» »

Umrljivost v Sloveniji po vzroku

Umrljivost v Sloveniji po vzroku

1 2
3
4

vostok_1 ::

Glej, ne se trudit. Šeškar je hrčkovo kolo, kjer lahko tečeš cel dan, pa nikoli ne boš prišel do konca.
Zguba-časa-mož.
Forget about him.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Barakuda1 ::

vostok_1 je izjavil:

Glej, ne se trudit. Šeškar je hrčkovo kolo, kjer lahko tečeš cel dan, pa nikoli ne boš prišel do konca.
Zguba-časa-mož.
Forget about him.


Maaa, ne trudim se jaz zaradi njega, pač pa zaradi drugih, ki tudi prebirajo naš forum (pa nekateri niso registrirani - jih poznam kar nekaj)
Do njih (torej bralcev) bi bilo nepošteno, da bi dobili občutek, kako so smrti strokovno potrjene z obdukcijo, medtem ko je resnica daleč, daleč od tega.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

No, to je res.
Iz istega razloga jim odgovarjam tudi jaz. Zgolj zato, da bi malo bolj naivnim bralcem preprečil branje neumnosti in trolanja. Drugače bi že bili ignorirani.

Ampak že delam na rešitvi tega kočljivega problema.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

sheeshkar ::

Barakuda1 je izjavil:

Ti se zdaj kar drž kot pijan polota besednega lapsusa. Pravzaprav niti ne. Zakaj pa bi se ga. Ko javno objavijo podatek, da je bilo opravljenih le 9 (devet) obdukcij, od 150 (stopetdeset) umrlih, vse pa postavim v kontekst 61, člena Zakon o zdravstveni dejavnosti (ZZDej), to v praksi pomeni, da se obdukcije NE opravljajo. Tisto malo izjem, pa očitno služi temu, da lahko nekateri boti (vsaj mentalni) dokazujejo, kako se obdukcije opravljajo kot običajno.

Veseli me, da sva naredila prvi korak, kjer priznaš, da je tvoja originalna trditev, kako se obdukcije NE opravljajo, povsem napačna.

Sedaj je čas za drugi korak, kjer boš (vsaj upam, čeprav zaradi tvojega ega seveda močno dvomim) ugotovil, da se obdukcije izvajajo takrat, ko je to potrebno. Enako kot pri gripi in ostalih boleznih.


Barakuda1 je izjavil:

NE, pa se ne. Za večino umrlih, ki se beležijo kot umrli zaradi covida, dejansko vzrok smrti ni znan, ker obdukcija ni bila opravljena. Obdukcija je namreč edina, ki lahko z gotovostjo ugotovi in potrdi vzrok smrti. Vse ostalo je zgolj bolj ali manj vrjeten razlog.
Če grem na zgorniji primer. Od 150 umrlih, jih je 9 umrlo zaradi covida, za 141 pa pravi vzrok smrti ni znan. Se zgolj predpostavlja..

Mislim, da boš moral o tem poučiti našo zdravstveno stroko, ki se s teboj niti slučajno ne strinja.

"Uradno število smrti zaradi novega koronavirusa je v Sloveniji trenutno 142. Naj vas majhno število obdukcij ne zmede. Pižem namreč poudarja, da je obdukcija indicirana samo takrat, kadar vzrok smrti ni povsem jasen. "V splošnem (pri ne-covid-19 bolnikih) je obduciran le manjši delež umrlih v bolnišnicah, po naši oceni od 10 do 15 odstotkov.""

"Profesorju Medicinske fakultete zagotavljamo, da nas zdravnike (kot že od začetka stroke) vežejo pravila deontologije in Hipokratova zaprisega, seveda pa tudi osnovna etična drža posameznika. Prof. Gadžijev zagotovo dobro ve, da je temelj medicine in znanosti izmenjava informacij, kar olajša delo in je edini način za znanstveni napredek. Zato se tudi zdaj oglašamo in vam odkrito povemo, da že od začetka epidemije skušamo biti glasni in širiti pravilne informacije, četudi kdaj padejo na gluha ušesa.
Obdukcije na bolnikih s COVID19 se opravljajo, seveda pa je bilo tu, sploh na začetku epidemije, veliko vprašanje varnosti. Bolnik, ki umre ob SARS-CoV-2 okužbi, ima ponavadi veliko virusno breme (tkiva, predvsem pljuča, so zelo kužna), zato je bilo treba za opravljanje obdukcij razviti ustrezne varnostne protokole."


"Sicer je pri infekcijskih boleznih običajno, da za potrditev diagnoze in vzroka smrti zadošča
kombinacija klinične slike, kliničnih preiskav in mikrobiološke potrditve. Če je diagnoza jasna,
se ne obducira. Zakaj bi bil Covid-19 izjema? Obducira se klinično nejasne vzroke smrti,
infekcijske bolezni pa zaradi zelo specifične diagnostike in poteka bolezni navadno to niso.
Bile pa so opravljene obdukcijske študije klinično potrjenih covid-19 smrti, ena prvih, nemška
je našla v 95% vzrok smrti zaradi covid-19, in 5% smrti, kjer je bil virus prisoten, vzrok pa v
drugi bolezni (International Journal of Legal Medicine volume 134, pages1275–1284 (2020)"


Če te naša stroka ne zadovolji, pa ti linkam še imagodeija, ki zna veliko lepše kot jaz razložiti, zakaj se motiš:
https://slo-tech.com/forum/t773723/p692...


Barakuda1 je izjavil:

Maaa, ne trudim se jaz zaradi njega, pač pa zaradi drugih, ki tudi prebirajo naš forum (pa nekateri niso registrirani - jih poznam kar nekaj)
Do njih (torej bralcev) bi bilo nepošteno, da bi dobili občutek, kako so smrti strokovno potrjene z obdukcijo, medtem ko je resnica daleč, daleč od tega.

Kdor bere najino debato, lahko vidi, da jaz samo posredujem razlage zdravniške stroke, ki te spravljajo na laž, medtem ko je nekdo drug uspel prikazati samo zelo čudno obsesijo z dolžinami moških spolnih organov.


Barakuda1 je izjavil:

Kaj zdaj tebi tu ni jasno?

Predvsem to, da še vedno vztrajaš pri svoji poziciji, kljub temu, da je na moji strani zdravniška stroka, na tvoji pa samo kapetan Looney Tunes ekipe Slotecha. :))

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Bo kaj...kak procent več?

Hahahaha. Daj odjebi.

Pa kjub temu degenerirani, niste sposobni vršti številk, po tednih razen uravnilovke čez desetletja. Kot Trumpi temperatura je tam tam.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

          ::

FoxKnox je izjavil:

Recimo, vsem znani Dejvi Hruševar je prebolel korono, vendar zaradi pridruženih bolezni organizem ni zmogel in je preminil.Ali je vzrok smrti kovid 19 ali ne ?


Kot vzrok smrti se covid navaja v primerih, ko smrt nastopi zaradi odpovedi dihal, ki so posledica korone.

BlackHole ::

FoxKnox je izjavil:

Marsikatri letošnji registrirani kovid 19 pokojni bi, v primeru, da ne bi zbolel za korono, še nekaj časa živel, morda do januarja 2021, ko bi ga pokončala gripa ali morda še 2 leti, ko bi ga pokončal rak ali kap, morda še deset let, kdo ve. Ampak očitno je kovid 19 pospešil situacijo in je prišlo do najhujšega. Recimo, vsem znani Dejvi Hruševar je prebolel korono, vendar zaradi pridruženih bolezni organizem ni zmogel in je preminil.Ali je vzrok smrti kovid 19 ali ne ?


Mi lahko samo ugibamo, ali je covid19 pospešil smrti, ali pa so ukrepi (nedostopno zdravstvo, strašenje z virusom-nocebo efekt ipd.) povzročili povečanje smrti, ker treba je priznati, razmere so popolnoma drugačne, kot so bile zadnjih 10 let, kar se tiče možnoh vzrokov.
LP Marko

oracle ::

Euromomo anyone? klik

V vrhuncu slovenske epidemije smo imeli za 19 standardnih deviacij povišano tedensko umrljivost glede na 5 letno povprečje. Zdaj vemo zakaj ime covid 19 :O

Mr.B ::

Jp tudi bili smo do oktobra podpovprečni na število mrtvih na teden/mesec, sedaj smo pa ektra nadpovprečni.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

oracle ::

Sicer pa, popolnoma nesmiselno se je prepirati, kaj so posredni in kaj neposredni učinki. Ne glede na to kakšni so neposredni, vemo, da so posredni veliko hujši. Overall je to velik problem, ki nima enostavne rešitve, pa če nekateri še tako mislijo, kako so pametni.

BlackHole ::

Euromomo ti ne pove vzroka smrti, tudi vprašanje, kako resno sploh raziskujejo to področje. V kolikor gre za goljufijo, bodo itak želeli prikazat, da je kriv covid. Glede na to, da vsakega umrlega, če je imel tudi covid, pripišejo pod smrt "zaradi" covida19, meni to pač zelo smrdi.
LP Marko

Invictus ::

Uradna izjava UKC je:

Vsak umrli, pozitiven za covid, umre zaradi covida.

Čeprav je mogoče 95 letniku samo odpovedalo srce in je bila smrt v bistvu naravna. Pač iztrošen material...

Tako, da je že zbiranje podatkov preprosto fail.

če zraven še dodaš, da se bolnikov s covidom ne sme obducirati in odkriti vzroka smrti, to še bolj smrdi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Barakuda1 ::

sheeshkar je izjavil:



Veseli me, da sva naredila prvi korak, kjer priznaš, da je tvoja originalna trditev, kako se obdukcije NE opravljajo, povsem napačna.
Sedaj je čas za drugi korak, kjer boš (vsaj upam, čeprav zaradi tvojega ega seveda močno dvomim) ugotovil, da se obdukcije izvajajo takrat, ko je to potrebno. Enako kot pri gripi in ostalih boleznih.



Tudi mene veseli, da se sedaj lepo vidi, kako vzrajaš pri svojem prav, konkretno o številu obdukcij, pri čemer je bil to zgolj obroben zapis, v celotnem izvornem tekstu.
To lepo kaže na to, kako se poskuša, ko zmanjka drugih argumentov, obesiti na eno samo besedo in zapeljati diskusijo v drugo smer.
Dragi prijatelj. V mojem izvornem tekstu je pisalo še marsikaj. Zakaj pa tistega nisi komentiral?

Pa na kratko še enkrat o obdukcijah.
Še naprej vztrajam, da se obdukcije ne opravljajo v skladu z zakonom. Njih število je zgolj simbolično.
Nekaj kar zakon dopušča izjemoma, se je tokrat spremenilo v pravilo.

Nenzadnje, moji trditvi v prid, je celo del zapisa naše stroke, ki je bil posredovan javnosti (ki si ga sam objavil)

"Uradno število smrti zaradi novega koronavirusa je v Sloveniji trenutno 142. Naj vas majhno število obdukcij ne zmede. Pižem namreč poudarja, da je obdukcija indicirana samo takrat, kadar vzrok smrti ni povsem jasen. "V splošnem (pri ne-covid-19 bolnikih) je obduciran le manjši delež umrlih v bolnišnicah, po naši oceni od 10 do 15 odstotkov.""



Uradno število mrtvih zaradi covid-19, je torej manjše od tistega, ki ga prikazujejo razne statistike za širšo javnost (COVID-19 sledilnik, naprimer)

Če pri tem istem zapisu, upoštevam še

Bile pa so opravljene obdukcijske študije klinično potrjenih covid-19 smrti, ena prvih, nemška
je našla v 95% vzrok smrti zaradi covid-19, in 5% smrti, kjer je bil virus prisoten, vzrok pa v
drugi bolezni (International Journal of Legal Medicine volume 134, pages1275–1284 (2020)
"

Se lepo vidi, da se pogovarjamo o dveh različnih stvareh in sicer o:
- klinično potrjenih covid-19 smrtih (obdukcija za potrditev takšne smrti ni nujna)
- uradna potrditev vzroka smrti (obdukcija je obvezna)

Pravi vzrok smrti po ševilu (tako tudi po zapisu, ki si ga sam posredoval), ob upustitvi obdukcij, torej očitno ni enak štvilu, ki se prikazuje v raznih statistikah za javnost. Na podlagi tega zapisa, bi lahko sklepali, če ne že kar trdili, da je najmanj 5 % tistih, ki so bili razglašeni za umrle zaradi covid-19, v resnici umrlo zaradi drugih razlogov, covid-19, pa je bil zgolj prisoten.

Kdo se torej zdaj tu spreneveda?

p.s.
Ker sem že v izvornem tekstu rekel, da mi je licitiranje s številkami, kjer vsaka številka pravzaprav pomeni čloeško življenje, milo rečeno morbidno, s tem postom debato tudi zaklučujem.
Ti pa, če želiš še naprej dokazovati svoj prav, izvoli, jaz se te igrce ne grem.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Barakuda1 je izjavil:

sheeshkar je izjavil:



Veseli me, da sva naredila prvi korak, kjer priznaš, da je tvoja originalna trditev, kako se obdukcije NE opravljajo, povsem napačna.
Sedaj je čas za drugi korak, kjer boš (vsaj upam, čeprav zaradi tvojega ega seveda močno dvomim) ugotovil, da se obdukcije izvajajo takrat, ko je to potrebno. Enako kot pri gripi in ostalih boleznih.



Tudi mene veseli, da se sedaj lepo vidi, kako vzrajaš pri svojem prav, konkretno o številu obdukcij, pri čemer je bil to zgolj obroben zapis, v celotnem izvornem tekstu.
To lepo kaže na to, kako se poskuša, ko zmanjka drugih argumentov, obesiti na eno samo besedo in zapeljati diskusijo v drugo smer.
Dragi prijatelj. V mojem izvornem tekstu je pisalo še marsikaj. Zakaj pa tistega nisi komentiral?

Pa na kratko še enkrat o obdukcijah.
Še naprej vztrajam, da se obdukcije ne opravljajo v skladu z zakonom. Njih število je zgolj simbolično.
Nekaj kar zakon dopušča izjemoma, se je tokrat spremenilo v pravilo.

Nenzadnje, moji trditvi v prid, je celo del zapisa naše stroke, ki je bil posredovan javnosti (ki si ga sam objavil)

"Uradno število smrti zaradi novega koronavirusa je v Sloveniji trenutno 142. Naj vas majhno število obdukcij ne zmede. Pižem namreč poudarja, da je obdukcija indicirana samo takrat, kadar vzrok smrti ni povsem jasen. "V splošnem (pri ne-covid-19 bolnikih) je obduciran le manjši delež umrlih v bolnišnicah, po naši oceni od 10 do 15 odstotkov.""



Uradno število mrtvih zaradi covid-19, je torej manjše od tistega, ki ga prikazujejo razne statistike za širšo javnost (COVID-19 sledilnik, naprimer)

Če pri tem istem zapisu, upoštevam še

Bile pa so opravljene obdukcijske študije klinično potrjenih covid-19 smrti, ena prvih, nemška
je našla v 95% vzrok smrti zaradi covid-19, in 5% smrti, kjer je bil virus prisoten, vzrok pa v
drugi bolezni (International Journal of Legal Medicine volume 134, pages1275–1284 (2020)
"

Se lepo vidi, da se pogovarjamo o dveh različnih stvareh in sicer o:
- klinično potrjenih covid-19 smrtih (obdukcija za potrditev takšne smrti ni nujna)
- uradna potrditev vzroka smrti (obdukcija je obvezna)

Pravi vzrok smrti po ševilu (tako tudi po zapisu, ki si ga sam posredoval), ob upustitvi obdukcij, torej očitno ni enak štvilu, ki se prikazuje v raznih statistikah za javnost. Na podlagi tega zapisa, bi lahko sklepali, če ne že kar trdili, da je najmanj 5 % tistih, ki so bili razglašeni za umrle zaradi covid-19, v resnici umrlo zaradi drugih razlogov, covid-19, pa je bil zgolj prisoten.

Kdo se torej zdaj tu spreneveda?

p.s.
Ker sem že v izvornem tekstu rekel, da mi je licitiranje s številkami, kjer vsaka številka pravzaprav pomeni čloeško življenje, milo rečeno morbidno, s tem postom debato tudi zaklučujem.
Ti pa, če želiš še naprej dokazovati svoj prav, izvoli, jaz se te igrce ne grem.

Tržna niša, odpreš klinični oddelek obdukcij in laboratoriskih raziskav. Pa ne pozabi še hladilnico, ker sem prepričan da izšolanega kadra ki bi preveil vsakega ki je kazal in imel potrjen covid in je tudi umru, no nimaš .
Zanimivo bi bilo izvedeti, koliko časa traja obdukcija in vsi rezultati, preden se tak kadave sme upepeliti. dva tri štiri pet... ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

sheeshkar ::

Barakuda1 je izjavil:

Kdo se torej zdaj tu spreneveda?

Sprenevedaš se samo ti. Nevem točno, ali gre za pomanjkanje inteligence, bralnega razumevanja ali si pač ogromen ego, ki ne zna priznati, da je mlatil prazno slamo.

Če nisi sposoben razumeti zapisov zdravniške stroke, ti bom še enkrat podal bolj "ljudsko" razlago Imagodeija (upam, da ne bo zameril, da ga mešam v to sranje):
DARKOLORD: Malo refresha:
- povprečen dan umre zaradi VSEH razlogov 56 ljudi
- danes je s/zaradi COVID-19 umrlo 45 ljudi

LOONEYTUNES: So naredili obdukcijo pri vseh, da lahko z gotovostjo trdijo ?

IMAGODEI: Zakaj delaš iz sebe bedaka? Ko govorimo o hudo bolnih zaradi Covid-19, ima bolezen precej značilen potek. To ni tako, kot pri ljudeh z milimi simptomi, kjer zdravnik brez testa res težko oceni, ali gre za Covid ali gripo (seveda s to razliko, da zdaj sploh še ni sezona gripe). Ampak, pri umrlih govorimo o najhujšem možnem poteku bolezni in tu ima bolezen kar nekaj značilnosti. Vemo recimo, da prihaja pri najhujših primerih do akutnih odpovedi oziroma poškodb več organov (pljuča, jetra, ledvice, srce, krvožilje...) Poleg tega je bilo povedano, da zdravniki pri intubiranih bolnikih testirajo tudi aspirat sapnika ali bronhoalveolarnega izpirka. Poleg tega se zdravniki poslužujejo slikanja pljuč z rentgenom; infiltrati v pljučih pri Covid-19 pacientih so menda spet dovolj specifični, da tega izkušen zdravnik ne zamenja za bakterijsko pljučnico.

Skratka, v nasprotju z vami, ki zgolj fantazirate o teorijah zarote, se v naši realnosti na Covid-19 oddelkih in na ICU-jih dogaja kar precej diagnostičnih preiskav.

Američani imajo en tak fajn izraz: če hodi kot raca in če gaga kot raca, potem najverjetneje je raca. In če imajo zdravniki pred sabo pozitiven PCR test bronhoalveolarnega izpirka, tipično rentgensko sliko za Covid-19 in tipičen potek bolezni, potem pri pravkar preminulem res ni treba opravljat še obdukcije. Nekaterim je to jasno. Vprašanje samo, a si ti med njimi?



Barakuda1 je izjavil:

Še naprej vztrajam, da se obdukcije ne opravljajo v skladu z zakonom.

To trdiš sedaj, ko je jasno, da obdukcije SE izvajajo. Prvotno si, ne enkrat, temveč dvakrat trdil nasprotno:

Barakuda1 je izjavil:

Da bi poznali vzrok smrti, bi se morale opravljati obdukcije, pa se ne.

Barakuda1 je izjavil:

To, da se ne delajo obdukcije, je splošno znano dejstvo, ker so s strani SZO prepovedane;)

Kdo se zdaj spreneveda?




Barakuda1 je izjavil:

Ker sem že v izvornem tekstu rekel, da mi je licitiranje s številkami, kjer vsaka številka pravzaprav pomeni čloeško življenje, milo rečeno morbidno, s tem postom debato tudi zaklučujem.
Ti pa, če želiš še naprej dokazovati svoj prav, izvoli, jaz se te igrce ne grem.

Tudi to si že večkrat ponovil, pa se Lassie še kar vrača...

Barakuda1 je izjavil:

Tko, zdaj pa postrezi s kakšnim bolj otipljivim argumentom, proti temu kar sem zapisal, ker se ne mislim it ne s tabo, ne s komerkoli, bolane igrice, kter ma daljšega, al pa, ktermu večkrat pride.

Barakuda1 je izjavil:

A si še zmer samozagledano prepričan, da maš daljšega in večjega od mene>:D. A da si. Tud prav, men se te igrice ne lub igrat;).


:))

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

mertseger je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Marsikatri letošnji registrirani kovid 19 pokojni bi, v primeru, da ne bi zbolel za korono, še nekaj časa živel, morda do januarja 2021, ko bi ga pokončala gripa ali morda še 2 leti, ko bi ga pokončal rak ali kap, morda še deset let, kdo ve. Ampak očitno je kovid 19 pospešil situacijo in je prišlo do najhujšega. Recimo, vsem znani Dejvi Hruševar je prebolel korono, vendar zaradi pridruženih bolezni organizem ni zmogel in je preminil.Ali je vzrok smrti kovid 19 ali ne ?


Bom povzel besede enega predstojnika ki zdravi bolnike na intenzivni. V slovenije tiste ki umrejo z kovidom v bolnicah vse štejejo pod covid bolnike. Veliko jih ima pridružene bolezni, rak, visok pritisk, bolezni srca.... Ampak velika večina jih umre zaradi poškodb pljuč in posledično pdpovedi dihanja in ne zaradi zastojev srca, seps, odpovedi organov itd. Torej primarni vzrok smrti je poškodba pljuč zaradi Covida. Vse ostalo pa pripomore zraven.

Sicer pa statistika pravi da povprečno v preteklih letih umre ca 56 ljudi na dan. Zadi vseh bolezni skupaj, nesreč, naravne smrti itd. V zadnjih dveh mesecih pa daš lahko še dodatnih 45 na dan ki umrejo z Covidom.

Imaš podatke na Sledilniku in Sursu. Surs pa je glede podatkov zadnjih mesecev nekoliko počasen. Ponavadi dobiš šele čez kak mesec.

p.s Pa podatkov za gripo ne boš dobil ker jih ne beležijo, jih pa v povprečju umre okol 160/ leto. Trenutno smo pri covidu na 1700 pa smo komaj na 8 mesecih od začetka.


V bistvu surs nikoli ni zares objavljal sprotnih podatkov. Vedno objavlja za eno leto nazaj (z izjemo občasnih začasnih podatkov). So pa začeli objavljati t.i. eksperimentalne statistike na temo covida. Ampak ja, v 2020 ljudje pričakujejo ažurne podatke, ampak ja dokler ni zbrano vse, kar je za zbrati, so ti podatki začasni in kažejo približno sliko. Se pa trudijo, no :P

Zgodovina sprememb…

drvo ::

Phantomeye je izjavil:

mertseger je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Marsikatri letošnji registrirani kovid 19 pokojni bi, v primeru, da ne bi zbolel za korono, še nekaj časa živel, morda do januarja 2021, ko bi ga pokončala gripa ali morda še 2 leti, ko bi ga pokončal rak ali kap, morda še deset let, kdo ve. Ampak očitno je kovid 19 pospešil situacijo in je prišlo do najhujšega. Recimo, vsem znani Dejvi Hruševar je prebolel korono, vendar zaradi pridruženih bolezni organizem ni zmogel in je preminil.Ali je vzrok smrti kovid 19 ali ne ?


Bom povzel besede enega predstojnika ki zdravi bolnike na intenzivni. V slovenije tiste ki umrejo z kovidom v bolnicah vse štejejo pod covid bolnike. Veliko jih ima pridružene bolezni, rak, visok pritisk, bolezni srca.... Ampak velika večina jih umre zaradi poškodb pljuč in posledično pdpovedi dihanja in ne zaradi zastojev srca, seps, odpovedi organov itd. Torej primarni vzrok smrti je poškodba pljuč zaradi Covida. Vse ostalo pa pripomore zraven.

Sicer pa statistika pravi da povprečno v preteklih letih umre ca 56 ljudi na dan. Zadi vseh bolezni skupaj, nesreč, naravne smrti itd. V zadnjih dveh mesecih pa daš lahko še dodatnih 45 na dan ki umrejo z Covidom.

Imaš podatke na Sledilniku in Sursu. Surs pa je glede podatkov zadnjih mesecev nekoliko počasen. Ponavadi dobiš šele čez kak mesec.

p.s Pa podatkov za gripo ne boš dobil ker jih ne beležijo, jih pa v povprečju umre okol 160/ leto. Trenutno smo pri covidu na 1700 pa smo komaj na 8 mesecih od začetka.


V bistvu surs nikoli ni zares objavljal sprotnih podatkov. Vedno objavlja za eno leto nazaj (z izjemo občasnih začasnih podatkov). So pa začeli objavljati t.i. eksperimentalne statistike na temo covida. Ampak ja, v 2020 ljudje pričakujejo ažurne podatke, ampak ja dokler ni zbrano vse, kar je za zbrati, so ti podatki začasni in kažejo približno sliko. Se pa trudijo, no :P


Pravzaprav ne gre za podatke sursa. Na grafu Sledilnika gre za podatke Ministrstva za zdravje. Kar je zapisano v opombi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

DeusB ::

https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/...

Tu je sicer razvidno, da je oktobra umrlo cca. 400 ljudi več kot lani. Torej v enem mesecu 400 /30 je cca. 13 ljudi na dan umre več kot lani! Pri nas pa število smrti zaradi covida dnevno skoraj vendo čez 40 zadnjih 14 dni! Nekaj ne gre skupaj. Ali ostali zaradi covida nimaja časa umret?

Mr.B ::

DeusB je izjavil:

https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/...

Tu je sicer razvidno, da je oktobra umrlo cca. 400 ljudi več kot lani. Torej v enem mesecu 400 /30 je cca. 13 ljudi na dan umre več kot lani! Pri nas pa število smrti zaradi covida dnevno skoraj vendo čez 40 zadnjih 14 dni! Nekaj ne gre skupaj. Ali ostali zaradi covida nimaja časa umret?

Da Slovenski zdravstveni sistem je boljüi od vseh drugih.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

RookY ::

DeusB je izjavil:

https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/...

Tu je sicer razvidno, da je oktobra umrlo cca. 400 ljudi več kot lani. Torej v enem mesecu 400 /30 je cca. 13 ljudi na dan umre več kot lani! Pri nas pa število smrti zaradi covida dnevno skoraj vendo čez 40 zadnjih 14 dni! Nekaj ne gre skupaj. Ali ostali zaradi covida nimaja časa umret?


Oktobra jih ni veliko umiralo carad covida...so bili dnevi brez smrti...vse skupaj 188 v oktobru.
Novembra se je začela norišnica.
Juhu juhu spet bom bruhu

Barakuda1 ::

V 2015 umrlo povprečno 54 prebivalcev na dan
Nekako se ne spomnim, da je bila tega leta kakšna posebna pandemija
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

vostok_1 ::

oracle je izjavil:

Euromomo anyone? klik

V vrhuncu slovenske epidemije smo imeli za 19 standardnih deviacij povišano tedensko umrljivost glede na 5 letno povprečje. Zdaj vemo zakaj ime covid 19 :O


Čestitam, popolnoma spregledal si najpomembnejše.

Invictus je izjavil:

Uradna izjava UKC je:

Vsak umrli, pozitiven za covid, umre zaradi covida.

Čeprav je mogoče 95 letniku samo odpovedalo srce in je bila smrt v bistvu naravna. Pač iztrošen material...

Tako, da je že zbiranje podatkov preprosto fail.

če zraven še dodaš, da se bolnikov s covidom ne sme obducirati in odkriti vzroka smrti, to še bolj smrdi.


Vrjamem. To je pač kriminal.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

sheeshkar ::

Barakuda1 je izjavil:

V 2015 umrlo povprečno 54 prebivalcev na dan
Nekako se ne spomnim, da je bila tega leta kakšna posebna pandemija

Ni je bilo. Posledično tudi strogih omejitvenih ukrepov nismo imeli.

Danes pa si zaradi strogih omejitev ne moreš niti nogavic kupiti, nekateri pa bi primerjali število umrlih s prejšnjimi leti.

vostok_1 ::

Ukrepi ne delujejo, remember?

Ali to sproti pozabljaš ko je potrebno?

PS. Kdo bo odgovarjal za ca. 400 non covid related ekscesnih smrti v 2 meseceh?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

Kot rečeno...morda ni vse posledica lockdowna, ampak spet nepovezano ne more biti.

To, da UKC popisuje vse kot covid smrt pa itak se pokaka na vse te vaše korona-bedastoče.

Zato pa imamo tako visoko covid smrt zadnje par tednov.

Padeš po tleh...covid 19.
Spontaneous combustion...covid 19.
Overdose na gay gangbangu...covid 19.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Phantomeye ::

drvo je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

mertseger je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Marsikatri letošnji registrirani kovid 19 pokojni bi, v primeru, da ne bi zbolel za korono, še nekaj časa živel, morda do januarja 2021, ko bi ga pokončala gripa ali morda še 2 leti, ko bi ga pokončal rak ali kap, morda še deset let, kdo ve. Ampak očitno je kovid 19 pospešil situacijo in je prišlo do najhujšega. Recimo, vsem znani Dejvi Hruševar je prebolel korono, vendar zaradi pridruženih bolezni organizem ni zmogel in je preminil.Ali je vzrok smrti kovid 19 ali ne ?


Bom povzel besede enega predstojnika ki zdravi bolnike na intenzivni. V slovenije tiste ki umrejo z kovidom v bolnicah vse štejejo pod covid bolnike. Veliko jih ima pridružene bolezni, rak, visok pritisk, bolezni srca.... Ampak velika večina jih umre zaradi poškodb pljuč in posledično pdpovedi dihanja in ne zaradi zastojev srca, seps, odpovedi organov itd. Torej primarni vzrok smrti je poškodba pljuč zaradi Covida. Vse ostalo pa pripomore zraven.

Sicer pa statistika pravi da povprečno v preteklih letih umre ca 56 ljudi na dan. Zadi vseh bolezni skupaj, nesreč, naravne smrti itd. V zadnjih dveh mesecih pa daš lahko še dodatnih 45 na dan ki umrejo z Covidom.

Imaš podatke na Sledilniku in Sursu. Surs pa je glede podatkov zadnjih mesecev nekoliko počasen. Ponavadi dobiš šele čez kak mesec.

p.s Pa podatkov za gripo ne boš dobil ker jih ne beležijo, jih pa v povprečju umre okol 160/ leto. Trenutno smo pri covidu na 1700 pa smo komaj na 8 mesecih od začetka.


V bistvu surs nikoli ni zares objavljal sprotnih podatkov. Vedno objavlja za eno leto nazaj (z izjemo občasnih začasnih podatkov). So pa začeli objavljati t.i. eksperimentalne statistike na temo covida. Ampak ja, v 2020 ljudje pričakujejo ažurne podatke, ampak ja dokler ni zbrano vse, kar je za zbrati, so ti podatki začasni in kažejo približno sliko. Se pa trudijo, no :P


Pravzaprav ne gre za podatke sursa. Na grafu Sledilnika gre za podatke Ministrstva za zdravje. Kar je zapisano v opombi.



Na splosno govorim za surs. Surs pa dobiva podatke od NIJZ.

vostok_1 ::

Zakaj se noben ne dotakne slona v sobi?

Kako lahko sklepamo o nevarnosti virusa, če zapisujejo vse kot covid smrt?

Kaj vam tiste številke covid sledilnika sploh pomenijo?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

drvo ::

DeusB je izjavil:

https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/...

Tu je sicer razvidno, da je oktobra umrlo cca. 400 ljudi več kot lani. Torej v enem mesecu 400 /30 je cca. 13 ljudi na dan umre več kot lani! Pri nas pa število smrti zaradi covida dnevno skoraj vendo čez 40 zadnjih 14 dni! Nekaj ne gre skupaj. Ali ostali zaradi covida nimaja časa umret?


V drugem valu so začeli ljudje umirati proti koncu meseca najhuje pa se je začelo v novembru.

vostok_1 je izjavil:

Zakaj se noben ne dotakne slona v sobi?

Kako lahko sklepamo o nevarnosti virusa, če zapisujejo vse kot covid smrt?

Kaj vam tiste številke covid sledilnika sploh pomenijo?


Tiste števile sledilnika povejo, da bo presežna smrtnost novembra blizu 100% torej, da je umrlo še enkrat več ljudi kot ponavadi. Če po desetih mesecih ne veš, kaj bi lahko bil ključni razlog ti ni pomoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

sheeshkar ::

vostok_1 je izjavil:

Kaj vam tiste številke covid sledilnika sploh pomenijo?

Da imamo že cca. 1 mesec na intenzivni konstantno cca. 200 bolnikov. Kaj točno misliš, da je glavni razlog za to? Gripa in ostale običajne bolezni v preteklih letih temu niso segle niti do gležnjev:
Številke med gripo in koronavirusom so zelo različne. “Če primerjamo lansko sezono gripe, je bilo v bolnišnicah hospitaliziranih okrog 750 bolnikov in v enotah intenzivne terapije zdravljenih 45 ljudi.

Številke za gripo govorijo o skupnem seštevku vseh pacientov od oktobra do marca. Sedaj imamo v enem dnevu cca. 200 ljudi na intenzivni in to vsak dan, že en mesec.

Ob tem je treba pri aktualnih številkah glede novega koronavirusa pri nas opozoriti, da so številke takšne ob številnih ukrepih za preprečitev širjenja virusa.

“Med epidemijo gripe v preteklih letih takšnih ukrepov ni bilo. Tu se vidi pomembna razlika med koronavirusom in gripo. Koronavirus je precej bolj nalezljiv in v večjem deležu povzroča težjo obliko bolezni, ki zahteva zdravljenje v bolnišnici ali pa celo v enoti intenzivne terapije,“ še pravi Martinčič.

Urbano#Desno ::

drvo je izjavil:


Tiste števile sledilnika povejo, da bo presežna smrtnost novembra blizu 100% torej, da je umrlo še enkrat več ljudi kot ponavadi. Če po desetih mesecih ne veš, kaj bi lahko bil ključni razlog ti ni pomoči.


Po vostokovo je to zgolj naključje, da nekaj težijo o nekem virusu in da ljudje ravno sedaj rekordno umirajo. Čisto naključje.

Sej človek verjetno ni tak totalen idiot, samo sedaj ni sposoben priznati kako se je motil.

https://twitter.com/sledilnik/status/13...

vostok razlago prosim.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

drvo je izjavil:

DeusB je izjavil:

https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/...

Tu je sicer razvidno, da je oktobra umrlo cca. 400 ljudi več kot lani. Torej v enem mesecu 400 /30 je cca. 13 ljudi na dan umre več kot lani! Pri nas pa število smrti zaradi covida dnevno skoraj vendo čez 40 zadnjih 14 dni! Nekaj ne gre skupaj. Ali ostali zaradi covida nimaja časa umret?


V drugem valu so začeli ljudje umirati proti koncu meseca najhuje pa se je začelo v novembru.

vostok_1 je izjavil:

Zakaj se noben ne dotakne slona v sobi?

Kako lahko sklepamo o nevarnosti virusa, če zapisujejo vse kot covid smrt?

Kaj vam tiste številke covid sledilnika sploh pomenijo?


Tiste števile sledilnika povejo, da bo presežna smrtnost novembra blizu 100% torej, da je umrlo še enkrat več ljudi kot ponavadi. Če po desetih mesecih ne veš, kaj bi lahko bil ključni razlog ti ni pomoči.


Tako septembra kot oktobra smo imeli presežno smrt.
What's oyur point?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

drvo ::

vostok_1 je izjavil:

drvo je izjavil:

DeusB je izjavil:

https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/...

Tu je sicer razvidno, da je oktobra umrlo cca. 400 ljudi več kot lani. Torej v enem mesecu 400 /30 je cca. 13 ljudi na dan umre več kot lani! Pri nas pa število smrti zaradi covida dnevno skoraj vendo čez 40 zadnjih 14 dni! Nekaj ne gre skupaj. Ali ostali zaradi covida nimaja časa umret?


V drugem valu so začeli ljudje umirati proti koncu meseca najhuje pa se je začelo v novembru.

vostok_1 je izjavil:

Zakaj se noben ne dotakne slona v sobi?

Kako lahko sklepamo o nevarnosti virusa, če zapisujejo vse kot covid smrt?

Kaj vam tiste številke covid sledilnika sploh pomenijo?


Tiste števile sledilnika povejo, da bo presežna smrtnost novembra blizu 100% torej, da je umrlo še enkrat več ljudi kot ponavadi. Če po desetih mesecih ne veš, kaj bi lahko bil ključni razlog ti ni pomoči.


Tako septembra kot oktobra smo imeli presežno smrt.
What's oyur point?


Septembra je bila razlika med povprečjem okrog 160, kar je lahko normalno odstopanje, konec oktobra so začeli umirati ljudje zaradi covida. Novembra pa je umrlo okrog 1500 ljudi več kot je povprečje zadnjih petih let. To je približno DESETKRATNIK presežka iz septembra. Zdaj, ali si neumen, ali pa se neumnega delaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Urbano#Desno ::

drvo je izjavil:



Septembra je bila razlika med povprečjem okrog 160, kar je lahko normalno odstopanje, konec oktobra so začeli umirati ljudje zaradi covida. Novembra pa je umrlo okrog 1500 ljudi več kot je povprečje zadnjih petih let. To je približno DESETKRATNIK presežka iz septembra. Zdaj, ali si neumen, ali pa se neumnega delaš.



Predvsem ni sposoben priznati kako grozljivo je bil nategnjen iz strani raznih 'premium' zarotniških strani ki jih dnevno obiskuje. Posledično se bo raje delal glupega. #DvorniNorček

drvo ::

Urbano#Desno je izjavil:

drvo je izjavil:



Septembra je bila razlika med povprečjem okrog 160, kar je lahko normalno odstopanje, konec oktobra so začeli umirati ljudje zaradi covida. Novembra pa je umrlo okrog 1500 ljudi več kot je povprečje zadnjih petih let. To je približno DESETKRATNIK presežka iz septembra. Zdaj, ali si neumen, ali pa se neumnega delaš.



Predvsem ni sposoben priznati kako grozljivo je bil nategnjen iz strani raznih 'premium' zarotniških strani ki jih dnevno obiskuje. Posledično se bo raje delal glupega. #DvorniNorček


Povsem verjetno, čeprav se še vedno najdejo "norčki", ki še vedno verjamejo v zaroto in, da v resnici ni umrlo niti približno toliko ljudi. Številke hospitaliziranih in tistih na intenzivi jim ne dajo misliti, da so mogoče v zmoti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

vostok_1 ::

drvo je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

drvo je izjavil:

DeusB je izjavil:

https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/...

Tu je sicer razvidno, da je oktobra umrlo cca. 400 ljudi več kot lani. Torej v enem mesecu 400 /30 je cca. 13 ljudi na dan umre več kot lani! Pri nas pa število smrti zaradi covida dnevno skoraj vendo čez 40 zadnjih 14 dni! Nekaj ne gre skupaj. Ali ostali zaradi covida nimaja časa umret?


V drugem valu so začeli ljudje umirati proti koncu meseca najhuje pa se je začelo v novembru.

vostok_1 je izjavil:

Zakaj se noben ne dotakne slona v sobi?

Kako lahko sklepamo o nevarnosti virusa, če zapisujejo vse kot covid smrt?

Kaj vam tiste številke covid sledilnika sploh pomenijo?


Tiste števile sledilnika povejo, da bo presežna smrtnost novembra blizu 100% torej, da je umrlo še enkrat več ljudi kot ponavadi. Če po desetih mesecih ne veš, kaj bi lahko bil ključni razlog ti ni pomoči.


Tako septembra kot oktobra smo imeli presežno smrt.
What's oyur point?


Septembra je bila razlika med povprečjem okrog 160, kar je lahko normalno odstopanje, konec oktobra so začeli umirati ljudje zaradi covida. Novembra pa je umrlo okrog 1500 ljudi več kot je povprečje zadnjih petih let. To je približno DESETKRATNIK presežka iz septembra. Zdaj, ali si neumen, ali pa se neumnega delaš.



160 septembra
400 oktobra.

Še vedno ne vidiš kaj ti kažem.


A že imamo cifre za november?
Mrbit sem jih spregledal, mi lahko linkaš?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

drvo je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

drvo je izjavil:

DeusB je izjavil:

https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/...

Tu je sicer razvidno, da je oktobra umrlo cca. 400 ljudi več kot lani. Torej v enem mesecu 400 /30 je cca. 13 ljudi na dan umre več kot lani! Pri nas pa število smrti zaradi covida dnevno skoraj vendo čez 40 zadnjih 14 dni! Nekaj ne gre skupaj. Ali ostali zaradi covida nimaja časa umret?


V drugem valu so začeli ljudje umirati proti koncu meseca najhuje pa se je začelo v novembru.

vostok_1 je izjavil:

Zakaj se noben ne dotakne slona v sobi?

Kako lahko sklepamo o nevarnosti virusa, če zapisujejo vse kot covid smrt?

Kaj vam tiste številke covid sledilnika sploh pomenijo?


Tiste števile sledilnika povejo, da bo presežna smrtnost novembra blizu 100% torej, da je umrlo še enkrat več ljudi kot ponavadi. Če po desetih mesecih ne veš, kaj bi lahko bil ključni razlog ti ni pomoči.


Tako septembra kot oktobra smo imeli presežno smrt.
What's oyur point?


Septembra je bila razlika med povprečjem okrog 160, kar je lahko normalno odstopanje, konec oktobra so začeli umirati ljudje zaradi covida. Novembra pa je umrlo okrog 1500 ljudi več kot je povprečje zadnjih petih let. To je približno DESETKRATNIK presežka iz septembra. Zdaj, ali si neumen, ali pa se neumnega delaš.



160 septembra
400 oktobra.

Še vedno ne vidiš kaj ti kažem.


A že imamo cifre za november?
Mrbit sem jih spregledal, mi lahko linkaš?

Da da, si že v defenzivi, ko ti je razpadla se ena blodnja. Letos kar nekaj. Moral boš nehat brati trumpove citate.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

vostok_1 ::

-----

https://novice.svet24.si/clanek/novice/...

ot je pojasnila, v Sloveniji kot smrt zaradi covida-19 beležijo smrti vseh covidnih bolnikov, ne glede na "neposredni vzrok smrti".


Čemu sploh imamo to debato fantje?

Imamo uradno certificirane bullšit številke.
Vse kar stakne covid in kasneje umre...je covid smrt.

Zato pa imamo tako zelo konstantne dnevne številke mrtvih kljub "ukrepom".

PS. Preden greste, "ampak vostok, tako beležijo tudi gripo". Vrjetno ne. Še posebej ne, ker so zmanjšali število mrtvih za gripo v 2019 od prvotnih cifer.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

PS. Še en indic, ki to potrjuje IMO.

Smrti v intenzivni enoti so drugačne od smrti zunaj(?)
To pomeni, da umirajo večji del zunaj intenzivne. Torej ne izkoriščamo vseh kapacitet intenzivnih postelj/respiratorjev.
Kar nekako ni logično.
Covid pacienti ne umrejo čez noč v bolnici, da doktor ne bi opazil poslabšanja stanja že prej in ga poslal na intenzivko.

They do die overnight however, from heart-attack. In od podobnih reči.

Zabeleženo seveda kot covid smrt. Zato pa imamo tako perfektne številke.

Prej kot boste zahtevali Nuremberški tribunal za vlado in odgovorno stroko, prej nam bo šlo na bolje.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

llc ::

Medtem novembra skoraj še enkrat več mrtvih, kot najslabši november pred tem...

Mogoče pa umirajo zunaj intenzivne, ker so intezivne polne?

vostok_1 ::

Kje pa imamo številke za november?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

llc ::

vostok_1 ::

Presežne smrti me ne zanimajo. Oktobra smo imeli 400 presežka.

Najdi mi prave podatke.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

llc ::

Saj maš spodaj november.

vostok_1 ::

Niso zahtevane številke.

Najdi mi "ta prave" številke prosim.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

sheeshkar ::

vostok_1 je izjavil:

Vse kar stakne covid in kasneje umre...je covid smrt.

Zakaj misliš, da imamo že cca. 1 mesec na intenzivni konstantno cca. 200 bolnikov (kljub vsem omejitvam, ki jih še nikoli nismo imeli)? Kaj točno misliš, da je glavni razlog za to? Gripa in ostale običajne bolezni v preteklih letih temu niso segle niti do gležnjev:
Številke med gripo in koronavirusom so zelo različne. “Če primerjamo lansko sezono gripe, je bilo v bolnišnicah hospitaliziranih okrog 750 bolnikov in v enotah intenzivne terapije zdravljenih 45 ljudi.

Številke za gripo govorijo o skupnem seštevku vseh pacientov od oktobra do marca. Sedaj imamo v enem dnevu cca. 200 ljudi na intenzivni in to vsak dan, že en mesec. Nažalost vseh teh pacientov nismo sposobni rešiti, torej jih tam umre precej več kot ponavadi in zaradi tega imamo velik porast smrti predvsem v novembru. Kaj točno misliš, da je razlog? Smo vsi naenkrat pričeli padati s strehe?

V času, ko podiramo rekorde pacientov na intenzivni ter posledično smrti, je obremenjevanje s klasifikacijo vzroka smrti približno enako pomembno kot število PCR ciklov. Nima veze, če kot vzrok smrti navedemo pljučnico ali Covid, kot tudi nima veze, če PCR testi niso 100% zanesljivi - nič od tega ne vpliva na število pacientov na intenzivni negi ter posledičnega povečanja števila umrlih. Dejstvo je, da Covid obstaja in dejstvo je, da je ravno Covid z naskokom glavni razlog rasti pacientov na intenzivni ter posledičnih smrti in to bi bilo povsem enako, tudi če Covida ne bi NIKJER navedli kot statistični vzrok smrti.

Brez problema lahko v vaših glavah vodite statistike, kjer Covid ni nikoli omenjen ter si namesto tega predstavljate vzroke smrti kot so pljučnica, odpoved srca in podobno - še vedno bomo vsi (funkcinalno pismeni) vedeli, da je glavni razlog za absurdno povečanje števila pljučnic, odpovedi srca in podobno odgovoren Covid.

vostok_1 je izjavil:

Niso zahtevane številke.

Najdi mi "ta prave" številke prosim.

:))

Za "ta prave" številke moraš kontaktirati dr. Osmanagića ali pa Alex Jonesa.

Zgodovina sprememb…

Urbano#Desno ::

sheeshkar je izjavil:



Za "ta prave" številke moraš kontaktirati dr. Osmanagića ali pa Alex Jonesa.



Ali pa vtipkati v google 'vedeževanje' in poklicati prvo števiko.
Garant prave številke vostok.

vostok_1 ::

@šeškar
Če so smrti beležene kot covid smrti potem sledi, da:
očitno so na intenzivki ljudje, ki najbrž z covidom veliko nimajo. Po grafih bi rekel, je to nekje 1/4. Če ne več, ker vsako leto je nekaj ljudi na respiratorju. Respiratorne bolezni pa to, ki jih letos ni.
Če kategorizirajo vse smrti kot smrti za covidom, na intenzivki končajo tudi ljudje z srčnimi infarkti in podobnim.


Sicer pa vidimo po drugih državah, da naše številke nikakor niso prave.
Nothing makes any sense.
Graf aktivnih primerov še najmanj.

Sicer pa razumite, da če beležijo vsakega covidovca kot smrt za covidovcem, to je precej nerodno za statistike.
November bo false flag mesec. Zagotovo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Urbano#Desno ::

vostok_1 je izjavil:


Nothing makes any sense.


Jebat ga. Tudi alex jones si velikokrat to reče. :))
Se moraš vprašat, če je morda problem v tebi in tvojih zmožnostih razumevanja. ah ne ziher ni to. :))

llc ::

@vostok Kle notri so vse smrti, ne samo zaradi covida. Tudi prometne nesreče in infarkti. In decembra bo številka odstopala tudi za podobno cifro. In če ne bomo pametni, januarja tudi.

sheeshkar ::

vostok_1 je izjavil:

Če so smrti beležene kot covid smrti potem sledi, da:
očitno so na intenzivki ljudje, ki najbrž z covidom veliko nimajo. Po grafih bi rekel, je to nekje 1/4. Če ne več, ker vsako leto je nekaj ljudi na respiratorju. Respiratorne bolezni pa to, ki jih letos ni.
Če kategorizirajo vse smrti kot smrti za covidom, na intenzivki končajo tudi ljudje z srčnimi infarkti in podobnim.

In kaj je torej razlog, da že nekaj časa podiramo rekorde po zasedenosti intenzivne nege?
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OstaniZdrav - slovenska aplikacija za sledenje stikom (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
36445176 (30108) darkolord

Sodisce razveljavilo nekatere korona ukrepe (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
62449848 (39588) dexterboy
»

Aplikacije za sledenje stikom zaradi koronavirusa bodo kmalu nepotrebne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10413482 (7542) sbawe64

Več podobnih tem