» »

Razdelitev nepremicnin / drazba

Razdelitev nepremicnin / drazba

PrihajaNodi ::

Pozdravljeni,

Torej imamo 4 dedice, parcele in nepremicnine ki so v naravi deljive. Jasno vsak zeli vse in je zadeva na sodiscu. V kolikor pride do drazbe ali imajo dedici predkupno pravico ali ta velja samo za kmetijska zemljisca?

L.p.Nodi
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

FireSnake ::

Če je dražba je tako, da kdor ponudi več. Sicer nisem pravnik.

Ne morem pa razumeti zakaj se tožijo? Če so štirje dediči je jasno, da eden ne more dobiti vsega.
To mora bit en ekstra zagovejen folk. Ampak, to ni stvar debate.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrihajaNodi ::

Tozijo se ker so dolocena zemljisca boljsa. Torej je ze prva drazba javna?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Ganon ::

Solastnik je prvi s predkupno pravico, šele nato (pri kmetijski parceli) kmet, katerega parcela se drži vaše itd.

PrihajaNodi ::

Hvala. Torej solastnik ima predkupno pravico.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

borut_p ::

Plus se drzava ima lahko predkupno pravico

Ganon ::

borut_p je izjavil:

Plus se drzava ima lahko predkupno pravico


Šele za vsemi ostalimi.

Furbo ::

PrihajaNodi je izjavil:

Hvala. Torej solastnik ima predkupno pravico.

Samo če se ne motim, to samo pomeni, da se vseeno draži.. ti se moraš pa potem v par minutah po izteku izjasniti, da boš kupil, po isti ceni, kot bi dobil zmagovalec.

Predkupna pravica ne pomeni, da dobiš kar po izklicni ceni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

PrihajaNodi ::

Kaj pa? Govorimo o solastnikih.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Furbo ::

Ja to kar sem napisal, stvar je na dražbi, folk viša ceno, nekdo je zmagovalec in tedaj se vpraša, če bi kdo s predkupno pravico želel kupiti po tej ceni, sicer gre v roke zmagovalca dražbe.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Šimpanz ::

Ko smo mi prodajali kmetijsko zemljišče smo morali na oglasni deski občine objaviti razglas o tem. Seveda se je pojavil kmet sosed in nepremičnino kupcu speljal. Ker so se še nekaj kregali o tem se je postopek zavlekel za ene leto dni.

PrihajaNodi ::

Ma kle se gre za zazidljiva zemljisca, kmetijska pa bajta....tak do bo pestro
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

val46 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ma kle se gre za zazidljiva zemljisca, kmetijska pa bajta....tak do bo pestro

Ne hodi po sodiščih nodi...bodi doma, bodo drugi zrihtali.

Aston_11 ::

Praviloma itak ne pride do dražbe. Še hišo se da razdeliti, pa se de ne bi bajte in zeljišč dalo.

Invictus ::

Če hočeš nepremičnino/e spraviti na dražbo, moraš iti preko sodišča, če se vsi ne strinjajo.

To traja tam od 5 let naprej po sodni praksi...

Če hočete, da gredo nepremičnine na dražbo, se mora sprožiti pravilni sodni postopek. Le ta se sproži kadar se dediči ne zmorejo dogovoriti in enemu dopizdi.

Če ste še v dednem postopku, ne bo nobene dražbe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Dodni postopek je mimo, prav tako nepravdni oz mediacija. Smo na sodiscu. Tako da je realna opcija drazba.

val46 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ma kle se gre za zazidljiva zemljisca, kmetijska pa bajta....tak do bo pestro

Ne hodi po sodiščih nodi...bodi doma, bodo drugi zrihtali.


Saj sem doma.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Nedasemiveč ::

Včasih je na žalost sodna pot edina možna pot. Sem sam bil v podobni situacini, pa se je na srečo ena vešča sprijaznila, da bo manj pridobila preko sodišča in posledično javne dražbe.

Zgodovina sprememb…

UganiKdo ::

Stranke v sporu in dolzniki praviloma ne smejo drazit. Ce je zadeva prisla takondalec bo sodisce prodalo in potem razedelilo denar med dedice. Ne morejo pa dedici tako prit do nepremicnine.

PrihajaNodi ::

Zakaj sodisce ne razdeli ce je delitev mozna v naravi? Jasno so pa nesoglasja med dedici. Ampak ok, sodisce bi moralo gledato po vrednosti nepremicnin.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Aston_11 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj sodisce ne razdeli ce je delitev mozna v naravi? Jasno so pa nesoglasja med dedici. Ampak ok, sodisce bi moralo gledato po vrednosti nepremicnin.

Kje si pa to pobral?

Najprej se deli v naravi. In v naravi se da razdeliti praktično vse. IN seveda se gleda vrednost, saj je cenitev nepremičnin obvezna. Še stanovanje so razdelili in črte po stanovanju risali.
Zgoraj ti nekaj mutijo. Mešajo izvršbo in vse ostalo. Nimajo pojma.

Da bi se prišlo tako daleč, da bi bilo treba prodati in nato razdeliti denar, ker delitev v naravi ne bi bila možna, tega ne boš zlepa videl. Samo v ST bajkah. BTW beri zakon.

Invictus ::

Aston_11 je izjavil:


Da bi se prišlo tako daleč, da bi bilo treba prodati in nato razdeliti denar, ker delitev v naravi ne bi bila možna, tega ne boš zlepa videl. Samo v ST bajkah. BTW beri zakon.

Ja, se da...

Samo treba je sprožiti postopek, potem pa država da nepremičnine na dražbo, proda, in razdeli denar.

Samo to traja precej dolgo časa...

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj sodisce ne razdeli ce je delitev mozna v naravi? Jasno so pa nesoglasja med dedici. Ampak ok, sodisce bi moralo gledato po vrednosti nepremicnin.

Zato, ker se dediči ne strinjajo...

Sicer ne vem kaka pooblastila ima sodišče, da razdeli po svoji presoji, ampak bi rekel, da nikakršna. Če jih pa že ima, pa najbrž noče deliti, ker bi se sodnik najbrž izpostavil kaki zoprni tožbi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Furbo ::

Dediči ne bodo pristali, vsak bo opletal s svojim cenilcem, svojimi željami.. takim je najbolje zadevo prodati, denar se pa zlahka razdeli.

Bodo zato vsi dobili manj? Seveda.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

PrihajaNodi ::

Furbo je izjavil:

Dediči ne bodo pristali, vsak bo opletal s svojim cenilcem, svojimi željami.. takim je najbolje zadevo prodati, denar se pa zlahka razdeli.

Bodo zato vsi dobili manj? Seveda.


Tocno. Se vsi strinjajo da je delitev v naravi mozna, vsak pa zeli malo po svoje kaj bi dobil. Ja, verjetno se sodiscu ne bo dalo zajebavati in bo vse skupaj dalo na drazbo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Furbo je izjavil:

Dediči ne bodo pristali, vsak bo opletal s svojim cenilcem, svojimi željami.. takim je najbolje zadevo prodati, denar se pa zlahka razdeli.

Bodo zato vsi dobili manj? Seveda.


Tocno. Se vsi strinjajo da je delitev v naravi mozna, vsak pa zeli malo po svoje kaj bi dobil. Ja, verjetno se sodiscu ne bo dalo zajebavati in bo vse skupaj dalo na drazbo.


In kaj je tu narobe?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Zato, ker je:

- cas korone in manjse povprasevanje
- -70% od vrednost trzne vrednosti na prvi drazbi

Valda vsi pusnejo ampak taka je slovenska mentaliteta.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zato, ker je:

- cas korone in manjse povprasevanje
- -70% od vrednost trzne vrednosti na prvi drazbo

Valda vsi pusnejo ampak taka je slovenska mentaliteta.


Ja pol pa izplačaj vse in bo vse tvoje in instant pridobiš 30%???

Saj maš dobro Romunsko plačo si napisal
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrihajaNodi ::

A si prisel smetit sem al kaj pametnga dodat, ker do sedaj nisi dodal nobene uporabne vrednosti tu.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Če sem ti pa povedal kako narediš po tvoje garant 30% profita... izplačaš dediče in ne bo šlo na dražbo 70% vrednosti.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Po cenitveni vrednosti od prodajnih vrednosti do leta 2020. In leta 2021 ko se bodo pokazale prave vrednosti ni nujno da bo profit 30% ampak je lahko minus 30%. Mato zal, nisi dodal nic pametnega. Btw kako tvoja investicja v strtup od kolega?

Kakorkoli bolj me zanima realna sodna praksa.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

mn ::

UganiKdo je izjavil:

Stranke v sporu in dolzniki praviloma ne smejo drazit. Ce je zadeva prisla takondalec bo sodisce prodalo in potem razedelilo denar med dedice. Ne morejo pa dedici tako prit do nepremicnine.


Zakaj pa dediči ne bi smeli dražiti? Kaj je razlog za to? To se mi zdi nesmiselna omejitev. Razen če na ta način želijo omejiti število dražb - beri je spodbuda za to da pride do dogovora.

Furbo ::

Mato989 je izjavil:

Če sem ti pa povedal kako narediš po tvoje garant 30% profita... izplačaš dediče in ne bo šlo na dražbo 70% vrednosti.

Mi smo imeli tak primer, 4 dediči za eno hišo.
Moj oče se je zanimal za odkup drugih deležev, ker meji na naše.

Hoteli so za zadevo 1 milijon nemških mark! (za časa YU), kar je kot danes 1 milijon €. Realno vredno morda 75 jurjev tedaj.

Očetov delež je bil potem prodan na dražbi, ker je njegovo podjetje zašlo v težave, kupili so ga sorodniki, seveda jih ni zanimalo kakorkoli pomagati.. žlahta pač..

Zdaj imajo vsak 1/3 in zadeva počasi propada. Vmes so enkrat prodajali in niso mogli prodati niti za 50 jurjev.

ZATO se ne kupi in 'ustvari dobiček', ker vsi opletajo s številkami, ki so jih slišali ob žrebanju lota.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Po cenitveni vrednosti od prodajnih vrednosti do leta 2020. In leta 2021 ko se bodo pokazale prave vrednosti ni nujno da bo profit 30% ampak je lahko minus 30%. Mato zal, nisi dodal nic pametnega. Btw kako tvoja investicja v strtup od kolega?

Kakorkoli bolj me zanima realna sodna praksa.


Pa saj sodno prakso že veš ker ni neke znanosti

Na tistem sestanku ali se zmenite ali pa ne... če ne gre zadeva načeloma na dražbo.

Furbo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če sem ti pa povedal kako narediš po tvoje garant 30% profita... izplačaš dediče in ne bo šlo na dražbo 70% vrednosti.

Mi smo imeli tak primer, 4 dediči za eno hišo.
Moj oče se je zanimal za odkup drugih deležev, ker meji na naše.

Hoteli so za zadevo 1 milijon nemških mark! (za časa YU), kar je kot danes 1 milijon EUR. Realno vredno morda 75 jurjev tedaj.

Očetov delež je bil potem prodan na dražbi, ker je njegovo podjetje zašlo v težave, kupili so ga sorodniki, seveda jih ni zanimalo kakorkoli pomagati.. žlahta pač..

Zdaj imajo vsak 1/3 in zadeva počasi propada. Vmes so enkrat prodajali in niso mogli prodati niti za 50 jurjev.

ZATO se ne kupi in 'ustvari dobiček', ker vsi opletajo s številkami, ki so jih slišali ob žrebanju lota.


To je pač samo povedano da niso hotli prodat ali pa izsiljevat... no jaz pa ti povem kontra primer, umrla mati (foter je bil že mrtev) so bli 3je otroci, bajta dokaj nova, 2 s slabimi plačami, eden otrok pa zdravniško plačo, in so se zmenli da naredijo cenitev neprmeičnine in vsakemu izplača 33% - 10%(procentov ne odstotnih točk) v roku 1 leta, onadva pa sta se zavezala da se v roku 1 leta ko dobita plačilo izselita(do tačas pa plačujeta 30% fiksnih stroškov vsak, tisti z zdravniško plačo pa 40%)

Vse potekalo gladko in rešena zadeva.

Na splošno pa je pri dediščinah NAJBOLJE vse skup prodat preko sodišča in vzet keš in adijo, nihče te ne more nikoli drkat in ti metat pod nos, da si prišel bolje skozi ker je tvoja parcela več vredna kot njegova itd...

Sploh če je dedičev več kot 3je
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrihajaNodi ::



Pa saj sodno prakso že veš ker ni neke znanosti


Ne jo ne. Pa tudi ti jo ne. Delitev je v naravi mozna. Tu se ne gre za hiso, kjer notri en zivi.

Na splošno pa je pri dediščinah NAJBOLJE vse skup prodat preko sodišča in vzet keš in adijo, nihče te ne more nikoli drkat in ti metat pod nos, da si prišel bolje skozi ker je tvoja parcela več vredna kot njegova itd..


Kaj bos s kesom? Kdo koga drka ni vazno, donler je zadeva razdeljena po cenitveni vrednosti. Pri drazbi pa itak pridejo "voluharji" notri. Tako da je drazba najslabsa opcija.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Ne jo ne. Pa tudi ti jo ne. Delitev je v naravi mozna. Tu se ne gre za hiso, kjer notri en zivi.


Seveda je... v enakih delih... torej če ste 4 ste vsak 25% lastnik, case closed.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Sodisce deli ce je v naravi to mozno. Valda, ce se da zment ni panike, sodisce sploh ni potrebno. Ce se pa ne da je pa mediacija itak nepotrebna in samo sodisce odloca, da pa sodisce da kar takoj vse na drazbo je pa butasto.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Groot ::

Nodi ampak kako naj ti pomagamo na ST, ko pa noben nima pojma kakšna je zakonodaja v Romuniji. Saj ja menda živiš tam in je baje vse top in super ne?

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sodisce deli ce je v naravi to mozno. Valda, ce se da zment ni panike, sodisce sploh ni potrebno. Ce se pa ne da je pa mediacija itak nepotrebna in samo sodisce odloca, da pa sodisce da kar takoj vse na drazbo je pa butasto.


Glej nodi ta del je zelo jasen

Opcija 1:

Dediči se dogovorite!!

Opcija 2:

Sodišče razdeli nepremičnine in se vpišete vsak v enakem procentualnem deležu (če ste 4je vsak 25% na vsako nepremičnino!)

Opcija 3:

Sproži se postopek dražbe nepremičnine in se nato deli vse na enake dele


Now pick it!
Edina razlika je, če bi kdo vlagal v te nepremičnine pa ma dokaz da je toliko in toliko vložil, ali pa skrbel za umrlega... pol so deleži malo drugač, postopek enak.

Kaj bi še zdaj rad slišal?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Meh mato silis se v stvari, ki ti niso jasne. Prosim da mi ne svinjas teme. Hvala

Sodna

Sodna delitev solastnine je delitev solastnine, katera pride v poštev, če ne moremo doseči strinjanja solastnikov glede delitve in načina delitve solastnine. Izvede se v nepravdnem postopku pred pristojnim sodiščem.
Obliki delitve nepremičnine v naravi sta nadalje dve in sicer fizična in civilna delitev.

Fizična delitev je delitev, ki je najbolj primerna, če je ta le mogoča v naravi. Ali je ta mogoča je odvisno od posamezne nepremičnine in velikosti deležev solastnikov. Kot primer načelne nezmožnosti fizične delitve nepremičnine si predstavljajmo 1 sobno stanovanje, na katerem so štirje po deležu enakovredni solastniki.
Kot primer možne fizične delitve nepremičnine pa si predstavljamo večstanovanjsko hišo v katerem so tri stanovanja, lastniki te hiše pa so trije po deležu enakovredni solastniki.

Civilna delitev je delitev, ki se izvede ko fizična ni mogoča (to je v primeru, ko realno ni mogoče razdeliti nepremičnine, saj bi bilo potrebno znatno spremeniti nepremičnino, ali znatno zmanjšati njeno vrednost). Kot primer vzemimo predhodno omenjen primer 1 sobnega stanovanja na katerem so štirje po deležu enakovredni lastniki. Ker je fizična delitev recimo, da nemogoča nam v takšnem primeru preostane zgolj civilna. Ta se izvede z prodajo tega stanovanja, kupnina pa se razdeli na štiri enakovredne deleže, kateri se razdelijo med predhodne solastnike.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Groot je izjavil:

Nodi ampak kako naj ti pomagamo na ST, ko pa noben nima pojma kakšna je zakonodaja v Romuniji. Saj ja menda živiš tam in je baje vse top in super ne?


Se en bumbar je prisel sem, pa ce ze hoces:
https://www.google.ro/amp/s/www.romania...

https://www.google.ro/amp/s/www.politic...

Romunom gre ok, ne skrbi ti za njih.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepravdno pravo

Oddelek: Loža
214111 (3129) Vikking
»

Odredba o prodaji nepremičnine

Oddelek: Loža
152731 (2390) Invictus
»

Oporoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910693 (8068) Vikking

Prodaja stanovanja-2 solastnika

Oddelek: Loža
165919 (1663) Furbo
»

Dediščina in prodaja stanovanja. Kako in kaj brez nategov?

Oddelek: Loža
4914508 (12958) St235

Več podobnih tem