» »

Otroška glasbena knjigica

Otroška glasbena knjigica

Murn ::

Pozdravljeni

Potrebujem pomoč, oziroma nasvet pri "nadgradnji" otroške glasbene knjigice.

Imam 1 leto starega sina, ki ima nadvse rad njegovo najljubšo elektronsko knjigico. Vse super, če ne bi bile baterije v knjigici dobre le za kake dva dni.
Ker želim da ne zapravim malega premoženja na baterijah bi rad te baterije nadomestil s polnilno baterijo.

Torej elektronika je sledeča. Knjigica ima 3x 1,5V baterije (gumb) AG10
Žal nikjer ne piše kaka je poraba, ampak te 3 baterije morajo napajat 1 led lučko, ter 5 strani kratih glasb (aktivira se jih z dotikom na gumb)
Ter seveda zvočnik

Prilagam slike:
 vezje

vezje



 vezje bližje

vezje bližje



Torej zanima ne katera polnilna baterija bi bila primerna (sigurno mora biti ploščata)? Morda varianta baterij za mobitele oz za modelarstvo. Vendar te baterije imajo vse 3,7V kar pa ne vem če bo delovalo (v primerjavi z 4,5V pri 3 baterijah)?

In še zadnje bi prosil, če mi kdo lahko svetuje kako naj to zvežem tako da bo delovalo.
(zamisel je da bi mikro usb "ženski" zvezal z kontakti + in - kot za baterije)

Hvaležen sem za vsak nasvet.

Res hvala
  • spremenilo: Murn ()

darkolord ::

Napolnjena li-ion baterija ima napetost 4,2 V, tako da bi to bilo OK.

Niso pa novejše baterije za mobitel prav dobro mehansko zaščitene (debelina in masa sta zelo pomembni), tako da bi se temu jaz osebno na široko izognil, ker če otrok to baterijo z nečem prebode, bo požar. Enako velja za modelarske baterije.

Baterije za fotoaparate so tudi tanke in precej bolj zaščitene v plastičnem ohišju, na primer tale. Vsebujejo tudi zaščitno vezje.

Za micro usb polnilec lahko uporabiš kaj takšnega.

Zvežeš pa takole:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Murn ::

Mislil sem ploščato baterijo ker bi šla odlično v knjigo (otrok ne bi imel dostopa do nje - ves mehanizem je v zadnji debelejši strani knjige)
Hvala

darkolord ::

Ja, razumem. Glede zaščite je problem, če otrok vzame žebelj in ga zabije v knjigo.

Glede debeline pa, tista zgoraj na povezavi, ki sem jo dal, je debela 5 mm. Je to preveč?

Murn ::

Verjetno bi še šlo 5mm.

Hvala za vse nasvete, bom poskusil.

Han ::

Na Amazonu dobiš 50 baterij za 10 eur.

Daliborg ::

Škoda da ne delajo večjih kapacitet teh baterij: https://www.amazon.com/Panasonic-VL2020...
Bi pasale ko ata na mama pa še brezžično se polnejo. Ampak škoda da so tako nizke kapacitete.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Murn ::

Daliborg... Baterije niso istih dimenzij, so krepko preširoke ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AA & AAA polnilec

Oddelek: Kaj kupiti
151742 (1328) OldSkul
»

Sanyo Eneloop - kje kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
21965003 (39434) McLuzo
»

Koliko Amperov bi taka baterija lahko dala od sebe maksimalno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
577617 (6806) ajfon
»

Polnilne baterije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
448394 (6180) darkolord

Več podobnih tem