» »

Izkoriscevalsko/izkrivljeno nizanje st. nadur

Izkoriscevalsko/izkrivljeno nizanje st. nadur

«
1
2

kjut ::

Kaj vi mislite o takem pocetju organizacije je izkoriscevalsko?

Torej v malo vecji firmi pri nas radi uporabljajo prakso, ko se nam naberejo nadure, namesto da bi jih izplacali nas razporedijo v kasnejsi prihod na delo ko je dela se bolj malo.

Se da kako uredit zadevo v korist delavcev?!

A110 ::

Reči ne naduram

acookook ::

Pa objavi ime firme.
.

borut_p ::

kjut je izjavil:

Kaj vi mislite o takem pocetju organizacije je izkoriscevalsko?

Torej v malo vecji firmi pri nas radi uporabljajo prakso, ko se nam naberejo nadure, namesto da bi jih izplacali nas razporedijo v kasnejsi prihod na delo ko je dela se bolj malo.

Se da kako uredit zadevo v korist delavcev?!


preberi interne akte firme. verjetno delujeje v skladu z njimi. če jih hočte spremeniti, je edina variatna preko sindikata oz predstavnika delavcev.

je pa to standardno obnašanje, tako da se ne nadejaj preveč

FTad ::

kjut je izjavil:

Kaj vi mislite o takem pocetju organizacije je izkoriscevalsko?

Torej v malo vecji firmi pri nas radi uporabljajo prakso, ko se nam naberejo nadure, namesto da bi jih izplacali nas razporedijo v kasnejsi prihod na delo ko je dela se bolj malo.

Se da kako uredit zadevo v korist delavcev?!


Ne vem sicer, kaksna je praksa v Slo, v At imajo v dolocenih firmah tako, da nadure niso placane, lahko jih pa konzumiras kot dopust. Torej do poletja se ti nabere za 2 tedna nadur in potem nekaterih zaposlenih ni cel mesec v sluzbo. 2 tedna rednega dopusta + 2 tedna od nabranih nadur.

WhiteAngel ::

kjut je izjavil:


Torej v malo vecji firmi pri nas radi uporabljajo prakso, ko se nam naberejo nadure, namesto da bi jih izplacali nas razporedijo v kasnejsi prihod na delo ko je dela se bolj malo.


Wait what? S kasnejšim prihodom na delo je dela manj? Zakaj potem sploh nadure, če ni dovolj dela že sicer?

A110 ::

WhiteAngel je izjavil:

kjut je izjavil:


Torej v malo vecji firmi pri nas radi uporabljajo prakso, ko se nam naberejo nadure, namesto da bi jih izplacali nas razporedijo v kasnejsi prihod na delo ko je dela se bolj malo.


Wait what? S kasnejšim prihodom na delo je dela manj? Zakaj potem sploh nadure, če ni dovolj dela že sicer?


Mogoče je kot recimo v trgovinah, ko zjutraj ni toliko strank kot popoldan

solatko ::

muchacho - To niso nadure, temveč prerazporeditev delovnega časa. Imate gibljiv prihod in odhod? Sicer pa tako kot pravijo drugi, reci naduram, ne.
Delo krepa človeka

kjut ::

@ftad ta bi bla kr lepa
@whiteangel ker je dela vec kasneje ko prihaja roba
@solatko delovni cas je fiksen ampak podaljsuje se pa kar velikokrat. Zakonsko lahko gredo ob uri domov le doloceni starejsi (nevem tocno kako imajo) in tisti z malimi otroci.
@šanji Pošta Sl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

borut_p ::

imate sindikat, pogovori se s predstavnikom

zanimivo je pa to ... da to sprašuješ šele sedaj in ne na razgovoru za službo.

kjut ::

@bortu_p Ker mi zacenja it sele zdaj na sej ves kam. Ostalo mi je pa ok in zato samo zaradi tega nebi zelel drugam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

MadMicka ::

Je bilo na tem forumu že večkrat povedano. Ni vsaka ura preko 8 ur na dan ali preko 40 ur na teden nujno nadura. Daleč od tega. ZDR-1 pravi, da lahko delavec dela v neenakomerno prerazporejenem času, s tem, da se ure izravnajo v 6 mesecih. Večina panožnih kolektivnih pogodb pa ta čas širi na 12 mesecev. Se pravi, šele če boš npr. na dan 31.12.2020 imel višek ur, se bo moral ta fond ur obravnavati kot nadure.

Magic1 ::

A to da se dlje dela, ko je več dela in potem manj, ko je dela manj, je problem?!? Najbolje da firme rečejo ne strankam, ko pa ni strank pa naj vas plača božiček. V večini branž imaš mesece, ko se več dela in mesece, ko je manj dela.
Magic

otago ::

Magic1 je izjavil:

A to da se dlje dela, ko je več dela in potem manj, ko je dela manj, je problem?!? Najbolje da firme rečejo ne strankam, ko pa ni strank pa naj vas plača božiček. V večini branž imaš mesece, ko se več dela in mesece, ko je manj dela.


Kar postane moteče, ko ostajaš po 1,2,3 ure več dnevno, se kakšno delovno sob/ned po tedne, mesece. Nadur/koriščenje oddelanih ur pa ti ne dovolijo izkoristiti v prostih (celih) dneh. Druge tedne/mesece pa želijo, da oddelaš samo po 5,6,7 ur. Razen če si popravljajo plačo z malico in potnimi stroški?

Dobro organizirano podjetje lahko takrat omogoči zaposlenim da ostanejo doma 1-2-3 dni v paketu in preostali zaposleni oddelajo normalen delavnik. Vrtci, šole so v predkoronskem času imele fiksen delavnik, kdaj lahko odložiš/pobereš otroka. Pošta ima statistične podatke za prejšnja leta. Ne gre npr. za prehrambeno podjetje, ki se ukvarja izkljucno z sladoledom, ima nekajmesečno špico in potem skoraj ni dela.

Fiksen urnik, izjemoma z nadurami, je dosegljiv verjetno samo v JU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Magic1 ::

Se strinjam, da ima ta fleksibilnost svoje meje. Sam OP ni omenjal, da ne more pokoristiti nadur, njega moti da do tega sploh prihaja. Dobrodošel v realnem svetu.
Magic

enemon ::

Že to je nekaj, da se sploh koristi. Pri nas se določene mesece dela tudi po 60 ur tedensko in se vse ure nad 40 ur tedensko ob koncu meseca pobrišejo. Pravijo pa, da imamo dobre plače in se s tem vse pokrije. Oh well.

Magic1 ::

Če se tebi tudi zdi, da imaš dobro plačo, potem bo že ok. Če pa ne, bi pa jaz gledal za drugo službo. Ko menjaš še iztožiš vse za nazaj in jih prijaviš. Visoka osnovna plača ima kar nekaj prednosti pred mučkanjem z raznimi dodatki.
Magic

Baja ::

Pravijo pa, da imamo dobre plače in se s tem vse pokrije. Oh well.

zgleda da mate res dobre plače, ker če bi meni brisali 20 ur konec mesca, dam takoj naslednji dan odpoved.

@OP: če se da zmeniti, probaj pokoristiti v kosu (dnevih) in čimprej.

meni se je zgodilo, da sem mel za 3 tedne nadur, celi dopust + polovico od prejšnjega leta in je bla jeba to spraviti na nulo. so mi sicer ponudli plačilo nadur, ampak je plača premala za takšne hece.

zdaj pokoristim sproti kolko se le da. npr. vceraj sem delal 5h in danes 4h(+50% na nedeljsko delo), tak da do srede se dela samo nujne stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

GupeM ::

Tudi meni se konec meseca brišejo nadure. Prenese se jih samo 15, se mi zdi. Karkoli je čez, se briše. Ampak, mi tudi še nihče nikoli ni rekel, da naj jih delam. Če mi paše, lahko potegnem uro, dve, tri, ... recimo kadar mi nekaj lih fajn laufa. Če se mi pa zazdi, pa lahko tudi uro, dve, tri prej grem, pa zaradi tega nihče ne komplicira. Kakorkoli, nihče mi ne brani, da delam nadure, vem pa, da jih ne bom dobil plačanih. Če pa bi jih kdaj odredili, bi pa bile tudi plačane.

solatko ::

GupeM - Če ni naročeno, da se dela nadure, potem je to gibljivi delovni čas +- ali prerazporeditev delovnega časa. Problem je, ko ti šef naroči delat nadure, katerih pa potem ne plačajo aii ti dovolijo koristit 1:1.
Delo krepa človeka

svecka ::

enemon je izjavil:

Že to je nekaj, da se sploh koristi. Pri nas se določene mesece dela tudi po 60 ur tedensko in se vse ure nad 40 ur tedensko ob koncu meseca pobrišejo. Pravijo pa, da imamo dobre plače in se s tem vse pokrije. Oh well.


LOL, najbolj da prideš zastonj delat. Šef pa si na tvoj račun dodatno izplačuje 1 letno tvojo plačo.

solatko ::

svecka - Najbolje je, da sploh ne greš delat in vlečeš socialo, delovnik pa si postavljaš sam.
Delo krepa človeka

black ice ::

No, zdaj pa že pretiravaš. Dodatnih 20 ur na teden je mesečno 80 ur, kar je pol plače. Če sploh ne upoštevamo, da so nadure dodatno plačane. GTFO s takimi, tole je navadno izkoriščanje.

kjut ::

Bo res treba sindikat klicat...cene pa res via cez mejo, ker pri nas podobne firme imajo vsi podoben balkanski nacin upravljanja z tovrstnimi dejanji in ne kaze sprememb na vidiku. Tko pametni pa ne gre reda narest. In potem pridni odhajajo. Jao.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

svecka ::

black ice je izjavil:

No, zdaj pa že pretiravaš. Dodatnih 20 ur na teden je mesečno 80 ur, kar je pol plače. Če sploh ne upoštevamo, da so nadure dodatno plačane. GTFO s takimi, tole je navadno izkoriščanje.


s tem da se ne uposteva da on ni edini v firmi, potem to pomnozi x 20 ali x100 in dobis lep dodatek, ki si ga sef izplaca za nagrado. Poznamo take mi mutibarice.

Baja ::

sicer enemon po mojem trola, ampak ni povedal kaj počne ostale mesece, ko ni guzve. mogoce dela pol leta 0h nekje v tropih

2f4u ::

Pri meni enako primeeljivo kot pisano preje..

Ok, se strinjam konec meseca se nulira. Ko vidim da obseg dela presega mojo razpolozljivost recem da ne zmorem, znam in odklonim delo. Sedaj se mi je pojavilo, da zelijo vec vikendov, pa malo popoldne, flexibilno kakor njim pase..

BISTVO:
Ce zelijo turnus, pa reces da ne zelis, ni bilo v planu, ponoc, morda praznik,.... ali ti lahko dajo odredbo o nujnem nastopu dela? Te ure se pa potem drugace pisejo in na koncu meseca obstanjo ali izplacajo? Pravniki help.
Kar tak na lepe oci ne bom delal.

enemon ::

Baja je izjavil:

sicer enemon po mojem trola, ampak ni povedal kaj počne ostale mesece, ko ni guzve. mogoce dela pol leta 0h nekje v tropih


Toliko nadur imam v mesecih, ko so "rukerji". Ostale mesece delam večinoma 40 ur na teden. Ni pa to neka "leva" firma, ampak multinacionalka.

Superboyy ::

Ne vidim kje je problem. Ure koristiš s kasnejšim prihodom na delo. Kaj je tukaj izkoriščevalskega?

Če imaš na koncu meseca ali daljšega obračunskega obdobja pravilno število ur - kje je problem?

Ti bi zahteval, da vseeno prideš na šiht, tudi če ni dela? Najbolje da kar nadure šopaš, ko ni dela in greš sredi rukerja koristit :)

Bi ti dal za vodit eno firmo z 10 zaposlenimi in variabilnim mesečnim prometom. Boš hitro spremenil mišljenje.

Pri nas imamo tako, da se vse oddelane ure štejejo. Kar je viška lahko že sproti koristiš, če pogoji omogočajo - drugače dobiš izplačano na koncu obračunskega obdobja (3 mesece).

Dokler se nič ne reže ne vidim izkoriščanja.

ajdov ::

ne morejo me tako slabo plačati kot lahko jaz slabo delam

mat xxl ::

Zakaj, ne bi, dal, kar odpovedi, zakaj bi sploh delal.

ajdov ::

da jim delam škodo in se jim maščujem

harvey ::

Superboyy je izjavil:


Dokler se nič ne reže ne vidim izkoriščanja.

Tudi po zakonodaji moraš tekoče ure koristiti in se ne smejo kar nalagati. Ne vem v čem je problem OPja, če seštevek ur + in - štima. O izkoriščanju zaenkrat tu ne moremo govoriti, ker ure kar ne izginjajo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

borut_p ::

ajdov je izjavil:

da jim delam škodo in se jim maščujem


Take izjave po formumih hitro lahko backfire. Bo kdo posredoval sefu in hello soncna uprava

Sergio4 ::

To kar nekateri govorite, glede neenakomerne razporeditve delovnega časa, velja samo v primeru, ko je taka neenakomerna razporeditev določena v začetku koledarskega/poslovnega leta, za celo leto naprej. Potem je možna še opcija začasne prerazporeditve dela, za katero so spet predpisani bolj ali manj izjemni primeri.. Vse ostalo so nadure (odrejene morajo biti pisno, iz enega izmed zakonsko določenih razlogov!, če takega razloga ni, se mora zaposliti nove delavce in ne oderejati nadur), če tem pogojem ni zadoščeno gre za nezakonitost, ki je na žalost v naši deželi stalna praksa.

Phantomeye ::

Eni pozabljate, da so nadure plačane VEČ kot redne ure. In če ti delavca razporediš, da potem neke dni lahko pride kasneje oz. prej gre, in mu ne izplačaš dodatka, nateguješ.

kjut ::

Bi bilo OK ce bi bil predcasen odhod ne pa prihod kjer se potem itak spet podaljsuje. Ne zdi se mi fer. Zato je nevolja.

Plus kar je @phantomeye povedal je poleg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

kjut ::

... kjer se potem itak spet podaljsuje. Ne zdi se mi fer. Zato je nevolja.

hvala ker si izpostavil @phantomeye. Nadure v nocnem casu (ki so bolje placane) se izravnava z kasnejsim prihodom. Ali samo meni ne stima?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

dexterboy ::

enemon je izjavil:

Že to je nekaj, da se sploh koristi. Pri nas se določene mesece dela tudi po 60 ur tedensko in se vse ure nad 40 ur tedensko ob koncu meseca pobrišejo. Pravijo pa, da imamo dobre plače in se s tem vse pokrije. Oh well.
Brawo, clap - clap, še kapitalizem je bolj human od izkoriščanja ljudi! Pa imam samo eno vprašanje; ali se povečan dobiček, ker se dela po 60 ur na teden, tudi prerazporedi med zaposlene?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Blinder ::

Pri nas so bili se bolj greedy glede $$. Nekega dne je prisel glavni sef, in je vsem nam nastavil nase ure, da smo 40 v minusu. Torej da imamo 40 ur dolga do firme. Prej pa smo vsi imeli nadure v dobrem :) In to podjetje je imelo tudi svoj sindikat, ne morem verjet.
Nekateri so tukaj pametni, ces, zakaj sploh delas nadure. Ce nebi delali kot oni zelijo, bi leteli, itak ni manjkalo brezposelnih, ki bi prisli delat v tisto firmo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Er333 ::

Ma to ne moreš verjet kako se eni pustijo izkoriščat. Da iz lastnega veselja zastonj delaš nadure.
Ko pa sodelavec rabi denar in bi rad delal nadure za ekstra keš, pa ne bo dobil plačanih nadur, če jih pa sodelavec ritoliznik dela zastonj.

Pri nas ko imamo vsako naduro plačano je pa drug problem. Dela je vedno preveč.
Šef je bil učasih vesel če je slučajno kdo ostal dve uri dlje. To se je zgodilo enkrat na teden.
Zdaj imamo pa "tapridnega" ki vsak dan naredi po 3 nadure, in kar naenkrat smo vsi ostali lenuhi, če ostanemo samo eno uro dlje. V šefovi glavi je dvignil standard in kar naenkrat je treba na dan naredit 11 ur, da šef vidi da se sploh trudiš.
Seveda se je šef tako navadil na nadure, da posledično vzame še več naročil in spet smo v gužvi kot na začetku, le da sedaj naredimo še po 2 ali 3 nadure na dan. Pa še kakšno soboto.

Magic1 ::

Blinder je izjavil:

Pri nas so bili se bolj greedy glede $$. Nekega dne je prisel glavni sef, in je vsem nam nastavil nase ure, da smo 40 v minusu. Torej da imamo 40 ur dolga do firme. Prej pa smo vsi imeli nadure v dobrem :) In to podjetje je imelo tudi svoj sindikat, ne morem verjet.
Nekateri so tukaj pametni, ces, zakaj sploh delas nadure. Ce nebi delali kot oni zelijo, bi leteli, itak ni manjkalo brezposelnih, ki bi prisli delat v tisto firmo.

BS, a za inšpekcijo še nišče ni slišal? Anonimna prijava, pride inšpektor in ni šans, da spregleda tako bombo. Kazen bi bila konkretna, vi bi pa dobili povrnjene ure. Mogoče bi pa zaprl firmo , sam pol ne bi več mogel obirati ljudi v takem obsegu in bi ga bolelo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

enemon ::

dexterboy je izjavil:

enemon je izjavil:

Že to je nekaj, da se sploh koristi. Pri nas se določene mesece dela tudi po 60 ur tedensko in se vse ure nad 40 ur tedensko ob koncu meseca pobrišejo. Pravijo pa, da imamo dobre plače in se s tem vse pokrije. Oh well.
Brawo, clap - clap, še kapitalizem je bolj human od izkoriščanja ljudi! Pa imam samo eno vprašanje; ali se povečan dobiček, ker se dela po 60 ur na teden, tudi prerazporedi med zaposlene?


Si lahko misliš ja :D

Pri nas so celo v pravilnik o delovnem času zapisali, da ni prenosa nadur v naslednji mesec. Pa imamo tudi sindikat.

Blinder ::

Blinder je izjavil:

Pri nas so bili se bolj greedy glede $$. Nekega dne je prisel glavni sef, in je vsem nam nastavil nase ure, da smo 40 v minusu. Torej da imamo 40 ur dolga do firme. Prej pa smo vsi imeli nadure v dobrem :) In to podjetje je imelo tudi svoj sindikat, ne morem verjet.
Nekateri so tukaj pametni, ces, zakaj sploh delas nadure. Ce nebi delali kot oni zelijo, bi leteli, itak ni manjkalo brezposelnih, ki bi prisli delat v tisto firmo.


Moram pa povedat, da je bil kolektiv zelo neucinkovit. Poslovodja ni opravljala najbolje svojega dela, in nekateri v kolektivu so bolj malo delali, zato je potem glavni sef kar vsem pobral ure.
Inspekcije pa nisem zelel, ker sem prisel preko nekih mocnih vez v firmo, zato niti nocem objavit, v kateri trgovini je bilo to.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

bbbbbb2015 ::

enemon je izjavil:

dexterboy je izjavil:

enemon je izjavil:

Že to je nekaj, da se sploh koristi. Pri nas se določene mesece dela tudi po 60 ur tedensko in se vse ure nad 40 ur tedensko ob koncu meseca pobrišejo. Pravijo pa, da imamo dobre plače in se s tem vse pokrije. Oh well.
Brawo, clap - clap, še kapitalizem je bolj human od izkoriščanja ljudi! Pa imam samo eno vprašanje; ali se povečan dobiček, ker se dela po 60 ur na teden, tudi prerazporedi med zaposlene?


Si lahko misliš ja :D

Pri nas so celo v pravilnik o delovnem času zapisali, da ni prenosa nadur v naslednji mesec. Pa imamo tudi sindikat.


Delovni čas je praviloma 8 ur/dan. Mene plačajo po narejenih urah in se striktno držim, da je to res 8 ur in ne več. Nadure se morajo praviloma odobriti in če nekdo npr. ostane uro dlje vsak dan (in tako nabere 5 ur viška) - to niso nobene nadure, če to ni posebej predhodno odobreno.

Imel sem sodelavko, ki je rada "nabirala" nadure in to tako, da je čez teden ostala malo dlje, da ji potem v petek ni bilo treba v službo. To tako ne gre. Delovnik je 8 urni, 5 dni v tednu.

enemon ::

bbbbbb2015 je izjavil:

enemon je izjavil:

dexterboy je izjavil:

enemon je izjavil:

Že to je nekaj, da se sploh koristi. Pri nas se določene mesece dela tudi po 60 ur tedensko in se vse ure nad 40 ur tedensko ob koncu meseca pobrišejo. Pravijo pa, da imamo dobre plače in se s tem vse pokrije. Oh well.
Brawo, clap - clap, še kapitalizem je bolj human od izkoriščanja ljudi! Pa imam samo eno vprašanje; ali se povečan dobiček, ker se dela po 60 ur na teden, tudi prerazporedi med zaposlene?


Si lahko misliš ja :D

Pri nas so celo v pravilnik o delovnem času zapisali, da ni prenosa nadur v naslednji mesec. Pa imamo tudi sindikat.


Delovni čas je praviloma 8 ur/dan. Mene plačajo po narejenih urah in se striktno držim, da je to res 8 ur in ne več. Nadure se morajo praviloma odobriti in če nekdo npr. ostane uro dlje vsak dan (in tako nabere 5 ur viška) - to niso nobene nadure, če to ni posebej predhodno odobreno.

Imel sem sodelavko, ki je rada "nabirala" nadure in to tako, da je čez teden ostala malo dlje, da ji potem v petek ni bilo treba v službo. To tako ne gre. Delovnik je 8 urni, 5 dni v tednu.


No, mi smo imeli toliko dela in se je pričakovalo, da se ostaja toliko časa, cel tim je delal toliko.

GupeM ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Imel sem sodelavko, ki je rada "nabirala" nadure in to tako, da je čez teden ostala malo dlje, da ji potem v petek ni bilo treba v službo. To tako ne gre. Delovnik je 8 urni, 5 dni v tednu.

S tem seveda ni nič narobe, če gre za takšno delo, da je to možno in da je delo narejeno. Ne more tega narediti čistilka, ker je treba pomiti tudi v petek, tudi tajnica ne more, ker direktor pije kavo tudi ob petkih, pošta hodi ob petkih, telefonski klici so tudi ob petkih.

Code monkey pa recimo to lahko brez problema dela, če le lahko obdrži koncentracijo tako dolgo časa.

bbbbbb2015 ::

GupeM je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Imel sem sodelavko, ki je rada "nabirala" nadure in to tako, da je čez teden ostala malo dlje, da ji potem v petek ni bilo treba v službo. To tako ne gre. Delovnik je 8 urni, 5 dni v tednu.

S tem seveda ni nič narobe, če gre za takšno delo, da je to možno in da je delo narejeno. Ne more tega narediti čistilka, ker je treba pomiti tudi v petek, tudi tajnica ne more, ker direktor pije kavo tudi ob petkih, pošta hodi ob petkih, telefonski klici so tudi ob petkih.

Code monkey pa recimo to lahko brez problema dela, če le lahko obdrži koncentracijo tako dolgo časa.


Torej ta "code monkey" me malo spominja (zopet) na enega sodelavca, ki je imel kompleks večvrednosti. Končalo se je sicer tako, da je tim 10+ ljudi v roku enega leta to firmo zapustil. Ostal je en sub-standard Slovak in morda še kdo.

IT tehniki so bili "IT monkiji", razvijalci pa "koderji". On pa je bil IT arhitekt, v realnosti ni napisal niti vrstice kode, menil je, da mora o vsem on podati svoje mnenje.

Skratka, tim 10 ljudi, morda več, je povsem razpadel. No, kakorkoli, jaz sem načeloma proti takemu 4 dnevnemu delu. Imel sem (tudi) sodelavca, ki je bil sicer povprečen razvijalec, ampak je naredil, kar je bilo treba. Potem je dobil drugega šefa, končalo se je tako, da se je štempljal "zasebni izhod" med delovnim časom, zapravil čas do 12h. Nato prišel na firmo, delal mrzlično 1-3 ure. Nato zginil neznano kam, prišel ob 20h zvečer,ter se štempljal odhod.

Njegova produktivnost je bila morda 30% normalne. Samo jaz mu nisem bil več šef, driftal je on po svoje.
Če sem odkrit, jaz sem vedno najbolje delal ali sam, če je bil tim preveč razštelan in premalo produktiven. Ali pa res v timu, smo hodili na malice skupaj, ter v roku 10 minut po delovnem času zaključil iz delom. Izjeme so bile res redko redke (morda 1-2x na par let).

Je pa sicer tako, da lahko en sam človek tim povsem razje**. Spisek je dolg, kaj lahko gre narobe.

Mato989 ::

Najvecja sleparija koriscenja ur je ker se koristijo 1 vs 1 namesto za 1 naduro koristis najmanj 1.3 ure redne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pirat ::

Mato989 je izjavil:

Najvecja sleparija koriscenja ur je ker se koristijo 1 vs 1 namesto za 1 naduro koristis najmanj 1.3 ure redne...

Tole je pa neumnost na kubik.
Če že, je potrebno upoštevati, da pri večini ljudi produktivnost po 8 urah pada, kar pomeni, da v primeru koriščenja nadur bi veljalo kvečjemu 1 nadura = 45 rednih minut.
Drugače je pri izplačilu nadur, kadar so bile le-te opravljene zaradi nujnega delovnega procesa - v tem primeru je smiselno, da so plačane višje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obračun nadur v službi

Oddelek: Loža
478369 (5335) solatko
»

Koriscenje viska ur v sluzbi

Oddelek: Loža
356944 (5449) deltacqb
»

Zakonodaja glede pozivanja k neplačanim naduram na delu

Oddelek: Problemi človeštva
224427 (3518) ABX
»

Prevoz do dela (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12126640 (22726) Invictus
»

V službi tudi po 10 ur? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
608669 (6979) T0RN4D0

Več podobnih tem