» »

Sem pri 39 prestar za faks?

Sem pri 39 prestar za faks?

1
2
»

PrihajaNodi ::

Hja, sam spet trdim, da bo ROI v Sloveniji slab. Sam imam 30 let in imam namen študirati še neuroznanost, vendar v tujini. Tam pišeš sprejemce, pogledajo tvoj CV, plačilo šolnine, razgovor preko skypa, če si sploh sprejet. Vendar, pa imajo takšne (fakultete) že v štartu navezo z gospodarstvom, tako da ni problema pri iskanju zaposlitve. Zdej pa da greš na študij samo da imaš diplomo, še posebno v Sloveniji, kjer lahko vsak kmet (dobesedno) dobi diplomo in pričakuješ dobro službo je pa daleč od resnice.

Želim ti veliko sreče,

L.p.



Nodi

p.s.
Polege tega bom moral opravljati še izpit iz angleščine ali ruščine odvisno za katero od fakultet se bom odločil:)

Zgodovina sprememb…

Velki ::

antonx je izjavil:

zivjo
sem star 31 let in ze doug cajta razmisljam ze dobrih 4 leta o studiju ker prej nism mogo zaradi finance
trenutno sem zaposlen, delam v svici in razmisljam da se vpisem na strojni studij ker me veseli in bi rad napredovau
ampak se vedno razmisljam ce bi studij koncau tuki v sloveniji ali pa v svici
ce bi se zdej vpiso , ko bi koncau bil bi star 34 ali 35 let prosim za nasvet ce sem res prestar ali pa takrat ko bi ga koncau pr 34 / 35 letih
za boljso sluzbo ali pa za iskanje boljse sluzbe
ce bi lahko v svoji branzi istrzo v svojem poklicu


ker v tujino sem so delat samo da si prisparam za studij in ga koncam tuki v sloveniji
lepo prosim za nasvet ker me je zacelo to morit sam prestar ali pa ne
prosim za nasvet:)):))


Končal sem prvi letnik strojnega študija (PAP LJ) in moram reči da sem zelo razočaran, ni ne teoretičnega znanja ne praktičnega (sem pa bil eden izmed najbolj pridnih). Sam zelo slabo razlagam, vendar ti povem da bi znal jaz boljše razložit kot 50 % profesorjev ki smo jih imeli. Seveda se lahko moje mnenje še spremeni, vendar kot berem tu na internetu se študij v višjih letnikih ne izboljša. Zame sploh ne bi bilo dileme, če bi imel možnost študirat v Švici me tu ne vidijo več.

lebdim ::

nisi prestar za faks. na moji smeri je en sošolec, star 54 let. in pa tudi na drugi smeri je bil eden star že čez 60 let.

Blinder ::

so what? Če se nekateri zadevajo z bencinom ker so prepričani, da je to zdravo ali to pomeni, da je res zdravo?
Hočem rečt, če so vpisani na faks še ne pomeni, da niso prestari.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

BorutO ::

Če hočeš biti v službi za pisalno mizo, računalnikom, vrtočim se stolom in s kravato, pol pojdi naprej študirat, če pa iščeš delo, ki ga nujno rabiš, pa pošlješ prošnje vsem po spisku, ki imajo objavljene oglase na zavodu za zaposlovanje.

To je vse, kar hočem povedati o nedelovni (kravatarji in lenuhi) in delovni sili (navadni delavci, ki pri delodajalcih niso nič vredni).

Ales ::

No... žalostna resnica je, da obstajajo ljudje, ki mislijo da so modri ovratniki npr. nerazgledani preprosteži, prav tako pa tudi ljudje, ki mislijo da so beli ovratniki npr. nedelovni lenuhi. Cel spekter rasizma se skriva tukaj. Tako projeciranje lastnih predsodkov je precej nekonstruktivno in vodi v sprejemanje tragično napačnih življenjskih odločitev, da ne govorimo o negativnem vplivu na okolico.

@matejlove999, pri 39-ih nisi prestar za faks, si pa kar malo prestar za to, da ne veš kaj te zanima, ali kaj bi počel. Zbrihtaj se malo. Med brihtanjem počni nekaj, karkoli konstruktivnega. Med to bi spadalo tudi, da potegneš skupaj vse kar si se naučil med svojim "administrativnim" delom in dobro premisliš, ali so tvoja znanja res tako "omejena".

Ker če si vsa ta leta delal v družinskem podjetju in se nisi nič naučil o:

- vodenju podjetja (s vsem, kar spada zraven, od računovodstva do kadrovanja, administracije itd.)
- opravljanju poklicev (na primeru vseh, ki so bili pri vas zaposleni),

potem si zelo verjetno klinično mrtev.

V tem primeru nima smisla, da razmišljaš o faksu. Za faks rabiš puls.

Zelo verjetno je, da se motiš in da tvoja znanja še zdaleč niso tako omejena, kot praviš.

Okapi ::

@matejlove999, pri 39-ih nisi prestar za faks, si pa kar malo prestar za to, da ne veš kaj te zanima, ali kaj bi počel.
Točno to. Če pri 39 letih ne veš, kaj te veseli in kaj bi rad delal, potem je nekaj hudo narobe.

Glede faksa na stara leta je pa tako, da nobena šola ni preveč ali prepozno, ne smeš pa gojiti neupravičenih upov, da bo po diplomi vse bolje, da boš takoj dobil dobro službo ... ker boš zelo verjetno grdo razočaran. In če o šoli razmišljaš za to, da bi si izboljšal gmotno stanje, se je IMHO precej pametneje izobrazit za kakšno iskano obrt, kot iti na kr'en faks, samo zato, da dobiš diplomo. S čiščenjem zamašenih odtokov po stanovanjih lahko brez problema zaslužiš toliko kot s kakšnim faksom, samo malo bolj umazano delo je.

O.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fakulteta za strojništvo ali elektrotehniko??? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
16449541 (28052) Unknown_001
»

Paradoks iskanja zaposlitve in možne rešitve

Oddelek: Programiranje
468331 (6113) Smurf
»

Iščem čim lažji faks, samo da dobim diplomo

Oddelek: Šola
3210494 (8071) Isotropic
»

Fax ali delo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6110582 (9024) LeXani
»

računalništvo

Oddelek: Loža
253893 (3328) tsh2

Več podobnih tem