» »

Kako začeti v IT/pripravništvo itd. ?

Kako začeti v IT/pripravništvo itd. ?

noob3 ::

Lep pozdrav vsem,

V preteklem letu sem se po končanju prejšnje zaposlitve odločil za drugo karierno smer. Ker sem večino življenja preživel pred računalnikom in ker me tovrstna industrija zanima je bil odgovor v kaj se bom poglobil na dlani, rad bi se izuril za poklic system admina/engineerja. Zavod za zaposlovanje mi je omogočil izobraževanje in pridobitev certifikatov MCSA - Windows server 2016 s katerim sem zaključil v tekočem mesecu. Zdaj pa po pravici nevem kako in kaj naprej točno. Nimam namreč nobenih direktnih izkušenj iz te branže dela zato se mi je nerodno prijavljati na delovna mesta ki zahtevajo več let izkušenj, pripravništev (plačanih ali ne, to mi v tem trenutku ni pomembno saj se mi gre samo za izkušnje, zavedam se da pri 29tih letih začenjam kilometre za ostalimi, ki so se že prej našli v tem) ali kakšnih podobnih kadrov z uvajanjem pa ne najdem. Trn v peti mi je tudi nedokončana univerzitetna izobrazba (smeri strojništvo).
Ima kdo kakšen nasvet ali idejo kako se lotiti problema? Nekaj delodajalcev, ki so iskali na videz entry level positione sem sicer kontaktiral in izpostavil dejstvo, da se mi gre v prvi vrsti za nabiranje znanja in da mi je plačilo nepomembno - tudi če ga sprva ni - a nisem naletel na noben pozitiven odziv.

hvala in lp

Mato989 ::

Posiljaj na firme ponudbe
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

oemdzi ::

To je pa ta miselnost nekaterih delodajalcev, da če je nekaj zastonj, je tudi neuporabno. Večina sodi druge po sebi - oni namreč ne bi nikoli delali zastonj, razen če... tu pa potem nadaluje domišljija...

Enkrat baje (še zdaj ne verjamem, da je bilo le to, ampak tako mi je bilo rečeno) nisem dobil zaposlitve predvsem zato, ker sem napisal prenizek znesek plače za katero bi bil pripravljen delati (to cifro si moral dati že v anketi pred prvim razgovorom, torej nisem imel niti priložnosti slišati kaj natačno bom delal in bi morda za tem lažje podal cifro) in sem tako baje pokazal kako ne cenim svojega znanja oz. delovega mesta (fun fact: marsikater sistemc v javnih službah dela skoraj za minimalca - začne v 28. plačinem razredu). Šlo se je pa za pozicijo sistemskega administratorja (entry level), napisal pa sem 1500 bruto kot minimalen znesek.

Zastonj ravno ne vem, če lahko kje realno delaš, ker bi se to hitro začelo izkoriščati. Raje v ponudbah namigni na to, da ne pričakuješ bajnega plačila, temveč priložnost preko katere bi gradil znanje, plačilo pa pride s tem. Ampak to je mojstrovina, da ob tem ne deluješ preveč obupano ter odženeš vse resne firme, pritegneš pa izkoriščevalce, ampak tudi od slednjih lahko imaš korist tudi ti, vendar ne vem, če ti bo ravno prijetna izkušnja.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

greatdrakon ::

Ne sekiraj se, samo melji dalje. Jaz sem šel v IT pri teh letih kot ti. Povsem brez izkušenj kot družboslovni diplomant (izkušnje sem imel le iz svojega družboslovnega foha). Takrat sem predelal Network +, Security +, Comptia A +, Ethical Hacker pa še nekaj literature - lih toliko, da sem občutek dobil. Delal sem še en brezvezen informatiko faks (kasneje končal)... Ko sem šel na prvi razgovor so videli, da me zadeve zanimajo in sem dobil job in to kljub temu, da je bila cela vrsta kandidatov bolj kvalificiranih kot jaz (FERI, FRI, tudi doktorji). Če te vsaj malo zanima se mogoče poleg administracije usmeri še v security. Poglej razpise v javni upravi, policiji itd. (je pa res, da za JU velikokrat rabiš 1. bolonjsko vsaj - ni pa vedno). Niso bajne plače, za štartat kariero pa je ok.

styrian ::

Zavod v katerem kraju ti je omogočil pridobitev certifikatov? To me pa res zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

DOOM_er ::

jah, dokler izkažeš nek interes te pošljejo na marsikaj če znaš utemeljiti zakaj. Sploh za deficitarne poklice radi dajo denar.
Robots will steal your job. But that's OK

noob3 ::

styrian je izjavil:

Zavod v katerem kraju ti je omogočil pridobitev certifikatov? To me pa res zanima.


V Ljubljani

misticnimrk ::

Če si na FB se pridruži skupini "Slovenski Developerji"... so ponudbe tudi za sistemce. Je pa pomoje skupina precej toxic, ampak to je off-topic in kljub vsemu lahko "dosti odneseš".

A110 ::

misticnimrk je izjavil:

Če si na FB se pridruži skupini "Slovenski Developerji"... so ponudbe tudi za sistemce. Je pa pomoje skupina precej toxic, ampak to je off-topic in kljub vsemu lahko "dosti odneseš".


v kakšnem smislu misliš da je "toxic"? sem samo radoveden

styrian ::

Slovenija ja enostavno premala. Tukaj moraš biti z nekom v sorodu, da ti sploh da priložnost, oziroma te kaj novega nauči.

HotBurek ::

Če ti je uspelo dobit prvi MCP izpit, potem tu nadaljuj.

MCSA, MCSE, in specializacija za Messaging in Security. Vaj tako je bilo 15 let nazaj.

Tudi kakšen MCTP izpit iz SQL področja.

Nauči se programirat. To kar ima MS; C#, MVC, IIS config, SQL backend.

Potem tudi njihov Azure, Office 365.

Vsekakor ti priporočam, da narediš vsaj en certifikat iz:

- Red Hat (da te neznanje linuxa ne bo teplo. to ti da širino)
- VMware (da se spoznaš z virtualizacijo, ki je dokaj pogosta)


Ne se prodajat zastoj. Daj si nek okvir kot izhodišče, recimo 1500 bruto. Če boš govoril o tem, da bi delal zastonj, si boš nabiral ful slabe izkušnje, ker boš dobival job pri raznih stiskačih. Na koncu boš imel samo slabo voljo, lahko te vse skupaj tudi mine.


Poleg službe išči tudi razne priložnosti, ki niso nikjer oglaševane. Vprašaj ljudi, ki jih poznaš, če ima kdo Windows server, če rabi kakšno pomoč, migracijo, optimizacijo, backup itn. Vprašaj jih, če jim dela vse vredu. Tako se predstaviš, oglašuješ.

In seveda, ne delat tega zastnoj pod pretvezo, da si nabiraš izkušnje. Never!
Račun lepo izstaviš v obliki avtorske pogodbe. Če boš job dober naredil, te bodo še doskrat ponucali in plačali. Tudi drugim te bodo priporočil.
Če boš pa prvič naredil zastonj, bodo vedno hoteli zastonj. Tako da karkoli delaš, delaj za denar. Tudi, če nekom pomagaš 3 ure nekaj reševat, na koncu izstaviš 20 evrov račun. Pa naslednjič 30, pa pol 50, pol 100 itn. Glavno da ni 0.

Tako da izstavi račun, naj ti ne bo nerodno. Bodi rajše ponosen na to. Ne pa, da si ponosen na to, da delaš zastonj.


Skratka, mogoče ne iskat "službe", ampak delo oz. biznis; če si v LJ, imaš polno firm, greš do njih (pozab na email FB itn.) da si v živo tam, in samo sprašuj, če potrebujejo karkoli okrog IT-ja. Povej, da si računalničar, imaš MCSA. Če rečejo "NE", greš do naslednjega.


To je to. Pa vlk sreče.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

misticnimrk ::

A110 je izjavil:

misticnimrk je izjavil:

Če si na FB se pridruži skupini "Slovenski Developerji"... so ponudbe tudi za sistemce. Je pa pomoje skupina precej toxic, ampak to je off-topic in kljub vsemu lahko "dosti odneseš".


v kakšnem smislu misliš da je "toxic"? sem samo radoveden


Veliko ljudi je, ki se "samo" pritožujejo. Nemalo se najde tudi takih, ki si mislijo, da so avtomatsko smetana, ker delajo za tuj trg.
Po drugi strani, se najdejo vmes tudi taki, ki dejansko so smetana. Kakor koli - v končni fazi skupina služi svojemu namenu, kar je najbolj pomembno.

misticnimrk ::

noob3 je izjavil:

Lep pozdrav vsem,

V preteklem letu sem se po končanju prejšnje zaposlitve odločil za drugo karierno smer. Ker sem večino življenja preživel pred računalnikom in ker me tovrstna industrija zanima je bil odgovor v kaj se bom poglobil na dlani, rad bi se izuril za poklic system admina/engineerja. Zavod za zaposlovanje mi je omogočil izobraževanje in pridobitev certifikatov MCSA - Windows server 2016 s katerim sem zaključil v tekočem mesecu. Zdaj pa po pravici nevem kako in kaj naprej točno. Nimam namreč nobenih direktnih izkušenj iz te branže dela zato se mi je nerodno prijavljati na delovna mesta ki zahtevajo več let izkušenj, pripravništev (plačanih ali ne, to mi v tem trenutku ni pomembno saj se mi gre samo za izkušnje, zavedam se da pri 29tih letih začenjam kilometre za ostalimi, ki so se že prej našli v tem) ali kakšnih podobnih kadrov z uvajanjem pa ne najdem. Trn v peti mi je tudi nedokončana univerzitetna izobrazba (smeri strojništvo).
Ima kdo kakšen nasvet ali idejo kako se lotiti problema? Nekaj delodajalcev, ki so iskali na videz entry level positione sem sicer kontaktiral in izpostavil dejstvo, da se mi gre v prvi vrsti za nabiranje znanja in da mi je plačilo nepomembno - tudi če ga sprva ni - a nisem naletel na noben pozitiven odziv.

hvala in lp



Če si v Lj, se sprehodi do tehnološkega parka - pravo leglo tech firm, ki potrebujejo kader kakršen si.
Zgleda da si na realnih tleh, kar je plus. Zavedaj se tudi tega, da ti certifikat ne da dovolj znanja, da boš samostojno delal od začetka.
Poklic sistemca se spogleduje tudi z programiranjem - predvsem kakšne skripte. Ena od stvari, ki se jih moraš zavedat je tudi to, da si pogosto "deklica za vse".
To je lahko plus, če se hitro priučiš stvari in si firbec. Lahko je pa velik minus, če ne vidiš dlje od dane naloge.

Burek je določene stvari kar zadel. Išči, kliči in kriči. Dela za sistemce (najnovejši strokovni izraz je devOps, al so že kej novega naglumili?) je ogromno.
Če imaš voljo in željo delat v JU - šole bodo v nekaj mesecih do leta po mojem iskale kader - infrastruktura šole in poučevanje informacijskih predmetov.

Smurf ::

En hiter nasvet, na razgovoru ne izpostavljal tega, da si pripravljen delati za katerikoli denar. S tem bo delodajalec zacel razmislati, kaj je narobe, da si pripravljen delati pod takimi pogoji. Raje povdari kaj dodatno si pripravljen naresti za tako mesto. Recimo poves, da nimas veliko izkusenj, si pa mocno motiviran. Da se te stvari res hoces nauciti in si pripravljen zrtvovati tudi kaksen vecer, da dohitis ostale v znanju.

Ce pokazes dovolj veliko motivacijo bos imel kar nekaj prednosti pred "povprecnim ITjevcem", ki isce sluzbo.

oemdzi ::

Še nasvet iz sive cone: imej v mislih, da večina na razgovorih svoje znanje prestavlja v najboljši možni luči (torej pretirava), daj ga tudi ti (biti preveč pošten se ne splača, ker vsi nekako pričakujejo pretirano samohvalo, tvoj pošten odgovor, da nekaj napol poznaš pa je enakovreden tistemu, ki je za nekaj komajda slišal a vendar odgovoril enako kot ti), vendar nikoli ne laži preveč - vedno, če se zlažeš, da nekaj znaš (pa ni ravno res) bodi prepričan v to, da se lahko in se tudi boš naučil do tistega trenutka, ko nastopiš na delovnem mestu.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Blinder ::

Seveda je nekaj narobe, ce je tako obupan pri iskanju dela: nekonkurencen je. Nekaj je ze iskal delo, ampak ga ne je*ejo.
Na fb skupini (junior) slovenski developerji je veliko zelo obetavnih oglasov, kjer iscejo malo znanja in so pripravljeni bogato placat. Moja izkusnja s temi oglasi je da ali so oglasi fake ali pa je konkurenca med iskalci zaposlitve huda.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

secops ::

A vi bi človeka, ki je na zavodu spustili do svojega data centra?

c3p0 ::

Postopoma, naj se najprej igra v svojem peskovniku, nato do dev mašin, staging, produkcija, če se dokaže in ni imel večjih f-ups na prejšnjih. Tu ti tudi nekdo, ki obvlada ne koristi, če je površen/nepreviden.

Invictus ::

secops je izjavil:

A vi bi človeka, ki je na zavodu spustili do svojega data centra?

Saj ga ulaufaš. Traja pač 3-4 mesece, potem postane uporaben.

čeprav data centrov ni več, pa bi bilo bolje, če bi imel Azure certifikat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

techfreak :) ::

oemdzi je izjavil:

biti preveč pošten se ne splača, ker vsi nekako pričakujejo pretirano samohvalo, tvoj pošten odgovor, da nekaj napol poznaš pa je enakovreden tistemu, ki je za nekaj komajda slišal a vendar odgovoril enako kot ti
Bi rekel da odvisno kdo te intervjuja. Precej raje vidim da je oseba postena, in direktno pove kaj pozna ter s cem ima izkusnje, kot pa da naklada o stvareh, ki jih ne pozna. Tudi sam sem na CVju in razgovorih vedno posteno odgovarjal, pa dvomim da bi v obratnem primeru dobil kaksno priloznost vec.

c3p0 je izjavil:

Postopoma, naj se najprej igra v svojem peskovniku, nato do dev mašin, staging, produkcija, če se dokaže in ni imel večjih f-ups na prejšnjih. Tu ti tudi nekdo, ki obvlada ne koristi, če je površen/nepreviden.
Definitivno pocasi napredujes do produkcije, je pa tudi res, da normalna oseba nikoli ne bo 2x ponovila istih f-upsov. Bi skoraj rekel, da nekdo, ki ze ima kaksen vecji f-up za seboj, precej bolj pazi kaj dela v prihodnje, kot pa nekdo, ki jih nima.

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Smurf je izjavil:

En hiter nasvet, na razgovoru ne izpostavljal tega, da si pripravljen delati za katerikoli denar.
Torej se je boljše izogibati odgovora na vprašanje: "Kakšno plačo želiš imeti?" ipd. oz. odgovoriti brez dejanskih številk?

Tukaj je seveda odvisno od delovnega mesta in izkušenj, ampak recimo v primeru, da nimaš veliko izkušenj(0-2 leti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Smurf ::

Cruz je izjavil:

Torej se je boljše izogibati odgovora na vprašanje: "Kakšno plačo želiš imeti?" ipd. oz. odgovoriti brez dejanskih številk?

Tukaj je seveda odvisno od delovnega mesta in izkušenj, ampak recimo v primeru, da nimaš veliko izkušenj(0-2 leti).

V primeru, da nimas veliko izkusenj, ti prva placa v big picture ne pomeni veliko. Lahko sicer naredis research na trgu in se na podlagi tega spogajas za 50€ visjo placo, je pa kar slabo, ce bos prevec overshootal svojo vrednost.

Tistimi z malo izkusnjami jaz predlagam raje, da naredijo dober research podjetij. Poiscejo take, ki imajo dovolj visoko dodano vrednost. Potem se pa raje na intervjuju pogovarjas o tem, kake so moznosti napredovanj, kake so trenutne povprecne place inzenirjev na podjetju, ter do kam lahko prides v roku 5 let, ce pridno delas.

Pri takem podjetju lahko potem v 5 letih naberes vec znanja, kot v kaksnem s povprecnimi inzenirji, hkrati pa se ti lahko bistveno bolj poveca vrednost/placa.

Kekokekič ::

Tele teme pa ne bi mogel bolje zadet. Tud js razmišlam v smeri postopne prekvalifikacije v sistemskega inženirja.

Kakšni pa so neki pametni koraki, da se tega naučiš tko k je treba in si potem dejansko zanimiv za koga? Trenutno sm v čist drugih smereh tko, da tud js nimam praktično nič izkušenj na tem področju.

Zaenkrat sem začel z učenjem Kubernetes (bolj teorija trenutno), da bom razumel kako stvar dela in za kaj se gre. Počas bom šov naprej na kakšn Red hat, VMWare, itd. pa se še to probu čim boljš naučit. Ma kdo kakše pametne korako kako to osvojit vsaj do neke mere?

c3p0 ::

techfreak :) je izjavil:

Definitivno pocasi napredujes do produkcije, je pa tudi res, da normalna oseba nikoli ne bo 2x ponovila istih f-upsov. Bi skoraj rekel, da nekdo, ki ze ima kaksen vecji f-up za seboj, precej bolj pazi kaj dela v prihodnje, kot pa nekdo, ki jih nima.


Zagotovo, zato boljše da se to zgodi v nekem okolju, kjer sicer ni vseeno, a da vseeno ne potegne dol produkcije.

Sam sem denimo imel tak primer, ko sem nekoč delal pri enem zdaj večjih ISP-jev, je moja napaka sesula le omrežje po pisarnah, ne strankam. ;)

Invictus ::

Kekokekič je izjavil:

Tele teme pa ne bi mogel bolje zadet. Tud js razmišlam v smeri postopne prekvalifikacije v sistemskega inženirja.

Sistemski inženir je izumrla vrsta ;)...

Danes moraš biti cloud inženir, zraven pa znati še malo programirati zaradi DevOps...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kekokekič ::

Invictus je izjavil:

Kekokekič je izjavil:

Tele teme pa ne bi mogel bolje zadet. Tud js razmišlam v smeri postopne prekvalifikacije v sistemskega inženirja.

Sistemski inženir je izumrla vrsta ;)...

Danes moraš biti cloud inženir, zraven pa znati še malo programirati zaradi DevOps...


Oznaka na oglasih je še vedno velikokrat sistemski inženir :) ampak okj, recimo potem cloud inženir.

Je Kubernetes dobr začetek al bi bilo bolje s čem drugim začet?

Invictus ::

Evo, nekaj hintov...

- GitLab, jenkins za CI/CD
- Docker
- Ansible
- bash, PowerShell, python

Kubernets pride kasneje, pa še malokrat uporabno.

Pol pa še cloudi:

- Azure
- AWS
- Google

Azure se mi zdi trenutno najbolj in, tudi v Nemčiji kakor dobim informacije. AWS precej aktualen, ZA google Cloud poznam enega, da dela na njem.

Skratka, ni malo.. Sploh, če se ne znaš nič. Pojdi delat v firmo, ki uporablja vsaj nekaj od tega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

secops ::

c3p0 je izjavil:

Postopoma, naj se najprej igra v svojem peskovniku, nato do dev mašin, staging, produkcija, če se dokaže in ni imel večjih f-ups na prejšnjih. Tu ti tudi nekdo, ki obvlada ne koristi, če je površen/nepreviden.


Seveda, ampak a ne bi potem rajši vzel nekoga, ki vsaj teoretično zadeve pozna, na primer nekoga, ki bo zaključil študij na feju ali friju?


Kekokekič je izjavil:

Tele teme pa ne bi mogel bolje zadet. Tud js razmišlam v smeri postopne prekvalifikacije v sistemskega inženirja.

Kakšni pa so neki pametni koraki, da se tega naučiš tko k je treba in si potem dejansko zanimiv za koga? Trenutno sm v čist drugih smereh tko, da tud js nimam praktično nič izkušenj na tem področju.

Zaenkrat sem začel z učenjem Kubernetes (bolj teorija trenutno), da bom razumel kako stvar dela in za kaj se gre. Počas bom šov naprej na kakšn Red hat, VMWare, itd. pa se še to probu čim boljš naučit. Ma kdo kakše pametne korako kako to osvojit vsaj do neke mere?


Začni tako, da si postavi virtualko z poljubno linux distribucijo in se nauči živeti v terminalu, poinštalirati nginx in tako naprej. Buzzworde ala k8s pa vsaj zaenkrat pusti pri miru.

c3p0 ::

secops je izjavil:


Seveda, ampak a ne bi potem rajši vzel nekoga, ki vsaj teoretično zadeve pozna, na primer nekoga, ki bo zaključil študij na feju ali friju?


Videl sem že toliko teh primerkov in širok razpon, od tistih ki obvladajo res v nulo (programiranje), do tistih, ki ne znajo nič, morda bi pa lahko učili matematiko na SŠ.

Tako da meni osebno izobrazba ni nobeno merilo. Je referenca, kot so tudi dosedanje izkušnje. Pri nas imamo širok nabor izobrazbe, senior kader je večinoma brez končanega faksa, ali iz druge smeri, od biotehniške, dif, tudi družboslovne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

PrimoZ_ ::

Invictus je izjavil:

Kekokekič je izjavil:

Tele teme pa ne bi mogel bolje zadet. Tud js razmišlam v smeri postopne prekvalifikacije v sistemskega inženirja.

Sistemski inženir je izumrla vrsta ;)...

Danes moraš biti cloud inženir, zraven pa znati še malo programirati zaradi DevOps...


In ta fomozni cloud ing. je nekdo ki dobro pozna
- Omrežje, ne samo da zna po receptu skonfat škatlo kakega vendorja ampak da razume kako zadeve delajo po pokrovom
- Linux, za enterprise segment pa še Windows
- Skriptanje (bash, python, powershell), git, rest API
- identitete - saml, oauth, ldap, active directory, azure ad, ...

Samega oblaka oz. njegovega vmesnika se že priučiš pa naj bo to azure, aws, gcp,... Še največji izziv je obsežnost vseh opcij, da vsaj približno veš kaj je na voljo.


P.S.
Sedajle bomo nalagal v oblak in čez 20 let nazaj na lokalne serverje >:D:D

PrimoZ_ ::

secops je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Postopoma, naj se najprej igra v svojem peskovniku, nato do dev mašin, staging, produkcija, če se dokaže in ni imel večjih f-ups na prejšnjih. Tu ti tudi nekdo, ki obvlada ne koristi, če je površen/nepreviden.


Seveda, ampak a ne bi potem rajši vzel nekoga, ki vsaj teoretično zadeve pozna, na primer nekoga, ki bo zaključil študij na feju ali friju?


Moram reči, da so po občutku trenutne FRI generacije dokaj slabe (slabše) glede sistemske administracije kot smo bili v mojih časih.
Mogoče sem bil v taki družbi ampak veliko se nas je ukvarjalo z nekimi domačimi strežniki, gostovanjem spletnih strani od legalnih do travniških, VPN-ji, NAS-i, ...
Sedaj pa se konča pri dockerju da aplikacija teče v kontejnerju in to je to :)

FRI je itak bolj naravnan v programiranje in matematično podlago, ta sistemski del je bil čsto stvar lastne iniciative.

secops ::

c3p0 je izjavil:

senior kader je večinoma brez končanega faksa, ali iz druge smeri, od biotehniške, dif, tudi družboslovne.


Seveda, senioriteto pridobiš z field izkušnjami. Na študij pa se je 10 let nazaj gledalo drugače kot danes, kjer študira že skoraj vsak.


PrimoZ_ je izjavil:


Moram reči, da so po občutku trenutne FRI generacije dokaj slabe (slabše) glede sistemske administracije kot smo bili v mojih časih.
Mogoče sem bil v taki družbi ampak veliko se nas je ukvarjalo z nekimi domačimi strežniki, gostovanjem spletnih strani od legalnih do travniških, VPN-ji, NAS-i, ...
Sedaj pa se konča pri dockerju da aplikacija teče v kontejnerju in to je to :)


Tukaj pa se žal moram strinjati s teboj. Sem slišal za primer iz zadnjih let, ko je vodstvo fakultete pritisnilo na profesorja, da je več ljudi naredilo predmet. Pa verjetno to ni osamljen primer.

techfreak :) ::

PrimoZ_ je izjavil:

Mogoče sem bil v taki družbi ampak veliko se nas je ukvarjalo z nekimi domačimi strežniki, gostovanjem spletnih strani od legalnih do travniških, VPN-ji, NAS-i, ...
Sedaj pa se konča pri dockerju da aplikacija teče v kontejnerju in to je to :)
Dokler ne ugotovis da programi se vseeno dejansko tecejo na Linuxu, ter da Docker prinese nekaj vec nivojev (Docker daemon sam po sebi, zapleten networking, zapleten overlay FS, namespace-i, control groupe), ki jih bos rabil vsaj malo razumeti pri razhroscevanju. V praksi se vec naucis kot pa ce bi na virtualko samo vrgel AppImage/Snap (oz. karkoli je sedaj popularno.)

Smurf ::

Jaz precej sodelujem s faksi in studenti vsako leto in bi rekel, da so se kvecjemu povdarili ekstremi. Najboljsi imajo vec znanja kot vcasih (kar je verjetno logicno, ker je znanje lazje dostopno), slabi studenti, pa so verjetno slabsi kot nekoc, ker so tudi zahteve in pricakovanja manjsa.

PrimoZ_ ::

Smurf je izjavil:

Jaz precej sodelujem s faksi in studenti vsako leto in bi rekel, da so se kvecjemu povdarili ekstremi. Najboljsi imajo vec znanja kot vcasih (kar je verjetno logicno, ker je znanje lazje dostopno), slabi studenti, pa so verjetno slabsi kot nekoc, ker so tudi zahteve in pricakovanja manjsa.


S tem bi se kar strinjal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

SQL in No-SQL v Dockerju (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
536785 (6110) Mavrik
»

Vzdrževalec računalniške opreme (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8415146 (11715) GummyBear
»

So sys admini "mrtvi"? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19827720 (21702) spegli
»

Delo v it (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
796734 (4457) majster123
»

IT administrator

Oddelek: Loža
295255 (3622) Invictus

Več podobnih tem