» »

FPS drops v igri z ok hardware

FPS drops v igri z ok hardware

Fk123 ::

Živjo,
Ne vem če je pravi topic ampak tldr problema je, da imam težave z FPS dropi med igranjem videoiger z okej hardware za to specifično igro (LoL).
pc:
cpu: Intel Core i5 6600
motherboard: Gigabyte H110M-S2HP-CF
memory: 16GB DDR4
graphic card: NVIDIA GeForce GTX 960 4GB
monitor: Asus VG248

in sicer igro igram na 144hz, ko se začne dogajanje na ekranu FPS dropa na 90-100 kar rata vse skupaj zelo laggy. Povezava med monitorjem in PCjem je DisplayPort, v Windowsih imam settingse naštimane na 144hz, in display driverje sem probal že reintallat in ne pomaga. Bios je flashan na najnovejšo verzijo te matične. V nVidia control panel imam disablan V-sync in ostale nastavitve so naštimane na performance. Mi zna kdo pomagat?

Hvala vnaprej.
Lp

FireSnake ::

https://www.userbenchmark.com/PCGame/FP...

Koliko je videt je, glede na tvojo strojno opremo, to povsem normalno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Fk123 ::

Živjo, hvala za odg.
Ampak ko sem v igri in če na hitro alt-tabam da vidim koliko % je zasedena grafična / procesor je grafična ponavadi na 20% cpu pa okrog 70%... Tudi če v igri uncappam FPS za testiranje gre FPS do 290. Settingse v igri imam vse na low a nebi mogla bit ta grafična primerna za poganjanje ene take ne komplicirane igre? Bi mogoče mogel probati na 60hz refresh rate?

lonewolf_ ::

FPS gre tudi čez 300, ampak drugo je, ko je več objektov prikazanih aka champov, še posebej ko uporabljajo več abiliyev hkrati. Takrat pa lahko pade tudi na 80, kar je še večini OK. Kaj druga kot močnejša kartica pa te ne bo rešilo. Morda bom čez par mesecev prodal svojo iz opisa, če te bo zanimala.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Fk123 ::

Ja to razumem da se zmanjša ko je več projektov. Samo sem tud na slabših PCjih vidu runnat ta game pa ni blo problema mogoče je res ta 144hz potem problem? Ta igrca na low dela tud na 15 let starih laptopih...

XS!D3 ::

90-100fps bi moralo bit še vedno precej daleč od laggy.

lonewolf_ ::

Sem enkrat na lanparty-u igral na kolegovem 144 tak par ur.. ko sem se pa vsedel za mojega pa sem bil skoraj obupan (: ko se enkrat navadiš... ampak sem vseeno zdaj doma na 75hz, ker mi je škoda denarja.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Fk123 ::

pač čuti se laggy ne vem potem pa mogoče ni FPS problem hvala vseeno

Vesoljc ::

kako si pa povezan na internet?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Fk123 ::

Optika -> UTP

dolenc ::

Lol je z updejti tudi dvignil zahtevnost, velik karakterjev je predelanih, boljši efekti, mapa dodelana, engine pa je kar je...

Sej dela še zmer na krompirju, ma če želiš 140 fps, ko se veliko dogaja, vseeno rabiš malo boljšo grafično ali pa znižaš detajle.

Se pozna kako lavfa, predvsem da ne padajo fps, jst sem pred kratkim špilal na gtx750ti, pa kljub temu, da je kazalo ok fps, je blo grozno igrat. Jebiga, navadeš se.

Fk123 ::

Sepravi, če povzamem to vse skupaj je problem v grafični, ki jo je potrebno updajtat na nekaj bolšega?

lonewolf_ ::

Meni z mojo ne pada pod 155fps, sestava pa je v opisu.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Daliborg ::

LOL je res da 10+ let stara igra ampak ima vedno nadgradnje tako da to ni več ista igra od 11 let nazaj ampak ima polno novih grafičnih bonbončkov. Tako da nima veze če laufa na low seting na 15 let starem PC-ju pri določenih operacijah bo tudi novega ravno tako zabilo če nima orodij katere trenutni game engine nudi v igri. Se pravi ja odgovor je, nova grafična kartica.


lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se splača G-sync?

Oddelek: Pomoč in nasveti
222362 (829) DuaL
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33948039 (39476) Mr.B
»

Upgrade main workstationa

Oddelek: Kaj kupiti
404417 (3319) opeter

CPU & Ram bottleneck v modernih igrah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19832637 (30174) bluefish
»

Graficna kartica r9 390 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
554842 (3673) Seljak

Več podobnih tem