» »

Mimovrste zaračuna osebni prevzem

Mimovrste zaračuna osebni prevzem

Meizu ::

koyotee je izjavil:

Vedno ko dobim sms, da je posiljka sprejeta na posti, dobim isti dan.


Individualna praksa bolj malo pomeni, jaz govorim iz izkušenj podjetja npr. ki dosti materiala prejme preko storitev pošte slovenije. Tipi zamujajo, in to konkretno.

koyotee ::

Dpd, dhl, gls, express, etc?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Gagatronix ::

LeQuack je izjavil:

darkolord je izjavil:

Amazon vse to počne na račun odnosa z zaposlenimi, ki so malodane sužnji.

Sicer idealno za slovenceljne, ki na eni strani jamrajo nad svojim komot delovnim razmerjem, na drugi strani jih pa nič ne moti, če so drugi delavci sužnji, če je le roba zanje 0,9 EUR ceneje.


Opisal si vsako kapitalistično podjetje.


Ne, opisal je Amazon. Preberi si knjigo "The Everything Store" ki lepo razkrije kaksen psihopat je Bezos.

harvey ::

Meizu je izjavil:

koyotee je izjavil:

Vedno ko dobim sms, da je posiljka sprejeta na posti, dobim isti dan.


Individualna praksa bolj malo pomeni, jaz govorim iz izkušenj podjetja npr. ki dosti materiala prejme preko storitev pošte slovenije. Tipi zamujajo, in to konkretno.

Drži, lahko samo potrdim, v corona obdobju se je čas dostave Pošte Slovenije zelo podaljšal - od prejšnjih rednih dobav 1 dan, so sedaj zelo nezanesljivi. Lahko se ti zgodi, da ti kak izgubljen študent, tava s tvojim paketom tudi okoli 18.00 ure kot popoldanska dobava.

Resda so zavezani po pravilniku do 3 dni kot normalni čas dobave pošiljk, imam pa tudi izkušnjo z njimi kot extra/express storitev dobave v tujino v 1 dnevu, da se je paket enostavno izgubil.:(
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Kvatebrigic ::

Ma totalna greznica je ratal MM!
Bil par dni nazaj v njihovi fensi štacuni v BTC/prevzemnem mestu.. Čakal na prevzem pol ure, gužva za znort, imajo 8 mest za blagajne, dela 1.
Valda so pribili svojih 0.9€ za osebni prevzem pa še 0.9€ za "gotovinsko" plačilo s kartico na licu mesta.
Bruh, mene ne vidijo več, pa če je še tako poceni.

Malcolm_Y ::

Malo off-topic, pa vseeno - M-Tehnika, naročil v nedeljo ob 19.00, dobil pravkar. Je pa 4,5 € dostava.

Gagatronix ::

harvey je izjavil:

Meizu je izjavil:

koyotee je izjavil:

Vedno ko dobim sms, da je posiljka sprejeta na posti, dobim isti dan.


Individualna praksa bolj malo pomeni, jaz govorim iz izkušenj podjetja npr. ki dosti materiala prejme preko storitev pošte slovenije. Tipi zamujajo, in to konkretno.

Drži, lahko samo potrdim, v corona obdobju se je čas dostave Pošte Slovenije zelo podaljšal - od prejšnjih rednih dobav 1 dan, so sedaj zelo nezanesljivi. Lahko se ti zgodi, da ti kak izgubljen študent, tava s tvojim paketom tudi okoli 18.00 ure kot popoldanska dobava.

Resda so zavezani po pravilniku do 3 dni kot normalni čas dobave pošiljk, imam pa tudi izkušnjo z njimi kot extra/express storitev dobave v tujino v 1 dnevu, da se je paket enostavno izgubil.:(


Ne vem sicer kaksna je situacija v trenutnih COVID-19 casih, ampak ze znano dejstvo je, da so dostavljalci paketov obremenjeni do debilnih nivojev. Kolega je delal za eno od dostavnih sluzb (mislim, da PDP, nisem pa ziher--ne me drzat za besedo) in ni bilo malo dni, ko je delal od zjutraj do vecera.

techfreak :) ::

Ze nekaj casa nisem bil na Mimovrste prevzemnem mestu, in me zanima kako izgleda teh 90 centov. Ce narocilo placam preko interneta, moram ob prevzemu se dodatno placati 90 centov?

MIHAc27 ::

Osebni prevzem plačaš 0.90€.
Če plačaš prej z kartico/predračun... je to to.
Če še nisi plačal predhodno, in plačaš v poslovalnici (neglede a je gotovina ali kartica) doplačaš še enkrat 0.90€

Urbano#Desno ::

MIHAc27 je izjavil:

Osebni prevzem plačaš 0.90€.
Če plačaš prej z kartico/predračun... je to to.
Če še nisi plačal predhodno, in plačaš v poslovalnici (neglede a je gotovina ali kartica) doplačaš še enkrat 0.90€


hehe 90 centov
Čakam da bodo v klasični trgovini začeli zaračunavati storitev blagajna. Mimovrste se je meni zameril ko probaš kupit izdelek kjer piše da je na zalogi in potem nekako pričakuješ da bo v 1 ali vsaj 2 dneh na prevzemnem mestu v Ljubljani, ampak ni tako. Potem skenslaš naročilo to se ponovi enkrat, dvakrat nakar jih daš na šhit listo.

sitriani ::

Še mal pa bo za čakanje zunaj pred trgovino za plačat 90 centov in razkuževanje rok v trgovini 90 centov :))

Sparkxl ::

Samo so pa frajeri, nimaš kaj. Ve se, da so vse trgovine zaprte. Verjetno so opazili rahlo povečan promet pri sebi. In frajeri dajo na prevzemno mesto 1 osebo in folk čaka pol ure.
Vsaka jim čast za ta poslovni model kjer ovce še kar pridno stojijo v vrsti in po novem še za to plačajo:)

Gagatronix ::

Ja, pocasi se v Amazon spreminjajo.

darkolord ::

Sparkxl je izjavil:

Tehnologija očitno ni problem, glede na to da amazon funkcionira na isti način in nima najmanjšega problema. Zavajajo. Ker lahko
Eh, Amazonu se isto dogaja:

 "Na zalogi", Sold by Amazon

"Na zalogi", Sold by Amazon



S tem, da je Amazon tako velik, da lahko dobavitelje stiska do kosti. Če se pokakaš v škatlo od telefona in ga vrneš nazaj, ti bo Amazon vrnil denar in to zaračunal dobavitelju.

Ne si delat utvar, to stiskanje se definitivno nekje v verigi močno pozna.

Seveda večina ljudi kupuje iz domačega fotelja in si zatiska oči pred tem, kar se v resnici dogaja zadaj.

techfreak :) ::

darkolord je izjavil:

Seveda večina ljudi kupuje iz domačega fotelja in si zatiska oči pred tem, kar se v resnici dogaja zadaj.
Glavni problem, nad katerim se ljudje tukaj pritozujejo, so nerealno optimisticni dostavni roki, ki jih Mimovrste (ter vsi v verigi do njih in za njimi) ne dosegajo. Kako zaboga ne morejo podatkov iz preteklih dneh/tednov upostevati za izracun boljse ocene? Sploh sedaj, ko imajo vec nakupov, in s tem tudi vec data pointov.

Kot drugo pa verjamem, da bi vecina ljudi bila pripravljena placati malo vec, ce to pomeni boljse razmere za vse vpletene v verigi dobave izdelka iz tovarne do kupca.

krho ::

Starih podatkov o dobavi ne uporablja zato, ker ti potem ne bi naročil pri njih.. Tako je pa velika verjetnost, da se ti s tem ne bo dalo ukvarjat in boš počakal par dni da roba pride.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

techfreak :) ::

Precej raje narocim tam kjer je datum dostave bolj natancen, razen ce bi predviden datum dostave bil pri konkurentu precej bolj optimalen.
Veckrat sem ze kaksno zadevo narocil iz Amazona, kjer sem vedel, da bo zadeva pri meni cez 4 dni, kot pa pri kaksni nasi trgovini (ali pa tudi MV), kjer so obljubljali dostavo v 1 ali 2 dneh. Po preteklih izkusnjah sem do sedaj od Amazona vse dobil na obljubljen dan (le enkrat ali dvakrat se je zgodilo da je bilo ze dan prej), med tem ko so mi na MV veckrat spremenili rok dobave.

Mato989 ::

Meizu je izjavil:

Mater ste nekateri dense. Ampak dense ko skompresiran granit.

No shit, da trgovina zadnje pol leta pešajo dobavni roki, če je pa zaradi covida vse obrnjeno na glavo. Bi rad videl vas pametnjakoviče tukaj, da za ponudbo 20.000 artiklov in več uspete rešiti stvar tako, da bom jaz dobil v dveh dneh artikel na dom. Se kdo javi, al boste ropotali še naprej?

Tudi jaz nisem pristaš čakanja in na kiblo mi gre, če moram čakat 2 meseca na nek artikel, ker se je nekaj nekje zataknilo ampak vsaj razumem ozadje tega posla in razumem, zakaj lahko nekaj tako dolgo traja. Tule grem pa stavit da vas 99% delovanja trgovine niti od daleč ni videlo, pametujete pa ko da ste na friju doktorat v viki kremi delali.

P.S.: Ne delam na Mimovrste in naj si grejo na planince, ker sem tudi jaz čakal en mesec za vračilo kupnine za skreširan televizor pred nekaj leti.

Ampak cmon ljudje, ste hujši ko stare mame, ko jim koruze zmanka za palento delat. Tako pametni, a hkrati tako dense, da ne uspete analizirat okoliščin okoli sebe.


Saj ni problem to da traja 1 mesec, problem je to da oglasujejo rok dobave.... Naj dajo roke dobav na 21 do 60 dni pa se ne bomo pizdili.. Ko pa vidis 3 dni pa pac kupis ker je 3 dni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

denabiker ::

z mimovrste sem na splošno zadovoljen, edino kar so me že večkrat nahecali so dobavni roki. Podobno kot so pisali predhodniki. Kupujem veliko pri njih, čeprav so za marsikateri artikel malenkost dražji kot pri konkurenci, ampak odtehta to, da so locirani ravno na poti v službo. Želel bi si še DRIVE IN, to bi bila zmaga, kot ima EnaA .

tomaz- ::

Mene so pa za toliko časa "izgubili", dokler bodo vsiljevali telih 0,90 za osebni prevzem.. Pa peesda ne me je-at, pogledam friteze, si ogledam eno dokaj OK za cca 90,00, hočem plačat s kartico, pa mi zraven hoče nabit 0,90 za osebni prevzem. Hvala lepa, mimovrste, ampak ne. Saj so še drugi
Tole mi je pa do jajc glupo, res. Prav zmrazi me, kot vidim teh 0,90 evra, kot bi se nekdo norca delal .. Če ti ne znese, "zapakiraj" teh 0,90 nekam drugam, ne pa takole šalabajzersko dodat
Enako s Phillips Lattego mašino za kavo - ni glih poceni, skor 700,00, ampak ne, daj zraven še vbogajme v višini 0,90 evra. jeah, right...
- eeeehh, mojih 5 min :(

techfreak :) ::

Po drugi strani, ce imajo res visje stroske s prevzemnimi mesti, zakaj bi locena postavka bila slabsa kot da podrazijo vse izdelke? Definitivno imajo stroske s prevozom artiklov po Sloveniji, prostori in delavci. Ob narocilu dostave pa tako ne rabis placati tega zneska, ker nimajo dodatnih stroskov.

Malcolm_Y ::

techfreak :) je izjavil:

Po drugi strani, ce imajo res visje stroske s prevzemnimi mesti, zakaj bi locena postavka bila slabsa kot da podrazijo vse izdelke? Definitivno imajo stroske s prevozom artiklov po Sloveniji, prostori in delavci. Ob narocilu dostave pa tako ne rabis placati tega zneska, ker nimajo dodatnih stroskov.
Dude, pa saj Spar ima tudi stroške s prevozom, prostori in delavci. Pa mi ne zaračunajo 90 centov za plačilo na blagajni in osebni prevzem!!

Slanik ::

Po mojem je to kot nek fee da bi odvračal od osebnega prevzema , da bi spodbudil spletni nakup. Problem je, da jim ne kapne da ljudje hodijo vedno več na osebni prevzem ker dostava traja predolgo ne zato ker jim je to všeč.

c3p0 ::

Naj podražijo osebni prevzem na 5€ torej. Eni boste še kar kupovali tam.

Mato989 ::

https://www.mojedelo.com/prodajalec-v-t...

Zdaj mate možnost izboljšat prevzemna mesta :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

techfreak :) ::

Malcolm_Y je izjavil:

Dude, pa saj Spar ima tudi stroške s prevozom, prostori in delavci. Pa mi ne zaračunajo 90 centov za plačilo na blagajni in osebni prevzem!!
Navedene trgovine so izkljucno oz. v 95+% namenjene za nakupovanje fizicno pri njih, in so ti stroski ze vracunani v izdelke. Mimovrste je pa primarno namenjena dostavi izdelkov, in so prevzemna mesta samo dodatna opcija. Se vseeno cenejsa kot dostava.

Slanik je izjavil:

Problem je, da jim ne kapne da ljudje hodijo vedno več na osebni prevzem ker dostava traja predolgo ne zato ker jim je to všeč.
Zelo verjetno je problem na strani dostave (Posta, DPD), in ne pri MV. Definitivno pa osebni prevzem casovno zmaga, sploh ker lahko zjutraj/dopoldne narocis izdelek, popoldne pa gres po njega. Taksne dostave preko dostavne sluzbe noben ne ponuja.

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Dostava je za VIP zastonj, torej mi podražijo osebni prevzem oni si pa brez veze delajo dodatne stroške s pošiljanjem.

Osebni prevzem je bil pa super pred časom sedaj pa izgubiš pol ure z iskanjem parkirnega mesta in čakanjem v vrsti. Je pa res, da stvar precej prej dobiš.

techfreak :) ::

Osebni prevzem je tudi zastonj za VIP uporabnike.

delavec44 ::

Seveda ni, če že celo temo govorimo, da ti lahko dajo gor 0,9€.

igor0203 ::

Lahko potrdim da za VIP kupce ni zastonj osebnega prevzema ;)

dj_uro ::

Jaz pa lahko potrdim, da je zastonj;
V zadnjih 14 dneh sem 5x obiskal poslovalnico v Šiški, kjer ni bilo ničesar dodatno zaračunanega...
Pa je bilo plačilo v poslovalnici ali pa že prej plačano; nima veze...

zanimivo =)
vw-klub.si

delavec44 ::

Zadeva je random. Tako da, če ti ga da gor se splača prekiniti nakup in poskusiti ponovno ob drugem času.

lucky13 ::

Hočem naročiti monitor za 200+ EUR. Pa 0,90 EUR za osebni prevzem na prevzemnem mestu. In še 0,90 EUR dodatno za plačilo s kartico ali gotovino ob prevzemu na prevzemnem mestu. Torej skupaj 1,80 EUR doplačila.

Sem mislil, da je samo 0,90 EUR doplačila za prevzem na prevzemnem mestu ...

koyotee ::

Zaprejo naj in to je to. Jaz sem jih odpikal, sploh ker so daleč od najcenejših.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

oemdzi ::

Mato989 je izjavil:

https://www.mojedelo.com/prodajalec-v-t...

Zdaj mate možnost izboljšat prevzemna mesta :D

Naše izkušnje kažejo, da za uspešno opravljanje razpisanega delovnega mesta potrebuješ naslednje:

Večina nas ni iz Maribora pa kljub temu zelo uspešno opravljamo Mimovrste in njihova delovna mesta :))
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

BuDi79 ::

Malcolm_Y je izjavil:

Taksne dostave preko dostavne sluzbe noben ne ponuja.

pa lej ... https://www.ehrana.si/big-bang

SoLoR ::

Meh... danes hotel narociti nekaj na MV, ker mi je poslovalnica 5min stran in so mi tudi hoteli zaracunati osebni prevzem, ter placilo ob povzetju... ne vem kaj se grejo, ne gre se za 0.9e ampak za princpi... sem na koncu narocil na enaa, kjer je bil artikel se 3-4evre ceneje, pa s postnino bo se vedno prisel malo ceneje, kot na mimovrste, neglede na to da mi je MV prirocen zaradi osebnega prevzema, jih ne povoham vec, cisto iz principa.

IL_DIAVOLO ::

Najcenejsi za vsak izdelek seveda ne, so pa za večino izdelkov v spodnjem cenovnem rangu. That is good enough.

Pac-Man ::

Tistih 90 centov za plačilo s kartico IMO lahko prijavite na Mastercard/Viso. Zadeva bi morala bit zastonj za končnega uporabnika.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Malcolm_Y ::

I love this game:

Groot ::

Pošlji lepo na tržni inšpektorat. Ker sicer se njihov pristop nikdar ne bo spremenil

IL_DIAVOLO ::

Plačal si točno toliko kot je bilo dogovorjeno? Kriminalci.

koyotee ::

Sej je vedno isto, pač odjebeš mimovrste, to jih bo še najbolj bolelom
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Malcolm_Y ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Plačal si točno toliko kot je bilo dogovorjeno? Kriminalci.
A nisi dobro pogledal ali kaj? Danes oglašujejo 57% nižjo "črni petek" ceno za izdelek, ki so ga junija prodajali po tej isti ceni. Junija sem plačal toliko, kot je bilo dogovorjeno, ja, ampak zdaj, novembra, gre pa za (vsaj) nepošteno poslovno prakso.

IL_DIAVOLO ::

Kje so te zavedli ali oskodovali?

oemdzi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Plačal si točno toliko kot je bilo dogovorjeno? Kriminalci.

Saj jih ni označil za kriminalce, je pa le pokazal kar nas že večina ve, da so ubogi reveži, ki niso sposobni izvesti nobene "razprodaje" brez takšnih manipulacij cen.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

IL_DIAVOLO ::

Torej, kaj bos prijavljal? Ker nizajo cene po svoje in izkoriščajo neumnost ljudi, ker je black friday in je treba nekaj kupit čeprav tega sploh ne rabi?

Good luck with that. They did nothing wrong.

KAVINSKY ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Good luck with that. They did nothing wrong.


Ne, saj so pravnoformalno lepo zavarovani.

Vsi artikli imajo prodajno ceno. Sočasno pa že na prvo sekundo prodaje artikla (recimo nova grafična kartica) ponudijo 50% popusta nanjo. Tudi če artiklu nudijo samo 25% pupust, lahko še vedno rečejo, da je v BF akciji.

Izvijač ::

Jaz sem mislil nekaj naročiti pa jim ni v interesu dostaviti v meni najbližnjo poslovalnico,niti ni možnen prevzem preko pošte,opcija je samo osebni prevzem na drugem koncu SLO,sem jih klical pa izgleda jim gre predobro,ne šmirglajo zadeve.

darkolord ::

KAVINSKY je izjavil:

Ne, saj so pravnoformalno lepo zavarovani.

Vsi artikli imajo prodajno ceno. Sočasno pa že na prvo sekundo prodaje artikla (recimo nova grafična kartica) ponudijo 50% popusta nanjo. Tudi če artiklu nudijo samo 25% pupust, lahko še vedno rečejo, da je v BF akciji.
Ne, ne smejo. Da lahko oglašujejo znižanje, se mora enkrat prodajati po polni ceni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 486 87 88 89 )

Oddelek: Kaj kupiti
4432845215 (711) KiNgKoNgX
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349081 (29903) PoStrah
»

Tekočine za avto, kje najceneje

Oddelek: Na cesti
366877 (5201) B-Stard
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029163 (20489) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368169830 (154660) zoot

Več podobnih tem