» »

Vprašanje; Corona šolanje/prekvalificiranje

Vprašanje; Corona šolanje/prekvalificiranje

hribovec ::

Imel bi eno vprašanje, ki je priško iz sedanje situacije.
Zaradi corona krize sem izgubil službo. Ampak zaradi mojega staža sem upravičen do podpore za dodatno šolanje ali prekvalifikacijo. To vključuje zagotovljen dohodek za čas šolanja.
Sem elektroinžinir, ki je do sedaj delal v velikih podjetjih na internih orodjih. (pomeni nimam poglobljenih znanj)
šolski program je lahko:
- ali ponoven študij poljubne smeri;
- ali samoiniciativni program kjer določis točno začrtane cilje npr.: hočem pridobiti 2 certifikaciji + napredni tečaj programiranja v željenem jeziku;

želim porabiti priložnost, da se naredim čimbolj konkurenčnega.
Kaj menite vi, kaj se trenutno v industriji največ išče? Kaj bi vi izbrali v taki situaciji?

vostok_1 ::

Elektroinženirje se pomojem vedno išče.
Predlagam, da ne zaviješ predaleč stran iz svoje smeri. Je sicer fanj imeti širše znanje (če delaš kot samostojni podjetnik), ampak delodajalec ki rabi neko specifično delo, raje vidi, da imaš kup ustreznih "certifikatov" na tvojem področju.
Jaz bi ti rekel, da se izpoponjuj +- znotraj področja, ne it nekam v 3 p.m.


Sicer pa najhuje naj bi šele prihajalo. Drugo leto.
Takrat si vabljen na kongresni trg ko bo žurka.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

eric_cartman ::

hribovec je izjavil:

Imel bi eno vprašanje, ki je priško iz sedanje situacije.
Zaradi corona krize sem izgubil službo. Ampak zaradi mojega staža sem upravičen do podpore za dodatno šolanje ali prekvalifikacijo. To vključuje zagotovljen dohodek za čas šolanja.
Sem elektroinžinir, ki je do sedaj delal v velikih podjetjih na internih orodjih. (pomeni nimam poglobljenih znanj)
šolski program je lahko:
- ali ponoven študij poljubne smeri;
- ali samoiniciativni program kjer določis točno začrtane cilje npr.: hočem pridobiti 2 certifikaciji + napredni tečaj programiranja v željenem jeziku;

želim porabiti priložnost, da se naredim čimbolj konkurenčnega.
Kaj menite vi, kaj se trenutno v industriji največ išče? Kaj bi vi izbrali v taki situaciji?


Nisem si mislil, da kot elektroinženir ne najdeš zaposlitve oz. te zanima prekvalifikacija.. V mojem primeru.. Rabim še fante, ki so mi vezali elektriko na hiši, ker bi dodal še termostate za talno gretje, pa jih prosim že več kot 4 mesece, da pridejo in nikakor nimajo časa (beri: so zelo zasedeni). In če sem iskren ne poznam niti enega mojstra električarja, ki bi bil fraj.. So vsi polno zasedeni.. Mogoče pogledaš nekaj v tej smeri?

vostok_1 ::

Elektroinženir ni sicer ravno elektrikar, ampak ok. Bi hitro prešaltal iz enega v drugega, če bi treba.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

KraitPay ::

OP, meni tudi ni jasno da kot elektroinžinir zgubiš službo? Sploh v teh časih, ko nas kot takšen kader še posebej iščejo.

Si delal v internih orodjih, kaj to pomeni? Kakšna orodja si uporabljal? Mogoče lahko kaj predlagam, ampak potrebujemo vedeti kaj znaš?

Znaš programirati v Cju? Znaš risati PCBje (altium?)
Znaš programirati? (PLC - Siemens, Beckhoff, Omron?)
Poznaš projaktirati? WsCad, Eplan? Imaš izpit za pooblaščenega ing?

Kot so že nekateri omenili, elektro področje je eno izmed najbolj širokih spektrov in ni šans da poznaš vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KraitPay ()

hribovec ::

Hvala za nekaj feedbacka.
Z veseljem podam malo vec informacij.
- Profil; Univerzitetni inzinir, smer avtomatika. Delalo se je na internih, ne internetnih :-), avtomatizacijskih orodjih, torej podjetje je razvilo svoje okolje, ki ga prodaja strankam po svetu in je zelo specilizirano znotraj panoge. Torej aplikativno delo z sekvencnimi diagrami. VB skripte, projektiranje v Jira, Visio.
- Sluzbo sem izgubil, ker je moje podjetje znotraj avtomobilske panoge in je tukaj zelo udarilo.
- Osnovna znanja programiranja v C, C#, Python. Torej tukaj bi iskal poti nadgradnje.
- Na mojo veliko zalost v danasnjih casih univerzitetna izobrazba ne vkljucuje prakticnega znanja napeljevanja elektrike. Popolnoma resno, sem se moral sam, ko sem obnavljal elektronapeljavo v hisi uciti osnove iz YouTube :-(
- Kolo ze imam. Hvala :-)

KraitPay ::

Sam sem avtomatik, sicer z mag. nazivom. Pa delam v avtomobilski panogi. Atomobilsko panogo je kar konkretno zadel šok, tako da te čisto razumem.

Kar se tiče samega znanja, je moje osebno mnenje, da si malo zgrešil šolo ali pa poklic. Kar si opisal je bolj informatika/računalništvo kot avtomatika. Tako da ti tukaj ne morem pomagati, so tukaj drugi strokovnjaki na teh področjih.

Je pa res zanimivo, da si izgubil službo. Sam sem pred 14 dnevi dobil na linkedinu sporočilo, če poznam koga sošolca/sosošolca, ki bi si želel delati na elektro področju, v zvezi z avtomatizacijo zgradb in hiš.Kaj konkretno so potrebovali ne vem, ker se nisem odzval, je pa bilo pa sporočilo od največje slovenske agencije.

delojemalci se iščejo, moral boš samo malo aktivirati svoje kontakte iz šole/faksa itd.

Smurf ::

Dvomim, da si bos z dodatnim studijom bistveno povecal konkurencnost na trgu. Raje malo poglej oglase kje iscejo kaksnega juniorja na podrocju, ki te zanima in je hkrati tudi do neke mere perspektivno. To je lahko vse od programiranja v Cju, risanje vezij, project managiranje do nacrtovanje krmilnikov.

Kvatebrigic ::

hribovec je izjavil:


- Na mojo veliko zalost v danasnjih casih univerzitetna izobrazba ne vkljucuje prakticnega znanja napeljevanja elektrike. Popolnoma resno, sem se moral sam, ko sem obnavljal elektronapeljavo v hisi uciti osnove iz YouTube :-(
- Kolo ze imam. Hvala :-)


Na visokošolskem programu na FE imaš v drugem letniku izbirni predmet inštalacije in razsvetljava. Tam se uči vse živo, od projektiranja razsvetljave, KNX sisteme, inptalacije, itd. Zelo zanimiv predmet. Poglej če je kaj gradiva na netu...

vostok_1 ::

hribovec je izjavil:

Hvala za nekaj feedbacka.
Z veseljem podam malo vec informacij.
- Profil; Univerzitetni inzinir, smer avtomatika. Delalo se je na internih, ne internetnih :-), avtomatizacijskih orodjih, torej podjetje je razvilo svoje okolje, ki ga prodaja strankam po svetu in je zelo specilizirano znotraj panoge. Torej aplikativno delo z sekvencnimi diagrami. VB skripte, projektiranje v Jira, Visio.
- Sluzbo sem izgubil, ker je moje podjetje znotraj avtomobilske panoge in je tukaj zelo udarilo.
- Osnovna znanja programiranja v C, C#, Python. Torej tukaj bi iskal poti nadgradnje.
- Na mojo veliko zalost v danasnjih casih univerzitetna izobrazba ne vkljucuje prakticnega znanja napeljevanja elektrike. Popolnoma resno, sem se moral sam, ko sem obnavljal elektronapeljavo v hisi uciti osnove iz YouTube :-(
- Kolo ze imam. Hvala :-)


Ta del zagotovo vrjamem. Slovensko šolstvo je za v smeti. 4-5 let balasta, da si profesorji napolnijo ure. Uporabnega znanja pa tko za ščepec.

Vsekakor predlagam, da kvečjemu nagradiš profil, ne pa zaviješ stran.
Začni pa iskati takoj nazaj službo. Unemployment je career killer.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

mr_chai ::

hribovec je izjavil:

Hvala za nekaj feedbacka.
Z veseljem podam malo vec informacij.
- Profil; Univerzitetni inzinir, smer avtomatika. Delalo se je na internih, ne internetnih :-), avtomatizacijskih orodjih, torej podjetje je razvilo svoje okolje, ki ga prodaja strankam po svetu in je zelo specilizirano znotraj panoge. Torej aplikativno delo z sekvencnimi diagrami. VB skripte, projektiranje v Jira, Visio.
- Sluzbo sem izgubil, ker je moje podjetje znotraj avtomobilske panoge in je tukaj zelo udarilo.
- Osnovna znanja programiranja v C, C#, Python. Torej tukaj bi iskal poti nadgradnje.
- Na mojo veliko zalost v danasnjih casih univerzitetna izobrazba ne vkljucuje prakticnega znanja napeljevanja elektrike. Popolnoma resno, sem se moral sam, ko sem obnavljal elektronapeljavo v hisi uciti osnove iz YouTube :-(
- Kolo ze imam. Hvala :-)


Na tvojem mestu bi naredil še kakšen tečaj za elektrikarja, če rabiš neko bolj praktično znanje, npr tole https://www.siclj.si/usposabljanja-in-t...
Potem pa s.p in fušanje na svoje. Objaviš svojo storitev na mojmojster.net in začneš služit mastne $$$...

mr_chai ::

vostok_1 je izjavil:


Ta del zagotovo vrjamem. Slovensko šolstvo je za v smeti. 4-5 let balasta, da si profesorji napolnijo ure. Uporabnega znanja pa tko za ščepec.
Vsekakor predlagam, da kvečjemu nagradiš profil, ne pa zaviješ stran.
Začni pa iskati takoj nazaj službo. Unemployment je career killer.


In pol danes vidiš folk (predvidevam, da so med njimi večinoma slabi učitelji, ter zanič starši) kako se na veliko pritožujejo nad učenjem na daljavo. In prihajajo do zaključkov, da je učenje v učilnici najbolj efektivno. Če smo kot država slabo pripravljeni na poučevanja na daljavo, beri arnes učilnica se sesuva, potem to še ne pomeni, da tako učenje ni prihodnost.

Ja programi so pa itak za v smeti, to jst že 10 let trobim.

Invictus ::

mr_chai je izjavil:

Če smo kot država slabo pripravljeni na poučevanja na daljavo, beri arnes učilnica se sesuva, potem to še ne pomeni, da tako učenje ni prihodnost.

Ja, tako učenje ni prihodnost. Odrasli ljudje na tedenskem tečaju niso sposobni držati koncentracije, jo bo pa 8 letni otrok.

Ne seri...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Cruz ::

vostok_1 je izjavil:

hribovec je izjavil:

Hvala za nekaj feedbacka.
Z veseljem podam malo vec informacij.
- Profil; Univerzitetni inzinir, smer avtomatika. Delalo se je na internih, ne internetnih :-), avtomatizacijskih orodjih, torej podjetje je razvilo svoje okolje, ki ga prodaja strankam po svetu in je zelo specilizirano znotraj panoge. Torej aplikativno delo z sekvencnimi diagrami. VB skripte, projektiranje v Jira, Visio.
- Sluzbo sem izgubil, ker je moje podjetje znotraj avtomobilske panoge in je tukaj zelo udarilo.
- Osnovna znanja programiranja v C, C#, Python. Torej tukaj bi iskal poti nadgradnje.
- Na mojo veliko zalost v danasnjih casih univerzitetna izobrazba ne vkljucuje prakticnega znanja napeljevanja elektrike. Popolnoma resno, sem se moral sam, ko sem obnavljal elektronapeljavo v hisi uciti osnove iz YouTube :-(
- Kolo ze imam. Hvala :-)


Ta del zagotovo vrjamem. Slovensko šolstvo je za v smeti. 4-5 let balasta, da si profesorji napolnijo ure. Uporabnega znanja pa tko za ščepec.

Vsekakor predlagam, da kvečjemu nagradiš profil, ne pa zaviješ stran.
Začni pa iskati takoj nazaj službo. Unemployment je career killer.
Roko na srce, inženirju elektrotehnike znanje napeljevanje elektrike ni pomembno. Tako kot programerju ni sestavljanje računalnika. Praktično že, ne pa obvezno. In zato se ne strinjam, da bi to moralo biti v sklopu rednega predmetnika. Bolj srednja šola, če pa že na študiju, pa kot izbirni predmet.

DOOM_er ::

moj predlog je da če še nimaš strokovne licence, začneš težiti da ti plačajo to. Sicer pa iz katerega konca Slovenije si?
Robots will steal your job. But that's OK

hribovec ::

DOOM_er je izjavil:

moj predlog je da če še nimaš strokovne licence, začneš težiti da ti plačajo to. Sicer pa iz katerega konca Slovenije si?


Hvala, DOOM_er. Bi mogoče imel še kakšne predloge katere licence?
Sem pa gorenc.

SaXsIm ::

IZS.

Vostok, ne pametnjači. Za naštudirat elektroinštalacijski standard ne rabiš doktorja, da ti ga razlaga, to se uči v srednjih šolah.
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PF] Programi za izpopolnjevanje

Oddelek: Šola
81571 (1269) Raptor F16
»

Koliko dejansko pomeni izobrazba informatike? potrebujem nasvet kako naprej...

Oddelek: Pomoč in nasveti
468130 (6461) kuall
»

Plače - mcdonalds (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9340958 (26692) D3m
»

Sem pri 39 prestar za faks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5611514 (8247) Okapi
»

Študij ali delo ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911792 (10213) IceIceBaby

Več podobnih tem