» »

Apple predstavil čip M1

««
2 / 23
»»

Master_Yoda ::

darkolord je izjavil:

Pravijo, da je do 3,5x hitrejši od i7 iz Macbook Air.

Zna bit, da je to žebelj v krsto x86.

Po eni strani je škoda, da ga zabija Apple, ker svojega techa ne prodajajo drugim.

Po drugi strani je fino, da je to Apple, ker bodo ostali hočeš-nočeš morali slediti zgledu.



Niso pa napisali v cem je 3.5x hitrejsi. Pa da ne pozabimo da morajo biti njihovi devici tanki in tihi, kar pomeni da je hlajenje za en drek. Lahko je ARM x krat hitrejsi kot i7 ce je i7 non-stop downclockan zaradi temperature.
V tem casu je ARM zmagovalec. Ampak ce spustis i7 z vajeti z dobrim hlajenjem, pa dvomim da je slabsi kot ARM.

Applov defaultni fan curve sem na MAC miniju spremenil, ker je procesor sel na 70C preden je sploh ventilator se premaknil iz tistih minimalnih 1k obratov. Je takoj bil bol "snappy" ko sem nastavil da pri nizjih temperaturah ventilator zacne hitreje delati. Se pa ventilator slisi ja.
Dovie'andi se tovya sagain.

bbbbbb2015 ::

Looooooka je izjavil:

Heh.
Še par prepovedi kot so Huawei pa se bo Kitajska in potem še Google, Microsoft in ostali začeli naslanjati na risc-v.
In to bo "konec" ARM-ja.


Ne ne bo. Bodo pa verjetno proizvajalci hard diskov in raznih kontrolerjev začeli uporabljati RISC-V. Ne rabijo plačati licence, za tistih 500-800MHz pa dejansko ARM ne rabiš.

ripmork ::

anandtech članek



Izgleda obetavno, bi pa jaz kar počakal na prave teste aplikacij / programov, kako se obnese.
Za Apple vsi vemo da so mojstri marketinga; sam se kar mal nakremžim, ko slišim te njihove multiplikatorje zmogljivosti. Ravno pred dnevi sem gledal test MacPro-ja proti ekvivalentnemu sestavljenemu PC-ju in rezultati primerjave zmogljivosti so bili naravnost smešni (MacPro pogrne na celi črti, za večkratnik!). Ampak ok, tisto je Pro stuff, tule je govora o consumer mašinah :)

V temi sem videl da je nekdo spraševal o iPadpro-ju; pred leti sem si ga sposodil za čez vikend (prva generacija) in v kombinciji s Procreate-om je odličen! Izredno lepo in gladko deluje. Kolegica je pa pred kratkim po krajši uporabi prodala Wacoma in ga zamenjala za iPadPro-ja, pa pravi, da ji je boljši :)

no comment ::

Master_Yoda je izjavil:


Niso pa napisali v cem je 3.5x hitrejsi.

Kako niso?

When compared to the previous generation, the M1-powered MacBook Air can:
- Export a project for the web with iMovie up to 3x faster.
- Integrate 3D effects into video in Final Cut Pro up to 5x faster.
- For the first time, play back and edit multiple streams of full-quality, 4K ProRes video in Final Cut Pro without dropping a frame.
- Export photos from Lightroom up to twice as fast.
- Use ML-based features like Smart Conform in Final Cut Pro to intelligently frame a clip up to 4.3x faster.
- Watch more movies and TV shows with up to 18 hours of battery life, the longest ever on MacBook Air.
- Extend FaceTime and other video calls for up to twice as long on a single charge.

Zimonem ::

Nič ne govori glede na kaj. V fcp so znali tudi quicksync izklopiti.lightroom spet a so primerjal mobilno z desktop verzijo in kako so računal. Dejmo počakat, da stvar ven pride.

M.B. ::

Nevem sicer kako dober bo Applov ARM čip, ampak amazonov Graviton 2 ARM je kr uspešen. Na moj workload je 17% hitrejši od R3 in 15% počasnejši od R5 za malo manjšo ceno kot R5 in pol cene R3. Workload je 90% single thread java. Tako da price/performance je no brainer. Benchmarki to potrjujejo. Ima baje 1W per core TDP.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zimonem ::

To je še vedno server side. Pa ziher je stvar subvencionirana.

LeQuack ::

Če bo čip res tolk dobr potem če bo rezerviran samo za Apple produkte bodo lahko izgubljali na veliko potencialnega zaslužka. Razen če računajo da bodo vsi preklopili na Mac-e, ampak to ni realno pričakovati.
Quack !

Zimonem ::

NI native programja, za različne asic podprocesorje. Itak več zaslužijo z odjemalci kot kretorji. Samo da laufa 4k video pa so zmagal.

usoban ::

ripmork je izjavil:

anandtech članek



Izgleda obetavno, bi pa jaz kar počakal na prave teste aplikacij / programov, kako se obnese.
Za Apple vsi vemo da so mojstri marketinga; sam se kar mal nakremžim, ko slišim te njihove multiplikatorje zmogljivosti. Ravno pred dnevi sem gledal test MacPro-ja proti ekvivalentnemu sestavljenemu PC-ju in rezultati primerjave zmogljivosti so bili naravnost smešni (MacPro pogrne na celi črti, za večkratnik!). Ampak ok, tisto je Pro stuff, tule je govora o consumer mašinah :)


A ni ta primerjava med celim SoC in golim CPU-jem malo za lase privlecena?

M1 (in A serija cipov) je vendar tightly coupled skupek vecih komponent, ne samo ARM CPU-ja (kjer itak tezko govorimo o ARM procu, kvecjemu ARM-like, saj je kljub ARM instruction set licenci le-ta extendan).

Dosti stvari se offloada na kup drugih cipov ki so na SoC poleg CPU-ja.

Kombinirano s tem da imajo highly optimized software compilan za specificen hardware prinese zgoraj nastete gaine. Polna vertikalna integracija.

LeQuack ::

Na koncu bo odvisno od tega kako hitro lahko Crysis teče.
Quack !

no comment ::

LeQuack je izjavil:

Če bo čip res tolk dobr potem če bo rezerviran samo za Apple produkte bodo lahko izgubljali na veliko potencialnega zaslužka. Razen če računajo da bodo vsi preklopili na Mac-e, ampak to ni realno pričakovati.

PC svet računa 1 + 1 = 2. Apple je z integracijo vsega v en čip in softvera naračunal 3. Prodal bo pa za 5.

Sej niso nori, da bodo delali opeke, če znajo gradit stolpnice.

MrStein ::

usoban je izjavil:


Kombinirano s tem da imajo highly optimized software compilan za specificen hardware prinese zgoraj nastete gaine. Polna vertikalna integracija.

Tisti benchmark-i so standardni programi. 7zip, perl, itd...

Seveda bo vernik vse številke zanikal...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

no comment ::

MrStein je izjavil:


Tisti benchmark-i so standardni programi. 7zip, perl, itd...

Seveda bo vernik vse številke zanikal...

Ja, ampak v teh benchih ni 2x, 3x hitrejši. Je tam-tam z najhitrejšimi. Apple trdi, da pa ima v novem M1 (ta hip) najhitrejši CPU core. Kar je glede na to, da je bila že prejšnja generacija blizu, čisto za verjet.

To jim omogoča, da se znebijo Intel procesorjev, brez da bi se to kjerkoli poznalo. S tesno integracijo pa poberejo še ogromne prihranke v nekaterih scenarijih.

Bomo videli kako bodo shendlali diskretne GPUje. Če nimajo kakega posebnega trika v rokavu, bodo prihranki na hi-endu bistveno manjši.

MrStein ::

Tisti bench je za A14. Ne za M1.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Meizu ::

subpar? Ja, mogoče kakšen A55 v mediateku, ne pa applovi cori...


Tisti čip bo švoh. Zanimivo da Intlovim in AMD projekcijam o 20% porastu procesne moči nihče ne verjame, ko pa Apple brcne ven idejo, da bo njihov čip 3.5x hitrejši od i7 pa vsi skočite v luft kot da ste zadeli miljon evrov - 3.5x hitrejši od katerega i7 in v čem? A to od 2007 i7 modela? Kje so benchmarki?

Pics or it didn't happen. Pa ne nek benchmark v odpiranju aplikacij - real-time processing, rendering in podobno rabim.

no comment ::

MrStein je izjavil:

Tisti bench je za A14. Ne za M1.

Vem. Ampak M1 ni 3x hitrejši od A14.

Meizu je izjavil:


Tisti čip bo švoh. Zanimivo da Intlovim in AMD projekcijam o 20% porastu procesne moči nihče ne verjame, ko pa Apple brcne ven idejo, da bo njihov čip 3.5x hitrejši od i7 pa vsi skočite v luft kot da ste zadeli miljon evrov - 3.5x hitrejši od katerega i7 in v čem? A to od 2007 i7 modela? Kje so benchmarki?

Pics or it didn't happen. Pa ne nek benchmark v odpiranju aplikacij - real-time processing, rendering in podobno rabim.

Apple ni premagal fizike. "Samo" zintegriral ogromno sklopov, kar da lepe prihranke pri nekaterih opravilih. Njihov CPU core ni 3x hitrejši od Intelovega. Je pa mnogokrat hitrejši od skupka neitegriranega čipovja, ki so ga prej vgrajevali v svoje računalnike.

In ne skrbi, pred nobenim mac fagom se ti ne bo treba skrivat. SuperPI ne bo 3x počasnejši na tvojem mlinčku...

hojnikb ::

glede na to, kako wide so ze mobilna jedra, me nebi presenecal, ce so ipc/single thread performance intela dosegl ali celo malenkost presegl.
#brezpodpisa

no comment ::

hojnikb je izjavil:

glede na to, kako wide so ze mobilna jedra, me nebi presenecal, ce so ipc/single thread performance intela dosegl ali celo malenkost presegl.

Apple pravi, da imajo najhitrejši single thread v low-power segmentu.

Our high-performance core is the world's fastest CPU core when it comes to low-power silicon.*

*Testing conducted by Apple in October 2020 using preproduction 13‑inch MacBook Pro systems with Apple M1 chip and 16GB of RAM measuring peak single-thread performance of workloads taken from select industry-standard benchmarks, commercial applications, and open source applications. Comparison made against the highest-performing CPUs for notebooks commercially available at the time of testing. Performance tests are conducted using specific computer systems and reflect the approximate performance of MacBook Pro.

xandros ::

GB5 ST
5950x 1655
A14 1603
10900K 1467
3950X 1340

Meizu ::

no comment je izjavil:

MrStein je izjavil:

Tisti bench je za A14. Ne za M1.

Vem. Ampak M1 ni 3x hitrejši od A14.

Meizu je izjavil:


Tisti čip bo švoh. Zanimivo da Intlovim in AMD projekcijam o 20% porastu procesne moči nihče ne verjame, ko pa Apple brcne ven idejo, da bo njihov čip 3.5x hitrejši od i7 pa vsi skočite v luft kot da ste zadeli miljon evrov - 3.5x hitrejši od katerega i7 in v čem? A to od 2007 i7 modela? Kje so benchmarki?

Pics or it didn't happen. Pa ne nek benchmark v odpiranju aplikacij - real-time processing, rendering in podobno rabim.

Apple ni premagal fizike. "Samo" zintegriral ogromno sklopov, kar da lepe prihranke pri nekaterih opravilih. Njihov CPU core ni 3x hitrejši od Intelovega. Je pa mnogokrat hitrejši od skupka neitegriranega čipovja, ki so ga prej vgrajevali v svoje računalnike.

In ne skrbi, pred nobenim mac fagom se ti ne bo treba skrivat. SuperPI ne bo 3x počasnejši na tvojem mlinčku...


Saj ni moj point v tem, da želim kazat svoj epenis, daleč od tega.
Dejstvo je, da sem jezen na Apple, ker ima dejansko določene programe, ki so za moje delo sila uporabni in so mac exclusive (Logic) ampak ker ponujajo vedno slabši hardware, računajo pa 3k€ za te neuporabne kose aluminija, dejansko ne moreš z macbook "pro" nardit nič, neka proper solucija Appla pa stane toliko, da lahko s PCjem zložiš skupaj nuklearni reaktor če hočeš.

In seveda posledično sem moral ob migraciji na Win okolje migrirat na določene programe, ki sicer niso švoh (daleč od tega), pogrešam pa Logic zelo, ker ima določene funkcionalnosti, ki so zelo priročne.
Fak dis shit.

hojnikb ::

bos kupo mac mini, pa bo :)
#brezpodpisa

Meizu ::

Ja in dal jurja za tisti drekec z osnovnim intelovim 6 jedrnikom. Pfah!

hojnikb ::

mac mini bo dobil octa core M1...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Meizu ::

Aja waw.

hojnikb ::

pac poceni varjanta, ce se vedno hoces uporablat logic...
#brezpodpisa

Meizu ::

Za svoje delo dejansko potrebujem konkreten procesor in veliko rama - kakorkoli obrneš je pri vseh Applovih variantah to skoraj nemogoče ali pa predstavlja velik strošek razen, če greš v mac pro vode, tam se pa cene začnejo tako, da bi s tistim denarjem zložil tako threadripper mašino da bi warp driveal tistega maca v andromedo.

hojnikb ::

zakaj si pa ne zlozis skup nek hackintosh? Ali pa vsaj zvirtualiziras na windows zveri.
#brezpodpisa

Meizu ::

Ker je stabilnost in podpora pluginom za Logic res bolj meh. In nič ni slabšega kot, da se ti sredi nekega snemanja kakšnega orkestra npr. sesuje Logic ali bohnedaj še kaj drugega. Nevem no, nisem sicer poskušal, nisem pa iskreno niti pristaš te ideje kaj preveč.

hojnikb ::

kako bi podpora pluginom imela kako vezo, ce furas vseskup v virtualnem okolju? Nwm no, vsaj za poskusit je. No, ce je to za kaksno resno delo, ki prinasa kes, potem izprsit tistih par jurjov za konkretn stroj od appla verjetno nebi smel bit problem...
#brezpodpisa

          ::

Če se profesionalno ukvarjaš z glasbo v Logic Pro, potem Hackintosh ni primeren zate. Sam imam Hackintosha v Virtual boxu, ker sem bil ob menjavi nekaj časa brez Maca in deluje bolj za silo, sploh grafika je počasna. Če delaš "pravega" Hackintosha, se težave pričnejo že z nakupom točno določenega hardvera, pa še na nadgradnje pozabi.

Meizu ::

hojnikb je izjavil:

kako bi podpora pluginom imela kako vezo, ce furas vseskup v virtualnem okolju? Nwm no, vsaj za poskusit je. No, ce je to za kaksno resno delo, ki prinasa kes, potem izprsit tistih par jurjov za konkretn stroj od appla verjetno nebi smel bit problem...


Ni to zdaj kar tako lavfat low latency kritičen software na virtualkah... Ni to narejeno za take stvari.

V sloveniji lahko morda na prste odsekane roke prešteješ tiste, ki s tem delom zaslužijo dovolj da lahko amortizirajo novega mac pro za 5000eur v nekem realnem času brez, da živi od zraka in spi pod mostom. Tisti ki pa ima 5000eur v roki ne gre kupovat kište za tak denar ampak raje investira denar v audio opremo. Večina se jih zato matra na starih zmatranih mac projih izpred 10 let.

Audio produkcija je eden najbolj dragih spasov kar se zagonskega kapitala tiče zato verjemi, da vsak eur še kako šteje in 5kEUR za macproja je dobesedno absolutno zadnji željeni strošek na shopping listi.
PC je tako precej bolj logična izbira, minus to, da nimaš Logica.

To je isto, kot da bi Cad in Solidworks npr. delali samo na macu, izpod 5kEUR pa nobene pametne mašine iz Applove strani. Pa sicer je to dejansko med "tadražjimi" proper investicijami za projektanta. Pri 5kEUR se v audio studijih taprava roba šele začne, številke pa lahko hitro presežejo tudi 1mioEUR vrednosti v opremi, kar je itak pri nas mokre sanje.

Sicer tovrstni studiji pri nas obstajajo, vendar niso nastali iz tolikšnih zalužkov v tem poslu, je denar prikapljal od drugod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

c3p0 ::

ripmork je izjavil:


Za Apple vsi vemo da so mojstri marketinga; sam se kar mal nakremžim, ko slišim te njihove multiplikatorje zmogljivosti. Ravno pred dnevi sem gledal test MacPro-ja proti ekvivalentnemu sestavljenemu PC-ju in rezultati primerjave zmogljivosti so bili naravnost smešni (MacPro pogrne na celi črti, za večkratnik!). Ampak ok, tisto je Pro stuff, tule je govora o consumer mašinah :)


Seveda, če pa MBP throttla CPU, ker ga ne zmore hladiti. Saj veš, oblika pred funkcijo.

          je izjavil:

Če se profesionalno ukvarjaš z glasbo v Logic Pro, potem Hackintosh ni primeren zate. Sam imam Hackintosha v Virtual boxu, ker sem bil ob menjavi nekaj časa brez Maca in deluje bolj za silo, sploh grafika je počasna. Če delaš "pravega" Hackintosha, se težave pričnejo že z nakupom točno določenega hardvera, pa še na nadgradnje pozabi.


Bil kar nekaj let na hackintoshu, pa nisem opazil česa takega. "Točno določen HW" ni tako strogo, kot mogoče želiš prikazat. Je pasalo precej matičnih plošč, sploh od Asus in Gigabyte, nisem tega nikoli namensko kupoval.

CPU in GFX pa pač morata biti taka, ki ju tudi Apfel ponuja. Enkrat vem, da sem čakal še kak mesec, da podprejo nek Intel CPU z novimi modeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

no comment ::

Hackintosha sem nazadnje imel pod mizo že kar nekaj let nazaj, ampak ko si poštimal vse, je stvar delala enako stabilno kot vsak drug PC ali Apple mašina. Ko je prišel update, si pač ponovil vajo in ponovno namestil kext-e, ki jih je update povozil.

Če ti je to kruh in si Logica navajen, enkrat sestaviš hackintosh (ali pa plačaš dve kokakoli sosedovemu mulcu) in se sistema ne dotikaš več. Če je sosedov mulc dovolj mlad, boš lahko delal na največji, najgrši in najbolj glasni mašini kar si jih kdaj videl - želja vsakega, ki se mu gabi karkoli z Applovim logom. Hackintosh je za tebe dejansko najbolj racionalna izbira in tudi če se zadeve lotiš sam brez kakršnegakoli znanja o hackintosh sceni, zagotovo bistveno cenejša (glede porabljenega časa) kot pa privajanje na drug ne-Logic softver.

ripmork ::

c3p0 je izjavil:

ripmork je izjavil:


Za Apple vsi vemo da so mojstri marketinga; sam se kar mal nakremžim, ko slišim te njihove multiplikatorje zmogljivosti. Ravno pred dnevi sem gledal test MacPro-ja proti ekvivalentnemu sestavljenemu PC-ju in rezultati primerjave zmogljivosti so bili naravnost smešni (MacPro pogrne na celi črti, za večkratnik!). Ampak ok, tisto je Pro stuff, tule je govora o consumer mašinah :)


Seveda, če pa MBP throttla CPU, ker ga ne zmore hladiti. Saj veš, oblika pred funkcijo.

Mišljen je bil sicer Mac Pro (njihov tanov pro desktop) :D


Evo, prvi geekbench rezultati. Kar impresivno. Ni pa to samo procesor (kot je bilo zgoraj omenjeno), ampak celotna implementacija HW/SW, ki je sedaj optimalna. Vprašaj je seveda še, kako se bodo posamezne aplikacije odrezale.

S Hackintoshom kot službeno mašino se jaz nisem upal zezat :) Svoj čas sem delal na HP-jevi mašini (Z800), ki je bojda idealna za Hack in sem še gruntal/bral o tej opciji, a sem po vsem prebranem dobil vtis, da je zadeva bolj za domačo uporabo/igračkanje, kot pa za resno uporabo. Zadnja stvar, ki jo želiš doživljat med delom so nepotrebni tehnične težave IMO (že v normalnih razmerah so kdaj pa kdaj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

s1m0n ::

Single core je kar dober ja... Za to, da gre pri tem za njihov prvi lasten SOC v tej dekadi bo tole kar dober produkt še posebej ob takšni porabi energije bo to hit za prenosnike.

Bwaze6 ::

ripmork je izjavil:

[st
Evo, prvi geekbench rezultati. Kar impresivno. Ni pa to samo procesor (kot je bilo zgoraj omenjeno), ampak celotna implementacija HW/SW, ki je sedaj optimalna. Vprašaj je seveda še, kako se bodo posamezne aplikacije odrezale.


Hm, v bistvu je rezultat MacBook Air 1687 / 7434 vsaj v single core dokaj blizu iPad Air 1585 / 4647, v multicore pa se pozna tudi razlika v številu jeder, iPad Air jih ima 6. Spomladi pride nov iPad Pro z 8 jedri v Bionic A14X (ali Z), ki bo še bližje tem M1 čipom.

Za primerjavo ima MacBook Air 2020, Intel Core i7-1060NG7, rezultat 1140 / 3080.

So bili MacBook Air in Pro z Intel procesorji res tako počasni, da imamo zdaj praktično 50% hitrejše tablice za pol manj denarja, a je Geekbench tako nerealističen prikaz hitrosti?

s1m0n ::

Kak Cinebench bi bil bolj dobrodošel ampak za kak Air tak ni mišljena takšna uporaba

driver_x ::

ripmork je izjavil:

Evo, prvi geekbench rezultati. Kar impresivno. Ni pa to samo procesor (kot je bilo zgoraj omenjeno), ampak celotna implementacija HW/SW, ki je sedaj optimalna. Vprašaj je seveda še, kako se bodo posamezne aplikacije odrezale.


Kot kaže, bodo v DE dobavljivi 19.11. Osnovni model (8GB/256GB) bo tam med 1100 in 1150 evri. Bo pa malo tudi za pogledati, kako bo s cenami starejših.

LeQuack ::

A bodo nadgradil da ne bo imel portov? Ker porti so legacy zadeva.
Quack !

Bwaze6 ::

s1m0n je izjavil:

Kak Cinebench bi bil bolj dobrodošel ampak za kak Air tak ni mišljena takšna uporaba


New Cinebench Version R23 Supports Apple's New M1 Chips

Pride.

BigWhale ::

RedDrake je izjavil:

Ker zakaj bi kuril 200W+ (kot novi inteli), če jih lahko 20W in boš za 99,99% stvari na istem?


Po pravici povedano? Vseeno mi je koliko W kuri CPU. Dokler je cena za ustrezno hlajenje minimalna je v bistvu vseeno, plus v desktopu je to precej nepomembno.

MrStein ::

ripmork je izjavil:


Evo, prvi geekbench rezultati. Kar impresivno. Ni pa to samo procesor (kot je bilo zgoraj omenjeno), ampak celotna implementacija HW/SW, ki je sedaj optimalna.

geekbench je le geekbench. Nima veze, kaki driver za printer je nameščen. Testira zgolj in le CPU (in mogoče RAM sistem).

Bwaze6 je izjavil:


So bili MacBook Air in Pro z Intel procesorji res tako počasni, da imamo zdaj praktično 50% hitrejše tablice za pol manj denarja, a je Geekbench tako nerealističen prikaz hitrosti?

Saj lahko pogledaš številke za "prave" Intel PC-je.

Rekorder ima 2000 točk single core.
(sicer malo sumljivo, ker je to en i7-9700KF , takoj drugi in skoraj vsi do 10-ega mesta pa imajo "le" 1800)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Geho ::

tomaz- je izjavil:

Jaz pa ne mislim, da je to odpisano "za zmeraj".. Če se zadeve pokažejo kot dovolj zmogljive ( očitno bodo ) za gaming in se glede na to še poveča tržni delež, sem skoraj prepričan, da se bo veliko znanih imen poleg WIN portalo tudi na Mac silikon. Konec koncev, zakaj pa ščasoma Microsoft ne bi naredil WIN za mac silikon ? Seveda pa ne bo to prvi dan..
Dosedaj zaradi premalega trga in konec koncev možnosti bootcampa to niti ni bilo potrebno, zdaj pa zna bit, da se bo to razvilo v pravo smer

Nove naslove se bo mogoče bolj portalo, obstoječih pa vsekakor ne bodo... ni denarja v tem.

opeter ::

Zanimivejši so ti testi ...

Prvi rezultati so tu (Affinity Photo Benchmark):
twitter - Andy Somerfield

M1:


Kombiniran rezultat (CPU): 532
Kombiniran rezultat (GPU): 7907

3.7 GHz šestjedrni iMac z Radeonom R580X (2019 model):


Kombiniran rezultat (CPU): 407
Kombiniran rezultat (GPU): 5568

Še več na Affinity forumu (za primerjavo):
https://forum.affinity.serif.com/index....
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Lonsarg ::

25%CPU izboljšava, se približno ujema z geekbench zgoraj. x86 je izgubil performance krono :)

Meizu ::

Niti ne, kje je še ta reč v primerjavi z dejanskimi beštijami od procesorjev. 2019 imac 6 core ima noter 8th gen i5 8500, ki je 6 core 6 thread.

tomaz- ::

Ta "reč" je PRVA, ki so jo dali ven, a res misliš, da so usekali z vsemi topovi oziroma je tole največ, kar zmorejo? Tole je v ZAČETNIH laptopih, no.. Kmalu boš očitno tudi ti hočešnočes moral mal zobe stisnit in vsaj sam zase rečt: fak, ratal jim je, pa tak hejter sem :)

Zimonem ::

Impresivno kar se CPU tiče in precej povpren gpu.

tomaz- ::

daj zdaj dobremu cpu-gpu-ju odvzemi ventilator in jih primerjaj z Macbook AIR ! Bo še povprečen ?
Ali drugače: kaj praviš, ko bo v močnejših Macih Soc dejansko tudi konkretneje hlajen in temu primerno nafriziran? Hmm, če že zdaj v najbolj osnovni izvedbi parira višjem rangu Intla, bi znalo biti hudo zanimivo. Sicer pa, bomo videli drugo leto, ko pridejo na trg taprave mašine - macbook pro 16, iMac ipd...

PA nisem Apple fan, imam in uporabljma oba "tabora", tako v telefoniji kot v prenosnikih. Ampak, ko je treba pohvalit, znam nepristransko pohvalit enega in drugega / trenutno pač kaže, da bom dal klobuk dol Applu, če vse tole res "meso" postane :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()
««
2 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel predstavil nove procesorje 8. generacije: Amber Lake, Whiskey Lake

Oddelek: Novice / Procesorji
187166 (5156) pegasus
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390119299 (96992) opeter
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629960 (25909) PrimozR
»

Nazaj k Macom, Macbook Air (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
16530204 (26960) antonija
»

MacBook Air (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Diski
27133426 (15807) poweroff

Več podobnih tem