» »

Nakup nove matične do 25 000sit!?

Nakup nove matične do 25 000sit!?

Tradewind ::

Naslov sem dal zato tako, ker sem zadnjič opazil da ni primerno pisati nujno (itd), Nfroce2 pa tudi nisem hotel napisati, ker bi me tako dali v že zelo obširno temo glede teh čipsetov za matične plošče! (Zato mi teme prosim ne dajte drugam, ker bo manj verjetnosti za odg).

Jaz pa nujno potrebujem nasvet, katera matična z nforce2 se splača kupiti, (sem omejen na 25 000sit)!

Kolebam med GA-7N400L in ASUS A7N8X-X, testi na internetu mi niso skoraj ničesar povedali kar želi.

Z matično seveda mislim navijat sistem, predvsem me zanima kako se obnese z kakšnim 2500+(Barton), in če je možno s tema matičnima ploščama priti oz. delati stabilno na 200fsb (seveda ob 400Mhz. ramih)!

Odgovore rabim čimprej, ker že jutri se podajam v nakup, hvala lepa za za odg. že vnaprej, upam da bodo čimbolj koristni..!

boštjan ::

zgrešo si temo,jaz pa ti še priporočam epox 8rda+

frenk ::

če boš dal gor vodni blok poj gigabyte odpade...odvisno je tud kolk cajta boš mel to plato in kolk pomembn ti je kakovosten zvok, ter če sploh potrebuješ serialata:)

Tradewind ::

Predvsem me zanima navijanje na teh dveh plata. Pa tudi to, da naj nei imeli dvokanalnega vodila za rame (torej dual-channel)!

Kolega nebo uporabljal nobene muzike in seveda tudi ne serial ata, imel pa jo bo mislim da tam nekje cca 1 leto max.!

Torej predvsem kako je z navijanjem. Ob spodobnem ramu bi rada prišla tam nekje na 190-200Fsb, navijala pa bi bartona2500+! A gre Zalman 7000A na ti plati?

Jux ::

GA-7N400L:
1. pride do 200FSB
2. Nima lukenj za vodni blok
3. Zalman 7000A boš steška gor stlaču, ker sem jst za montažo vulcano11+ moral mal zvit kondenzatorje, da sm ga gor namontiru.
4. Ima dualchannel.

Jst bi na tvojem mestu kupu 8RDA+, plata podpira Dual Channel, ma luknje za vodni blok, velik placa okol socketa (poglej na Zalmanovo spletno stran, sam mislm da lahko 7000A gor spravš, poleg tega pa pride do 200 fsb zlahka.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Tradewind ::

Torej ta ne pride v poštev ASUS A7N8X-X, ker nažalost ne najdem nobenih testov o tej plati na netu. Testi so samo glede deluxe, o tej ko je oskubljena pa nič? A ma 4 luknje za vodno al tud ta asuska teh nima?

boštjan ::

tradewind, 1.test, 2.test, evo dva komada iz nenada:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gigabyte 7n400e.. do kam?

Oddelek: Navijanje
101273 (1213) Goldee
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332879 (2150) c3R4R
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930361 (16956) Jaffa
»

Gigabyte ali abit ali asus

Oddelek: Kaj kupiti
151228 (967) Keyser Soze
»

Katero plato-NUJNO

Oddelek: Kaj kupiti
231311 (978) boštjan

Več podobnih tem