» »

disk zaspi?

disk zaspi?

txdrxd ::

Najprej lep pozdrav !

Zanima me,zakaj moj disk (no saj mislim ,da je to kriv disk),ko naprimer igram kakšno igrico zaspi (vse lepo deluje kar naenkrat pa spusti ven neko čudo štimo in igrica,program,.. se zatakne za kakšni 2 sekundi,potem pa spet vse normalno deluje ) ?:\
Aja pa še to ,zakaj mi Windows XP delujejo nekam počasi ?

Asus A7N8X-X ,Athlon 2400+,512 ddr ,Maxtor 60 (7200) in IBM 20 (5400).


-------------
moderator: ne kriči ( CAPSAJ ) v naslovu
  • spremenil: Predator ()

gumby ::

mogoče je vključeno izklapljanje diskov po določenem času?:\
poglej v control panel->power options

aja... winxp ti delajo počasi, ker smrdijo>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

Keyser Soze ::

Glej kakšen konstruktiven odgovor je dobil. Poznavalec trdi da smrdijo. Šment, jaz jih še nisem zavohal.:D

Izkljaplja jih po določenem času?

Jih ampak ne če so aktivni.In med igranjem igre sigurno so. Pa v default nastavitvah XP-jev ni vključeno izklapljanje diskov.

Pomoje je problem v pomanjkanju RAMA in paging file-u.

Kakšen disk pa imaš, pa koliko prostora imaš prostega na njem.
OM, F, G!

txdrxd ::

:D
Imam 2 diska en je Maxtor 60GB 7200 (placa mam 40GB) ,drug pa IBM 20GB 5400 (placa je še 10GB).

Mislim ,da z ramom ni kaj narobe mam jih 512 :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: txdrxd ()

Keyser Soze ::

Potem verjetno res ni pomanjkanje pomnilnika.

Predvidevam, da imaš XP-je na hitrejšem disku?
Kakšen je pa preostanek sistema. ČE maš kakšnega celerona 366 potem so še kako počasni:D.
OM, F, G!

txdrxd ::

:)
Ne nimam celerona 366 :D
Mam Athlona 2400+ pa asusovo A7N8X-X plato.
WinXP mam instalirane na hitrejšem disku!

NupY ::

isto pri meni

AMD XP 2100
512 RAM
dva Maxtorja 40 in 80

malo zacvili, vse se zatakne, potem pa normalno naprej.
pod power managementom izklapljanje diskov izkljuceno.

txdrxd ::

a misliš ,da ma maxtor kako napako ?:\

gumby ::

Keyser Soze: če imaš dva diska, se en lahko mirne volje ustavi ob ogranju iger - preverjeno iz prve roke:P (okna in igra morata biti na istem disku, seveda)

glede smrada pa je tako: meni smrdijo, in še marsikomu drugemu. za tebe ne vem... si mogoče prehlajen?:D


txdrxd: poglej še v bios, če ni tam kake opcije za izklop diskov...?

Wad@ ::

Najprej mislim, da je txdrxd lepo napisal kakšen sistem ima že v prvem postu...
Kar pa se zatikanja tiče: ali se zatikajo igre, ki potrebujejo za igranje CD? Če je tako se morda po določenem času CD vstavi, potem pa prej kot ga zažene...ponavadi se to zatikanje dogaja ko greš v nov livel, zaviješ v drugo ulico itd. oz. ko potrebuje igra nove podatke.

txdrxd ::

ne ni kriv cd,...,ker če sm npr. v windowsih pa kliknem na kako ikono ni nč ,pol pa kr naenkrat nekaj pokne v disku pol mi pa šele odpre.

txdrxd ::

a je možno ,da ko kaj delaš v windowsih,igraš igro,.... gre en disk v stand by ,drugi pa dela noramalno??mogoce je to problem0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: txdrxd ()

txdrxd ::

:\ :\ ??????????????':\ :\

gumby ::

seveda je možno... ravno to sem prej napisal:\

txdrxd ::

a to se lahko dov izklopi ??(Control Panel,Power.....)

txdrxd ::

ker ti si napisal ,da naj v bios pogledam,tam pa nism kaj taga našo!

ERGY ::

Preverta mosticke na pogonih, da ni tm napake in pa dj je DMA uklucen, se posebej ce masta via cipovje. In si instalirita via4-1. Pa d ne laufata full programov v ozadju.

ERGY ::

Temp upam d je u redu tudi???

txdrxd ::

1.Sm prevero DMA pa tam ni kakih sporov !

2.Temp ???:8)

Sumo ::

Meni tole bolj smrdi na pokvarjen disk, ali pa slab kontakt na napajalnem kablu.

txdrxd ::

Hm.. Upam ,da se motiš :(

NupY ::

temp procesorja je ok, nic navito.
DMA vklopljen na obeh diskih.

mosticke na pogonih? mislis jumperje za master/slave ipd.?.. to bi moralo biti ok, ker drugace vse spila..

kontakt na napajalnem kablu diska? dvomim, pa bom vseeno predrmal malo. bi bilo cudno, da je problem pri napajanju, saj (po moji logiki) potem ne bi na trenutke delalo nic, oz bi se napaka razlikovala. tako pa disk vsake, recimo 2 uri, zaspi za 2 sekundi, malo zacvili in dela normalno naprej.

npr. ne delam na compu nic, odprem raziskovalca, pogledam na probl. disk, se za 2 sek. ustavi in potem normalno pokaze vsebino

cudno vse skupaj

ERGY ::

Disk bo sfukan. Men se je tud en disk sfuku zaradi neznanega razloga. Dan prej delal poli pa slo po gobe. Vsaj kar se tice diskov umirajo kot za salo ko najmanj pricakujes.
Seveda se zacne z cudnim zvokom.:\

ERGY ::

Pa mas morda bad sektorje na disku???

McHregec ::

Txdrxd to se ti dogaja zaradi pregrevanja diska. Bralno/pisalna glava namreč malce zaide iz poti in varnostni mehanizem to prepreči s tem, da "restarta" disk ter jo namesti na pravo mesto.
Destroyer Of The Worlds.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHregec ()

txdrxd ::

;( ;( ;( ;( ;(
Kaj bi lahko bilo zdaj to,da ko pržgem comp ,mi diska spljoh ne zazna več ??Zamenjal sem tudi napajalnik,pa nč ne pomaga !

Pa še nekaj ,če npr. js moj disk formatiram, a se da pol tiste file ,ko so bli izbrisani kk nazaj dobit ??:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: txdrxd ()

NupY ::

no upam, da ne bo treba tudi meni napisat tega 8-O

txdrxd ::

:O

Keyser Soze ::

Disk je šel po gobe?

ČE je temu tako, ponavadi pomaga ena metoda. Ker to ni softverska nadloga ter ponavadi kar mehanski problem, ti programi za obnovo podatkov ne pomagajo.

Disk daj v zmrzovalnik in ga temeljito shladi. Nato ga hitro priklopi v računalnik ter poberi z njega podatke, ki so ti ljubi.

Pri tem si omejen z časom (segrevanje diska) ter imaš ponavadi eno samo možnost, da dobiš nazaj podatke. Ponovno zmrzovanje ponavadi ne pomaga več.

Metoda deluje v večini primerov. Če ne verjameš pa malo pogooglaj.
OM, F, G!

txdrxd ::

bom probal to narest pol bom pa poročal 8-)

txdrxd ::

OK disk sm zrihto !Elektroniko sm mal razmigo:D
ZJ me pa zanima ,kako se imenuje program ,da lahko dobim nazaj tiste datoteke ,ko sem jih formatiral ???

txdrxd ::

:\ :\
:\ :\

DSmidgy ::

http://www.webattack.com/shareware/syst...
http://www.webattack.com/freeware/syste...

To veš da moreš iz novega diska te programe štartat. Mogoče je še najbolša možnost, če disk neseš k prjatlu pa tm progi inštaliraš (če maš samo en disk).

txdrxd ::

0:) Hvala za link in nasvet !!

txdrxd ::

a kdo tu ve kaj o tem ,kk dobit te datoteke nazaj,ker mni je vse skup ful čudno!Ko mi najde vse datoteka jih izpiše v nekih "DIR" mapah,ko jih presnamem da disk ,so še vedno v "DIR" mapah ??
V teh mapah so pa same neke čudne stvari ?
:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: txdrxd ()

txdrxd ::

:\ DJ A RES DOBEN NČ NE VE ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: txdrxd ()

txdrxd ::

nujno je :O

gumby ::

tiste dir mape in filexxxx.chk datoteke so razni fragmenti datotek, ki jih zapiše scandisk... ponavadi jih lahko samo zbrišeš, ker z njimi ne moreš početi nič pametnega (razen, če si diplomiral iz kriptologije:))
včasih (redkokdaj) najdeš tudi kakšno celo datoteko - v tem primeru jo pač skopiraš na varno mesto in ustrezno preimenuješ (v tem vrstnem redu)

txdrxd ::

hvala 0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 milijona ur zanesljivosti pri 600GB Seagate 2.5" disku

Oddelek: Novice / Diski
154363 (3683) Pyr0Beast
»

Kako se obnese recimo SCSI disk za swap file?

Oddelek: Strojna oprema
232174 (1879) Mr.B
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939189 (6144) dela
»

Kako dobiti izbrisane podatke nazaj????

Oddelek: Programska oprema
64087 (4023) marS
»

Delphi ikone

Oddelek: Programiranje
5741 (684) c3R4R

Več podobnih tem