» »

Delo v it

Delo v it

1
2
»

majster123 ::

uuu smo duhoviti... degeni... a delate v rudniku?

Tear_DR0P ::

OP dobil si nasvet, ki je bil serviran na grd način. Taka stvar verjetno boli (vsaj mene bi). Pejt proč od ST za en dan, razmisli če zmoreš upoštevati nasvet, ki si ga dobil in pridi nazaj po nove.

Večina kritik je dobronamernih. Na tebi je, da s trezno glavo premisliš, a so kej vredne ali so bullshit in ali si jih ti sposoben implementirati. In vedno se lahko odločiš da je ST kup bedakov, ki samo žalijo in greš drugam. V knjigah avtorji ponavadi ne žalijo bralcev.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

jype ::

Pomoje je kak tehničen faks, ker s FDV te ne spustijo, dokler ne znaš napisati smiselnega sestavka.

majster123 je izjavil:

uuu smo duhoviti... degeni... a delate v rudniku?
Dokler se nisem preselil, sem delal v Rudniku, ja. Čez cesto od semenarne.

Večina sodobnih sistemcev večino časa programira majhne kose programja, ki povezujejo orodja, s katerimi delajo in avtomatizirajo ponavljajoče se naloge. Za to v večini primerov uporabljajo Python, Ruby, skripte različnih ukaznih lupin in občasno kakšne bolj eksotične reči, ogromno dela si pa dajo tudi s strukturiranimi zapisi (yaml, json, včasih še xml), v katerih se vedno pogosteje znajdejo nastavitve programja.

To je to. Kolk dobiš? Od minimalca do kakih 5k bruto se po moje komot dogovoriš, glede na odgovornost, znanje, produktivnost in sposobnost dela v ekipi (kar običajno pomeni predvsem to, da ekipi zelo olajšaš delo, predvsem tako, da jim ni treba izgubljati časa z rečmi, ki bi morale že delat).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

TheBlueOne ::

majster123 je izjavil:

uuu smo duhoviti... degeni... a delate v rudniku?


Rudarji dandanes so cisto kul.

Nihce ne pravi, da si butast. Samo da se slabo izrazas, ti pa noces razumeti pomembnosti le tega.

Ego ti megli konstruktivno kritiko. Ocitno je, da imas ambicije, ampak ko vecina ljudi z izkusnjami prebere tvoj post si misli, da si ga nepremisljeno naklamfal, si vzel nic casa, pricakujes pa, da ti bodo rekli da si material za 2000EUR neto. Taksnih je kolikor hoces, potem pa jokcajo kako imajo znanja ampak jim ga nihce ne pusti aplicirat. Glede na to, da so mnogi tukaj delodajalci in ljudje, ki kadrujejo imas vpogled, zakaj imas morebiti tezave.

Dobronamerno ti povem, da bo za tvojo kariero problem stevilka ena, da ne znas ziveti s konstruktivno kritiko, problem stevlka dva pa morda, da se slabo izrazas. ;)

Za zacetek nehaj ves cas z ... in jih nadomesti z besedami.

Zgodovina sprememb…

majster123 ::

Okej.

JanBrezov ::

jype je izjavil:

majster123 je izjavil:

prišel s faksa
Nepismen s faksa? Kateri faks pa je to?


Iz teme tukaj sklepam, da UM FERI program ITK, ki je trenutno na praksi.

Nihče ne pravi, da si butast, a zaradi tvojih odzivov mnogi sedaj mislijo, da si. Meni je izpadlo, kot da si prvič na internetu. Kakšni odgovori so to:

ja nevem če ti ni razumljivo nemorem pomagat
uuu smo duhoviti... degeni... a delate v rudniku?
za razliko od tebe ko imaš 200 neto
jaz zase vem da sem sposoben, pameten, verjetno bolj kot marsikdo tukaj

S tem si resno znižal nivo diskusije. Sploh nimaš pojma, kdo ti ljudje so in kar oceniš, da si bolj pameten in sposoben. Se zavedaš, da je lahko med njimi tvoj bodoči delodajalec? Ne napadaj ljudi na internetu, tudi če te drugi napadejo. Z razlogom obstaja izrek: "don't feed the troll". Je pa treba znati ločiti trole od konstruktivne kritike. Ker "troli" v tej temi so te "napadli" s superiorno slovnico in sposobnostjo izražanja.

majster123 ::

ja kaj saj nisem jaz začel s takimi. mislim da bi se mogli malo zamislit, da človek vpraša nekaj, vi pa čist nekaj drugega začnete nabijat. to je kot bi vprašal kakšno je vreme pa bi nekdo rekel lačen sem. v vsakem primeru jaz izpadem bad guy a ne

Starodavni ::

Pravzaprav ga troli niso nič napadli, dejansko bi moral OP se malo bolj potruditi z izražanjem in povedati kaj sploh hoče. Še jaz se matram z razumevanjem. Poleg tega pa je prevečkrat uporabil tropičje, skače pa tudi od ene do druge "tematike." Že po napisanem mi daje vtis, da človek sploh ne ve kaj bi - negotovost

V poslu so neodločenost, negotovost in klobasanje zguba časa. Nihče se s človekom, ki ne zna formulirati poštenega stavka ne bo ubadal, konec koncev ni edini, jih je še v vrsti 100 podobnih kot je OP.

Potem pa dodaš to, da ima izrazito težavo sprejetja kritik in da njegovi odgovori na kritike niso dobronamerni, ampak žaljivi, kar kaže na to, da mu je važno samo to, da se mu poklonijo in poljubijo njegov škrlatni prstan.

Stvari niso take, ti si oseba, ki boš delodajalcu ustregel, ne obratno. On je tvoj bog, zanjega si samo kmet na šahovnici, vendar imaš potencial, da postaneš kralj, če mu dokažeš, da si vreden tega, veščin in prilagajanja. Ker pa vztrajaš s svojim egom, pa dvomim da se bo to zgodilo. Pa vztrajati moraš, ne obupat na poti do cilja.


Moji nasveti avtorju so:

- izboljšanje osnove pisnega in komunikacijskega izražanja. Razumljivo izražanje je že velik napredek. Kadrovik ne bo izgubljal časa z zmedeno in negotovo osebo, ki že to kaže v ponudbi.
- sprejemanje kritik, vzemi jih kot poduk, kaj moraš izboljšati. Postani boljši in pokaži drugim, da si vreden časa in plače.
- na tebi je, da delodajalcu prodaš sebe in svoje ideje/veščine
- Pretirani Ego pa spravi v omaro in v okolju, kjer so še drugi ljudje nima vzvišenost in napihnjenost kaj početi. Malo ega ne škodi, ampak če gre čez mejo pa si hitro dobiš sovražnike.

Zapomni si še moj nasvet! V podjetju nisi zato, da boš dobival plačo in bil razvajen, tam si, da boš podjetju prispeval svoj del in si s tem zaslužil plačo.

Za to temo pa začni z boljšo izjavo, povej kaj hočeš in ti bodo ostali pomagali, s tem boš drugim pokazal, da greš naprej. Vsi tvoji odgovori so bili samo v stilu: Nič kriv, vsi drugi krivi, nobenega prilagajanja in podajanja argumentov.

Naj ti bo ta tema kot mala šola življenja, pred tabo bo še veliko dosti hujših stvari, kot par dobronamernih kritik komunikacije. Srečno!

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Da ... in vse to je posledica načina komunikacije.

link_up ::

majster123 je izjavil:

jaz zase vem da sem sposoben, pameten, verjetno bolj kot marsikdo tukaj. in vem da bom enkrat uspešen. iz muhe ste naredil slona. tipični povprečni slovenci, ravno vi ste neumni. s svojim vrhunskim iqjem 94 nevem kako sploh shajate... niste vredni za kaj druga kot za delo v fabriki, še tam bi bilo pretežko za vas. fajn se imejte no... povprečneži.


model, ni to fdv stil! Tam lahko nekaj tako bedastega izustis! Drugace pa, si ze kdaj slisal za medsebojno tekmovalnost, ki je prisotna tudi v IT? Ce ne mislis spremenit osnov obnasanja, potem nikakor ne pricakuj sposobnih sodelavcev, ki bi ti pomagali iz zagate.
In and Out

jype ::

majster123 je izjavil:

ja kaj saj nisem jaz začel s takimi.
Si: Uvodni prispevek je napisan tako, da ga je težko prebrati. Ga bom prepisal v slovenski jezik, da boš videl, kaj se od tebe zahteva (pa ne mi, temveč trg dela):


Usposabljam se za sistemskega inženirja. Trenutno administriram Cisco mrežno opremo, monitoring orodje icinga ter bom v prihodnosti verjetno prevzel še administracijo video nadzornih sistemov ter strežnikov. Moj načrt je še z nagvis pripraviti vizualizacijo mreže in vanjo priključenih naprav.

Zanimivo se mi zdi delo z mrežno opremo ali delo kot DBA, bi pa rad izvedel, kakšen je običajen opis del različnih administratorjev, ter kakšni so običajni mesečni dohodki za taka delovna mesta.


Vse ostalo je bil nepotreben balast, po mojem mnenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Invictus ::

Indijci sposoben kader? Kaj pa ti kadiš?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Pojdi na upwork ali drugo freelance stran pa se izkaži, dobi projekte to je to.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Invictus je izjavil:

Indijci sposoben kader? Kaj pa ti kadiš?

Seveda so. Samo so v glavnem zaposleni pri Googlu, IBM, Facebooku,...

PrihajaNodi je izjavil:

Pojdi na upwork ali drugo freelance stran pa se izkaži, dobi projekte to je to.

Bil. Fin zaslužek, dobre stranke, precej boljša izkušnja kot v večini podjetij v Sloveniji. Indijci na Upwork so pa res bolj švoh. Ampak na malo boljšem nivoju kot OP, se vsaj pretvarjajo, da jim je mar za tisto kar jim pripoveduje sogovornik.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

jeso ::

Če damo slovnico na stran, je tvoja defenzivnost na konstruktivno kritiko razlog zaradi katerega te jaz ne bi vzel v službo.

Če hočeš delati v ekipah se boš moral navaditi na to, da redno dobivaš feedback. Namesto, da se izgovarjaš zakaj si nekaj naredil na nek način, poskusi raje razumeti kaj ti ljudje hočejo povedati in kako se lahko izboljšaš.

Lp

urosh ::

Bom tole pustil tukaj:

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pojdi na upwork ali drugo freelance stran pa se izkaži, dobi projekte to je to.

Zakaj že?

Sam delam v zelo specifičnem poslu, in zadnji job sem dobil, ker sem kontaktiral bivše sodelavce. In smo spet sodelavci... Se je malo poklopilo.

Drugače pa na freelancermap.de ponujajo precej bolje plačane in dlje trajajoče jobe kot upwork.

ZaphodBB je izjavil:

Invictus je izjavil:

Indijci sposoben kader? Kaj pa ti kadiš?

Seveda so. Samo so v glavnem zaposleni pri Googlu, IBM, Facebooku,...

Tistih par se jih vedno najde.

Saj je tudi Slovenec šef SAP za vzhodno Evopo, BTW...

Večina je pa podn od podna... Kar je marsikatera firma ugotovila na svoj lasten račun.

Indijec, ki se preseli v ZDA ali Evropo in sam najde službo, je večinoma dober. Večina, ki pridejo v Evropo preko njihovih firm, ali so celo locirani v Indiji, so tam samo za računanje dnevnih postavk...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

zee ::

Težava je, da so vsa sporočila od OP napisana v izredno slabem izgovoru za slovenščino.

OP:
Zakaj se toliko vtikamo v tvojo skladnjo in pismenost? V IT-ju je pravilna skladnja razlika med tem, da se ti program pravilno prevede ali pa crkne z nekim hecnim sporočilom. Enako velja za nastavljanje routerjev, stikal in požarnih zidov. Iz tvojega pisanja lahko razberemo zgolj, da bi verjetno znal samostojno namestiti Windows 10, kaj več, verjetno ne več.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sandmat ::

zee je izjavil:

Težava je, da so vsa sporočila od OP napisana v izredno slabem izgovoru za slovenščino.

OP:
Zakaj se toliko vtikamo v tvojo skladnjo in pismenost? V IT-ju je pravilna skladnja razlika med tem, da se ti program pravilno prevede ali pa crkne z nekim hecnim sporočilom. Enako velja za nastavljanje routerjev, stikal in požarnih zidov. Iz tvojega pisanja lahko razberemo zgolj, da bi verjetno znal samostojno namestiti Windows 10, kaj več, verjetno ne več.


This :D

Pred parimi dnevi sem bil na eni firmi poleg osebe, ki je ravno zaganjala program eHarmonija (registracija delovnega časa). Pojavil se je error message z 3 slovničnimi napakami in dvema napačnima prelomoma vrstic ...

Tista oseba definitivno ni bila navdušena nad zmazkom, ki se je prikazal. Ne toliko zaradi errorja kot zaradi šlamparije.

ginekk ::

majster123 je izjavil:

Razumem dejstvo da se deli na sistemce in programerje.. trenutno se usposablam kot sistemski inzenir... delam na enem projektu inadzor z monitoring toolom icingo... kjer dodajam hoste in service predvsem za cisco switche, printerje pa verjetno bom tudi za kamere in serverje... zelim narediti tudi vizualizacijo vseh naprav kako so povezane med sabo s firewalli switchi ruterji virtualkami pa to.. to z nagvis
uglavnem zanima me podrobno delo vseh sistmcev... nekaj so mi razlagali a se nevem cist tocno... torej... dva sodelavca sta sistemca za omrezje en za linux drugi za windows, skrbita za switching routing pa da vse stoji kot mora, svetujeta strankam... eden je varnostni inzenir skrbi za antiviruse in dela terensko... eden je tudi terenc a nevem tocno kak pa kaj verjetno dela s serverji... eden ma cez kamere pa tako, eden je pa na bazi... mislim da ni dba ampak sistemski analitik idk... pa se eden je ja, ta pa vem da so pravli da je odlicen sistemski inzenir da se spozna na ogromno stvari in ima certifikate, tudi tisti analitik jih ima... ta prvi je celo ucil praktikante da so postali zelo dobri... torej mika me najbol sistemsko z omrezji... pa tudi database admin se mi slisi mikavno saj imam rad baze in sql jezik. prosil bi da tisti ko se res spoznate da mi mal bol podrobno opisite moje pomanjkljivo znanje haha:) sem pa zelo navdusen nad delom, nasel sem se v tem. kaksna je recimo neto placa omreznega sistemca okoli 1500 neto? hvala ze vnaprej za odgovore! p. s. ni analitik ampak arhitekt pardon



1500 neto kaj pavem.. .odvisno od regije in dela... izkušenj ... ostalega znanja.. fajn bi bilo pobrskat malo po preteklih topikih. 1500 ni težav če si dober.. ne poslušat one zgoraj da imaš prevelikega...ego mislim... bolje večji kot mali... za male te vedno kdo zlorabi potem pa delaš za šecto s prevozom vred... omrežja... jaz bi se na tvojem mestu vrgel na zračna omrežja... kabli so preteklost... dase vrnem na ego, en post ne more povedat vsega ...tudi deset ne...no vseeno bi bilo fajn d adelaš na kakšni artikulaciji...ker ljudje tega ne štekajo... vedno te skušajo predalkčak v stereotip prvega vtisa...toje pač naravn način... skratka če hočeš več zaslužit poiščii kakšno nišno znanje...staro ali novo vseeno... bistvo je da se iz nekega razloga malo ljudem da ukvarjat s tistim... toliko bolje če je težka stvar ...matematika je močnejša od slovenščine... lahko komot štartaš na 3000 bruto... pa splača se prej mal stalkat okoli firme po parkirišču ...da vidiš kako hodijo oblečeni in to potem miroraš

IL_DIAVOLO ::

Se dobro, da ste vsi prisli na svet uceni.

majster123 ::

halo kak pa naj znam vse kar sem opisal? a sem morda rekel da znam? jao. stekam ja, sem se malo visoko nosil. ampak nemorete me se vedno oceniti na podlagi ene stvari no. a se fajn pocutite zdaj ko ste me potunkali? ja vem da se.

zee ::

Ni ena stvar, je pa v vseh tvojih sporočilih izredno konsistentna, zato izgovarjanje, da je bilo sporočilo samo eno, precej slab izgovor. Še vsa tvoja sporočila so napisana v zmazku, ki ni niti s od slovenščine.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PrihajaNodi ::

Glej, ko boš programiral ali spisal kak program boš moral dati poleg tudi T&C. In tudi, če boš sam pisal T&C aplikacije in bo druga oseba to brala bosta oba izgubljala čas. Ni samo programiranje in IT. Če si šlampast si šlampast povsod. Sam takšnega kandidata ne bi vzel v ekipo, žal. Pa to je samo slovenčiščina ki ti je "nativ jezik" kaj bo šele z angleščino.

Zgodovina sprememb…

majster123 ::

ok. se kaka pripomba? ajde dajmo

PrihajaNodi ::

Oprosti, ampak to je dobronamerno. Imam izkušnje z ljudmi/freelancerji iz Upworka, kjer ti najprej pride gora indijcev, njih odstraniš že v štartu, potem imaš pa tiste resne ala Ukraince, Ruse in druge evropejce, ki pa so v svojem znanju kar precej močni in ti tudi sami dajejo nasvete kaj in kje se bi dalo kaj izboljšati in dopolniti. Konkurenca je velika, vsi se borijo za kruh, verjamem, da se še učiš ampak to je dobronamerno. Že v samem štartu vidiš ali je IT - vec nepismen ali ne. In če ni, enostavno z njim ne moreš sodelovati, tu imajo kar velike težave recimo indijci.

Zgodovina sprememb…

JanBrezov ::

majster123 je izjavil:

ok. se kaka pripomba? ajde dajmo


Začni uporabljati velike začetnice in šumnike, pa naj gre za zapise na forumu, e-pošto, navadno pošto ali diplomo. Drži se nekega standarda, ne glede na čas pisanja. Če si utrujen, ne piši, še manj, če si jezen. Na spletu je tvoj zapis vse, kar se vidi in se po tem tudi sodi. Trenutno zgleda, kot da si ali zelo len ali pa neizobražen, vsekakor pa jezen, ker te kritiziramo.

Če prav razumem druge tvoje poste, te čaka diploma. Če boš pri diplomi pisal take zmedene tekste, bo problem. Mentor diplomo prebere in dobi prvi vtis o kandidatu. Med branjem sproti popravlja in če opazi, da je tega dosti, seveda ni zadovoljen (in razlaga to bližnim sodelavcem), kar lahko vpliva na končno oceno. Če ima mentorstvo več študentom, si v glavi sestavlja lestvico kvalitete študentov in si takoj na slabšem, čeprav imaš morda dobro idejo ali kvalitetno implementacijo. Lektoriranje tega magično ne reši, sploh če gre za tehnična področja, kar FERI ITK je (predvidevam, da si tu). Če ne znaš pisati logično povezano, potem tudi govoriti ne znaš, kar kvari predstavitev. Še huje je, če mentor v celoti ne pregleda diplome in na zagovoru dobi komentarje od članov komisije, kar meče slabo luč tudi na mentorja. Poznam primer, ko je pri določitvi ocene na zagovoru edini komentar mentorja bil "ta diploma ni glih nekaj, predlagam oceno 8". Ostali so se strinjali.

Zgodovina sprememb…

majster123 ::

Razumem ja. Nekaj bo že treba storiti v tej smeri. Neki nauk sem pa le dobil, če ne kaj drugega.

saule ::

Tudi to, da sam sebi daješ nasvete na forumu preko dveh različnih uporabniških imen je precej bosa. In predvsem zelo očitna:)

majster123 ::

Kaj? Sam sebi nasvete? Od kje ti pa sedaj to? To si pa malo falil ti. Pardon, ampak to se pa sedaj dosti motiš, no potem pa povej od kje ti to! Ker to je pa laž. Saj nevem kaj naj na to rečem

Drugače pa kaj naj rečem, lepo ime imaš, Dane :)

.

.....

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzdrževalec računalniške opreme (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8416319 (12888) GummyBear
»

Izdelva mobilne aplikacije !

Oddelek: Programiranje
496413 (4286) Drevesce
»

IT administrator

Oddelek: Loža
295438 (3805) Invictus
»

Ali rabim faks ali je dovolj da se sam naucim programirat? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10526499 (22392) NeMeTko
»

Šolski sistem in IT službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9147017 (45777) Nejc Pintar

Več podobnih tem