» »

Audi A3, 1.2 TFSI - kje opraviti chip tuning?

Audi A3, 1.2 TFSI - kje opraviti chip tuning?

rokyo87 ::

Pozdravljeni.

Vozim Audi A3, 1.2 TFSI, letnik 2013, 77 kW/105 KM, prevoženih cca 75.000 km in me zanima, če ima kdo izkušnje pri naslednjih predelovalcih, ki so mi danes odpisali na mail:

- AMC Golob, OBD chip tuning (Stage 1), povečanje na 125 KM/215 Nm navora, 280 €, brez fizičnega posega v računalnik,
- Vizual Tuning, + 30 KM in + 50 Nm navora, 170 €,
- CSS Performance Tuning, chip tuning, 125 KM, 215 Nm, 300 € - 5% popusta, priporočajo vgradnjo BMC športnega filtra,
- Enigma Motorsport, 350 €, meritve na valjih pred posegom in po posegu, 130 KM, 215 Nm,
- CCL Chip Tuning, + 20 KM, + 40 Nm, Stage 1 tuning, 190 €, predlagajo zamenjavo svečk, če še niso bile, poseg traja 1 - 2 uri,
- Avtodoktor, prirastek na 130 KM, 215 Nm, 275 € v akciji, poseg traja 1,5 - 3 ure,
- SMD Tuning, 250 €, povečanje moči na 145 KM, trajanje posega 5 ur.

Zanimive se mi zdijo razlike v ceni (med najcenejšim in najdražjim je razlike 180 €), razlike v moči, kjer SMD Tuning obljublja 145 KM, ostali pa okoli 125 - 130 KM ter v trajanju posega, ki je od 1 ure in celo do 5 ur pri SMD tuning... Seveda mi je SMD Tuning mamljiv, ker za nekje povprečno ceno naredi največji prirastek... Mi lahko kdo to razloži in kaj mislite, da SMD tuning dela drugače kot ostali? Kaj pridobim z BMC športnim filtrom, razen zvoka (predvidevam...)?

Hvala za odgovore že vnaprej.

Lep pozdrav

Rok

hojnikb ::

Razlika med pocen tunerji in dragim tunerjom je predvsem v tem, da poceni tuner bo vzel random mapo, ki jo je kupo na aliexpress in jo uploadal gor, pomoznosti brez meritev na valjih ali kakrsnih kol modifikacij mape. Spodoben tuner ti bo pa nardil custom tuno ali vsaj priredil neko referenčno in seveda dal na valje.

Iz tega motorja je sicer mozno potegnat okol 130-140HP (kaj več bo pa treba ze modificirat hardware oz. je meritev na kakšnem optimističnem dynotu). Kakšnih filtrov in podobnega js nebi menjaval, ker bo to sam magnet za tehnične preglede. Če že delaš predelave, potem naredi to kot se spodobi in vrzi gor kakšen bolši intake, hibridno turbino itd. Ampak takšen špas bo za seboj potegnu še druge stvari (hitro ti zmanjka injektorjev, pa bencinpumpe, kuplonga itd...) tako da je bolje potem kupit avto z večjo mašino.

tl;dr tunaj stage1 pri tunerju, ki ga da na valje.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

dj_uro ::

Rsr za vag!
vw-klub.si

Buggy ::

Z obema zgornjima odgovoroma se pppolnoma strinjam. Dodal bi morda se to, da ni vazen peak number, temvec kako je navor razporejen po krivulji.
Pravi tuner na motorju tudi nikoli ne bo sel cez limite, oz. bo tuning prilagodil stanju motorja ali ga celo odsvetoval.
Izkusnje imam s CSS in RSR izbral bi (bom ponovno) slednjega, ravno zaradi zgoraj napisanega. Srecno!

Kvinta ::

Kaj pa se dela od 3 do 5 ur ? na valjih pa ga vrjetno nimajo tak dolgo :D
A.C.A.B

hojnikb ::

Kvinta je izjavil:

Kaj pa se dela od 3 do 5 ur ? na valjih pa ga vrjetno nimajo tak dolgo :D

verjetno je na liniji z turčinom, da mu spedena mapo :)
#brezpodpisa

Buggy ::

Za ene je potrebno pridobit tudi ustrezno "pozegnan" hash za mapo iz dolocenih serverjev, ce gre pa za custom mapo iz nule, pa pac optimizacija zahteva svoj cas. Vectro sva z RSR na valjih mucila kar ene 3 ure, nic kaj manj dela ni bilo pri CSS z Insignio, ki je bila cipana z namescenim LPG-jem in je bilo potrebno preveriti oba delovanja.

Zdej s kombajnom bo slo hitreje, si je mapo pa ze snel in tudi v razvoju (ja sam dela VAG mape) ima en tak BiTdi agregat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

rokyo87 ::

RSR mi je odgovoril, da nimajo optimizacije za 1.2 TSFI motor...

Torej temu SMD Tuning-u ni za zaupat? Sicer imajo precej kvalitetno spletno stran - https://www.veckonjev.si

Lep pozdrav

Rok

Vuli ::

maš tudi chipan.si v MB. drgač jaz sem slišal, da dobro opravijo CSS in RSR, za druge pojma nimam.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Steinkauz ::

Jst sm čipiral na SMD. Čipiran je relativno ok (120hp na 163hp mazda 3, določeni obljubljajo 170hp), mene je sam odnos zaposlenih motil, k je bil precej nadrkan.
Vsekakor pa jst ne dam čipirat brez valjev.

rokyo87 ::

Še chipan.si iz Maribora mi je odgovoril:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni;

Avtomobil se da optimizirati z stopnjo Stage1 na varnih 130konjev. Za to
optimizacijo ni potrebno nadomestiti nobenih dodatnih delov, ter je
popolnoma varno. V kolikor bi želeli še filter z večjo pretočnostjo
zraka (vložek za orginalni filter) vam ga lahko ponudimo za 30€. Filter
je pralni tako da ga ni potrebno zamenjati ob predpisanem intervalu.

Poseg traja 3-4h ter z osnovnimi meritvami stane 250€. Na vse predelave
dajemo garancijo, ki je omejena izključno na pravilno delovanje motorne
elektronike (24mesecev). Zaradi najnovejše opreme za delo z motornim
računalnikom le tega NE rabimo odpirati, ter s tem ni strahu da bi se
karkoli poškodovalo.

Osnovni paket zajema vse kar stranka potrebuje pri optimizaciji:
- Pregled vozila ter izbira primernega načina za branje ter pisanje
(ECU).
- Osnovni pregled komponent z testerjem (celotno vozilo).
- Izvedba meritev na cesti pred posegom(0-100km/h ali 60-160km/h).
- Pridobitev podatkov iz motornega računalnika.
- Optimizacija motornih map ter ostalih želj stranke.
- Zapis optimiziranih podatkov v motorni računalnik.
- Izvedba meritev na cesti po posegu (0-100km/h ali 60-160km/h).
- Dodaten pregled komponent z testerjem (celotno vozilo).

Ali nudimo meritve na merilni mizi (Dyno miza)?
Da. V kolikor se stranka odloči, da želi dodatne meritve na merilni mizi
jih opravimo (pred ter po optimizaciji). Same meritve pa niso vštete v
osnovni ceni (70€).

V kolikor bi se odločili za stage2 kjer se pridobi do 140konjev morate
še zamenjati izpuh.

V kolikor še ostaja kakšno vprašanje smo na voljo.

Hvala

Smiljan
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mislim, da se bom odločil za njega...

Lep pozdrav

Rok

rokyo87 ::

OK, še Tunerc mi je odpisal... 300€, meritve na valjih so vključene. Mislim, da bom razmišljal med Tunerc in chipan.si.

Lep pozdrav

Rok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chip-Tuning ... kam? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7430013 (15043) OChack
»

Avto predelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
506651 (2549) fikus_
»

Nasvet glede chiptuninga

Oddelek: Na cesti
276186 (5466) Zheegec
»

Poceni in stabilen način za povečanje moči avtomobilskega motorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10819394 (16545) Unknown_001
»

Chip tuning box (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9630950 (28518) Blinder

Več podobnih tem