» »

Ergonomska podloga za miško

Ergonomska podloga za miško

Čokoladko ::

Živjo,

a mi kdo zna priporočat res dobro ergonomsko podlogo za miško z držalom za zapestje, da me le to ne bi več bolelo?

Hvala in LP

DjJuvan ::

Nič ti ne pomaga ergonomska podlaga, če sedišče in pozicije rok že v osnovi niso v pravilni legi. Pred desetimi leti sem bil pri kirurgu zaradi bolečin v zapestju, pa nisem šel pod nož, ampak raje naštudiral svoje delovno mesto. Zdaj sem tudi po 16ur za pcjem brez problema.

Čokoladko ::

Hja noge imam pod kotom 90 stopinj pa sedišče z ledveno oporo, miza je pa visoka 74cm tako, da nevem kaj bi bilo lahko narobe.

Izvijač ::

steev ::

Pa maš celo podlaket na mizi?
:|

Rias Gremory ::

Jaz imam čisto navadno podlogo in me ne boli zapestje, včasih ko sem igral igre pa je bolelo vsake toliko.
Lahko sicer probaš kakšno podlogo in vertikalno miško kot jo je prilepil @Izvijač ampak menim, da je še zmeraj potrebno vsake toliko vstati od računalnika in pogledat v daljavo (oči), razgibati hrbet in zapestje. Priporočam, da si za začetek vsak dan, 2-3x na dan raztegneš zapestje. Imaš na Youtubu precej videov, vpiši "wrist stretching". Vaje zmeraj delaj počasi, lahko je malenkost neprijetno, ne sme pa biti nikakršne ostre bolečine pri izvajanju.
Če finance dopuščajo razmisli še o dvižni mizi, več v temi Najboljše dvižne pisarniške mize?.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Karen ::

Jaz imam nekaj v tem stilu:
https://www.aliexpress.com/item/4000977...
Silikon čutiš pod dlanjo, ni stresa:D

Rias Gremory ::

@Karen
Nice, vendar se mi tiste od NieR:Automata bolj dopadejo. ;)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Karen ::

Važno je da je podloga zapestja dovolj visoka, tisk gor je stvar estetike 8-)

DjJuvan ::

Čokoladko je izjavil:

Hja noge imam pod kotom 90 stopinj pa sedišče z ledveno oporo, miza je pa visoka 74cm tako, da nevem kaj bi bilo lahko narobe.


Roke ti morajo počivat ali na oporah za roke, ali na mizi.

mujek ::

Ko je mene začelo boleti v zapestju sem začel uporabljati trackball (MX570). Od takrat nimam nobenih bolečnin v zapestju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vnetje kit v zapestju (tendonitis) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215017 (13223) vostok_1
»

Ergonomske miške in tipkovnice

Oddelek: Kaj kupiti
304209 (3832) tony1
»

Kateri računalniški stol? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6120546 (13632) dmk
»

Kako udobno delati z računalnikom

Oddelek: Loža
88979 (8700) moj_nick

Več podobnih tem