» »

Napaka pomivalnega stroja Gorenje

Napaka pomivalnega stroja Gorenje

afne_guncam ::

Kakšna ideja kaj bi bilo narobe?

Anney ::

Črpalka, verjetno. Lahko samo, da je kakšen zobotrebec ali kaj podobnega pa ne more izčrpati. Razdri in poglej, servisov trenutno ni.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

afne_guncam ::

Čudno je, ker stroj ne bi smel delovati, ko je odprt. Varnostno pač, ko ga odpreš, se ustavi.

Črpalka bi morala biti ok, saj vodo črpa noter. Dno sem odprl in vse očistil, to delam vsakih nekaj mesecec.

Ravno zato pišem tukaj, ker so serviserji doma ...

Anney ::

Meni, je do zdaj vsak pomivalni stroj, ko sem ga vžgal, prvo vodo izčrpal. Res pa hecno da deluje odprt in vodo šiba not. Verjetno kakšen rele ali elektronika.
14 dni bo treba na roke. :D
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

c3p0 ::

Ne črpa ti ven, imel isti problem. Spodaj je filter, očistiš prostor, v tem prostoru pod filtrom je še en majhen plastični pokrovček in še tisto vzameš ven, pogledaš če je kaj noter, očistiš.

Pri meni tudi to ni bilo dovolj in sem stroj moral vzeti ven, na levi strani je taka plastična zadeva z več cevmi, tujci ji rečejo "matrix". No, pri meni se je tu zagozdila neka plastika, sčasoma se je kreiral čep iz pomij in konec zabave.



Očiščeno in deluje.

floyd1 ::

Pri meni je bilo na Boschu enako, kot pri c3p0. Izklopiš ga iz 230V. Z "mokrim" sesalcem najprej posesaš ven vodo (drugače pa krpa, vedro in potrplenje), razdreš, očistiš tisto malo vetrnico in sestaviš nazaj.

Je pa bilo zanimivo, da razmeroma veliki kosi umazanije pridejo mimo filtra. V primerjavi s tistimi drobnimi luknjicami.

Ker "oldija" vedno prej splahneva posodo, malo sumim otroka, da sta stvari kdaj bolj na hitro not zmetala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

shadeX ::

Ohjoj.. mi grejo kar dlake pokonci.

Konec oktobra letos se zbudim zjutraj in slišim da nekaj "ropota", ko pridem v kuhinjo. Ugotovim, da pomivalni ponoči ni pomil posode, vrata so bila zaprta. Gledam kaj ropota in ugotovim, da je črpalka pomivalnega stroja. Zgrožebo ugotovim, da zadeva se ne ustavi, ne da se jo izklopiti po nobenem načinu. On off gumb se ne odziva, vrata odpiram/zapiram - nič ne deluje, črpalka pa še kar vleče. Na zaslonu se izpisuje napaka - pogledam v navodila in piše "črpalka vode - pokličite servis".

Kličem servis in sicer prijazna gospa, pove da moram pritisnit neko kombinacijo da zadevo ugasnem. Naredim to in zadeva se NE odziva. Ženska mi reče, da moram iztakniti zadevo iz elektrike (ki mi mimogrede predstavlja velik problem, ker bi moral odmakniti druge elemente v kuhinji da pridem do tja). Ok nič, alternativno sem šel in vrgel varovalko ven - zadeva se ugasne.

Ženska pravi da po 30 min se naredi reset aparata , naj takrat probam. Počakam 30 min, priklopim varovalko - zadeva kar naprej črpa. WTF!

Poskusim še na 2, 4, 5 ur .. nič - zadeva še kar črpka. Ženska na drugi strani ne more verjet. Pravi da si bo zapisala ampak da pride serviser kadar bodo začeli delat (to je bilo 29 oktobra).

Kakorkoli, odmaknil sem nekaj elementov in s težavo prišel zada do vtičnice. Zadevo izklopim in pustim 1 teden. Potem že utrujen od pomivanja posode (to mi gre skrajno na živce), po 1 tednu spet poskusim in glej ga zlomka - zadeva je nazaj v DELUJOČEM stanju. Program resetiran, napake resetirane - zadeva deluje. Tam na drugi strani niti ne vejo kdaj se naprave resetirajo.

Nazaj nisem še klical, ker bi rad izvedel zakaj se je to zgodilo (sicer ugibam ampak se mi zdi da se je nekaj zataknilo v "veternico") - AMPAK do danes me ni še noben klical in mislim da bo zadeva kar še trajala.

Sicer se ne spoznam na belo tehniko, ampak tole na tvojem videju se sliši kot nek mehanski problem - dvomim da bi reset kot pri meni pomagal.

c3p0 ::

Lahko, da se je v tem času toliko biološko razgradilo, da je potem takoj potegnilo skozi, lahko pa je bilo narobe kaj čisto druga.

Servisi so vedno bolj neuporabni, samostojnim serviserjem pa se niti ne da prit za take malenkosti, ali pa ga čakaš kot na Godota. Zdaj, ko je korona, pa itak ni šans. Popravljam sam, spletnega materiala na temo je ogromno, mašine so si tehnično precej podobne med seboj.

Če bi bilo preveč fubar, pa je tehnika že toliko poceni, da ni problema. Od večjih stvari sem za zdaj še vse porihtal.

floyd1 ::

Vsaj pri Boschu je tista plastična "vetrnica" tako majhna, da jo je pri nas zaustavil košček limone, in nekaj koščic. Jaz sem stroj lahko zresetiral, a je vedno (še 2x) takoj šel v error. Potem pa več nisem probaval in sem ga ščistil. Če bi poskusil še večkrat, je čisto mogoče, da bi samo potegnilo zamazanijo dalje v odtok.


Delal pa sem po tem navodilu.

afne_guncam ::

c3p0 je izjavil:

Ne črpa ti ven, imel isti problem. Spodaj je filter, očistiš prostor, v tem prostoru pod filtrom je še en majhen plastični pokrovček in še tisto vzameš ven, pogledaš če je kaj noter, očistiš.

Pri meni tudi to ni bilo dovolj in sem stroj moral vzeti ven, na levi strani je taka plastična zadeva z več cevmi, tujci ji rečejo "matrix". No, pri meni se je tu zagozdila neka plastika, sčasoma se je kreiral čep iz pomij in konec zabave.



Očiščeno in deluje.


Upošteval navodila; razstavil, kot je prikazano v videu, očistil vse (ni bilo nič vidno zapacanega), pustil pomivalni stroj izklopljen iz elektrike čez noč ... še vedno isti problem. Je pa zanimivo videti kako je stroj sestavljen.

shadeX je izjavil:

Ohjoj.. mi grejo kar dlake pokonci.

Konec oktobra letos se zbudim zjutraj in slišim da nekaj "ropota", ko pridem v kuhinjo. Ugotovim, da pomivalni ponoči ni pomil posode, vrata so bila zaprta. Gledam kaj ropota in ugotovim, da je črpalka pomivalnega stroja. Zgrožebo ugotovim, da zadeva se ne ustavi, ne da se jo izklopiti po nobenem načinu. On off gumb se ne odziva, vrata odpiram/zapiram - nič ne deluje, črpalka pa še kar vleče. Na zaslonu se izpisuje napaka - pogledam v navodila in piše "črpalka vode - pokličite servis".

Kličem servis in sicer prijazna gospa, pove da moram pritisnit neko kombinacijo da zadevo ugasnem. Naredim to in zadeva se NE odziva. Ženska mi reče, da moram iztakniti zadevo iz elektrike (ki mi mimogrede predstavlja velik problem, ker bi moral odmakniti druge elemente v kuhinji da pridem do tja). Ok nič, alternativno sem šel in vrgel varovalko ven - zadeva se ugasne.

Ženska pravi da po 30 min se naredi reset aparata , naj takrat probam. Počakam 30 min, priklopim varovalko - zadeva kar naprej črpa. WTF!

Poskusim še na 2, 4, 5 ur .. nič - zadeva še kar črpka. Ženska na drugi strani ne more verjet. Pravi da si bo zapisala ampak da pride serviser kadar bodo začeli delat (to je bilo 29 oktobra).

Kakorkoli, odmaknil sem nekaj elementov in s težavo prišel zada do vtičnice. Zadevo izklopim in pustim 1 teden. Potem že utrujen od pomivanja posode (to mi gre skrajno na živce), po 1 tednu spet poskusim in glej ga zlomka - zadeva je nazaj v DELUJOČEM stanju. Program resetiran, napake resetirane - zadeva deluje. Tam na drugi strani niti ne vejo kdaj se naprave resetirajo.

Nazaj nisem še klical, ker bi rad izvedel zakaj se je to zgodilo (sicer ugibam ampak se mi zdi da se je nekaj zataknilo v "veternico") - AMPAK do danes me ni še noben klical in mislim da bo zadeva kar še trajala.

Sicer se ne spoznam na belo tehniko, ampak tole na tvojem videju se sliši kot nek mehanski problem - dvomim da bi reset kot pri meni pomagal.


Poskusim še tvojo "tedensko" varianto. :) Sicer je pomivalni stroj star že cca 10 let, je svoje že opravil.

Zgodovina sprememb…

afne_guncam ::

[https://imgur.com/S0KV35F Pomivalni stroj 1]

[https://imgur.com/3yu8F0C Pomivalni stroj 2]

[https://imgur.com/BjwB70z Pomivalni stroj 3]

Hm, le zakaj upload slike tukaj nikoli ne uspe ...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pomivalni stroj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15739889 (1444) MrStein
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508326 (7090) Kowkele
»

Kater pomivalni stroj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8322873 (11774) starfotr
»

pomivalni stroj nardi LSISH

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1111375 (9097) marko11
»

Pomivalni Stroj

Oddelek: Kaj kupiti
339444 (6540) BigWhale

Več podobnih tem