» »

Primerjava med Innbox in Fritzbox modemoma

Primerjava med Innbox in Fritzbox modemoma

Vlayke ::

Zdravo vsem,

Telekom mi ponuja zastonj zamenjavo/nadgradnjo z obstoječega FritzBox 7490 modema na Iskratelov Innbox (domnevam da V60-U).

Oba imata Giga ethernet vmesnike in 802.11AC wireless, tako da kar se tega tiče ni neke očitne razlike.

Mene tu zanima če ima kdo tu kake praktične izkušnje z obema, kar se tiče ostalega:
- Ali je en stabilnejši od drugega
- Ali en omogoča več nastavitev od drugega (guest wireless, VLAN-i, Port forwarding, DNS, VPN...)
- Splošni plusi minusi

Oziroma na kratko: ali mislite, da bi se zamenjava izplačala ali ne?
Sprašujem predvsem zato, ker na hitro ni najti nekih navodil od Innboxa, kjer bi si lahko pogledal kaj se tam da in kaj ne.

lp,
Vlayke

krneki0001 ::

Pomoje ne, ker fritz je vseeno zelo dobra kišta.

SaXsIm ::

Innbox ima VPN, guest wifi. Za VLANe nisem ziher. Je sicer kar advanced. Moj nima ac standarda. Pa s parimi napravami mi niti na n standardu noče delati.
SaXsIm

konspirator ::

Fritz je imho boljša zadeva
https://wiki.openwrt.org/toh/avm/fritzb...

harvey ::

Če imaš še poleg telefonijo Fritz zmaga, ker lahko nanj vežeš brezvrvične telefone po DECT standardu.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

broken/link ::

že to, da je fritz načeloma namenjen poslovnim strankam, innbox pa navadnim, že to pove veliko.

Dr_M ::

Jest mam innbox v60u z 5GHz Ac, ampak mi sluzi samo za sfp, potem pa gor 2 switcha za tv (en za boxe, drugi za tv na compih) in 2 routerja.
Tako pa imam zarad neobstojece dokumentacije za innboxa, nii za software, niti kar se tice strojne opreme (ram, cpu, switch).

Vlayke ::

OK, hvala vsem. Zgleda, da Fritz ostaja :D

Vili_vanili ::

Jaz pa sem na VDSLju in bolj oddaljen od centrale in sem imel redne težave s sinhronizacijo/stabilnostjo oziroma večkrat na dan se je Fritz reštartal. Telekomov tehnik ga je zamenjal z Innboxom V60-U, ker naj bi bil bolj stabilen. In res je :)
Pogrešam pa funkcionalnost klicanja preko Android aplikacije z domače številke (sem bolj na slabem mobilnem signalu). Fritz je to omogočal...

krneki0001 ::

Vili_vanili je izjavil:

Jaz pa sem na VDSLju in bolj oddaljen od centrale in sem imel redne težave s sinhronizacijo/stabilnostjo oziroma večkrat na dan se je Fritz reštartal. Telekomov tehnik ga je zamenjal z Innboxom V60-U, ker naj bi bil bolj stabilen. In res je :)
Pogrešam pa funkcionalnost klicanja preko Android aplikacije z domače številke (sem bolj na slabem mobilnem signalu). Fritz je to omogočal...


Isti problem sem imel sam, pa ne ker sem preveč oodaljen (ker sem zračne linije samo 500m), ampak ker so imeli slabo ozemljitev. Zato sem dobil fritza, namesto iskrinega telefona. Pol sem pa še tehnikom težil, da so ozemljitev poštimal.

OvCa77 ::

Fritz ma 2x Usb 3.0
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

krneki0001 ::

Ja, pa odlično dela z usb modemom (na sim kartico, če linija dol pade takoj preklopi na gsm) in 4TB diskom za NAS.

Pesimist ::

moj innbox v60u star 2 meseca nima 5Ghz ali AC.

Tuhi ::

Če imaš probleme na liniji potem vzami Innboxa V60U. Linijski del ima boljši kot Fritz in deluje bolj stabilno.
Ima pa Fritz več raznih bombončkov, ki jih na Innboxu. Zdaj če jih rabiš pa sam veš.

Performančno sta enako zmogljiva s tem, da Innbox ne podpira Ac wifi standarda.

lp

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Vlayke ::

Tilen je izjavil:

FRITZ!Box 7490

INNBOX V60-U


Hvala za tole, samo te zadeve sem tudi sam našel. Same specifikacije niso vedno popolne (pri Innboxu ni govora o guest Wlan-u, o katerem drugi govorijo, da ga podpira) ali točne (ljudje pravijo da njihov nima AC in/ali 5GHz wirelessa). Uporabniška izkušnja pa v njih sploh manjka. Pred leti sem naprimer imel eno Iskratelovo zadevo, ki jo je bilo potrebno najmanj enkrat na teden restartat. Fritza ni bilo treba nikdar do sedaj.

Konec koncev mislim, da ni nekih blaznih prednosti Iskratelove škatle, ampak da je mogoče celo slabša od obstoječega Fritza v kakem pogledu.

Tilen ::

AVM (FRITZ!Box) so Nemci. Ne menjuj. Specifikacije zagotovo držijo. FRITZ!Box 7490 je trenutno njihov najboljši modem za xDSL. Na Amazonu se prodaja za 200 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

wungad ::

Obdrži Fritza. Innbox vsekakor ni slab modem, da ne bo pomote.
.

Pesimist ::

Nevem od kot tisti fake iskartel statsi ampak moj nima ne AC in ne 5Ghz pa sem lih 2 mesca nazaj dobil vse novo ko sem paket na 300Mbit dvigno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

klinker ::

Ima ta innbox sploh port forwarding al sem samo slep in ne najdem?

wungad ::

Advanced setup -> NAT -> Virtual Servers
.

bsslo ::

Kaj pa za pisarniško okolje, ki obsega do 10 naprav (ETH povezane) in cca 5 naprav preko wifi? Je Fritzbox dovolj stabilen, da pohendla še dodatnih 5 naprav ?

krneki0001 ::

fritz brez problema pohendla vsaj 10 wi-fi naprav. Preverjeno z osmimi, pa je normalno delovalo. (300Mbit wi-fi)

OSA ::

Imam Fritza 7360 in me zanima, če se da kako nastaviti na njem VPN recimo od IPVanish? Sem iskal po netu pa nisem nikjer našel nič podobnega. Kakšnega ruterja trenutno nimam priklopnjenega zraven, sem pa imel VPN od IPVanisha nastavljenega na Asusovem ruterju, ki je bil povezan z modemom. Torej ali se da Fritza povezat z VPN? Hvala
lp OSA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIFI - extender vs. AP vs. mesh

Oddelek: Omrežja in internet
275159 (4254) link_up
»

ADSL vs VDSL

Oddelek: Omrežja in internet
294584 (3713) damirj79
»

Mozilla bi v Firefoxu prodajala VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8122003 (17392) b3D_950
»

Iskratel Innbox V60U - Kako omogočiti DLNA?

Oddelek: Omrežja in internet
52380 (2040) moat
»

Router AVM FRITZ!Box 7490 ali 7272

Oddelek: Omrežja in internet
51950 (1750) morosito

Več podobnih tem