» »

Prehod na NEO

Prehod na NEO

dunda ::

Uporabljam Telekomov komplet, vključno s televizijo (pravzaprav sta v hiši dve).
Sedaj pa gledam takole:
Plusi:
- novi Neo paket bi me mesečno stal evro ali dva manj
- NEO omogoča nekaj stvari več
- NEO box omogoča Wifi, kar mi pride zelo prav, saj je en box v kleti
- pripravljen za pametni dom (recimo)

Minusi:
- sam teh TV skoraj ne uporabljam in se malo bojim, kako se bodo znašli starši, žena ...
- enkraten strošek 29 evrov je malo odveč :-)
- NEO daljinec - poznam glasovno iskanje, vseeno pa se bojim, da bodo "moji" uporabniki razočarani (vem, da se lahko DOKUPI daljinec s številčnico)

In me zanimajo vaše izkušnje. Še najbolj to, kako se ljudje navadijo na drugačen vmesnik in na daljinca.
Za NEO verjetno Telekom uporabi kar obstoječ modem (trenutno imam Comtrend GRG-4260us)? Človek bi si mogoče želel Fritz!Box, ampak na lepe oči ga verjetno ne dajo.
https://www.kacnje.eu

profii ::

Zadnja 2 tedna neprestano težave. Neo v omejenenm načinu.
Over all: Daljinec slab, manjkajo tipke. Prestavljanje programov nerodno.

dunda ::

Tnx. Saj to me je zanimalo. Slišim, da je še kar nekaj težav.
https://www.kacnje.eu

sajmon ::

Sem v prehodu na NEO paket. Pred tem sem vmesnik preveril pri znancu. Delovanje je bilo tekoče. Je pa res, da je bilo to nekaj časa nazaj, v zadnjem času pa berem, da imajo uporabniki težave z delovanjem.

- 29€ stroškov ni, če se vežeš za 24 m.
- trenutno imam modem Innbox V60U, ga bodo zamenjali.

Kaj več pa lahko javim, ko bo opravljen preklop.

toro69 ::

Z delovanjem ni težav. Je pa dizajner UI izumljal toplo vodo in so prehodi med sklopi nelogični. Edino kar deluje malo bolje je glasovno upravljanje.

dunda ::

Me res zanima. Če se ne bom kar odločil, že tako sem dve leti počakal, da se porodne težave rešijo :D
Nekaj stvari je vendarle v plusu.
https://www.kacnje.eu

firbec ::

če je to zate in si mlad, potem ti bo zadeva ok, mladi takoj osvojijo novitete in ti bo všeč.
Tastarim pa ne bo všeč, sploh ne bo jim všeč, ko kaj ne bo delalo, Za njih moraš obvezno dokupit daljinca s številkami za backup, ko gre kaj narobe. Pa prva učna ura za njih naj bo, kako resetirati neota
Ali pa boš vedno dežurni serviser ;)

grimth ::

Kot je povedal @profii, zadnji mesec so imeli kar nekaj težav, vse kaže da je grafični vmesnik v bistvu prikazan preko web browserja, ta se povezuje z http/s strežnikom pri telekomu in ko ta strežnik ne obratuje se lahko uporabniki poslovimo od vmesnika, takrat je daljinec uporaben sam za po riti čohat.

DamijanD ::

Ampak če zamenjaš paket lahko vseeno namesto NEO boxov uporabljaš stare boxe s starim daljincem.

Andy9 ::

Ne vem zakaj bi bil za starejše NEO problem. Vsi programi so po vrsti, za najbolj gledane pa daš pod bližnjico. Če lahko oča program gleda, bo pa že vedel kaj pritisniti.
Sem imel tudi jaz prejšnji teden težave z zamikom in omejenim delovanjem, samo so težave trajale le kake tri dni.

dunda ::

DamijanD je izjavil:

Ampak če zamenjaš paket lahko vseeno namesto NEO boxov uporabljaš stare boxe s starim daljincem.

Samo jih moraš verjetno vrniti? Mogoče se dobijo na Bolhi?
https://www.kacnje.eu

dunda ::

Še eno vprašanje - žal v teh časih ne morem v kakšen Telekomov center pogledat v praksi, videi pa mi tudi niso razjasnili zadeve.
Načeloma v naši hiše predvsem gledamo TV - pač z zamikom ali ne, ampak večinoma je gledanje TV, drugih stvari praktično nikoli ne uporabljamo.
Ali je NEO vmesnik (in daljinec) praktičen za gledanje TV? Na videih je precej pozornosti posvečene raznim iskanjem in prehodom med različnimi vsebinami.
https://www.kacnje.eu

sirotka ::

Nobenih večjih težav. Prejšnji teden sem res moral enrkat ponovno zagnat škatlo, to je pa to. Tudi starejši so se takoj navadili na nov vmesnik, imam le osnovni daljinec brez tipk, jih niti ne rabim - glasovno upravljanje dela bp, pa tudi prek vmesnika je "drsanje" med programi hitro.

Imamo pa po novem tudi app za android tv - tudi ta dela bp, ni pa čisto vseh kanalov, so pa vsi glavni.

sajmon ::

sirotka je izjavil:


Imamo pa po novem tudi app za android tv - tudi ta dela bp, ni pa čisto vseh kanalov, so pa vsi glavni.


Lahko testiraš app brez prijave na naročnino?
Kot sem gledal, je tudi za app naročnina, podobno kot za box (drugi, tretji ...).

dunda ::

Sem jih malo zlobno potipal glede težav (ko se ravno odločam, so itak vsi medeni :D). Pa pravijo, da je bilo predvsem prejšnji teden nekaj težav, vendar naj bi bilo rešeno.
https://www.kacnje.eu

sirotka ::

Žal ne. Pride 1.5€, sam vmesnik je pa praktično identičen tistemu iz "škatle". Jeba je, ker zaenkrat rabiš imet v lokalnem omrežju vsaj eno fizično škatlo in to je praktično edina zamera, ki jo imam glede tega. Prvič bi v tem primeru lahko bilo zastonj, ker gre 100% za njihove naročnike, drugo bi lahko zaračunavali, vendar v tem primeru naj dovolijo inštalacijo kjerkoli, tako jo dodatno plačaš.

@dunda, ni več težav.

profii ::

Težave so še vedno, na dnevni bazi. Časovni zamik ne deluje med 19 in 22h, Neo deluje v omejenem načinu.
Poleg tega je sam umestnik relativno butast. Ima kar nekaj pomankljivosti proti konkurenci. Gledaš recimo včerajšno oddajo in želiš pogledat kaj je bilo pred tem, tega ne moreš narediti, če ne greš brskat skozi vso zgodovino znova.
Glasovno izbiranje je ok, kadar dela (dela npr da mu rečeš Pop TV, določene oddaje pa ne najde vedno).
Vmestnik bi ocenil na 6-7/10.

Gapi ::

@dunda

Wi-fi na boxu je samo 5 Ghz. Tako da če imaš telefon ki podpira 5 Ghz bo vredu.
No person is rich enough,to buy back his past.

sirotka ::

profii je izjavil:

Težave so še vedno, na dnevni bazi. Časovni zamik ne deluje med 19 in 22h, Neo deluje v omejenem načinu.
Poleg tega je sam umestnik relativno butast. Ima kar nekaj pomankljivosti proti konkurenci. Gledaš recimo včerajšno oddajo in želiš pogledat kaj je bilo pred tem, tega ne moreš narediti, če ne greš brskat skozi vso zgodovino znova.
Glasovno izbiranje je ok, kadar dela (dela npr da mu rečeš Pop TV, določene oddaje pa ne najde vedno).
Vmestnik bi ocenil na 6-7/10.


Zanimivo, da pri meni ni teh težav. Bile so 2 večera zapored, vendar v prejšnjem tednu. Vmesnik je precej osebna zadeva, doma imamo neo in box, mamin partner ima T2. No, raje sem brez tvja doma, kot da bi moral stalno uporabljat tisto 24/7.

Andy9 ::

profii je izjavil:

Težave so še vedno, na dnevni bazi. Časovni zamik ne deluje med 19 in 22h, Neo deluje v omejenem načinu.
Poleg tega je sam umestnik relativno butast. Ima kar nekaj pomankljivosti proti konkurenci. Gledaš recimo včerajšno oddajo in želiš pogledat kaj je bilo pred tem, tega ne moreš narediti, če ne greš brskat skozi vso zgodovino znova.
Glasovno izbiranje je ok, kadar dela (dela npr da mu rečeš Pop TV, določene oddaje pa ne najde vedno).
Vmestnik bi ocenil na 6-7/10.

Mogoče imate težave še samo nekateri. Gledal par dni zaporedoma zvečer, pa ni bilo nobenih težav.
Meni je stari box ostal in ga imam v škatli spravljenega, ampak nikoli več ne pomislim na njega, ker je NEO bolj enostaven za upravljanje in nudi boljšo izkušnjo z več funkcijami.
Berem pa na forumih, da ima tudi konkurenca občasno težave z delovanjem...

profii ::

Vsak večer okrog poročil so težave že od začetka decembra. Sicer malo gledam TV, še to bolj zaradi boljše polovice ampak vedno ko hočem prevrtet nazaj je Neo v omejenem načinu.
Poleg tega mi je velik fail to, da med odajami vrti krogec 3 sekunde. A ne morejo tega prehoda tekočega narediti?

grimth ::

profii je izjavil:

Vsak večer okrog poročil so težave že od začetka decembra. Sicer malo gledam TV, še to bolj zaradi boljše polovice ampak vedno ko hočem prevrtet nazaj je Neo v omejenem načinu.
Poleg tega mi je velik fail to, da med odajami vrti krogec 3 sekunde. A ne morejo tega prehoda tekočega narediti?


Ko ogled za nazaj ne dela naredi reboot neo naprave, potem bo delalo. Za reboot moraš iti v menu, nastavitve, pod vizitko maš opcijo spodaj. Približno 1-2 na teden moram resetirat to zadevo.

profii ::

grimth je izjavil:

profii je izjavil:

Vsak večer okrog poročil so težave že od začetka decembra. Sicer malo gledam TV, še to bolj zaradi boljše polovice ampak vedno ko hočem prevrtet nazaj je Neo v omejenem načinu.
Poleg tega mi je velik fail to, da med odajami vrti krogec 3 sekunde. A ne morejo tega prehoda tekočega narediti?


Ko ogled za nazaj ne dela naredi reboot neo naprave, potem bo delalo. Za reboot moraš iti v menu, nastavitve, pod vizitko maš opcijo spodaj. Približno 1-2 na teden moram resetirat to zadevo.


Tudi glasovni ukaz reboota napravo ;) Hvala za pomoč. Ponavadi začne delat po 22h.

sajmon ::

sajmon je izjavil:

Sem v prehodu na NEO paket. Pred tem sem vmesnik preveril pri znancu. Delovanje je bilo tekoče. Je pa res, da je bilo to nekaj časa nazaj, v zadnjem času pa berem, da imajo uporabniki težave z delovanjem.

- 29€ stroškov ni, če se vežeš za 24 m.
- trenutno imam modem Innbox V60U, ga bodo zamenjali.

Kaj več pa lahko javim, ko bo opravljen preklop.


Nekaj komentarjev po parih dneh uporabe:
-Na prejšnjem vmesniku smo bili pri ogledu z zamikom navajeni preskokov po 5 minut s pritiskom desne smerne tipke. Sedaj sta za to 2 klika, desna smerna tipka odpre seznam s sporedom.
- En minus: NEO naredi wifi na svojem lan-u. Naprave, ki so povezane na ta wifi, ne vidijo ostalih naprav (NAS, tiskalnik ...).
- Bilo je nekaj težav v delovanju prvi dan, po klicu na tehnično pomoč so uredili in zaenkrat deluje.
- Modem so zamenjali z modelom: Comtrend GRG-4260us

dunda ::

Hvala.
Sem tudi naročil, pa bom videl, kaj vse me bo motilo. Dodal sem še Turbo Wifi. Všeč mi je predvsem, ker za Mesh ne potrebujem posebne Core škatle. Pa Fritzev modem naj bi omogočal uganiti LED lučke (končno!).
Potem imam namen zamenjati prastare škatlice za prenos neta preko elektrike za Fritzove. In če bo to delalo lepo, jim kupim še Fritzovo Wifi vtičnico.

Na papirju so stvari videti v redu :) videl pa bom, kaj bo pokazala praksa. Ni hudič, da ne bom kaj jamral tukaj.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

roko11111 ::

Da ne odpiram nove teme...

vzel sm še en NEO pri telekomu, ki ga bom oz sem ga že priklopil na monitor, ne na TV. ker ta monitor nima zvočnikov seveda ni zvoka. monitor je priklopljen na računalnik.

na računalnik imam priklopljen audio kabel 3.5mm
na stolp, ki ima zvočnike. sem probal ta kabel priklopit zadaj na NEO vhod 'Audio' in zaveda deluje, se pravi zvok iz NEO mi lepo predvaja na zvočnike od stolpa.

ampak zdaj seveda nimam zvoka iz računalnika.

če priklopim kabel
, ki gre iz stolpa, na ženski del(luknjo) kabla https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/c... , pol pa en moški priklopim zadaj na NEO in drugi moški zadaj na računalnik, bi zadeva delala? bi na ta način imel istočasno oba zvoka iz NEO in iz računalnika? seveda nebi istočasno predvajal oba zvoka, ampak da bi lahko dal npr. NEO z daljincem potiho in imel zvok samo iz računalnika, ali pa dal NEO bolj naglas in imel samo zvok iz njega?

saj bi že probal, ampak kabla verjetno vsaj do ponedeljka ne bom dobil...;(

Frenky ::

sajmon je izjavil:

sajmon je izjavil:

Sem v prehodu na NEO paket. Pred tem sem vmesnik preveril pri znancu. Delovanje je bilo tekoče. Je pa res, da je bilo to nekaj časa nazaj, v zadnjem času pa berem, da imajo uporabniki težave z delovanjem.

- 29€ stroškov ni, če se vežeš za 24 m.
- trenutno imam modem Innbox V60U, ga bodo zamenjali.

Kaj več pa lahko javim, ko bo opravljen preklop.


Nekaj komentarjev po parih dneh uporabe:
-Na prejšnjem vmesniku smo bili pri ogledu z zamikom navajeni preskokov po 5 minut s pritiskom desne smerne tipke. Sedaj sta za to 2 klika, desna smerna tipka odpre seznam s sporedom.
- En minus: NEO naredi wifi na svojem lan-u. Naprave, ki so povezane na ta wifi, ne vidijo ostalih naprav (NAS, tiskalnik ...).
- Bilo je nekaj težav v delovanju prvi dan, po klicu na tehnično pomoč so uredili in zaenkrat deluje.
- Modem so zamenjali z modelom: Comtrend GRG-4260us


Jaz imam tudi še ta modem, pa se mi zdi da ne dohaja.
Katerega sedaj dajejo? Samo pokličeš in zamenjajo?

DamijanD ::

Tudi sam imam Innboxa V60U in 100/40 optiko. In imam eno težavo in sicer, kadar se recimo kaj masovno downloada (recimo prenos na 6MB/s) začne slika na TVju preko boxa štekat. A je to normalno ali ne? Verjetno pasovna širina, ki jo potrebuje TV ni v teh 100/40 ampak ločeno. A bi lahko bil kriv modem ali pa box?

Frenky ::

Pri meni na T2 je bil kriv star modem. Ko sem dobil novega mi vse dela tako kot mora.

KTr1sk ::

sajmon je izjavil:

Sem v prehodu na NEO paket. Pred tem sem vmesnik preveril pri znancu. Delovanje je bilo tekoče. Je pa res, da je bilo to nekaj časa nazaj, v zadnjem času pa berem, da imajo uporabniki težave z delovanjem.

- 29€ stroškov ni, če se vežeš za 24 m.
- trenutno imam modem Innbox V60U, ga bodo zamenjali.

Kaj več pa lahko javim, ko bo opravljen preklop.


zakaj pa bi morali menjati Innbox v60u?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Dr_M ::

KTr1sk je izjavil:

sajmon je izjavil:

Sem v prehodu na NEO paket. Pred tem sem vmesnik preveril pri znancu. Delovanje je bilo tekoče. Je pa res, da je bilo to nekaj časa nazaj, v zadnjem času pa berem, da imajo uporabniki težave z delovanjem.

- 29€ stroškov ni, če se vežeš za 24 m.
- trenutno imam modem Innbox V60U, ga bodo zamenjali.

Kaj več pa lahko javim, ko bo opravljen preklop.


zakaj pa bi morali menjati Innbox v60u?


Zato, ker ce karkoli menjas na paketu, te priklopijo na GPON.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

KTr1sk ::

jaz imam V60U neoC 4xTV (1xNEO) in p2p pa če bi kaj menjal na paketu bi bil na GPON? čudno
Sprašujem pa zato, ker mi na tem modemu dela vse brez težav, optični kabel je brez vmesne škatle diretkno priklopljen v modem V60u
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

rejven ::

samo kot info, sem narocil en neo box zarad appa, in je kot kaze potreben samo za aktivacijo neo lite. App namrec dela bp brez neota v omrezju. Morm prek mobilnih box sprobat če laufa:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEO Telekoma Slovenije (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Omrežja in internet
1691368204 (1725) Patagero
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7619822 (8178) Ghost007
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8931428 (10336) Lonsarg
»

Primerjava med Innbox in Fritzbox modemoma

Oddelek: Omrežja in internet
235629 (4188) OSA
»

IP TV + net na istem kablu - kockanje televizije?

Oddelek: Omrežja in internet
4110097 (9164) car100

Več podobnih tem