» »

A1 XploreTV in računalnik na istem portu

A1 XploreTV in računalnik na istem portu

MTB ::

Po parih letih sem končno dočakal optiko. Prej sem imel hibridni modem na A1 (ZTE Hybrid 338A), s katerega sem preko powerline (PLC) vmesnika peljal signal na drugo stran hiše, tam pa sem imel priključen TV vmesnik, TV in računalnik.
Dobil sem Zyxel DXX3101 modem in nov TV vmesnik. Ko poskušam na enak način preko PLC peljati signal, se mi pojavi težava, da delata samo računalnik in TV ali pa A1 XploreTV.
Ko sem preiskušal, vidim, da ko je prižgan samo računalnik, pridobi IP iz omrežja v rangu 192.168.1.X (kar je ok in dela), ko vklopim XploreTVveč nima dostop vmesnik, pa sem v rangu 10.191.X.X in računalnik a do interneta, oziroma do omrežnih virov.
Klical sem pomoč, nekaj smo poskušali, pa ni rezultata. Možnosti, da bi vlekel kabel, nimam. Za WiFi je preveč zidov. Je imel kdo kak podoben problem? Bojda novejši modemi samodejno ugotovijo, da je priklopljen tv vmesnik in temu prilagodijo port.
Je možno, da bi kak drug modem podpiral tak način, kot ga je stari modem, skozi katerega je zadeva špilala?
Kakršenkoli namig je dobrodošel.

Bakunin ::

- da si nastavis (tagiras promet) VLAN na PCju ?
- nabavis stikalo/router, ki zna delati z VLANi ?
---

MTB ::

Prva opcija ne pride v poštev, ker je na PLC tudi TV s svojimi servisi.
Druga opcija, kako gre potem na ruterju od A1? Gre stran ali se reši kako drugače?

Bakunin ::

"računalnik in TV ali pa A1 XploreTV"

verjetno oba servisa (Internet za PC ter SmartTV - + IPTV za A1 STB) dobiš na modemu/routerju kot netagiran (brez VLAN id).

ali bi znal A1 tagirat vsaj enega od teh servisov na enem portu ? potem rabis samo na drugi strani vlan capable switch

ali pa si boš moral omisliti dva stikala/routerja/napravi, ki znata delati z VLAni (da jih lahko sam poljubno nastaviš).

a1 modem/router - port X - untagged Inet/tagged IPTV > PLC > PLC > switch - tam potem porte razdelis - untagged inet ter untagged iptv.

to je teorija. vprasaj tehnicno pomoc na a1

MTB ::

Tehnična pomoč predlaga še en PLC set, drugega proizvajalca. Bomo poskusili še s tem.

Bakunin ::

aha. nekateri PLC ne znajo delati z "IEEE 802.1Q , Dot1q" oz. po domace "VLANi"

Amisov Enkom PLC 100% zna delati s tem, ampak ne vem kje bi to še dobil...

MTB ::

TP-link PLC je s starim modemom fural čez, težava je v novem modemu.
Zdaj če bosta delala dva seta PLC-jev, bosta vsak na svojem portu in verjetno ne bo težav.

Bakunin ::

dva plc na isti fazi ? hmmm....

Lightning5 ::

Če želiš uporabljati A1 TV box in internet na istem kablu boš moral nastaviti VLANe in kupiti switch/router, ki jih podpira. Alternativna možnost je, da preideš k Telemachu, ker je njihov EON box deluje po principu OTT in VLANov ne potrebuje.

P.s. A1 TV vlan je 3070

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

ali pa če mu uspe z dvema PLC na isti fazi...

XS!D3 ::

Samo ne loopa nardit :)

MTB ::

No, imel sem dva kompleta PLC-jev in je delovalo. Potem pa smo zamenjali še router in je Fritzbox rešil situacijo, tako da je spet nazaj en komplet delujočih PLC-jev.

hojnikb ::

XS!D3 je izjavil:

Samo ne loopa nardit :)

znotri plc omrezja nemorš naredit loopa, kvecjemu se lahko zajebes, ce loopas na switchu.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Xplore TV (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Omrežja in internet
1041180469 (698) Ganon
»

Razdelitev kabla za internet in TV

Oddelek: Omrežja in internet
294679 (1270) geneticsunny
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24678092 (20497) Tilen
»

A1 - tv komunikator priklopljen na router (bridge način) - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
236882 (4838) morosito
»

Siol TV na Siol Box preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
317591 (6242) damirj79

Več podobnih tem