» »

[PF] Programi za izpopolnjevanje

[PF] Programi za izpopolnjevanje

Raptor F16 ::

Zdravo,

imam predvsem vprašanje, ki cilja na pravnike Slo-Techa.
Mika me, da bi v prihodnosti opravil modul Gospodarsko pravo na programu za izpopolnjevanje, ki ga vodi pravna fakulteta v Ljubljani.

Link:
http://www.pf.uni-lj.si/program-za-izpo...

Zanima me, če mogoče kdo to bolje pozna ? Znanje s tega področja bi potreboval, me pa vseeno zanima, kakšna je kaj uporabna vrednost potrdila, ki ga človek na teh specializacijskih programih pridobi ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Raptor F16 ::

Bump
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Cruz ::

Nisi ti študiral strojništva? V tem primeru se ne moreš prijaviti na ta modul.

Vpisni pogoji:

V program Specializacija znanj s področja prava se lahko vpiše, kdor je zaključil:

a) magistrski študijski program pravo (bolonjski program);

b) magistrski študijski program (bolonjski program) s pravu sorodnih področij (na primer ekonomija, družbene vede, sociologija, uprava), pod pogojem, da je v okviru dosedanjega študija ali delovnih izkušenj pridobil temeljna znanja s področja modula, na katerega se želi vpisati. O tem odloča katedra, ki modul izvaja;

c) dodiplomski študijski program za pridobitev univerzitetne izobrazbe s področja prava, sprejet pred 11. 6. 2004 (predbolonjski program);

d) dodiplomski študijski program za pridobitev univerzitetne izobrazbe, sprejet pred 11. 6. 2004 (predbolonjski program), s pravu sorodnega področja (na primer ekonomija, družbene vede, sociologija, uprava), pod pogojem, da je v okviru dosedanjega študija ali delovnih izkušenj pridobil temeljna znanja s področja modula, na katerega se želi vpisati. O tem odloča katedra, ki modul izvaja.

http://www.pf.uni-lj.si/program-za-izpo...
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Raptor F16 ::

Cruz je izjavil:

Nisi ti študiral strojništva? V tem primeru se ne moreš prijaviti na ta modul.

Vpisni pogoji:

V program Specializacija znanj s področja prava se lahko vpiše, kdor je zaključil:

a) magistrski študijski program pravo (bolonjski program);

b) magistrski študijski program (bolonjski program) s pravu sorodnih področij (na primer ekonomija, družbene vede, sociologija, uprava), pod pogojem, da je v okviru dosedanjega študija ali delovnih izkušenj pridobil temeljna znanja s področja modula, na katerega se želi vpisati. O tem odloča katedra, ki modul izvaja;

c) dodiplomski študijski program za pridobitev univerzitetne izobrazbe s področja prava, sprejet pred 11. 6. 2004 (predbolonjski program);

d) dodiplomski študijski program za pridobitev univerzitetne izobrazbe, sprejet pred 11. 6. 2004 (predbolonjski program), s pravu sorodnega področja (na primer ekonomija, družbene vede, sociologija, uprava), pod pogojem, da je v okviru dosedanjega študija ali delovnih izkušenj pridobil temeljna znanja s področja modula, na katerega se želi vpisati. O tem odloča katedra, ki modul izvaja.

http://www.pf.uni-lj.si/program-za-izpo...


Eh, sem mislil, da gre bolj za nek šnelkurs ...

Program je namenjen pravnikom in vsem drugim, ki se pri svojem delu srečujete z določenim področjem prava ali vas zanimajo pravna vprašanja.


V bistvu potreba je, ampak kam potem po znanje ? Ali je treba skozi cel program ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Za potrebe strojnika je to itak čisto preveč in odveč, niti ne bi zmogel slediti, ker nimaš podlage.

Če pa imaš interes, pa bo najprej potrebno predelati (dolgočasne) osnove, da boš razumel pravni jezik, potem pa morda kontaktiraš kakšnega profesorja s tega področja in ga vprašaš, če se lahko pridružiš na predavanjih, ali pa, če ti lahko posreduje kakšne zapiske in seznam knjig za samoučenje.

Drugače pa, če si prebereš zakone, kateri se te tičejo, je to čisto zadosti v tvojem primeru(kot strojni inženir v industriji).

V tvojem primeru bi bilo najlažje, če bi se vpisal na magistrski program ekonomije in po končanem magisteriju na to specializacijo znanj preko b) točke. Dvomim pa, da bi to potrdilo kaj dosti doprineslo, sploh če bi se prijavljal na delovno mesto inženirja. Verjetno bi bil odziv delodajalca: "Ah, kul.", ampak seveda ne bi urejal pravnih zadev. Do it just if you feel like it.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Raptor F16 ::

Cruz je izjavil:

Za potrebe strojnika je to itak čisto preveč in odveč, niti ne bi zmogel slediti, ker nimaš podlage.

Če pa imaš interes, pa bo najprej potrebno predelati (dolgočasne) osnove, da boš razumel pravni jezik, potem pa morda kontaktiraš kakšnega profesorja s tega področja in ga vprašaš, če se lahko pridružiš na predavanjih, ali pa, če ti lahko posreduje kakšne zapiske in seznam knjig za samoučenje.

Drugače pa, če si prebereš zakone, kateri se te tičejo, je to čisto zadosti v tvojem primeru(kot strojni inženir v industriji).

V tvojem primeru bi bilo najlažje, če bi se vpisal na magistrski program ekonomije in po končanem magisteriju na to specializacijo znanj preko b) točke. Dvomim pa, da bi to potrdilo kaj dosti doprineslo, sploh če bi se prijavljal na delovno mesto inženirja. Verjetno bi bil odziv delodajalca: "Ah, kul.", ampak seveda ne bi urejal pravnih zadev. Do it just if you feel like it.


V bistvu je fora v tem da me verjetno čaka prevzem firme. FS je meni koristen za pridobivanje širine, ker sežeta tako komunikacija kot delo na več nivojev strojništva. Ja, nismo še nek veliki sistem, kjer imaš še 10 specializiranih služb.

Pravnih vprašanj smo imeli že precej in iz tega stališča bi bilo po mojem mišljenju smiselno, da se v to malo poglobim.

Zato me tudi zanima, kam po znanje? Zakone kdaj že samo zaradi firbca preberem, je po svoje zanimivo, pa tudi dobro, da se ve, kaj se SME in kaj NE, kakšne so možnisti za doseganje pravice, če nekdo dela mimo zakonov...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Raptor F16 je izjavil:

V bistvu je fora v tem da me verjetno čaka prevzem firme. FS je meni koristen za pridobivanje širine, ker sežeta tako komunikacija kot delo na več nivojev strojništva. Ja, nismo še nek veliki sistem, kjer imaš še 10 specializiranih služb.

Pravnih vprašanj smo imeli že precej in iz tega stališča bi bilo po mojem mišljenju smiselno, da se v to malo poglobim.

Zato me tudi zanima, kam po znanje? Zakone kdaj že samo zaradi firbca preberem, je po svoje zanimivo, pa tudi dobro, da se ve, kaj se SME in kaj NE, kakšne so možnisti za doseganje pravice, če nekdo dela mimo zakonov...
V tvojem primeru ne bi bilo slabo, če bi šel magisterij delat na ekonomsko fakulteto, recimo smer podjetništvo(nisem pa ziher, če lahko greš na to smer s fs).

Obstaja tudi izredni študij prava, če bi te zanimalo in imaš čas ter živce, ampak mislim, da bi ti ekonomija bolj prav prišla(če boš prevzel podjetje) od prava.

Spremljaj dogodke: https://mladipodjetnik.si/novice-in-dog... , mogoče bo kdaj kakšen glede prava. Beri kakšne novice, knjige - ne bi ti pa znal priporočati na to temo. Mislim pa, da ti bo bolj prav prišlo izboljšanje znanja ekonomije od prava - saj v ekonomiji boš itak spoznal aktualna pravna vprašanja(in odgovore) pri vodenju podjetja.

Seminar, kakršnega si imel ti prvotno v mislih, pa ne vem, če na to temo obstaja.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

FormerUser ::

Na Ekonomski fakulteti bo bolj malo prava, sploh pa na podiplomcu, v 1. letniku imajo predmet "Pravo družb in poslovno pravo", to je pa tudi bolj ali manj vse. Sicer organizirajo krajše delavnice in seminarje, tudi na to temo, ampak bolj za podjetja oz. večje skupine. Lahko se pa pozanimaš pri organizatorici, če se pripravlja kakšna skupina, da bi se ji lahko priključil. https://www.cpoef.si/sl/programi/izobra...

Raptor F16 ::

FormerUser je izjavil:

Na Ekonomski fakulteti bo bolj malo prava, sploh pa na podiplomcu, v 1. letniku imajo predmet "Pravo družb in poslovno pravo", to je pa tudi bolj ali manj vse. Sicer organizirajo krajše delavnice in seminarje, tudi na to temo, ampak bolj za podjetja oz. večje skupine. Lahko se pa pozanimaš pri organizatorici, če se pripravlja kakšna skupina, da bi se ji lahko priključil. https://www.cpoef.si/sl/programi/izobra...


V bistvu sem danes izvedel, da imajo možnost izbircev za ostale fakultete. Eden od ponujenih je iz modula, ki me zanima. Gospodarske združitve in prevzemi... oz. nekaj podobnega.

Malo se bom še pozanimal. We will see. Mogoče pa nekaj bo iz tega.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FE & FRI - Multimedija - 2.stopnja ?

Oddelek: Šola
71737 (1541) BivšiUser2
»

Prepis na podiplomca na drug faks

Oddelek: Šola
235302 (4148) CMpunk
»

Rok dokončanja študija?

Oddelek: Šola
192357 (1526) fosil
»

Družboslovna informatika

Oddelek: Šola
155605 (3257) tt2
»

Strokovna matura + 5 predmet - omejitve?

Oddelek: Šola
62240 (2119) McHusch

Več podobnih tem