» »

Izkoriscevalsko/izkrivljeno nizanje st. nadur

Izkoriscevalsko/izkrivljeno nizanje st. nadur

1
2
»

BlackDeath ::

kjut: Preveriti je treba osebno/kolektivno pogodbo. Verjetno imaš notri zapisan člen, da lahko delodajalec malo prilagodi delovni čas oziroma da pride do prerazporeditve delovnega časa. Jaz sem v eni pogodbi do sedaj imel to, čeprav do tega dejansko nikoli ni prišlo :D

Good luck,


bbbbbb2015 je izjavil:

Imel sem sodelavko, ki je rada "nabirala" nadure in to tako, da je čez teden ostala malo dlje, da ji potem v petek ni bilo treba v službo. To tako ne gre. Delovnik je 8 urni, 5 dni v tednu.


Kaj reči, punca se je "znajdla".
Ne vem sicer, če ji je kdo to odobril, po drugi strani pa tudi ne moreš vsak petek manjkati, ker si spravil ure not. Torej, nekdo je moral vedeti za ta njen eksperiment. Mene sicer bolj skrbi, da ta oseba na dolgo rok dela škodo sebi in podjetju.

Invictus ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Imel sem sodelavko, ki je rada "nabirala" nadure in to tako, da je čez teden ostala malo dlje, da ji potem v petek ni bilo treba v službo. To tako ne gre. Delovnik je 8 urni, 5 dni v tednu.

V UK je to celo uzakonjeno.

Imaš lahko 10 urni delovnik, potem si pa izbereš dan v tednu, ko si fraj.

Imel tečajnika, kjer sta oba z ženo tako delala. Eden je bil doma v ponedeljek, drugi v petek. Otroci so bili v vrtcu od torka do četrtka. Tako sta prihranila na teden 2 dni plačila vrtca. Namreč, v UK, se vrtec plačuje za čas, ko je otrok res tam. Vsaj za tiste, kamor so jih vozili moji tečajniki ;).

Če se pa vrnem na temo, delodajalci neradi plačujejo nadure.

Sam sem imel vedno cirka 30-40 ur plusa, da sem med tednom lahko uredil kako zadevo brez jemanja dopusta.

je pa res, da je moj delodajalec konec leta vse plus ure zbrisal, in največjemu bedaku (največ plus ur), dal "nagrado" v obliki mizernega plačila. Ostali niso dobili niti prsta v rit. kar je seveda nelegalno. Mislim, brisanje ur, ne prst v rit >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

GupeM ::

Seveda je legalno, če ti ure niso odrejene s strani nadrejenega. Če so ti odrejene, ti jih pa mora ali plačat, ali dat možnost, da jih izkoristiš.

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

Seveda je legalno, če ti ure niso odrejene s strani nadrejenega. Če so ti odrejene, ti jih pa mora ali plačat, ali dat možnost, da jih izkoristiš.


Problem so recimo primeri ko mas trgovino odprto od 8 do 16 pa vklopis rac itd ob 7.49 in stejes kes od 16 do 16.15 in porihtas papirje... Je toodrejeno ali ne... Ker pol bi tehnicno gledano moral ti it ob 16.00 in prit 7.59 in odklenit in sele zacet vklapljat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GupeM ::

Mato989 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Seveda je legalno, če ti ure niso odrejene s strani nadrejenega. Če so ti odrejene, ti jih pa mora ali plačat, ali dat možnost, da jih izkoristiš.


Problem so recimo primeri ko mas trgovino odprto od 8 do 16 pa vklopis rac itd ob 7.49 in stejes kes od 16 do 16.15 in porihtas papirje... Je toodrejeno ali ne... Ker pol bi tehnicno gledano moral ti it ob 16.00 in prit 7.59 in odklenit in sele zacet vklapljat

Odvisno. Če ti je šef rekel, da moraš imeti ob 8:00 vse že pripravljeno in trgovino odprto, ter šele ob 16:00 trgovino zapret, počakat še 10, 15, 20 minut, da popedenaš stranke, ki so do 16:00 vstopile, nato porihtat še blagajno in vse ostale zadeve, so to odrejene nadure, ki morajo biti plačane skladno z zakonom oz. jih lahko skladno z zakonom koristiš. Če pa ti je šef rekel, da moraš biti ob 8:00 tam in šele takrat začneš pripravljati vse potrebno in ob 16:00 lahko odideš, pred tem pa že zakleneš vrata, napodiš stranke ven, porihtaš blagajno itd, pa so "nadure" prostovoljne, če malo potegneš čez 8 ur.

No, v tem primeru sicer govimo na dnevni bazi, kar seveda ni prav. Potrebno bi se bilo pogovarjati na tedenski bazi (40 ur + 8 nadur max).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obračun nadur v službi

Oddelek: Loža
478369 (5335) solatko
»

Koriscenje viska ur v sluzbi

Oddelek: Loža
356944 (5449) deltacqb
»

Zakonodaja glede pozivanja k neplačanim naduram na delu

Oddelek: Problemi človeštva
224428 (3519) ABX
»

Prevoz do dela (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12126642 (22728) Invictus
»

V službi tudi po 10 ur? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
608669 (6979) T0RN4D0

Več podobnih tem