» »

Javno objavljanje slik iz sosednjih občin in globa

Javno objavljanje slik iz sosednjih občin in globa

zobnik ::

Če greš v sosednjo občino na kak hrib al pa s kolesom, tekom, menda če javno objaviš kako sliko je lahko kaznivo zaradi odloka o prepovedi izven občine. Tu ti ne pomaga noben dokazil, ker je to izven območja.
Ampak sam pravim da to ne velja da te morajo policaji, zdrav.inšpek.na terenu zasačit.
Kot vidim, v večini samo opozarjajo al še to ne.
Potem takem bi objavil eno sliko iz enga leta in se hvalil s tekom po sosednji občini, da si kao to počel te dni..
Gre se zaradi tega članka:
https://www.zurnal24.si/slovenija/javno...

Je kak zakon ki to dopušča kaznovanje na tak način?
  • zaklenil: bluefish ()

SaXsIm ::

Vodijo postopek. Obstaja razlika med tem, da se vodi postopek in prejemom kazni.
SaXsIm

zobnik ::

Kako pa veš, da ni fake račun.
Lahko so slike iz leta 2018 navidez identične današnjim razmeram.
Lahko nekdo objavi sliko kako se po trgovinah sprehajal l.2019 brez masek in to sedaj objavi v šali, da s eje pred 1 tednom tako sprehajal brez.

sunshine403 ::

Zares na podlagi slike, kjer zares ni razvidno ne kdo je slikal, ne kje in ne kdaj je bilo slikano, po moje ni opcije da dobis kazen. Imam pa kolega, ki je pred leti dobil odlocbo o kazni za voznjo s kolesom po poteh, kjer se ne bi smel voziti (bolj kot ne kjerkoli z mtb). Ampak po pritozbi je bilo vse ok. Pac ravno to... ce jaz objavim sliko na Instagramu nikjer ne pise da sem to jaz, da je to iz tega obdobja itd. Jaz lahko brez problema avgusta nabijem na Instagram sliko kako smucam v prsicu do pasu... pa to se ne pomeni, da tisti dan pri +35c to res delam.

zobnik ::

Potem bi lahko tud kakega znanega slikal kako hodi po naselju brez maske in ga prijavil.

Se prav prijatelja ki te je finančno v preteklsoti nategnil, ga zjutraj 5.45 slikaš pri teku, kršenje policijske ure in brez maske, 800 evrov.
A politike brez maske v parlamntu bodo tud dobil kazen, da ne omenjam seja v živo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Uizi ::

Vsaka digitalna slika vsebuje podatke o datumu in kraju nastanka.

HotBurek ::

Zato sliko prečistiš z exiftool-om, preden jo uploadaš.

exiftool -all= foo.jpg
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

PacificBlue ::

Saj je pa Jansa s familijo tud smucal v Italiji, ceprav je trdil potem da ni..;)

PacificBlue je izjavil:

Saj je pa Jansa s familijo tud smucal v Italiji, ceprav je trdil potem da je bilo to leto prej;)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

Potem takem če te klofne radar v drugi obcini tudi dobis kazen zaradi prehajanje mej občin? :)) Ker me namreč je...:D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

          ::

HotBurek je izjavil:

Zato sliko prečistiš z exiftool-om, preden jo uploadaš.

exiftool -all= foo.jpg


Ali pa datum spremeniš za dve leti nazaj in lokacijo na hrib za svojo hišo.

Facebook dev ::

Xserces je izjavil:

Potem takem če te klofne radar v drugi obcini tudi dobis kazen zaradi prehajanje mej občin? :)) Ker me namreč je...:D


Ja, samo si se očitno vozil v službo / šel na nujen opravek, tako da ni krize :)
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

PacificBlue ::

Pac napises izjavo za nazaj:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Uizi ::

          je izjavil:

HotBurek je izjavil:

Zato sliko prečistiš z exiftool-om, preden jo uploadaš.

exiftool -all= foo.jpg


Ali pa datum spremeniš za dve leti nazaj in lokacijo na hrib za svojo hišo.


To zna naredit mogoče 5% ljudi ali manj, ponavadi še vejo ne koliko podatkov lahko izvlečeš iz slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

sunshine403 ::

Uizi je izjavil:

Vsaka digitalna slika vsebuje podatke o datumu in kraju nastanka.

O kraju sigurno ne. Moj fotoaparat nima GPS modula (pa recimo da tezko dobis boljsi fotoaparat ;)), cas nastanka je pa odvisen od casa, ki ga imam nastavljenega v fotoaparatu. Ampak to niti ni point... slika ki je na FB/Instagram/Twitter tega nima, vsaj moje ne. Tudi ce ima, ni nobene garacncije da so podatki pravi, da je slika prava oz. ni zmanipulirana itd.. Ce pa zelis nekoga kaznovat, pa rabis neizpodbiten dokaz, kar pa taksna slika definitivno ni.

Uizi ::

Fotoaparat leta 2020? Torej kaj vas skrbi? Pošljejo vam kazen na podlagi slike in vi enostavno pošljete original sliko, kot dokaz in pritožbo, da temu ni tako. Oh wait...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

fuck_it_ ::

naj dokažejo da sem slikal jaz.

JAz grem lahko to sekundo na google in bilokatero sliko ki jo tam najdem objavim na facebooku. In kaj zdaj? Sem bil na Marsu, če objavim sliko iz Marsa?

zobnik je izjavil:

Če greš v sosednjo občino na kak hrib al pa s kolesom, tekom, menda če javno objaviš kako sliko je lahko kaznivo zaradi odloka o prepovedi izven občine. Tu ti ne pomaga noben dokazil, ker je to izven območja.
Ampak sam pravim da to ne velja da te morajo policaji, zdrav.inšpek.na terenu zasačit.
Kot vidim, v večini samo opozarjajo al še to ne.
Potem takem bi objavil eno sliko iz enga leta in se hvalil s tekom po sosednji občini, da si kao to počel te dni..
Gre se zaradi tega članka:
https://www.zurnal24.si/slovenija/javno...

Je kak zakon ki to dopušča kaznovanje na tak način?


tule pa je človek dejansko javno priznal da je bil izven svoje občine in s tem druge izzival da bi šli še oni nekam da bi objavili tako trapasto fotografijo.
Ne rabijo podatkov iz fotografije saj imajo njegovo javno priznanje, da je bil na Triglavu.



Dodatno: moje mnenje je da je omejevanja prehajanja občin totalna bedarija. Bolezni se prenašajo v službi in na domačih zabavah, ne pa v naravi. Ampak kaj čmo, tak je zakon in bedasto ga je namerno neupoštevati in se s tem hvaliti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

zobnik ::

Sam mislim da je bilo tako da so Blejčani policaji ustavli in zaznali kršitev, lahko da je iz sosednje občine vse ostalo nima ne repe ne glave, nič od nič.

sunshine403 ::

Uizi je izjavil:

Fotoaparat leta 2020? Torej kaj vas skrbi? Pošljejo vam kazen na podlagi slike in vi enostavno pošljete original sliko, kot dokaz in pritožbo, da temu ni tako. Oh wait...

Dokazati, da si bil res ti tam v casu ko ne bi smel, morajo oni. In iz ene slike na Instagramu tega pac ne morejo, tako da ni nobene niti najmanjse potrebe, da bi jim posiljal original sliko. Sicer jo lahko dobijo, ampaj jebiga za to imam sp in najprej izstavim racun ce zelijo mojo sliko :))

sbawe64 ::

4th SS Polizei Panzergrenadier Division
https://www.zurnal24.si/slovenija/javno...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Miki N ::

Pač žalostno dejstvo je da med neuradne "korona ukrepe" trenutno spada tudi malo pazljivosti glede "organov".

Osebno sem imel par prigod v zadnjih tednih kjer bi se lahko končalo z odštevanjem cekinov - eden je vključeval dobeseden beg pred policijo Jype-style.

Pač zakaj objavljati slike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

dexterboy ::

Mar ne bi raje namesto "jokanja" o kazni na podlagi slik raje spisali "Navodila za Telebane" kako umakniti vse informacije iz slike, preden se jo objavi na medmrežju? Ali pa, če kje to že obstaja, samo prilepiti link? Kako že pravijo, da je v znanju moč?

sunshine403 je izjavil:

Dokazati, da si bil res ti tam v casu ko ne bi smel, morajo oni. In iz ene slike na Instagramu tega pac ne morejo, tako da ni nobene niti najmanjse potrebe, da bi jim posiljal original sliko. Sicer jo lahko dobijo, ampaj jebiga za to imam sp in najprej izstavim racun ce zelijo mojo sliko :))

He He He, edino prav :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

113 nimajo težko delo, ker se folk sam zagovori, reče: 'saj sem samo..' in samo napišejo, priznal je.
Če bi folk držal jezik za zobmi, ne bi dobil kazni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

CleanPower ::

Če imam pisno dovoljenje delodajalca za delo po celi sloveniji, predvidevam ne komplicirajo z dokazovanjem da res nekam greš/greš opravit določeno nalogo?

Miha 333 ::

CleanPower je izjavil:

Če imam pisno dovoljenje delodajalca za delo po celi sloveniji, predvidevam ne komplicirajo z dokazovanjem da res nekam greš/greš opravit določeno nalogo?

Gledano po črki zakona oz. odloka, ni dovolj. To pomeni samo, da ti delodajalec dovoli. Ne pomeni pa, da si ti upravičeno tam v določenem trenutku. Potni nalog za tisto pot je bolj ustrezen.

Glugy ::

Sej ne dobiš kazni zarad slike. Ampak začne pa se lahko postopek preverjanja dejstev na podlagi slike. Lepo tebe pa ostale ki bi znal kej vedt o tvojem kaznivem dejanju izprašajo. Preverijo kaj si napisal na sliko. Preverijo avtentičnost ; torej skladje tega da si imetnik računa na katerem je bila slika objavljena res ti. Sej ni policija debilna zdej no. Pač slika sama je praktično poziv policije da se odzove in preveri zadeve. Ni pa to brezzobi tiger da bi se lahk kr neki zmišljeval.
Sicer pa zakaj ne bi upošteval ukrepov pa pomagal našim prepolnim bolnišnicam sam zato ker politiki govorijo eno delajo/mislijo si pa drugo. Neupoštevanje pravil ni izkaz nasprotovanja vladi. Je izkaz nasprotovanja družbenemu dobremu v zameno za osebno korist.
A če ti vlada ni všeč boš tud po svoje začel cestna pravila v praksi kršit?Kaj pa pol k se vlada zamenja ? Če bi vsak mislil da ve boljš kot strokovnjaki pol bi vsak vozil totalno po svoje mimo cestnih pravil. Vsak bo vedno imel svoj prav svojo logiko in če bomo na tak način kot družba se loteval zadev totalno neskladno potem brezveze da imamo državo; pol si bolj za anarhijo.

Nekaj je da izraziš nestrinjanje; totalno drugo pa je kršenje pravil. Daješ zgled drugim da naj tudi oni kršijo pravila s svojim ravnanjem. Pa tud če si ti dobro ocenil da sam nisi povzročal nevarnosti ( si se držal daleč stran od drugih ) verjami da nimajo vsi tako dobre presoje kot ti in zato delaš škodo vsem.

Markus386 ::

> Sicer pa zakaj ne bi upošteval ukrepov pa pomagal našim prepolnim bolnišnicam sam zato ker politiki govorijo eno delajo/mislijo si pa drugo.

A ni varneje it na triglav kot na roznik (vsaj kar se korone tice)? Roznik, pst, koseski bajer itd, so ob soncnih dnevih polni ljudi z maskami pod nosom.

kuall ::

Pa saj policija zaradio ukrepov sploh ne piše dosti kazni, kot imam občutek. Še vedno upajo, da bo prevladal razum med populacijo. PA tudi ne morejo, ker je policajev tako malo, debilov ki kršijo pa toliko. Razen če izzivaš in si tak debil kot un, ki je šel brez maske sedet na sredo prešerca....

Markus386 ::

Glede na to, kolk unga fanta vlecejo po medijih, imam obcutek da je bil kar lepo nastavljen tam. Zgodbo z rogljickom smo poslusali en dan, tega pa vlecejo ze cel teden, vsi, od mesecnika dalje.

Bi bila pa populacja bolj vesela, ce bi kak logar, hojs, krek, itd. dobili kako kazen, ker trenutno za njih zakoni ocitno ne veljajo

kuall ::

Tipično levičarsko delanje slona iz muhe. Zgražanje za brezveze.

CleanPower ::

Miha 333 je izjavil:

CleanPower je izjavil:

Če imam pisno dovoljenje delodajalca za delo po celi sloveniji, predvidevam ne komplicirajo z dokazovanjem da res nekam greš/greš opravit določeno nalogo?

Gledano po črki zakona oz. odloka, ni dovolj. To pomeni samo, da ti delodajalec dovoli. Ne pomeni pa, da si ti upravičeno tam v določenem trenutku. Potni nalog za tisto pot je bolj ustrezen.
Kaj potem za vsak dan ko greš v službo rabiš potni nalog?

Miha 333 ::

CleanPower je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

CleanPower je izjavil:

Če imam pisno dovoljenje delodajalca za delo po celi sloveniji, predvidevam ne komplicirajo z dokazovanjem da res nekam greš/greš opravit določeno nalogo?

Gledano po črki zakona oz. odloka, ni dovolj. To pomeni samo, da ti delodajalec dovoli. Ne pomeni pa, da si ti upravičeno tam v določenem trenutku. Potni nalog za tisto pot je bolj ustrezen.
Kaj potem za vsak dan ko greš v službo rabiš potni nalog?

Ne, tu gre za isto relacijo, zato pokažeš pogodbo o zaposlitvi ali potrdilo delodajalca o zaposlitvi ter svojo izjavo o vsakodnevnem potovanju na delo. Prej je bilo govora o opravljanju delovnih nalog oziroma službenem potovanju. Takrat bi IMO potreboval vsakič potni nalog in lastno izjavo, če gre za vsakič drugačno relacijo. Menim, da je potrdilo kar pavšalno za celo državo (zakaj ne še tujino) preveč splošno. Oziroma ne predstavlja dokaza, zakaj si v nekem kraju takrat upravičeno, kaj konkretno boš tam delal. Potni/delovni nalog bi odgovoril na to vprašanje.

Tudi zaradi takega izkoriščanja je epidemiološka situacija kakršna je. Ne se potem čuditi še strožjim ukrepom. Ni point v papirjih, ampak da res greš nekam samo če imaš upravičen razlog. Jaz kot s.p. bi si lahko teoretično pisal potne naloge za kamorkoli. Pa tega ne počnem, ker skušam prispevati k obvladovanju epidemije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

zobnik ::

Ukrepi so zaradi tega ker jih veliko ljudi sprejema in nimajo učinka.

mikhaair ::

kuall je izjavil:

Pa saj policija zaradio ukrepov sploh ne piše dosti kazni, kot imam občutek. Še vedno upajo, da bo prevladal razum med populacijo. PA tudi ne morejo, ker je policajev tako malo, debilov ki kršijo pa toliko. Razen če izzivaš in si tak debil kot un, ki je šel brez maske sedet na sredo prešerca....

Sem vprašal znanca v prometni policiji, če pišejo kazni za maske mogoče. Pa je rekel, da je enemu bumbarju prav moral napisat. Sicer za uro, ker je šel ob 00.00 na bankomat.:-)

donvito ::

Sem vprašal znanca v prometni policiji, če pišejo kazni za maske mogoče. Pa je rekel, da je enemu bumbarju prav moral napisat. Sicer za uro, ker je šel ob 00.00 na bankomat.:-)

In koga točno je ob 00.00 ogrožal, da mu je "moral" napisati kazen? Če ne štejemo policijske ure.
Lahko je prišel s popoldanske smene in spotoma šel še na bankomat ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: donvito ()

ajdov ::

zobnik je izjavil:

Ukrepi so zaradi tega ker jih veliko ljudi sprejema in nimajo učinka.

Če ukrepi nimajo pozitivnega učinka jih bi razumna vlada preklicala

CleanPower ::

Miha 333 je izjavil:

CleanPower je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

CleanPower je izjavil:

Če imam pisno dovoljenje delodajalca za delo po celi sloveniji, predvidevam ne komplicirajo z dokazovanjem da res nekam greš/greš opravit določeno nalogo?

Gledano po črki zakona oz. odloka, ni dovolj. To pomeni samo, da ti delodajalec dovoli. Ne pomeni pa, da si ti upravičeno tam v določenem trenutku. Potni nalog za tisto pot je bolj ustrezen.
Kaj potem za vsak dan ko greš v službo rabiš potni nalog?

Ne, tu gre za isto relacijo, zato pokažeš pogodbo o zaposlitvi ali potrdilo delodajalca o zaposlitvi ter svojo izjavo o vsakodnevnem potovanju na delo. Prej je bilo govora o opravljanju delovnih nalog oziroma službenem potovanju. Takrat bi IMO potreboval vsakič potni nalog in lastno izjavo, če gre za vsakič drugačno relacijo. Menim, da je potrdilo kar pavšalno za celo državo (zakaj ne še tujino) preveč splošno. Oziroma ne predstavlja dokaza, zakaj si v nekem kraju takrat upravičeno, kaj konkretno boš tam delal. Potni/delovni nalog bi odgovoril na to vprašanje.

Tudi zaradi takega izkoriščanja je epidemiološka situacija kakršna je. Ne se potem čuditi še strožjim ukrepom. Ni point v papirjih, ampak da res greš nekam samo če imaš upravičen razlog. Jaz kot s.p. bi si lahko teoretično pisal potne naloge za kamorkoli. Pa tega ne počnem, ker skušam prispevati k obvladovanju epidemije.


To ni res. S tem se ne strinjam. Epidemiološka slika v našem kraju je zelo slaba. Torej bi bil edini logični ukrep, da spizdiš ven iz tega kraja, na bolj varne kraje, kjer je manj možnosti da se okužiš. Ne pa da nas zapirajo v okužene občine. Halo, kje vam je logika!

Kako policaj ve ali je to moja vsakodnevna relacija ali ne? In kaj ga to briga? Če mi delodajalec napiše na papir da delo redno opravljam v Portorožu, Kranjski Gori in v Mariboru, mi nima policaj kaj mrdat s kakšnimi potnimi nalogi, ker je to moj reden kraj dela.

Miha 333 ::

CleanPower je izjavil:

To ni res. S tem se ne strinjam. Epidemiološka slika v našem kraju je zelo slaba. Torej bi bil edini logični ukrep, da spizdiš ven iz tega kraja, na bolj varne kraje, kjer je manj možnosti da se okužiš. Ne pa da nas zapirajo v okužene občine. Halo, kje vam je logika!

Zelo egoistično razmišljanje. Kaj pa če ti zaneseš okužbo drugam? Več kot pol obolelih je asimptomatskih oziroma so kužni pred pojavom simptomov! Vsako druženje in mešanje ljudi pripomore k širjenju okužbe.

sunshine403 ::

Bi drzalo, ce bi bila zares situacija taka, da bi imel hudo okuzene in ciste obcine. V realnosti je pa situacija zelo zelo enaka povsod. In "mesanje ljudi" po hribih ni pretirano problematicno. Zares je neprimerno bolj problematicno, ko se celo mesto zgrne na tisti en ali dva hribcka, ki sta v obcini, namesto da bi se porazporedilo po celi regiji. Ravno zato, ker taksen ukrep ne prinese cisto nic, razen drkanja ljudi v glavo, nimam nobene slabe vesti napisati tisto izjavo in sluzbeno iti v hribe v drugo obcino.

CleanPower ::

No, vidis, sunshine, ti si pametna. Jaz ne delam nic drugega kot to kar si napisala. Pa naj mi se kdo rece, da se zaradi mene slabea epidemoloska slika, ga bom cez pleso ruknil!

Furbo ::

CleanPower je izjavil:

To ni res. S tem se ne strinjam. Epidemiološka slika v našem kraju je zelo slaba. Torej bi bil edini logični ukrep, da spizdiš ven iz tega kraja, na bolj varne kraje, kjer je manj možnosti da se okužiš. Ne pa da nas zapirajo v okužene občine. Halo, kje vam je logika!

Zaradi te tvoje 'logike' so se že od nekdaj širile kuge, ko je en okužen (ne vedeč, da je kužen) spizdil iz svojega mesta in okužil še drugega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitra vožnja z mojim vozilom, šofer drugi (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
766143130 (25342) solatko
»

Prepoved zasebnega druženja zaradi korona virusa- je bilo prepovedano ali ne?

Oddelek: Loža
342088 (1210) UganiKdo
»

Dovoljeno za dostavo

Oddelek: Na cesti
153510 (2824) harvey

Več podobnih tem