» »

Plače - mcdonalds

Plače - mcdonalds

1
2
»

Phantomeye ::

luli je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


fdvjevce? resno? na podlagi cesa pa sklepas, da so fdvjevci tisti, ki rabijo sluzbo? bos prilozil kako statistiko?


Saj nisem trdil, da rabijo. Lahko tudi doma ostsnejo in cuzajo, dokler pokojnine še kaj prinesejo. Bi pa te zavoljo statistike prosil, da odgovoriš na naslednja vpr.

Družboslovna/Naravoslovna smer
Redno zaposlen
Ce 2 odg. da, potem se naslednje : Delovno mesto placano posredno ali neposredno iz proracuna?


Ce ze trdis, da se mcdonaldse rabi zaradi nezaposlenih fdv-jevcev. Dokaži s statistiko, da lahko posplošuješ na vse fdv-jevce. Jaz sem mislil, da je treba trditve vedno podkrepit z nekimi dokazi in ne govoricami.

Drugace ti pa ne morem odgovorit, ker še študiram. Sem pa družboslovec ja.

luli ::

Fajn.

Predlagam ti diplomsko s področja hamburgerja. Tako bo možnost zaposlitve večja.

Utk ::

O tem so statistike, narejene na fdv-ju (nekaj pač morajo delat). Nekatere smeri fdv-ja so kar dobro zaposljive, večina pa ne. Sicer dobijo službo v povprečju samo par mesecev kasneje kot kakšno naravslovci (vsaj tako je bilo v dobrih časih), večji problem je, da so na nekaterih smereh vse te službe v več kot 90% čisto izven smeri študija, skoraj dobesedno v mcdonaldsu, javna dela in podobno.

111111111111 ::

Stran 14. Klik

Iz februarja 2013.

Utk ::

Kje v tej tabeli sem jaz, pa še kup drugih, ki jih poznam, ki nismo bili niti en dan na zavodu? V bistvu niti ne vem kje je. Imamo tam 0 dni, ali enostavno nismo upoštevani?

111111111111 ::

Utk je izjavil:

Kje v tej tabeli sem jaz, pa še kup drugih, ki jih poznam, ki nismo bili niti en dan na zavodu? V bistvu niti ne vem kje je. Imamo tam 0 dni, ali enostavno nismo upoštevani?


Zakaj bi se rad našel v tabeli brezposelnosti, če si zaposlen? Če ne prideš v poštev si pa užaljen? :) Evo pa lahko najdeš za svojo regijo: http://www.ess.gov.si/o_zrsz/naslovi_in...

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Nisem užaljen, samo taka statistika je slaba. Če imaš 100 ljudi, ki se takoj zaposlijo, 10 jih je pa eno leto na zavodu, potem to pač ni isto, kot da jih je 100 eno leto na zavodu, 10 se jih pa takoj zaposli.

Invictus ::

Utk je izjavil:

Kje v tej tabeli sem jaz, pa še kup drugih, ki jih poznam, ki nismo bili niti en dan na zavodu? V bistvu niti ne vem kje je. Imamo tam 0 dni, ali enostavno nismo upoštevani?

Tako je. Države ne zanima kje je nezaposleni folk ki ni na zavodu.

Sicer bi jim pa tako ali tako samo kvaril statistiko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Mene tudi ni na zavodu, pa sem nezaposlen. Predvidevam, da je takih zelo veliko, ampak to statistiko ne zanima.
Če bi mi pa McD ponudil službo bi verjetno šel delat. Pleskavice obračat znam, plačo dobim, poleg tega se pa lahko doma naprej učim. Saj se ne raztrgaš tam kak v Henklu al kakem nošenju pohištva.
Samo oni hočejo študente (Ekonomska, FDV, itd.)

Je pa res, da je tudi zelo veliko srednješolcev.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Hayabusa ::

Invictus je izjavil:

Utk je izjavil:

Kje v tej tabeli sem jaz, pa še kup drugih, ki jih poznam, ki nismo bili niti en dan na zavodu? V bistvu niti ne vem kje je. Imamo tam 0 dni, ali enostavno nismo upoštevani?

Tako je. Države ne zanima kje je nezaposleni folk ki ni na zavodu.

Sicer bi jim pa tako ali tako samo kvaril statistiko.

Pa bi jo moralo, kajti uradno gre za delovno neaktivno prebivalstvo.
In če imaš takih še 1x toliko kot je uradno brezposelnih je nekaj narobe v državi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

[D]emon ::

m0LN4r je izjavil:


Če bi mi pa McD ponudil službo bi verjetno šel delat.


A cakas priporoceno posiljko s prosnjo, da se pojavis na delovnem mestu ? :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

m0LN4r ::

Sem pač tak rekel, da ni tako slabo delat tam. 100x boljše kot v henklu barve pakirat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

urosh ::

@Hayabusa: to se da zelo enostavno ugotoviti. Nekako recimo da ves, koliko imas ljudi katere starosti, nekako tudi ves, katerim firme placujejo zavarovanje ipd, in nekako potem tudi ves stevilke malo obrniti in dobiti stevilo ljudi, ki ne delajo (niti ne studirajo itd). Samo ta cifra bi seveda bila prevelika, zato tega nihce ne naredi. Je pa to potem realna stevilka.
Moja zena npr. tudi ni na zavodu, Je zavarovana preko mene, na zavodu nebi dobila nic, razen vsaka 2 tedna se iti tja kazat...

Statistika je ful fajn. Se jo da na dosti nacinov razlagati :)

Primer (izmisljen): 20% nesrec povzrocijo vinjeni vozniki. Lahko pa recem tudi, da 80% treznih budal povzroci nesrece! Uzakonimo pitje, saj jih pijanih manj povzroci nesrece! :)

Phantomeye ::

luli je izjavil:

Fajn.

Predlagam ti diplomsko s področja hamburgerja. Tako bo možnost zaposlitve večja.


madona, ti bi se pa lahko zaposlil v mrtvašnici, ker so tvoje šale za umret smešne. Koliko časa si porabil za tale umotvor?

---
trenutno brezposelnost bolj nacionalni problem, kot pa prepiranje, katero področje je bolj zaposljivo.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Nacionalni problem ki ga rešujejo nezaposleni z bluzenjem po forumu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jerry000 ::

Phantomeye je izjavil:

luli je izjavil:

Fajn.

Predlagam ti diplomsko s področja hamburgerja. Tako bo možnost zaposlitve večja.


madona, ti bi se pa lahko zaposlil v mrtvašnici, ker so tvoje šale za umret smešne. Koliko časa si porabil za tale umotvor?

---
trenutno brezposelnost bolj nacionalni problem, kot pa prepiranje, katero področje je bolj zaposljivo.


Mah pusti jih...to so bog i batina, "je zih neki več od tebe". Danes je vseeno kako diplomo in šolo maš, važne so x let izkušenj ter znanje

Invictus ::

Jerry000 je izjavil:


Mah pusti jih...to so bog i batina, "je zih neki več od tebe". Danes je vseeno kako diplomo in šolo maš, važne so x let izkušenj ter znanje

Glede na veliko število nezaposlenega kadra je danes diplomska postala spet filtrirno sredstvo.

Ampak če si dober, tako ali tako ne pošiljaš prošenj na razpise ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mietzsche ::

Invictus je izjavil:

Ampak če si dober, tako ali tako ne pošiljaš prošenj na razpise ...

Če si dober, drugi delajo za tebe. Samo kaj, ko ne eno ne drugo ni res

korenje3 ::

če si dober te direktor/šef še bolj scuza za isto plačo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Jerry000 ::

če si dober boš S.P. odpru pa stranke imel tiste k ti bodo ugajale, druge pa zavračal

Invictus je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


Mah pusti jih...to so bog i batina, "je zih neki več od tebe". Danes je vseeno kako diplomo in šolo maš, važne so x let izkušenj ter znanje

Glede na veliko število nezaposlenega kadra je danes diplomska postala spet filtrirno sredstvo.

Ampak če si dober, tako ali tako ne pošiljaš prošenj na razpise ...


To tko al tko, prošenj se danes ne pošilja, pošilja se prijava za delo (?). Ponudba za delo je mal tko...zgleda kot da ti delodajalcu nudiš delo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Smurf ::

Jerry000 je izjavil:


To tko al tko, prošenj se danes ne pošilja, pošilja se prijava za delo (?). Ponudba za delo je mal tko...zgleda kot da ti delodajalcu nudiš delo

Saj mu nudis svoje delo...

luli ::

Phantomeye je izjavil:

luli je izjavil:

Fajn.

Predlagam ti diplomsko s področja hamburgerja. Tako bo možnost zaposlitve večja.


madona, ti bi se pa lahko zaposlil v mrtvašnici, ker so tvoje šale za umret smešne. Koliko časa si porabil za tale umotvor?

---
trenutno brezposelnost bolj nacionalni problem, kot pa prepiranje, katero področje je bolj zaposljivo.


Zame ni problema ker že imam službo. Problem bo tebi najti. Znaš delat picaburek?

Jerry000 ::

Smurf je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


To tko al tko, prošenj se danes ne pošilja, pošilja se prijava za delo (?). Ponudba za delo je mal tko...zgleda kot da ti delodajalcu nudiš delo

Saj mu nudis svoje delo...


Mu nudis, ampak ko v naslovu pise ponudba za delo se mi zdi nekako neprimerno ker to se slisi kot da ti njemu nudis delo. Prijava za delo se mi nekako bolse slisi. Al lahko brez problema posiljam ponudba za delo?

fosil ::

Prijavo pošlješ, ko je delovno mesto razpisano in se prijavljaš na razpis/oglas.
Ponudbo pa, ko pošiljaš na slepo. Ali pa lahko tudi vlogo.
Tako je!

m0LN4r ::

Pošiljat na slepo je dvorezni meč. V današnjih situaciji firm, dobiš komot odgovor v obliki "pa kaj si ta misli..."
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jerry000 ::

m0LN4r je izjavil:

Pošiljat na slepo je dvorezni meč. V današnjih situaciji firm, dobiš komot odgovor v obliki "pa kaj si ta misli..."


Ampak probat ni greh:)

revelation ::

Imam kolegico iz Belgije, ki dela v McDonaldsu in ima 11,10€ na uro :) :) :) tle se pa milorečeno fukaš za 5€ na uro na fizikalskih šihtih. Je pa res da je minimum 10€na uro v Belgiji, življenski standard pa višji, vendar ne toliko da se nebi dalo lepo živeti s takim denarjem.

FTad ::

revelation je izjavil:

Imam kolegico iz Belgije, ki dela v McDonaldsu in ima 11,10€ na uro :) :) :) tle se pa milorečeno fukaš za 5€ na uro na fizikalskih šihtih. Je pa res da je minimum 10€na uro v Belgiji, življenski standard pa višji, vendar ne toliko da se nebi dalo lepo živeti s takim denarjem.


Predvidevam, da tam ne dela to prek študenta, ali? Koliko pa dobi potem konec meseca ven neto?

Invictus ::

Glede na to da marsikdo dela v high tech branži za 5 EUR/uro, je taka tarifa za McDonals čisto kul.

Pač rabiš samo inteligenco amebe in akcija ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RejZoR ::

m0LN4r je izjavil:

Pošiljat na slepo je dvorezni meč. V današnjih situaciji firm, dobiš komot odgovor v obliki "pa kaj si ta misli..."


Je pa ni. Sem pošiljal na miljavžent mest kjer so kao iskali neki in ni bilo vse skupaj nič. Pol sem pa poslal nekam, ker sem samo slišal, da rabijo ljudi, sploh ni bilo nobenega razpisa al pa karkoli uradnega. In so me klicali iz ene druge poslovalnice (ne govorim za McDonalds) kot sem prvotno dal povpraševanje. Je bilo mal dlje kot sem želel prvotno ampak hej, oboje je bilo v Ljubljani, kar je še vedno majhna razdalja.

Pomoje imaš skor večje možnosti če neki probaš na blef kot pa tam kjer imajo uradno razpisano mesto.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

Če slišiš da nekje nekoga iščejo in pošlješ tja ali pa če pošiljaš čisto na slepo je velika razlika.
Tako je!

LJ4L ::

Razlika je, ne pa tako gromozanska. Se pač zaneseš na govorice.
LP from LJ

RejZoR ::

Ni. Je bilo bolj govorica med zaposlenimi, da rabijo ljudi kot pa karkoli iz kadrovske. Tud ni bila poslovalnica kjer sem prvotno želel ampak čist ena druga. Tko da tisto kar se je slišalo v eni ni imelo kej dost veze. Razen to, da sem pač povprašal če iščejo ljudi in so me čez neki časa poklical.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Malajlo ::

Večina podjetij vedno išče dobre oziroma boljše delavce.
Ko gledam za druge fabrike, vedno najprej pomislim, ali mi bo delo predstavljalo izziv, kakšne projekte ima v teku, kako stojijo finančni podatki, preračunam povprečno plačo, na koncu pa še potencialne nadrejene prečekiram po internetih ali poznanstev. Pol pa pošljem svojo ponudbo.
(čeprav bo zdaj tri leta, kar nisem niti pomislil, da bi gledal drugam)
Kot dijak sem v šestih tednih v Queenu zaslužil dobra dva jurja mark. To bi bilo v zdajšnjih denarjih kar proti trem jurjem (štirikratnik minimalca). Sem pa delal kak dan tudi dve izmeni, nedelje niso bile problem itd. Slišat je veliko, realno bi bilo pa pol manj. Pretačunaj v bruto, pa si na slabem jurčku. Kar je bolje kot trak ali pa menjanje plenic v domu ostarelih...

korenje3 ::

ja dobro je preverit stanje v podjetju. predvsem kar se tiče mobinga. včasih plača preprosto ne odtehta tega.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

korenje3 ::

že 5. letos se mi je zgodil poskus goljufije v mcdonaldsu na rudniku v lj.
če daš več denarja in ti mora vrnit drobiž, te poskušajo ogoljufati za 10€ ali več evrov.

tako da previdno.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

shadeX ::

Naslednjič očalca s kamero. 2x bo tako naredu pa ga maš :)

bambam20 ::

korenje3 je izjavil:

že 5. letos se mi je zgodil poskus goljufije v mcdonaldsu na rudniku v lj.
če daš več denarja in ti mora vrnit drobiž, te poskušajo ogoljufati za 10€ ali več evrov.

tako da previdno.



A nebi to sporočil tudi na sedež podjetja v Sloveniji?

Izaso ::

Javi poslovodju. In bo takoj odreagiral pri zaposlenem.

c3p0 ::

Ne, raje bo tiho pojedel obrok, potem pa hop na ST reportat goljufijo.

Machete ::

To ni nič. Jaz sem stuff iz menija naročil, kot meni, pa mi je računala posebaj, kot da ni v meniju.
Kriminal. Snajperje na cesto.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Alien123 ::

Jaz pa si stalno narocim na onem ekranu, lepo si zberem, mu fukne račun vun, pa je to to..

korenje3 ::

problem je ko se potem naredijo da so kao spregledal al pa narobe zračunal in da so čist nedolžni angelčki...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

D3m ::

Blinder je izjavil:

950€ neto za 20% več ur od normalnega delovnika. recimo da 800€ neto za 40 ur tedensko. to je skoraj polovica več od miniamlne plače. in to brez nobene izobrazbe(srednja šola)


Aha.

Torej moj neto 1000€ za 40 ur tedensko, izobrazba srednja šola je OK?
|HP EliteBook|R5 6650U|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Burger king v btc (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
964185464 (10527) ahac
»

Center za "socialno" delo in njegova denarna pomoc (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16435577 (31114) Meizu
»

Zakaj pripravništvo v javnem sektorju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5918499 (17288) BlueRunner

Zaposlitev v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8317407 (15534) Gandalfar
»

Človek brez ciljev v življenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12926970 (22771) [D]emon

Več podobnih tem