkalnike.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

JC Denton ::

Avti so res rakete, okrog 600 konjev mašina a se vrti lepo čez 10000 obratov.

Foust je zmagal danes na Finskem, potem ko je Solberg odstopil v zadnjem krogu ko je imel že več sekund prednosti pred ostalimi.

STU-III ::

JC Denton je izjavil:

Avti so res rakete, okrog 600 konjev mašina a se vrti lepo čez 10000 obratov.

Foust je zmagal danes na Finskem, potem ko je Solberg odstopil v zadnjem krogu ko je imel že več sekund prednosti pred ostalimi.



Pa tudi avtomobili so precej lahki glede na moč.
Line secured.

opeter ::

Nekaj karambolčkov, hehe:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

innerspace ::

Ni WRC a relevantno.


Na eni najlepsih cest se bo konec meseca dogajala tradicionalna dirka "Pikes Peak International Hill Climb".

Lani je padel rekord Rhysa Millena s Hyundayem, za 16 tisocink sekunde je prehitel Dumasa s Porsche GT3R.

Letos bo tekmoval tudi ata Loeb, ki je ze pokazal svoje znanje...na prvem treningu je seveda dosegel najboljsi cas.

Klasika(Ari Vataanen - Peugeot 405 - ex rekord 1988):


Kako izgleda voznja(Tajima pri 60ih letih!! - ex rekorder iz 2011):


Se malo materiala:
http://www.redbull.com/en/motorsports/e...


Hopefully bo dostopen live stream link, ko(ce) ga najdem, bo tukaj.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

JC Denton ::

Pikes Peak je letos v celoti asfaltiran, tak da pričakujem rekord Loeba z njegovim Peugeotom.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

A je kej teh eventov tud pri nas pa to? Na to pa bi šel kdaj tak na easy...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

black ice ::



Pailix-eva Lancia je must see v živo.

Pri nas (SLO) obstaja precej dogodkov, samo meni je vse daleč (drug konec Slovenije) zato grem raje v tujino, ker mi je bliže. Zadnjih nekaj vikendov so imeli nekaj GH dirk, drag race (1/4 in 1/8 milje), pa tudi kakšen avtoshow se občasno najde.

Back on topic:
Čez nekaj dni se začne GHD Ilirska Bistrica, septembra pa GHD Gorjanci. S slovensko sceno nisem na tekočem, tako da me naj še kdo dopolni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

innerspace ::

WRC se pravkar dogaja na Sardiniji.

Linki:

http://www.wrc.com/results/2013/rally-d...
http://www.wrc.com/fanzone/wrc-live/
http://www.wrc.com/results/2013/rally-d...

Trenutna razvrstitev, po treh SSjih:

Ogier, Hirvonen, Ostberg, Sordo, Neuville...

SS4 now@WrcLiveRadio
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

JC Denton ::

Loeb prvi na kvalifikacijah za Pikes Peak. 23 sekund pred najbližjim zasledovalcem, čeprav ostali niso furali na polno. Komi čakam, upam da dober live stream.

innerspace ::

Špekulacija ali...? To be known soon.
 Tommi Makkinen

Tommi Makkinen

Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

r3dkv1c4 ::

STU-III je izjavil:

Ni nobenih navdušencev? :|

rally je v mojem srcu daleč pred f1 in motogp....

kapo dol vsem ki dirkajo med hišami in drevesi...



smo kr mal pozabil na to dirko....:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

r3dkv1c4 ::

RejZoR je izjavil:

A je kej teh eventov tud pri nas pa to? Na to pa bi šel kdaj tak na easy...

pri nas je boj žalostno

imaš pa v italiji alpi orientali v bižini udin
in rally lavantal v avstriji

STU-III ::

Lahko naredimo ST progo! Kaj pravite? :) Pa postavimo kot ovire nekaj serverskih omar, pa same računalniške sponzorje, pa je... ;)
Line secured.

JC Denton ::

Če najde kdo kak dober stream za Pikes Peak naj ga pr'lepi.

oo7 ::



Tudi Hill climb je zanimiva zadeva>:D



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

innerspace ::

Cez eno urco se zacne akcija na hrib!

http://www.redbull.com/en/motorsports/s...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

innerspace ::

"Most people expect the cars to start from around 0930hrs, with Loeb first off the line as he was quickest in qualifying. That's 1730hrs in mainland Europe with Colorado time being eight hours behind."

Torej cez pol ure. Don't miss it!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

innerspace ::

Update:

Bojda bo letos spremenjena praksa in se bodo, po koncanem motociklisticnem ciklu, vsi, do tedaj nastopajoci, vrnili z vrha na start.
Komaj takrat se bo pricel avtomobilisticni del dirke.

Sklepam, da pred 18:45 ne bo nic.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

innerspace ::

Ok, po parih nesrecah v motociklisticnih kategorijah, zaradi katerih se timeline razteguje, je koncno napocil cas za Loeba.

Ko namontirajo gume in ogrejejo motor, bo startal. Minutka, dve..
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

vorantz ::

zakaj niso dali še kake cockpit kamere? :/
bi blo 100x bolj zanimivo za gledat

edit: kokr berem komentarje je celoten prenos bolj švoh in nezanimiv

Dear RedBull media boss,

Next year for the PPIHC telecast, please hire some commentators that have a clue, that don't think bringing live coverage of a motorsports event is a new and great achievement. Ideally, some commentators that are experienced in filling time without sounding like idiots - or even better, experienced in commentating on the live events without sounding like idiots.

Please invest some money in the infrastructure to do the telecast correctly - live in-car cameras and helicopter shots have been used elsewhere in motorsport for over 30 years - without the issues being shown here today.

Please hire an executive producer for the telecast that knows what they are doing - anyone that handles the live feeds for college / university sports should be able to do a better job than the current one. (knowing when to mute the commentators microphones for eg)

RedBull has an ethos of doing anything it gets into properly - this telecast really lets that down.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

innerspace ::

Ne vem, ce bi se kaj pametnega videlo LIVE.
Bojo ziher HD posnetki na voljo v naslednjem tednu.

Zdaj cakamo na uraden cas, ali bo prvi clan kluba 8ih minut? :)

I bet it.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

vorantz ::

lihkar so rekli da je dosegu 8 minut 13 sekund :o

innerspace ::

Naslednje leto pa v "7 minute club";)

Mindblowing!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

innerspace ::

Aja, bojda je Dumas(avto #2 na stezi) zletel s ceste in se lazje poskodoval.

Tudi to je racing.


Se popravljam, Millen NI clan 8minute cluba:/
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

JC Denton ::

Bravo Loeb!

Ne vem, glede tega Rhysa Millena ali kaj je, par let nazaj se je kazal z nekim prototipom, zadnji dve leti pa Genesisa fura. A Monster je nastopil na dirki?

innerspace ::

Pa ga mamo!

Loeb@Pikes Peak on-board:
http://www.redbull.com/en/motorsports/s...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

STU-III ::

Wau, kako zanimivo je gledati, ko v vsak ovinek prileti 200km/h. :D
Line secured.

r3dkv1c4 ::

RejZoR ::

Zanimivo, da uporablja paddle shifter in ne tradicionalen sekvenčni "rally shifter", kjer imajo ročko na mestu kjer je običajno menjalnik in jo drezajo naprej in nazaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

Zakaj za vraga bi v unlimited klasi uporabljal sekvenčni menjalnik z mehanskim pretikanjem (to ni rally shifter, daleč od tega, v rallyju je ogromno menjalnikov še na H, WRC je pa po zelo hitrem postopku preskočil mehansko za električno-pnevmatsko pretikanje sekvence, čeprav so zdaj IIRC po pravilih nazaj na mehaniki)? Z lopatkami imaš roke ves čas na volanu pa lažje je. Pravzaprav se lopatke vedno več uproabljajo tudi v raznih turnih avtomobilih, sploh v GT3, kjer je do nedolgo nazaj popolnoma dominirala mehanska sekvenca oz. celo H pretikanje (BMW v WTCC in v E46 M3 GTR recimo).

Da ne bo nesporazumov, tako lopatke kot mehaska ročka sta oba sekvenčni menjalnik, le da v primeru prvega za pretikanje oz. obračanje selektorske gredi skrbi elektronika oz. pnevmatika (morda včasih celo hidravlika?), pri mehanski izvedbi pa moč dobavlja roka prek ročice.

einstein :P ::

Zakaj za vraga bi v unlimited klasi uporabljal sekvenčni menjalnik z mehanskim pretikanjem (to ni rally shifter, daleč od tega, v rallyju je ogromno menjalnikov še na H, WRC je pa po zelo hitrem postopku preskočil mehansko za električno-pnevmatsko pretikanje sekvence, čeprav so zdaj IIRC po pravilih nazaj na mehaniki)?


A se to lahko voznik sam odloči, kakšen menjalnik ima?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

PrimozR ::

Bolj ali manj ne. Pred leti se je v primeru Porschejevega 911 GT3 Odločitev je bila normalen H menjalnik oz. ročna sekvenca, ampak to ni bila toliko odločitev voznika, kot vodij v moštvu. Sekvenca je bila takrat namreč prekleto draga :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WRC 5 (2015)

Oddelek: Igre
232470 (149) oo7
»

DiRT Rally (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27941269 (20285) vostok_1
»

WRC 4

Oddelek: Igre
81901 (1684) Seljak
»

Dobra Rally igra?

Oddelek: Igre
474363 (3328) opeter
»

Rally Simulacija - How hard can it be?

Oddelek: Igre
333115 (1529) Decorator75

Več podobnih tem