» »

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

Temo vidijo: vsi
««
11 / 79
»»

Jarno ::

Poraba krepko čez 300W se bo maščevala, če ne bo varčnejših alternativ. Mark my words.
#65W!

Ang3lo ::

Maščevala kako? Kdor ima za grafo ima tudi za elektriko in hlajenje.

Glede na leake se mi zdi da razen 4090 ta generacija ne bo posebej impresivna:

Die Part Cores Perf.% Cuda#% Est. TSE Relative Performance
AD102 4090ti 18432 113% 113% " 21,375 " 113%
AD102 4090 16384 100% 100% " 19,000 " 100%
AD103 4080 10240 63% 63% " 11,875 " 63%
AD104 4070 7168 44% 44% " 8,313 " 44%
- - - - - -
GA102 3090 10496 100% 64% " 10,440 " 55%
GA102 3080 8704 83% 53% " 8,658 " 46%
GA104 3070 5888 56% 36% " 5,857 " 31%

Tako da bo zanimivo za videt kdaj bo Nvidia lansirala katero kartico in kaj imajo za bregom.

Jarno ::

Ang3lo je izjavil:

Maščevala kako? Kdor ima za grafo ima tudi za elektriko in hlajenje.

Glede na leake se mi zdi da razen 4090 ta generacija ne bo posebej impresivna:



Tisti, ki imajo tak denar, imajo tudi zdravo pamet in priložnost kupiti kaj varčnejšega, magari od konkurence.
Seveda lahko lansirajo kartice s porabo 500W ali več, ampak ne bodo pasale v vsako ohišje oz. življenjsko situacijo, kljub denarju. ;)

Verjetno bodo takšne kartice prežvekovale kupe špeha, ki si jih bodo za 4k-ultra izmislili površni programerji.
Če odmislimo semi-pro ustvarjalce vsebin itd.

Napredek p/w s 5nm bi lahko že bil tolikšen, da bi BP dostavili manj navito robo, recimo pri 10% zmanjšani zmogljivosti in 30% nižji porabi.
Kekci pa bodo dostavili produkt, pri katerem bodo kartice tovarniško navite, na kupcu pa bo undervolt in zmanjševanje porabe.

Lahko bi zastavili tudi drugače in bi imel kupec priložnost za navijanje. Se je že večkrat obneslo.
#65W!

hujsk1999 ::

Ang3lo je izjavil:

Maščevala kako? Kdor ima za grafo ima tudi za elektriko in hlajenje.

Glede na leake se mi zdi da razen 4090 ta generacija ne bo posebej impresivna:

Die Part Cores Perf.% Cuda#% Est. TSE Relative Performance
AD102 4090ti 18432 113% 113% " 21,375 " 113%
AD102 4090 16384 100% 100% " 19,000 " 100%
AD103 4080 10240 63% 63% " 11,875 " 63%
AD104 4070 7168 44% 44% " 8,313 " 44%
- - - - - -
GA102 3090 10496 100% 64% " 10,440 " 55%
GA102 3080 8704 83% 53% " 8,658 " 46%
GA104 3070 5888 56% 36% " 5,857 " 31%

Tako da bo zanimivo za videt kdaj bo Nvidia lansirala katero kartico in kaj imajo za bregom.

Zato bo pa treba probat to generacijo z AMD. Tudi sam bo probal AMD flagship karto in da vidimo kaj zmore 3D IFC.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hujsk1999 ()

oo7 ::

Flagship NVIDIA "Ada" SKU might feature 18176 cores, 48GB memory and 800W TDP

https://videocardz.com/newz/flagship-nv...

mtosev ::

Močna grafa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ecoo ::

Kaj stoji za dizajnom RTX 4070:
RTX 3070 vsebuje več kot 1/2 3090 jedra, med tema dvema karticama je manjša razlika v performance in večja v porabi kot pri naslednjikih 4000 serije.
RTX 4070 vsebuje manj kot 1/2 4090 jedra, med tema dvema karticama je večja razlika v performance in manjša v porabi kot pri predhodnikih 3000 serije.

Od nove tehnologije in na situacijo je bilo za pričakovat, da se performance razdeli med znižanje porabe in rahlo povišanje zmogljivosti, nekaj pozitivnih predlogov:
- mining zaščita
- prostor za konkurenco
- pomankanje čipov, vroča žemeljcaa ne sme obstajat
?

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

Močna grafa.


Šporhert eddition, ja :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jarno ::

Kopite7kimi je spet leakal. Tokrat ga povzema wccftech:

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx...

Na kratko, RTX 4070 s podobnim performansom kot RTX 3090, kar ni nujno slabo.
RTX 4080 pa s TDP-jem 420W, kar je lahko tudi spodnja meja, ker bodo tudi naviti AIB-modeli.
#65W!

Homelander ::

Ti stock TDP-ji sploh niso več problem. Itak so vsi previsoki za 24/7, sploh za poleti. Ko sem kupil RX 6800, sem mislil da je še zadnja še dobra na stock.
Pa sem potem ugotovil, da AMD kaže samo porabo čipa in tisti stock power limit 227W ne pomeni porabe cele kartice. Formula za porabo cele kartice gre: x1,15 + 5W. Pri moji je to potem celih 266W.
Da formula drži sem preveril še po Techpowerup VGA BIOS COLLECTION. In je res za 6800 XT in 6900 XT 255W, kar je potem ravno tistih 300W.

No nastavljeno imam pa na power limit 170W, kar je za celo kartico ravno 200W. Izgubim samo 3% napram 266W, tako da stock sigurno ni optimalno nastavljena. Se mi je zdelo da ko sem imel roko nad ohišjem, da je nekam preveč toplote za samo 170W.

Tako da od zdaj naprej gledam kar 400W kartice, itak se jih da znižati vse do 200W. Da prideš do dejansko najboljšega FPS/W, pa še precej nižje, pri moji 6800 je na okoli 120W (realnih 140W). Ampak sploh če že daješ tolk za kartico je najbolj pametno biti desno od optimalne točke, nekje 250W.
Sem potem ugotovil, da tudi s 6900 XT prideš na manjši FPS/100W kot pri 6800. Kaj točno vse vpliva na to še ne vem, število corov sigurno ne. Kakšen je vpliv velikosti čipa in širine pomnilniškega vodila pa ne vem točno. No če gledam N21/N22/N23, lahko rečem, da bo N21 še vedno boljši od N22 pri 120W (z RX 6800 dobim pri 140W enako FPS kot pri 6700 XT 215W), N22 boljši od N21 pri 80W (predvidevam, mora biti tam nekje, ker od 100W naprej N21 že zaživi), N23 pa boljši od N22 pri 60-80W in manj (sem gledal undervolt 6600 XT in pri 80W doseže 33% več FPS od moje 6800).
V bistvu če denar ni ovira, je srednji čip popolnoma neuporaben.

Ampak tudi če bi vse to vedel, ne vem če bi kaj drugače kupil, ta 6800 bo sedaj itak bolj za backup, ker RT performans je veliko preslab za 2023.

Homelander ::

Ni moj post, iz drugega foruma, ampak se strinjam:
4070 -> 10GB -> Fail
4070Ti -> 400W -> Epic Fail
4080 -> 420W -> Fail

Ne vem kako so lahko po neverjetno slabi 3070 Ti, naredili popolno enakega naslednika. Edina razlika je, da je sedaj vsaj 2GB več kot pri non-Ti, tako da je vsaj vredna imena Ti.

4070 in 4080 res ne bi smel noben kupovat, da se Nvidia malo strezni.

4090 bo sicer dober produkt, 450W tudi ni minimum kar je zmožna. Ampak ne verjamem da bo prav veliko ljudi kupovalo 2000EUR 4090, da jo spustijo na 300W in izgubijo 10% performansa. No jaz bi jo za 1200EUR, drugače pa mislim da bo dal Navi 31 ven par 10% več pri 300W.

Učinkovitosti gredo pa glede na Time Spy Extreme rezultate zaenkrat tako:
3070 -> 4070: +8%
3080 -> 4080: +26%
3090 -> 4090: +45%

Ampak TSE je 4K in ni najbolj realen pokazatelj za 4070.
Če bo imel AMD čez cel lineup vsaj +50%, bo gladka zmaga.

Kdor je sedaj kupil 3080 12GB za 850EUR, je naredil precej dobro. Kdo bi si mislil da iz 4nm ne bodo mogli narediti nič boljšega. Samo nek majhen čip navit do konca z bogo 360 GB/s prepustnostjo in 2GB manj. Začetek leta sem iz 4070 pričakoval 30% hitrejšo kartico od 3090, 16GB VRAM ter ceno 600EUR (no, zdaj vidim da je bilo vse to zelo optimistično).
4080 sicer 25% boljša pri enaki porabi, ampak če bo cena vsaj 1000EUR, se ta prednost izniči.

Zgodovina sprememb…

FireSnack ::

Nvidia bo popušila kot že dolgo ne. Verjetno jim grozi stečaj po nekaj četrtletjih slabih številk.
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Jarno ::

nVidia ne bo popušila, ker ji največji kos donosov prinašajo preostali segmenti, plus so tukaj armade zvestih privržencev.
Kartice ne bodo tako slabe, verjetno z več porabe, ampak solidnim performansom.
Če uspe AMD doseči razmerje 30:70 pri diskretnih grafičnih karticah bo to za AMD kolosalni uspeh.
#65W!

tikitoki ::

Jarno je izjavil:

nVidia ne bo popušila, ker ji največji kos donosov prinašajo preostali segmenti, plus so tukaj armade zvestih privržencev.
Kartice ne bodo tako slabe, verjetno z več porabe, ampak solidnim performansom.
Če uspe AMD doseči razmerje 30:70 pri diskretnih grafičnih karticah bo to za AMD kolosalni uspeh.


Damn, nekateri se vedno niste dojeli, da je gaming segment predstavlja polovico njivovih prihodkov. VEcji segmenti so zgolj v vasi domisljiji.

Jarno ::

Morda zaradi minerske norije, ki pa načeloma ni gaming. ;) To se bo poznalo.
Pri zadnjem poročilu so običajne grafične kartice predstavljal 43,6% prihodkov. Čisto možno je, da bo v tem segmentu rast mizerna ali pa celo negativna.
Na prvem mestu je Data Center s 45,2% in z veliko rastjo ter stabilnim potencialom.
#65W!

FireSnack ::

tikitoki je izjavil:

Jarno je izjavil:

nVidia ne bo popušila, ker ji največji kos donosov prinašajo preostali segmenti, plus so tukaj armade zvestih privržencev.
Kartice ne bodo tako slabe, verjetno z več porabe, ampak solidnim performansom.
Če uspe AMD doseči razmerje 30:70 pri diskretnih grafičnih karticah bo to za AMD kolosalni uspeh.


Damn, nekateri se vedno niste dojeli, da je gaming segment predstavlja polovico njivovih prihodkov. VEcji segmenti so zgolj v vasi domisljiji.

Kaki gaming segment? Če so prodali 1500x več kartic rudarjem kot gamerjem...
Preprodajalec NFT umetnin

klinker ::

FireSnack je izjavil:

Nvidia bo popušila kot že dolgo ne. Verjetno jim grozi stečaj po nekaj četrtletjih slabih številk.


Ne dramatiziraj.
Popusla bo nekaj, v primeru sa AMD da kaj malo boljsega ven, o stecajih pa ne sanjaj ker razturajo na marsikaterem podrocju.

Ecoo ::

G.P. ušlo je z vseh razumnih okvirjev. si že prej vedu da je možno, pokrovka mora ostat na mestu ;)

tikitoki ::

Jarno je izjavil:

Morda zaradi minerske norije, ki pa načeloma ni gaming. ;) To se bo poznalo.
Pri zadnjem poročilu so običajne grafične kartice predstavljal 43,6% prihodkov. Čisto možno je, da bo v tem segmentu rast mizerna ali pa celo negativna.
Na prvem mestu je Data Center s 45,2% in z veliko rastjo ter stabilnim potencialom.


Yeah right, je ze bilo porocilo, da so zabelezili obcuten padec dobava, ki spadajo pod Data Center. Tak, da iztakni rit z danke. Gaming je za nVidijo zelo pomemben in bo se nekaj casa tudi ostal.

Jarno ::

Tiki, tebe pa nekaj objektivizem muči + krepko izrazoslovje.
Do tega poročila lahko podaš tudi link.
Sploh pa je za njih všečno, da so pred časom dejavnost razširili in ublažili določene situacije.
Sicer pa ni mit, da je 'Data Center' uspel prehiteti 'gaming'.
Malce se še razpiši o trendih za 'gaming' sedaj, ko je mining poginil.
#65W!

FireSnake ::

klinker je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Nvidia bo popušila kot že dolgo ne. Verjetno jim grozi stečaj po nekaj četrtletjih slabih številk.


Ne dramatiziraj.
Popusla bo nekaj, v primeru sa AMD da kaj malo boljsega ven, o stecajih pa ne sanjaj ker razturajo na marsikaterem podrocju.


Fojtraš trola, ki ima še vsaj 2 računa (hujsk, ...)


---
Jarno: za onega primitivca je pa tudi škoda besed. To trajba svoje pa še primitiven je.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Jarno je izjavil:

Tiki, tebe pa nekaj objektivizem muči + krepko izrazoslovje.
Do tega poročila lahko podaš tudi link.
Sploh pa je za njih všečno, da so pred časom dejavnost razširili in ublažili določene situacije.
Sicer pa ni mit, da je 'Data Center' uspel prehiteti 'gaming'.
Malce se še razpiši o trendih za 'gaming' sedaj, ko je mining poginil.


Nope, objektivnost muci vas, ki ze desetletje bluzite o propadu gaminga:).

Gaming je bil number one ze pred pojavom kriptimanije, lahko se ti razpises kako je to mozno.

FireSnake je izjavil:

klinker je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Nvidia bo popušila kot že dolgo ne. Verjetno jim grozi stečaj po nekaj četrtletjih slabih številk.


Ne dramatiziraj.
Popusla bo nekaj, v primeru sa AMD da kaj malo boljsega ven, o stecajih pa ne sanjaj ker razturajo na marsikaterem podrocju.


Fojtraš trola, ki ima še vsaj 2 računa (hujsk, ...)


---
Jarno: za onega primitivca je pa tudi škoda besed. To trajba svoje pa še primitiven je.


O skurjena kaca, bos sel spet jokati moderatorjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

FireSnack ::

Si že prijavljen. Zate se zahteva prepoved foruma za obdobje osmih let. Bomo videli kaj bo jeseni. Pri teh zalogah pomoje ničejo dat na police nove generacije. Lahko si izmislijo pomanjkanje čipov, kovid, vojno v Ukrajini... Komot se prestavi nova generacije za kakšno leto in ne bo nihče prikrajšan.
Preprodajalec NFT umetnin

__Devil__ ::

Letos bodo nove grafične verjetno cenejše, ker je Bitcoin kar veliko nižje kot lani? Ali se bo spet povzpelo vse v nebo?

Če bo bitcoin na 20k, bodo tudi grafične cenejše in manj minerjev? Če bodo cene dostopne po nekaj mesecih izida bom nadgradil iz 3070 na 4070. Če pa ne, pa bo 3080 kar dober upgrade. Bomo videli kmalu, jeseni. 8-)

tikitoki ::

Nagradno vprasanje. Kaksne bodo cene, ce Kitajsa napade Taiwan:)?

FireSnack ::

tikitoki je izjavil:

Nagradno vprasanje. Kaksne bodo cene, ce Kitajsa napade Taiwan:)?

Ko svet ne bo odvisen od ruskega plina in tajvanskih čipov bomo lahko zadihali s polnimi pljuči. 3-5 let?
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ahahahahahah. Kakšne skrbi. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

FireSnack je izjavil:


Ko svet ne bo odvisen od ruskega plina in tajvanskih čipov bomo lahko zadihali s polnimi pljuči. 3-5 let?


Veliko neumnosti sem že prebral tukaj gori.
tehle 3 do 5 je pa ena večjih.
O plinu ne bi, ker se vidi, da zadeve ne razumeš.

O čipih bi pa:
- ASML nam je na voljo torej mašine lahko kupimo
- lahko kupimo tudi potrošni material
- potem je treba dobiti redke zemlje (nekaj jih je tudi v Rusiji a tega nočemo, se je gospoda odločila)
- kje boš pa dobil znanje?

Namreč: četudi bi imel čarobno paličiso in bi danes naredil kopijo TSMCja ti ne bi koristila popolnoma nič.
Zakaj? Ker ne bi imel ljudi, ki bi sploh znali s tem delat.
Pred 3 in 5 daš enico. Ko to pomnožiš z dva imaš (verjetno) realno številko.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Gospodarsto se ohlaja, torej je že potreba po čipih manjša. Se že pozna na trgu, da se dobavljivost izboljšuje. Čip shortage se bo zelo verjetno z novim letom poslovil. Če seveda ne bo kakšnega Tajvan konflikta.
Magic

FireSnack ::

Ljudje že počasi zategujejo pasove in so nehali preplačevati stvari. To bo trajalo do naslednjih debelih krav - 3 do 5 let.
Vojno bo treba rešiti čimprej. Je skoraj boljše iti v neko jedrsko zgodbo, kot pa čakati da nas Rusija izstrada preko plina.
Preprodajalec NFT umetnin

Wrop ::

Eni ste pa res povsem odrezani od sveta. Nepojemljivo je, da ti je bljižje cilj v jedrski zgodbi, napram zaprtjem plinske pipce.

FlyingBee ::

FireSnake je izjavil:

FireSnack je izjavil:


Ko svet ne bo odvisen od ruskega plina in tajvanskih čipov bomo lahko zadihali s polnimi pljuči. 3-5 let?


Veliko neumnosti sem že prebral tukaj gori.
tehle 3 do 5 je pa ena večjih.
O plinu ne bi, ker se vidi, da zadeve ne razumeš.

O čipih bi pa:
- ASML nam je na voljo torej mašine lahko kupimo
- lahko kupimo tudi potrošni material
- potem je treba dobiti redke zemlje (nekaj jih je tudi v Rusiji a tega nočemo, se je gospoda odločila)
- kje boš pa dobil znanje?

Namreč: četudi bi imel čarobno paličiso in bi danes naredil kopijo TSMCja ti ne bi koristila popolnoma nič.
Zakaj? Ker ne bi imel ljudi, ki bi sploh znali s tem delat.
Pred 3 in 5 daš enico. Ko to pomnožiš z dva imaš (verjetno) realno številko.

Ta prave begunce iz Tajvana je treba uvozit.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:


Ta prave begunce iz Tajvana je treba uvozit.


OK, tole pa pije vodo! :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

FireSnack je izjavil:


Ko svet ne bo odvisen od ruskega plina in tajvanskih čipov bomo lahko zadihali s polnimi pljuči. 3-5 let?


Veliko neumnosti sem že prebral tukaj gori.
tehle 3 do 5 je pa ena večjih.
O plinu ne bi, ker se vidi, da zadeve ne razumeš.

O čipih bi pa:
- ASML nam je na voljo torej mašine lahko kupimo
- lahko kupimo tudi potrošni material
- potem je treba dobiti redke zemlje (nekaj jih je tudi v Rusiji a tega nočemo, se je gospoda odločila)
- kje boš pa dobil znanje?

Namreč: četudi bi imel čarobno paličiso in bi danes naredil kopijo TSMCja ti ne bi koristila popolnoma nič.
Zakaj? Ker ne bi imel ljudi, ki bi sploh znali s tem delat.
Pred 3 in 5 daš enico. Ko to pomnožiš z dva imaš (verjetno) realno številko.


O lej, kaca spet neumnosti pise. Vecina tehnologije in se del opreme je zahodnega porekla. Se Kitajci bodo prej, k v tvojem nesmiselnem casovnem obdobju, prisli do lastne proizvodnje cipov na vsaj trenutni ravni, a verjetno mnogo boljsi. Damn, v tvojem casovnem obdobju se je prislo iz nic na trenutno raven.

Tudi situacije s plinom ne razumes, Ukrajino podpremo, da zbrca ruse ven in imamo na voljo dostop do velikih zalog plina.

Redke zemlje so vsepovsod, sam pridobivanje je problematicno in je prirocno to tezavo prepustiti Kitajcem. Ko bo treba, bodo zelo hitro zagnali pridobivanje drugje.

FireSnake ::

Seveda sem pričakoval, da se boš spet zaletel kot vešča v luster in natrosil neumnosti.
"Argumente" pa potegnil iz riti. Že videno (čudi me le, da se iz tega nič ne naučiš - OK, si pač počasen, nisi sam kriv).

- da je večina tehnologije zahodnega porekla? Zakaj odkrivaš toplo vodo, sem omenil ASML, ki je v Evropi (lastnik ameriški).
- kitajci (SMIC) so od TSMCja na veliko kupovali kader (plača x10) pa so pogoreli. Pa so imeli tako tehnologijo, kot znanje.
- ciljali so, da bodo imeli 7nm tehnologijo do leta 2022, pa so pogoreli
- o tem smo pisali tukaj: Proizvodni procesi za čipe v različnih podjetjih
- pridobivanje redkih emelj sploh ni problematično. Je pa umazano. Zato tega mi ne bomo imeli. Niso tako redke, kot govori ime, jih pa zagotovo v EU ni. Spet bedarija iz tvoje strani.
- glede plina nisem napisal nič, pa se vsajaš. In navrh nabiješ še eno bedarijo. Tipično zate.
- Evropa je včasih proizvedla 25% svetovne proizvodnje čipov. Zdaj smo na par%. Le zakaj (če bi se kaj izobrazil, bi vedel)?
- in glede na to, da se tebi zdi, da "livarno" procesorjev kar potegneš iz riti (tako, kot ti "argumente") se vprašaj nekaj: nekateri milijarde zmečejo v razvoj, pa jim ne rata (GLOFO je lep primer). Milijarde, ki jih moraš najprej imeti. Kje je pa vse ostalo (oprema, ljudje, razvoj). Seveda, zate je to povsem preprosto. Samo zaupaj nam še, kdaj boš imel livarno sadaj na vrtu :))

Že to, kar sem napisal je preveč časa za kontriranje tvojim bedarijam. Tako, da ti bom od zdaj naprej:
- pustil zadnjo besedo
- se ne odzival na nadalnja natolcevanja
- ti se pa kar še naprej delaj norca iz sam sebe, si zabaven :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

EU se je že odločila, da bo zmetala nekaj denarja v proizvodno čipov (že lani). Hitro bomo videli kak izplen bo iz tega (pa lahko že vnaprej rečemo, da klávrn).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Sej zdej bodo še Amerikanci zmetali. Free money za proizvajalce, ne bo krize za njih.
Magic

Wrop ::

Pametno. Vsaj enega morajo imeti doma. Tudi 10 let stara tehnologija je bolje kot nič.

FireSnake ::

Magic1 je izjavil:

Sej zdej bodo še Amerikanci zmetali. Free money za proizvajalce, ne bo krize za njih.


Ameri mečeji že par desetletij (pa še država pumpa zraven), pa niso neka tata-mata.
Bi ti še enkrat pomislil?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

kopite7kimi
@kopite7kimi
There is an update of RTX 4070.
PG141-SKU331
7680FP32
12G 21Gbps GDDR6X
300W
TSE >11000
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Homelander ::

To je pa že precej boljše kot samo 3 dni nazaj napovedanih 400W. Sicer nekateri so že predvidevali, da je teh 400W samo max board power in ne TDP končnega produkta. Tudi se zdaj bolj ujema s porabo 4080 16GB - 420W, ker ima zdaj ravno tolk več corov kot večjo porabo od 4070.
Ampak kaj ko je tukaj še Navi 32. MLID pravi da bo imel RDNA 3 leak v kratkem.
Itak pa performanse niso vredne nič če ne veš cene, ker ta je ključna. 4070 bi bila precej dobra za $500, nič posebnega pa za $700.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Ni šans, da bo tako "poceni".
Ker potem bi ti 3090 v hrbet metali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jarno ::

Neka realistična cena bo morala bit. Imo bodo zastavili ugoden MSRP in vseeno poskušali čimdražje prodajati.
#65W!

FlyingBee ::

Verjetno bo tako, msrp na ravni Ampera, cene pa dejansko višje.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

hujsk1999 ::

RTX 4070 350W bo na nivoju RTX 3090 Ti 450W. Cena okoli šecto evrov. Kak Strix verjetno kakih sto evrov več.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

FlyingBee ::

Prodano!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

hujsk1999 ::

NVIDIA GeForce RTX 4080 Graphics Card Now Reportedly Features 9728 Cores, 16 GB GDDR6X Memory, 420W TBP, 35% Faster Than RTX 3090 Ti

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx...

Take my money, please!!! :)):)):))
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Sheteentz ::

Hja, hitrejša v RT, kaj pa v non-RT naslovih? Kaj mi bo RT, če pa ne ločim RT od non-RT.

FlyingBee ::

Lol, slaba zadeva.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

hujsk1999 ::

Napoved za cene rabljenih kartic zima 2022:
RTX 3090 - 600€
RTX 3080 - 400€
RTX 3070 Ti - 300€
RTX 3060 Ti - 200€
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom
««
11 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia predstavila geforce RTX 40 Super (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
559638 (6186) Mr.B
»

Nvidia še pred izidom umaknila in preimenovala RTX 4080 12 GB (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1019814 (5461) FlyingBee
»

Cene nVidia kartic na trgu danes (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
789596 (6456) ziga1990

Več podobnih tem