» »

Bitcoin naskakuje rekord

Bitcoin naskakuje rekord

Slo-Tech - Kdor je kupoval bitcoin na zadnjem vrhu konec leta 2017, ko se je njegova vrednost dotaknila 20.000 dolarjev, je bil kasneje hudo razočaran, saj se je leto dni pozneje spustil vse do 3000 dolarjev. Bitcoin te dni doživlja drugo pomlad - ali pa zgolj še enega izmed ciklov napihovanja s toplim zrakom - saj se bliža rekordu. Ta teden je njegova vrednost poletela vse do 18.000 dolarjev, analitiki pa napovedujejo, da utegne kmalu preseči rekord. Seveda garancij ni, zato se prav lahko prekucne tudi v drugo smer. Kdor je torej drago kupoval pred tremi leti, ima sedaj možnost, da iz naložbe izstopi z minimalnimi izgubami ali celo dobičkom, če ni živcev izgubil že pred tem.

Uganka ostaja, kaj je tokrat bitcoin tako podžgalo. Ko je bitcoin nazadnje tako močno rasel, je nezanemarljiv delež odigrala tudi organizirana manipulacija trga, ki je tudi to pot ni možno izključiti. Drugi razlogi so napoved podpore v Paypalu oktobra in začetek poslovanja prejšnji teden v ZDA, ko je možno bitcoin kupiti kar prek PayPala. Bitcoin napihujejo tudi različni vplivneži in prelivanja svežega denarja v bitcoin - MicroStrategy bo tja investiral kar 425 milijonov dolarjev. Ob taki eksplozivni raste se velja spomniti, da je smisel trgovanja kupovati poceni in prodajati drago. Bitcoin je trenutno drag.

252 komentarjev

««
«
1 / 6
»»

Senior Dev ::

Ste že kupili svoj Bitcoin? Že veste kako boste porabili zaslužek? :)):)):))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Komaj cakam, da naredim pozitivno nulo. Se mora rasti! :lol:

feryz ::

Ufff, eksplozivna rast. Frizerka, ki je kupila en četrt kojna za 10 jurjev na kos, bo ob taki rasti kmalu imela za kofe.
Drugo je za tiste, ki so ga naminirali ali kupili za en evro. Če jih še imajo.

Senior Dev ::

Pa saj to prižgeš grafično kartico in si sam narudariš par Bitcoinov v nekaj dneh. Sploh ne rabiš kupovat, ane? :D
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

avtek ::

Ja, samo moraš imeti najnovejšo.

Bwaze6 ::

Ogabno.

LeQuack ::

Hitro v banko po hipoteko in kredit vložit v bitcoine.
Quack !

ripmork ::

LeQuack je izjavil:

Hitro v banko po hipoteko in kredit vložit v bitcoine.

lol, to!
Na Linkedin-u bo spet naenkrat vse polno Crypto-traderjev :))

madli007 ::

feryz je izjavil:

Ufff, eksplozivna rast. Frizerka, ki je kupila en četrt kojna za 10 jurjev na kos, bo ob taki rasti kmalu imela za kofe.
Drugo je za tiste, ki so ga naminirali ali kupili za en evro. Če jih še imajo.


Aja, torej je rast 146% od januarja kar nekaj, a ne? Bolje vložit v zlato, ki je šlo gor letos 23%, pa še to slučajno? Če je kupila četrt bitcoina za 10k na kos, ima zdaj 4425€... Tako da ne razumem tvoje poante.

endelin ::

Bitcoin drag? Kaj boste rekli ko bo 300k na kos?

Bwaze6 ::

A je že kdo vladi predlagal, da bi lahko proračun za prihodnje leto zdaj vložila v kriptovalute, in ga potem naslednje leto oplenenitenega dvignila in povečala blagostanje pod Alpami? Rondo z Bitcoin znakom v vsako vas! Bitcoin znak na zastavo!

feryz ::

Poanta je, da še vedno govorimo o nekih super presežkih. Bitcoin je denar samo za tiste, ki so ga "zastonj" dobili.
Vsi tisti, ki so vzeli 5 jurjev kredita, da so skočili na vlak, ne bodo nikoli dočakali, da bodo šli od izplačanega v penzijo. Četudi se podvoji, potroji, je še vedno zgolj par jurjev za povprečnega kupca ali domet tukajšnjih forumašev.
Drugo je, če si januarja vrgel 10 milijonov evrov v bitcoin. Potem imaš danes za kofe od tega.

madli007 je izjavil:

Aja, torej je rast 146% od januarja kar nekaj, a ne? Bolje vložit v zlato, ki je šlo gor letos 23%, pa še to slučajno? Če je kupila četrt bitcoina za 10k na kos, ima zdaj 4425EUR... Tako da ne razumem tvoje poante.
Zanimivo je, da ga januarja ni skoraj nihče kupil, ker je bil poceni in mrtev. Danes pa bi ga spet, ker je živahen in drag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

njyngs ::

Prodal pri 15k, zdaj pa čakam na 3k :))

madli007 ::

feryz je izjavil:

Poanta je, da še vedno govorimo o nekih super presežkih. Bitcoin je denar samo za tiste, ki so ga "zastonj" dobili.
Vsi tisti, ki so vzeli 5 jurjev kredita, da so skočili na vlak, ne bodo nikoli dočakali, da bodo šli od izplačanega v penzijo. Četudi se podvoji, potroji, je še vedno zgolj par jurjev za povprečnega kupca ali domet tukajšnjih forumašev.
Drugo je, če si januarja vrgel 10 milijonov evrov v bitcoin. Potem imaš danes za kofe od tega.


To pa je draga kava za 24 600 000€... Za chainlink še nisi slišal? Od 2eh do 19 dolarjev v manj kot letu dni, HEX -> 120x al še več, YFI kovanci so delali po 100x v 2eh tednih... Zaj če zate to ni nič, pol ne vem v kaj ti investiraš, da se ti 100x v 2eh tednih ne splača.

njyngs je izjavil:

Prodal pri 15k, zdaj pa čakam na 3k :))


To se boš pa kar načakal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madli007 ()

kixs ::

To so vse spekulacije... ce imas sreco in res sreco, stavis na pravega "konja". Koliko denarja bos pa dal v tak kojn, 10€? Imas pa 1000 raznih kojnov, ki vsak lahko "naredi" 100X.

          ::

Jaz sem ga kupoval enkrat 2018 ali 2019, ko je bil blizu vrednosti 2500€. Takrat je nekaj ljudi tukaj gori kričalo "polom, bežimo", v drugi skupini pa smo bili tisti, ki smo rekli "razprodaja, kupimo". Trenutno čakam korekcijo in sem brez.

Tody ::

Bitcoin je trenutno poceni :)

poweroff ::

John McAfee je že pojedel svojega ***? :))
sudo poweroff

feryz ::

Tody je izjavil:

Bitcoin je trenutno poceni :)
No ja, za prazno meglo je zelo drag. Za vse drugo imamo pa babo ...

feryz ::

madli007 je izjavil:

To pa je draga kava za 24 600 000€... Za chainlink še nisi slišal? Od 2eh do 19 dolarjev v manj kot letu dni, HEX -> 120x al še več, YFI kovanci so delali po 100x v 2eh tednih... Zaj če zate to ni nič, pol ne vem v kaj ti investiraš, da se ti 100x v 2eh tednih ne splača
Pri matematiki pa nisi blestel, a?

Tody ::

Vreden je toliko kolikor je nekdo pripravljen dat za njeg. Stavek da je bitcoin drag je pač numen stavek v tej novici. Zelo je drag naproti leta 2014 pa zelo bo poceni glede na leto 2025. Če pa kupuješ meglo z njim pač tvoj problem, povej koliko stane ti jo še jaz prodam kolikor hočeš, pošljem prej seveda sliko da boš videl kaka je.

feryz ::

Saj jaz jo ne kupujem. Mi jo ni treba. In kasneje sanjati, po koliko jo bom prodal.

war-dog ::

Zdaj je pravi čas za nakup krompirja.
Object reference not set to an instance of an object.

Facebook dev ::

Nevem če je vredu, da avtor svoje subjektivne komentarje daje v novico. Se mi ne zdi primerno, da avtor napiše ali je Bitcoin trenutno drag/poceni v novico.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

madli007 ::

feryz je izjavil:

madli007 je izjavil:

To pa je draga kava za 24 600 000EUR... Za chainlink še nisi slišal? Od 2eh do 19 dolarjev v manj kot letu dni, HEX -> 120x al še več, YFI kovanci so delali po 100x v 2eh tednih... Zaj če zate to ni nič, pol ne vem v kaj ti investiraš, da se ti 100x v 2eh tednih ne splača
Pri matematiki pa nisi blestel, a?


Ha? Govoril sem za tvoj primer o 10 mil...

Povej mi, kje sem se zmotil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madli007 ()

GupeM ::

Ali je bitcoin drag ali ne, lahko samo ugibamo. Vemo pa, da je dokaj drag, glede na cene do danes. Čez en mesec, bomo pa mogoče lahko govorili, da je bil bitcoin 19. 11. 2020 poceni.

Smurf ::

kixs je izjavil:

To so vse spekulacije... ce imas sreco in res sreco, stavis na pravega "konja". Koliko denarja bos pa dal v tak kojn, 10€? Imas pa 1000 raznih kojnov, ki vsak lahko "naredi" 100X.

Ne vidim kaj ima s sreco, bolj se gre za igro verjetnosti. Svoje investicije pac razpris. Ce si mlad je dolocen delez v kriptovalutah cisto ok izbira.

Jaz sem sedaj ze drugic prodal (prvic takrat 2017). V obeh primerih je bil lep profit. Bistveno vec, kot sem dobil s skladi. Ko bo naslednjic spet panika, grem pa nazaj v nakup.

poweroff ::

Vprašanje je, koliko ste zaslužili, ampak ne v deležu, pač pa realno.

Ker poznam kar dosti primerov, ko so kupili BTCje za recimo 200 EUR in potem prodali ko je bil 300. Se pravi, zaslužili so 100 EUR v recimo mesecu dni. Kar je sicer lepo. Ampak če bi kupili za 200.000 in zaslužili 100.000, je pa čisto druga zgodba.

Poznam tudi nekoga, ki dela na nekih mini kriptovalutah po 200, 300% na mesec... ampak en coin stane par centov. Realno torej zasluži 100, mogoče 200 EUR na mesec.
sudo poweroff

kixs ::

Za nazaj je lahko biti pameten. Na to se je nanasal moj prejsnji komentar, ker ne ves kdo bo kateri kojn potegnil naprej... to vedo samo tisti zraven, kot je to povsod.

Lahko si pravi cas kupil in pravi cas prodal. Lahko si napacen cas kupil in napacen cas prodal... Sam sem napacen cas kupil, vendar nisem prodal. Vceraj sem se na Bitstamp prijavil po vec kot dveh letih, pravzaprav je bila zadnja prijava januarja 2018. Se cakam da malo zraste, potem pa vzamem vse ven in me BK kaj bo potem :lol:

Pomembno je, da sem vlozil visek in tega denarja dejansko nisem potreboval, ceprav ne gre za mali znesek - vsaj zame :lol:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

kow ::

Delate logicno napako, ker mislite da se BTC kupuje zato, da naredis x100 zasluzek. Dokler so potencialno vecji gaini, kot pri delnicah, ima smisel.
To pa naj presodi vsak sam.

          ::

Predvsem moraš biti potrpežljiv.

njyngs ::

madli007 je izjavil:


njyngs je izjavil:

Prodal pri 15k, zdaj pa čakam na 3k :))


To se boš pa kar načakal...

Pravzaprav se mi nikamor ne mudi. Je pa res, da so enako govorili v drugi polovici 2017, ko je šlo navzgor :D

NubCake ::

njyngs je izjavil:

madli007 je izjavil:


njyngs je izjavil:

Prodal pri 15k, zdaj pa čakam na 3k :))


To se boš pa kar načakal...

Pravzaprav se mi nikamor ne mudi. Je pa res, da so enako govorili v drugi polovici 2017, ko je šlo navzgor :D

pozabljaš, da je bil halvening vmes že in hashrate je na ATH, tudi tisti, ki ga minajo, jih stane več kot 3k (v elektriki in super računalniški moči), da narudarijo en BTC (=
za 3k na BTC sem pripravljen prodat stanovanje in vložit :)

Senior Dev ::

Valda je Bitcoin trenutno drag in se ne splača, ampak nekoga je treba dobiti notri tudi spodaj da lahko greš zgoraj ven in si kupiš nekaj iz dobička. Dokler denarja ne zapraviš ni vreden nič. Zdaj pred novim letom bi bilo pametno dobit notri množice, da bi bil črni december vsaj malo bolj sladek. Kolikor se ga pač da z denarjem pocukrat...
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

kow ::

"Few understand"? Kekec, any comment?

oracle ::

endelin je izjavil:

Bitcoin drag? Kaj boste rekli ko bo 300k na kos?

Da je balon in da bo vse skupaj slej kot prej krešnilo na *vstavi vrednost* :)

Egidij88 ::

Počasi bo treba prodat.

Senior Dev ::

Senior Dev je izjavil:

Valda je Bitcoin trenutno drag in se ne splača, ampak nekoga je treba dobiti notri tudi spodaj da lahko greš zgoraj ven in si kupiš nekaj iz dobička. Dokler denarja ne zapraviš ni vreden nič. Zdaj pred novim letom bi bilo pametno dobit notri množice, da bi bil črni december vsaj malo bolj sladek. Kolikor se ga pač da z denarjem pocukrat...

Mah ti si butl in lažeš!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Smurf ::

poweroff je izjavil:

Vprašanje je, koliko ste zaslužili, ampak ne v deležu, pač pa realno.

Pomoje noben nima interesa govoriti o absolutnem znesku na forumu.

Kvinta ::

Taki ko se norca delate vrjetno delate za 800€ na mesec pa če kaj vložite obvezno pušite :O
A.C.A.B

pikachu004 ::

Smurf je izjavil:

poweroff je izjavil:

Vprašanje je, koliko ste zaslužili, ampak ne v deležu, pač pa realno.

Pomoje noben nima interesa govoriti o absolutnem znesku na forumu.


Meni ni problem, ker je bilo vse skupaj drobiž :) Začel sem kupovati februarja, prodal enkrat junija. Naredil +800€. Prodal sem, ker sem narobe ocenil situacijo in predvideval padec gospodarstva, borze in kriptovalut. Evo, izgubil nisem nič, zaslužil pa tudi ne veliko.

NubCake ::

AtaStrumf ::

Me veseli, da ste tu večinoma medvedki, to mi pove, da se bik faza še ni začela, kljub ceni, ki bi morala dvigniti precej več obrvi.

Drugače pa folk, smo imeli fantastično kripto poletje, pejte malo pogledat tele grafke: https://www.coingecko.com/en/defi in kljub temu, da zgleda kot da je kripto poletja konec, se le-ta veselo nadaljuje pri mikro cap projektih, treba je samo malo bližje pogledat, npr. https://www.coingecko.com/en/coins/synl... ki je včeraj začel obratovati in nekaterim prinesel res lepe procente.

Skratka, ne prehitro odpisat kripto, ker vse kaže, da smo spet v 2016 in se zna zgoditi da bo 2021 nov 2017 ;)

boolsheat ::

Facebook dev je izjavil:

Nevem če je vredu, da avtor svoje subjektivne komentarje daje v novico. Se mi ne zdi primerno, da avtor napiše ali je Bitcoin trenutno drag/poceni v novico.


Verjetno je avtor vedeževalec in zato ve, da je sedaj drag/poceni?

feryz ::

madli007 je izjavil:

feryz je izjavil:

madli007 je izjavil:

To pa je draga kava za 24 600 000EUR... Za chainlink še nisi slišal? Od 2eh do 19 dolarjev v manj kot letu dni, HEX -> 120x al še več, YFI kovanci so delali po 100x v 2eh tednih... Zaj če zate to ni nič, pol ne vem v kaj ti investiraš, da se ti 100x v 2eh tednih ne splača
Pri matematiki pa nisi blestel, a?


Ha? Govoril sem za tvoj primer o 10 mil...

Povej mi, kje sem se zmotil
V investiciji. Za kofe ostane samo 14,6 mio.

WhiteAngel ::

Heh, a je avtor tele novice malo zagrenjen? Meni se BTC niti ne zdi predrag. Tole bo šlo lepo počasi tja proti 100k v naslednjih letih. Ampak nisem ziher, koliko bo to "vredno" glede na printanje vsenaokrog. Tudi zlato bo šel proti 5000 USD na unčo. Nepremičnine zaradi covida še ne takoj, ampak tudi. Delnice tudi ... (Hiper)inflacija in prezadolženost pač. Najlažje se kreditov rešiš tako, da jih inflacija popapca.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Cene napremicnin rastejo v casih, ko je ekonomija na 90-95% odstotkov. To je "neviđeno" - najvecji prenos bogastva od revezev (ki bodo dobili samo inflacijo) do srednjega/visjih slojev v zgodovini.

BitMiljonar ::

Zadnje čase je vedno več velikih znanih investitorjev "podprlo" (pokupili za več miljonov USD Bitcoinov) Bitcoin (BTC): Paul Tudor Jones, Microstrategy, Ricardo Salinas Pliego, Square (Jack Dorsey/Twitter), Mark Cuban, Stanley Druckenmiller,...

A tako kot se Bitcoin približuje rekordom ali jih razbija, tako jih tudi ameriški delniški trgi oz. indeksi, npr. S & P 500 ter Nasdaq - to leto so 2 ali 3 krat presegli rekordne vrednosti v vsej zgodovini. Ali so le-ti korelirani z Bitcoinom? Ali imajo enako vzroke za rast kot Bitcoin? Če začnejo delniški trgi padat, ali bo Bitcoin tudi padal, kot je se je to zgodilo marca 2020?

Novo vroče področje kripta je v tem "ciklu" oz. "bullrun"-u t.i. "DeFi" ("Decentralized Finance" oz. "Dege Finance"). Skoraj vse spletne strani, ki se ukvarjajo s kriptom (CoinMarketCap, Coingecko, CoinCodex, Messari, Crypto.com, Binance, Gate.io...) so dodale "DeFi" sekcijo.

"Kralj" DeFi-ja je projekt Yearn Finance(s kovancem "YFI"). Prek raznoraznih DeFi protokolov (Aave, Synthetics, Maker, Curve, Compount, Uniswap...) je trenutno vplačanih preko 13 miljard USD vrednosti (preverite na defipulse.com), ki vplačnikom ustvarja donos (krepko več kot če vezano imaš na banki ali v hranilnem računu) - od 3% prek 15% pa tudi čez 100% letnega donosa. Vplačan denar in profit lahko kadarkoli dvigneš ven iz protokola. Kralj avtomatizacije množice DeFi donosov je spet projekt Yearn/YFI. YFI ima tudi končno mnogo število kovancev, novih se ne ustvarja/rudari - supply dokaj majhen in je dokončno fiksen za vedno.

99% DeFi-ja se dogaja na Ethereum blockchainu/omrežju. Tako da če kupite Ethereumov kovanec ETH boste z največjo enostavnostjo pokrili dobršen del rasti vseh DeFi kovancev oz. "DeFi industrije".

Za bonus tudi to: Zelo kmalu (1.12.2020) se obeta prva stopnja nadgradnje oz. razširitve Ethereumovega blockchaina na Ethereum 2.0 "Phase 0". To bo še en dodaten razlog za rast ETH kovanca.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Kar si nastel je old news. V resnici so vroce stvari:
- L2 resitve, ki temeljijo na Optimistic rollup tehnologiji
- na ethereum prihajajo real world assets (tokenizacija)
- cross chain tehnologije (recimo BTC na ethereumu: recimo tbtc)
- delnice je problematicno gor dati, ker wall street in regulatorji ne bodo kar tako pustili, je pa neizbezno

Kakorkoli, kripto se v resnici se ni resno zacel, ker regulatorji razmisljajo bodo kontrolirali stablecoine in sedaj pripravljajo zakonodajo.
Preden jim rata, bodo imeli ze nove probleme. Berite slo-tech clanke o FB, ko je bil IPO. Nismo stekali kaksna posast so socialna omrezja.
Isto sedaj folk ne steka kaksna posast je kripto.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitcoin spet oživel

Oddelek: Novice / Kriptovalute
178586 (5626) kakob
»

Po razpolovitvi rudarjenje bitcoina upadlo

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4311409 (7070) NubCake
»

Leto dni kasneje: bitcoin -84 odstotkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8725981 (15799) Aquafriend
»

Za bitcoinom buren teden (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9832745 (25994) psickolog

Več podobnih tem