» »

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

Temo vidijo: vsi
««
10 / 79
»»

FireSnake ::

Je sicer res. Ampak prosti čas je tudi nekaj vreden.
Zato se "splača" nadgraditi v vsakem primeru.
Ko sem jaz še programiral je moralo bliskati, ko sem kliknil.
Veliko raje sem šel spat ob enajstih kot pa ob polnoči.

Pri rendanju je sicer malo drugače, ker se ne dela vedno v realnem času.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Kaj si programiral elektronske vžigalnike? Šala, šala.
Itak, da prosumerji in firme nadgrajujejo, čas je denar.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tikitoki ::

p/w je tudi denar, sam nekateri tega zelo ocitno ne razumejo:).

Sheteentz ::

ja, če gpu goniš 24/7

FlyingBee ::

Glede na bližino uradne napovedi nove generacije, so verjetno spodnji leaki kar točni
Some updates.
RTX 4090, AD102-300, 16384FP32, 384bit 21Gbps 24G GDDR6X,
RTX 4080, AD103-300, 10240FP32, 256bit (?18Gbps 16G GDDR6?),
RTX 4070, AD104-275, 7168FP32, 160bit 18Gbps GDDR6 10G.
And DO NOT expect a lower MSRP.
kopite7kimi
@kopite7kimi
And TBP, 450/420?/300W

Kar precejšnja razlika med 4090 in 4080 v številu cuda cores, ampak le 30W v tbp.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Sheteentz je izjavil:

ja, če gpu goniš 24/7


Če imaš zadevo v poslovne namene in jo "goniš" 24/7 se ti lahko samo smeji!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

oo7 ::

NVIDIA GeForce RTX 4090 Ti & RTX 4090 Graphics Card Renders Point To 3-Slot Founders Edition Cooler For Next-Gen BFGPUs

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx...

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Glede na bližino uradne napovedi nove generacije, so verjetno spodnji leaki kar točni
Some updates.
RTX 4090, AD102-300, 16384FP32, 384bit 21Gbps 24G GDDR6X,
RTX 4080, AD103-300, 10240FP32, 256bit (?18Gbps 16G GDDR6?),
RTX 4070, AD104-275, 7168FP32, 160bit 18Gbps GDDR6 10G.
And DO NOT expect a lower MSRP.
kopite7kimi
@kopite7kimi
And TBP, 450/420?/300W

Kar precejšnja razlika med 4090 in 4080 v številu cuda cores, ampak le 30W v tbp.


Mislim, da bo AMD in nVidija doletel sok, ce bodo probali rudarske cene podturiti gamerjem.

Pa te spekulacije niso vredne pocenga grosa, sam nekateri se niste dojeli namena clic bait objav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

FlyingBee ::

Ni ravno click bait, kopite7kimi ima verjetno notranje informacije, pa greymon55 tudi iz Kitajske.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tikitoki ::

Ja, ja, vsako generacijo je enako, na koncu pa 90% navedenega ne drzi.

oo7 ::

NVIDIA RTX 40 "Ada" GPU power limits rumored to reach 800W on desktop and 175W on laptops

https://videocardz.com/newz/nvidia-rtx-...


Homelander ::

Če bodo take porabe, bo precej ok, saj kaj je pa drugače, ali sam naviješ če rabiš več, ali pa sam odviješ če rabiš manjšo porabo. Ne bo ti pa v nobenem alternativnem svetu Nvidia dala na trg 4090 s 350W, ki bi bila 10% počasnejša od 450W. Tako da to moraš pač narediti sam.
Jaz ne vidim problema, več jeder in večja pomnilniška prepustnost pomeni večji performans, tudi če ne vem kolk znižaš porabo (in s tem frekvenco cora). Edino kar sem opazil pri svoji 3080, če grem na samo 725 mV, je v Afterburner nek bug, mi zmanjša VRAM frekvenco na 0.467x.

Čeprav zdaj sem nekaj na hitro našel, nekaj govori od P2 in P3 statov (ali samo P2, pa je P3 typo, ker je samo enkrat omenjen):
https://azcoinnews.com/2miners-how-to-o...
Start setting the voltage in the lower range (743 mV - 725 mV -- 713 mV -- 700 mV). Find the value that brings the memory clock down to 5000 MHz (P3 state), make one step up from it. Make sure that the memory clock is now above 7000 MHz.

Minerji sigurno znajo nastavit kartico, zdaj jo bodo morali enako pač še gamerji.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

NVIDIA GeForce RTX 4090 to feature 2520 MHz boost clock, almost 50% higher than RTX 3090

https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...

45cal ::

FlyingBee ::

Itak bi težko prodajali 450w kartice.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

45cal ::

Hja res je. Čeprav pa, kaj pa veš kaj in za koliko bi jih lahko prodajali. Vedno smo bili znova ter znova presenečeni nad tem kaj vse si lahko dopustijo. V tem pogledu je šel tudi AMD malce na "dark side".

FlyingBee ::

https://hothardware.com/news/leak-sugge...
Govori se, da bo 4070 na ravni 3090 ali celo 3090ti, kar ne bi bilo nič posebnega glede na 300w.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tikitoki ::

45cal je izjavil:

NVIDIA GeForce RTX 40 Series Could Be Delayed Due to Flood of Used RTX 30 Series GPUs:|


Kr neki, ce bodo zavlekli splavitev, bo to zaradi kaksnih drugih tezav. RAvno zaradi poplave in stmoglavljenja zanimanja za RTX 3000 serijo, potrebujejo nov izdelek, da lahko nadaljujejo s prodajo precenjenih GPUjev. Do konca leta bo razprodaja starega zeleza ravno dosegla vrhunec, ker tre trenutno prodajalci se vztrajajo na previsokih cenah.

DarwiN ::

Fake news, ja.. Še enkrat - negativne "novice" o Nvidiji/Intelu se lepo prodajajo in tole pogruntavščino glede morebitne prestavitve izida zaradi obstoječih zalog nikakor ni šlo zamuditi, a ne.. Če se prav spomnim, so bile na las podobne govorice tudi pred izidom 2000 ali 3000 serije.

Nvidia danes ne uspeva prodajat 3090 kartic niti po ~1300€, medtem ko bi zalogo 4090 kartic razgrabili praktično v trenutku za ~2000€++. In po kakšni logiki naj bi Nvidia bremzala z izdajo kartic? Kaj jim denar smrdi?

Bodo pa proizvodnjo nekoliko porezali na dolgi rok in tako umetno držali cene na višjem nivoju. To pa verjamem. Ko bo trg zasičen z rudarskimi karticami, nima smisla še dodatno proizvest 15 milijonov novih kosov na leto. Je bolj smiselno dvignit cene. Pač prodaš nekaj manj kosov, ampak dobiček ni nič manjši.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnake ::

Ni takšne stvari, kot je gotova tehnologija in čakanje na to, da jo boš izdal.
Konkurenca ne spi in nimaš kaj čakati.
Lekcija, ki se jo je Intel naučil malo bolj na trdo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Homelander ::

https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...

4090 67% hitrejša od 3090 Ti. Obe enaka poraba pomeni tudi 67% boljša učinkovitost. To je odlično, kar se je napovedovalo že prej, da bo 4090 daleč najbolj učinkovita od Nvidia lineupa. Škoda edino ker je to pri 450W.
Sicer če je Igor iz 3090 Ti pri 300W dobil 90% performans glede na stock, ne vem zakaj tukaj ne bi moglo biti enako. To pomeni da bi bila še vedno 50% hitrejša od 3090 Ti.

Tako da glede na vse to bi jo jaz kupil takoj ob pogoju da je cena 1500€. Sicer pa mislim da tudi če bo začetna cena 2000€, bo v roku 6 mesecev 1500€.
Vprašanje je samo če bi pri taki kartici sploh igral z DLSS, ki je še edina prednost Nvidiee. Edino če bo AMD spet zasral RT, zaenkrat pravijo malo slabši v enakem rangu, ampak ali je to -10% ali -30%. Mislim, toliko za kartico, potem pa da ne moreš igrati native. Edino če 7900 XT še vedno ne bo sposobna poganjati Cyberpunk na 1440p RT Ultra. Čeprav če bo 2x hitrejša od 6900 XT/3090 ter RT -10% slabši od 4090, je to še vedno dovolj dobrih 70 FPS:
https://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/...
No par 100€ cenejša že mora biti od 4090. Poraba pri 400W tudi ne bo toliko boljša od 4090.

Ostali dve, 4080 in 4070 tudi nista tako slabi, če bo primerna cena. Res dobra bi bila $400 in $700, ampak to se ne bo nikoli zgodilo. $500 in $800 bi pa človek že skoraj pričakoval glede na tako močno gimpani kartici.

Sheteentz ::

daj prevedi te cene v evre, ker za američane nam dol visi

FireSnake ::

Homelander je izjavil:


Tako da glede na vse to bi jo jaz kupil takoj ob pogoju da je cena 1500€.


Aha, torej je ne boš imel :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Homelander ::

Sheteentz je izjavil:

daj prevedi te cene v evre, ker za američane nam dol visi

Dolar spet pada, zaenkrat x1,15 da dobiš nemške cene.

Drugače sem ravno zadnjič gledal svoj post iz 2019, malo po izidu 2000 Super serije. In sem pravilno napovedal da bo 3070 700EUR.

Edino tisto z 2060S za 3,5 leta se ni izšlo. Čeprav če pogledam koliko denarja sem zapravil za GPU-je to generacijo (tako jaz in brat sva dala 1800EUR, jaz sem trenutno na RX 6800, on na 3080 12GB), bi bilo bolje če bi res obdržal to 2060S, ki pa je šla naprej za samo 300EUR.

Zgodovina sprememb…

Homelander ::

No kar je dobro iz tega je edino, da imava sedaj dovolj rezervnih kartic (RX 6800 in 3060 Ti). Tako da če bi bilo z novo kaj narobe, samo RMA in noter staro in tako ne izgubljaš po nepotrebnem denarja, ker če eno generacijo kupiš 2 kartici, si že falil. Prejšnjo generacijo sva se pa najbolj zajebala s prodajo 1070 in 2060S. Kar je bilo narobe s tistimi karticami (2x 3070, 1x 6700 XT, 1x 6900 XT, ja, veliko škarta se je prodajalo), bi lahko vse RMA-jal in ne izubljal denarja pri prodaji.

Jaz bom sigurno menjal. Danes zjutraj sem benchal Cyberpunk in še na RT Low dobil 20 FPS, enako kot na RT Ultra, ne vem kje je point. Pričakoval sem pa 50 FPS, če jih je na Ultra brez RT 72 FPS (že tukaj ne vem zakaj toliko izgubiš napram 3080, ki ima vsaj 100 FPS, ker v raster je drugače povsod tam tam).
Da, na 3080 sem večkrat preveril da nimam vklopljenega DLSS, pri Nvidii je kar jeba, ker se sam vklaplja čim daš RT profil.
Imam pa skupaj že 30 RT iger, tako da RT performans mora biti dober.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

NVIDIA GeForce RTX 4090 Graphics Card Allegedly Delivers Over 160 FPS In Control With RT & DLSS at 4K, 2x Performance Gain Over RTX 3090

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx...

Wrop ::

3050 vs 6600 :D
AMD samo pomanjša 6700 XT + integrira RDNA 3 in jo proda kot navadno 7600 po 300 €. Nvidia se bo morala precej potruditi in ponudit 4050 za podoben denar za zmogljivost med 3060 ti in 3070.

DarwiN ::

Dokler bo trg zasičen z rudarskimi karticami, Nvidije sploh ne zanimajo ta "jajca" za 300-400EUR in niti nimajo namena biti konkurenčni. Samo high-end od 800EUR do 2000EUR, kjer so marže najvišje..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Buggy ::

oo7 je izjavil:

NVIDIA GeForce RTX 4090 Graphics Card Allegedly Delivers Over 160 FPS In Control With RT & DLSS at 4K, 2x Performance Gain Over RTX 3090

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx...



torej gre to generacijo dejansko za strateski boj velikanov. Kdor bo prvi na trg plasiral novo serijo v normalnih cenovnih okvirih zna pobrati denar s katerim mahamo vsi gamerji ze lep cas, ki smo na nov GPU cakali dve generaciji. Verjetno nas ni spet tako malo, je pa res da kaj vec od cene trenutnega high enda oz MSRP vecina ne bo zelela placati. Ce ne bo minerjev je verjetno NV v interesu nove GPU-je spravit v obtok in ne cakati, da te isti ljudje pokupijo ze enkrat prodane rabljene 30x0 GPU-je ali da se prikaze konkurenca z boljsim dealom.

Zaloge 30x0 novih GPU-jev, pa se po stacunah tudi lahko znebijo na hitro s se enim dodatnim 20% price dropom, ki bo se vedno v okvirih MSRP. Win-win.

yayo ::

je pa zanimivo kako se zadnje čase nič kaj dosti ne oglašajo rudarji s poniževalnimi frazami o gamerjih, ki da zgubljajo čas in so reveži in izumirajoča rasa, ki proizvajalcev gpujev več ne zanima...

FlyingBee ::

Yayo, zdaj se gre za obstoj, konec šale.
Nv verjeno nima interesa razprodajati 3000 serije.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Wrop ::

Imeti zalogo stane. Vsak dan, vsaka paleta, ki jo ne obrneš. Kartice so vredne vsak dan manj. Lahko čakajo, ampak AMD denar verjetno ne smrdi. 6600 stane pod 300 € in je 30 % bolj zmogljiva od 3050. Cena 3050 bi morala biti maksimalno 230 €. To je pa skoraj MRSP cena, po kateri so hoteli prodajati 1630.

tikitoki ::

Zal imas verjetno nekaj mongoloidnih fanbojckov, ki bodo preplacali.

Mislim, da je jasno, da se jim je med kriptomanijo skisalo, bo pa streznitev hitra. Je kdo spremljal prodajne stevilke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Wrop ::

Leta 2020 so v 18 tednih sredi leta prodali cca 82.000 kartic. Letos so v celem letu, v 27 tednih prodali 70.000 kartic. Povprečje na teden je skoraj pol manj. Imajo 57 % prodajo od leta 2020. Ali 75 % več kartic so prodali na teden v letu 2020. Prihodki firm pa rekordni. Itak, da se jim je skisalo. Take kupce si vsi želijo imeti.

tikitoki ::

Wrop je izjavil:

Leta 2020 so v 18 tednih sredi leta prodali cca 82.000 kartic. Letos so v celem letu, v 27 tednih prodali 70.000 kartic. Povprečje na teden je skoraj pol manj. Imajo 57 % prodajo od leta 2020. Ali 75 % več kartic so prodali na teden v letu 2020. Prihodki firm pa rekordni. Itak, da se jim je skisalo. Take kupce si vsi želijo imeti.


Izgleda, da so se kupci ohladili in zelo verjetno bodo se preplavili trzisce z rabljeno robo. Mislim, da zna biti to perfect storm za hud glavobolj za nVIdijo in AMD.

Wrop ::

Kupcev je zmanjkalo. Ko ti kartica še vsak mesec nekaj prinese, potem je lažje samoupravičit dvojno ceno. Vsak se pa ravno ne ukvarja z rudarjenjem in ni pripravljen plačati 1k € za kartico, da bo igral igre.
Dve generaciji nazaj si za top kartico dal 700 €, danes je cena trojna. Kakšen trik si bo to generacijo izmislil The Letherman bomo še videli, ampak ekonomska realnost v denarnici ljudi bo Nvidio in AMD udarila. Razpoložljiv dohodek se je začel zmanjševati in verjetno kartice po 1k in več ravno ne bodo bile najvišje na prioritetnih listah posameznikov. Kupce je 2 leti bolela glava, sedaj je zgleda čas, da boli še tistega, ki je dve leti štel lepe denarce.

FireSnake ::

Wrop je izjavil:

Kupce je 2 leti bolela glava, sedaj je zgleda čas, da boli še tistega, ki je dve leti štel lepe denarce.


:))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

meho7 ::

Homelander ::

Wrop je izjavil:

Kupce je 2 leti bolela glava, sedaj je zgleda čas, da boli še tistega, ki je dve leti štel lepe denarce.

Pa ne vem, vsi to pravijo, kot da je Nvidia tako glupa, da niso vedeli, da je ta mining samo kratkoročna stvar. Mislim da so imeli dovolj časa se pripravit na manjši dohodek.
Verjetno bodo še vseeno v lepšem profitu, kot pa bi bili, če mininga 2021 sploh ne bi bilo.

tikitoki ::

Itak, da bodo na boljsem. Sam cena GTX 1630 kaze, da se niso dojeli, da si lahko taksne ne vtaknjeo v rit. Kartica je skoraj polovico pocasnejsa od GTX 970 in hocejo zanjo cca. 200 EUR.

Ecoo ::

Hiranje kliče po investiciji, mogoče nas Intel reši, razen če padamo v kako novo kapitalhiranje obdobje.

Ghost7 ::

tikitoki je izjavil:

Itak, da bodo na boljsem. Sam cena GTX 1630 kaze, da se niso dojeli, da si lahko taksne ne vtaknjeo v rit. Kartica je skoraj polovico pocasnejsa od GTX 970 in hocejo zanjo cca. 200 EUR.


Imaš prav, ko sem sam to videl, sem rekel "a so prtegnen", ampak kot velja, tisti ki to kupi za ta denar je "prtegnen", ne tisti, ki proda.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

Sheteentz ::

med populacijo bo vedno delež prtegnjencev, povečini neukih revežev, ki ne vedo, kaj kupujejo. če ne vedo, jih tudi ne boli. tako sta oba srečna, ta, ki je pregnjen in misli, da je kupil poršeja, in drugi, ki mu je prodal fiata činkuečento.

Buggy ::

Sicer nam je jasno kaj si zelel izpostaviti, se pa nekako ne morem upreti skusnjavi in izpostavim, da avtomobilisticne metafore v tehnicnih temah niso vedno ravno posrecene :))

 Porsche

Porsche



 FiAT 500

FiAT 500



...jaz vsak trenutek izberem drugega :P

Drugace pa zgleda, da bom moral tudi jaz verjetno iti z niovo generacijo v nakup NV, ker kot berem je za VR na AMD (sploh Air link in encoding) na AMD vec tezav kot pri NV ;(

Malce me daje dopustniska nakupovanla mrzlica in bi rad imel neko novo igracko, ko pridem z morja...bad timing IMO :))

Sheteentz ::

Lahko malo razširiš to o VR in AMD? A to gre za specifične VR-sisteme ali gre za overall hendikep? Jz zdaj furam VR s HP Reverb G2 na 1060 3GB, tako da na slabše v nobenem primeru ne morem it :D

No, če bi imel ma izbiro poršeja ali fiata, bi vzel hyundaija :D

Buggy ::

Jaz uporabljam Oculus Quest 2 preko Air linka, kar pomeni da se pri bitrate-u na NV fura HEVC encoding in je posledicno bandwith dosti boljsi na NV kot na AMD (klasika). Sam ves kako je z izkusnjo (sploh simracing), ko pride na VR do zatikanja iz takega ali drugega razloga in ne mores fluid furat 90fps ali celo 120fps, ki je Oculus tudi ponuja, ce imas ustrezen HW. Ti verjetno teh tezav ne bos imel...jaz pa naceloma tudi ne ce bom povezan s kablom, a je lahkotnost Oculusa brez kabla postala ze razvada.

Kar se pa tvoje izbire izmed teh dveh avtov tice, pa izbiro pozdravljam...je ravno moj sine, ki je glede avtomobilov vzhodnjasko orientiran povedal za to cudo Hyundai N Vision 74, ki je hybrid med vodikom in elektriko....vsec!

80-ta se vsaj po obliki vracajo :P

https://www.hyundai-n.com/en/models/rol...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Homelander ::

Heh, dejansko ko sem videl to sliko, sem se spraševal kako je Hyundai v 80-tih imel tako hud avto.

oo7 ::

NVIDIA GeForce RTX 4090 is reportedly 66% faster than RTX 3090 Ti in 3DMark Time Spy Extreme test

https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...

FlyingBee ::

Premalo za 450W.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

Edini napredek bi bil najmanj 50% ob isti porabi. 66% višja perf ob 50% višji porabi je za Kakce.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan
««
10 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia predstavila geforce RTX 40 Super (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
559660 (6208) Mr.B
»

Nvidia še pred izidom umaknila in preimenovala RTX 4080 12 GB (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1019847 (5494) FlyingBee
»

Cene nVidia kartic na trgu danes (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
789606 (6466) ziga1990

Več podobnih tem