» »

Polnilne baterije

Polnilne baterije

Tuttle ::

Ima kdo kaj izkusenj z razlicnimi firmami polnilnih baterij?

Pri katerih se zmogljivost najbolj pribliza nazivni kapaciteti?
Predvsem me zanimajo NiMH cilindricne AA. So Ansmann 1800 mAh v redu izbor ali so kaksne boljse za svoj denar? Katere in kje?
Za GP sem slisal, da precej nihajo in odstopajo navzdol, lahko kdo potrdi?

MadMax ::

Odvisno, za kaj rabis.
Za splosno uporabo je GP dober za svoj denar.

Ce pa rabis za hude porabnike (baterijski vrtalnik ipd), pa rabis Sanyo akuje. GP v takih stvareh odpove po cca 6 polnjenjih.


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Greek ::

V prihodnje bi rad nabavil 2 polnilni AA bateriji. Uporabljal bi predvsem v prvi vrsti za brezžično miško!
Zanima me, ali imate tu kje kake favorite po kriteriju cena/zmogljivost, ali tak daleč ni razlik med kvaliteto raznih znamk.

Kupil bi jih seveda za neko normalno ceno, torej če imate kakega favorita, kateri je to in kje se ga da kupit?

clix ::

Glede na to da bodo v miški, bi ti priporočal Sanyo eneloop, saj imalo res zelo malo samopraznjenja. Mam doma 3 komplete in sem res zadovoljen.

kduh ::

Nabavil bi rad polnilne baterije + polnilec. Baterije se bodo uporabljale za brezžično miško, pa tudi za digitalni fotoaparat. Kaj torej priporočate?

Dr_M ::

Glej post na svojim.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kduh ::

Torej mi priporočaš to?
Ne najdem podatka koliko mAh imajo te baterije, čas polnjenja pa bi naj bil 10 ur?
Mogoče kaj malo boljšega? Kolikor vem je dobro če so za digitalni fotoaparat baterije močnejše?

Dr_M ::

Po mojih izkusnjah so te baterije boljse kot kaksne GP ali ansmann.
Mojmu fotru drzijo v pentaxu K100D dlje, kot pa GP 2700mAh. Edino polnilec je res precej pocasen. Ce veliko uporabljas fotoaparat, se ti splaca kupit par kompetov baterij in kaksen "pameten" polnilec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

;-) ::

Jaz mam neke Camelion Ni-Mh piše 1000mAh pa miško polnim nevem 1x na pol leta mogoče. Za miško nerabiš fantazirat.

hojnikb ::

Jest mam ene Ansmannove 2100mAh pa držijo v miški cca 6 mescov odvisn od uporabe.Je pa res da so tiste od Sanyota bolše.
#brezpodpisa

Kron ::

Odvisno je verjetno tudi od miške ali je optična ali pa laserska.
=**=C64=**=

ZGI ::

Obe so optične =)
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

T0RN4D0 ::

Sanyo eneloop. Polnilec lahko uporabiš tudi hitrejši če ti čas polnjenja tam ne diši. Imajo 2000 mAh (dejanskih), in so LSD, kar pomeni da imajo precej počasnejše samopraznjenje kot klasične NiMh baterije. Tudi pri višjih tokovih se dobro obnesejo.

Skratka, v uporabi eneloopke nažgejo praktično vse na trgu, čeprav ima vse ostalo višje oznake. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Brane2 ::

O.K. Kje dobiti poceni soliden polnilec s katerim jih lahko nafilam v tisti uri pa pol ali dveh za štiri AA/AAA celice ?

Kot vidim, SANYO ne ponuja pri nas nič takega, sploh pa ne v kompletu z baterijami.

Je en model, a ta je samo za polnjenje dveh celic naenkrat.
On the journey of life, I chose the psycho path.

vlado1 ::

sam uporabljam GP baterije in akumolatorčke pa sem kr zadovoljen(cena kvaliteta),če pa bo kdo prilimal kak link od boljših bom pa zelo hvaležen samo naj bo iz slo ,če pa ma gdo kakšno žlahto v munchnu pa imajo tam na shilerstrase dve dobri specializirani trgovini z polnilnimi baterijami
KOLKO GNARA TOLKO MUZIKE

T0RN4D0 ::

Jst sem si kupu hoby polnilc in mam več al manj rešen problem z vsemi miljoni vrst baterij.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Mare3 ::

http://www.mimovrste.com/artikel/279004...
naročil sem te baterije uporabljam jih za daljinec kaj pravite so dobre?

darkolord ::

Eneloop so boljše.

Mare3 ::

Bom sprobal pa sporočim kakšne so ko jih dobim

Mare3 ::

Dobil sem baterije omenjene zgoraj ki sem jih naročil in sem zelo zadovoljen z njimi

k4vz0024 ::

Pa so Eneloop baterije AAA več vrst oz. imajo kakšne posebne oznake?

darkolord ::

Ne.

darkolord ::

Mimogrede, sestavil sem primerjalno tabelco online cen različnih Low Self Discharge baterij (jaz kupujem samo še te).

 AA

AA



 AAA

AAA

T0RN4D0 ::

Preverjeno original eneloopke? Maš na ebayu ponaredkov več kot originalov... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

darkolord ::

Bom še enkrat preveril, a nazadnje, ko sem jih po tej ceni naročil, so bile original. Vsaj AA definitivno, za AAA nisem še preverjal (delujejo OK)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

hotig ::

Tako je, imam par vprašanj glede polnilnih baterij, mogoče tudi malo bolj strokovno:
1. Ker sem glede "štroma" čisti laik, me zanima kaj v bistvu pomeni to kar piše na baterijah: polnjenje 16h pri 240mA oz. 15h pri 140mA? Predvsem me zanima ali lahko na istem polnilcu polnim različne baterije (2300mAh in 1400mAh), vendar v približno enakem času?
2. Če lahko, ali jih lahko polnim skupaj? Imam namreč GP polnilec in dve različne firme baterij, GP in Varta.
3. Baterije Varta imam 4 kose 1400mAh in jih tudi polnim skupaj na polnilcu, ki ima nastavke za baterije na obeh straneh, torej 2 spredaj in 2 zadaj. GP pa imam 2 kosa 2300mAh in 2 kosa 2500mAh. Ali lahko polnim baterije GP v skupaj, s tem da sta na eni strani 2300mAh bateriji, na drugi pa 2500mAh bateriji?

Baterije uporabljam za digitalni fotoaparat, torej sem jih že začel uporabljati pred približno 2 letoma. Pred kratkim pa so se začele pojavljati težave. Aparat mi je nareč takoj ko sem vsatavil napolnjene baterije napisal opozorilo, da je potrebno zamenjati baterije. Nazadnje se sploh ni hotel prižgati. Zanima me ali naj vse baterije skupaj s polnilcem vržem v kanto in si kupim nov polnilec z baterijami. Če pride do tega, katero firmo bi priporočali za uporabo v Canon A570 (nič posebnega, mali aparat za osebno rabo). Rad bi, da mi baterije zdržijo čim dlje v aparatu in čim več let (sem pripravljen dati malo več denarja za kvaliteto in imeti mir).

Se oproščam za tako dolgi esej in se že v naprej zahvaljujem za vse odgovore.

T0RN4D0 ::

Različne baterije lahko polniš skupaj če imaš polnilec, ki ima za vsak bay posebej nadzor. Kar ga ceneni polnilci nimajo. Tako da nimh nikoli polnit ali uporabljat različnih baterij, najbolje je imet veedno iste baterije skupaj, tudi če so sicer enake.

Glede na opisane težave je najbrž čas da res vržeš prvo polnilec v smeti, ker so ti počasni polnilci jajca, drugo pa da zmečeš baterije ki ne držijo več štroma. Baterije vzameš eneloop in en hiter polnilec in imaš problem rešen za naslednjih nekaj let.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

hotig ::

@TORN4DO: Ja verjetno bom res tako naredu. Zanima me le še to, kateri hitri polnilec oz. firma bi bila dobra oz. je kvalitetna (poleg Sanyo)? Kaj praviš na tole: http://www.mimovrste.com/artikel/301001... , ali je ta polnilec res tako hiter? Ali pa mogoče tole http://www.mimovrste.com/artikel/279004...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

T0RN4D0 ::

Uh tako hitrega pa tudi ne, načeloma je najbolje da napolni nekje v dveh urah. Tako ne presežeš priporočenega toka polnjenja in imaš hkrati najmanj možnosi za falit padec napetosti (=prenapolnjenje). Kakšni polnilci so kaj na sceni trenutno ne vem, ker uporabljam modelarski polnilec. Mislim pa da ima sanyo v teh kompletih priloženega svojega 10 urnega... Ni ne vem kakšna sreča od polnilca, ampak predvidevam da opravi svojo funkcijo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

c0dehunter ::

Zdravo, ravnokar sem si kupil polnilec Sony za 4 AA ali AAA baterije, poleg pa sem dobil 4 AA baterije 2700mAh (tudi Sony). Na polnilcu zadaj piše, citiram:
"This battery charger must only be used with Sony Ni-Mh batteries in AA or AAA size, which are marked "rechargeable"".


Lahko s tem polnilecm vseeno napolnim Duracell baterije (so 2650mAh ampak verjetno to ni relevantno)? Verjetno gre bolj za marketinško potezo, da kupiš pač njihove baterije, al je za tem tudi kaj teorije?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

c0dehunter ::

Bump na zgornji post, ker se mi res mudi in bi jih rad dal čez noč filat :) Ziher kdo ve...
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

M@73Y ::

"This battery charger must only be used with Sony Ni-Mh batteries in AA or AAA size, which are marked "rechargeable"".

Piše "This battery charger" torej polnilnik za baterije in normalno da lahko tudi ostale polniš. To imajo napisan samo zato ka se butasti američani potem tožarji ka bi recimo polnili duracell baterije pa se nebi dobro napolnil npr.
Drugače pa če bi pisal "This SONY Ni-Mh battery charger" potem pa bi bilo drugače.
Lp.
..jump into psytrance tunnel..

T0RN4D0 ::

Lol wth? :)


Sicer pa lahko polniš vse nimh kar ti pride pod roke ja.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

__Devil__ ::

Kateri polnilec priporočate za AAA 1100mAh Ansman baterije?
Hvala.

Glider ::

Najbolje, da kar Ansmannovega. Jaz uprabljam Ansmann Xpert 800 Energy: http://www.mimovrste.com/artikel/301001... Najbolj mi je všeč, da ima navaden priključek in tudi avto adapter (12 V). Istočasno lahko polniš 2 ali 4 AA ali AAA baterije. Meni je to zelo uporabno.

Tudi z njihovimi baterijami se ne da zglešit....neka nova zadeva, ki jo sedaj oglašujejo v tujini so baterije maxE, ki omogočajo uporabo tako v visokozmogljivih digitalnih proizvodih, kot tudi v napravah za vsakodnevno rabo. Ponašajo se z zelo nizko stopnjo samopraznjenja, kar v praksi pomeni, da lahko fotoaparat po uporabi pospraviš v predal, in ko ga po pol leta spet želiš uporabljati, nimaš praznih baterij (to se zgodi običajno), ampak normalno deluje naprej.

__Devil__ ::

Hvala Gilder :D. Sem že mislil, da nebo nobenega odgovora :P. Drugače zanimiv polnilec ampak cena se mi zdi preveč zasoljena :8)

Brane2 ::

Zanimiv, vendar totalka neuporaben za vsako napravo, ki ima 3 baterije...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Glider ::

Res ni ravno poceni....ampak je pa kvaliteta temu primerna. Jaz ga imam ze 5 let, nobenih težav z njim. Je pa Ansmann tudi eden izmed redkih proizvajalcev, ki da za polnilce 2 leti garancije. Mogoče je na kakšni drugi spletni trgovini cena nižja.

__Devil__ ::

Za zadevo katero uporabljam baterije sem dal 30EUR in jo imam bolj za hobi. Za druge stvari ne rabim polnilca in polnilnih baterij. Zato se mi zdi brezveze dati 25EUR za polnilec. Če najdem kakšnega cenejšega mogoče kupim :). Sicer pa imam sedaj nekega "no name" sposojenega in tudi dela ok.

Glider ::

se strinjam, da je za kaj takšnega škoda odšteti kaj več.....jaz polnilec uporabljam za fotoaparat, pa za baterije za naglavne svetilke....Če kje zasledim kaj ugodnega, sporočim.

BlaY0 ::

M@73Y je izjavil:

"This battery charger must only be used with Sony Ni-Mh batteries in AA or AAA size, which are marked "rechargeable"".

Piše "This battery charger" torej polnilnik za baterije in normalno da lahko tudi ostale polniš. To imajo napisan samo zato ka se butasti američani potem tožarji ka bi recimo polnili duracell baterije pa se nebi dobro napolnil npr.
Drugače pa če bi pisal "This SONY Ni-Mh battery charger" potem pa bi bilo drugače.
Lp.
Jaz pa tole bolj rzumem v smislu, da butasti Američani NE tlačijo notri kakšnih drugih tipov razen AA in AAA in da ne tlačijo notri baterij na katerih NE piše rechargeable.

T0RN4D0 ::

Sporočilo je čisto jasno. Stvar je uradno namenjena uporabi le in izključno z _Sonyjevimi_ AA/AAA polnilnimi baterijami. Tako kot moraš avto furat na uradni servis in kupovati samo original dele. :] S tem si pridobijo nekaj profita, ker nekateri pač dejansko potem kupujejo sonyjeve polnilne baterije, po drugi strani pa se rešijo problemov v primeru da polnilec kaj zaserje z drugimi baterijami...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

BlaY0 ::

Se ne strinjam s tabo. Piše da lahko notri tlačiš le Sonyjeve AA in AAA baterije in ne recimo Sonyjevih C baterij. Na polnjenje ostalih brandov se niti ne spušča, ker je v garancijskih pogojih že itak dolčeno, da velja garancija samo za Sony baterije.

Zdaj pa dalje... no imam ta polnilec (BCG-34HLD) ter baterije Cycle Energy Green 2700 mAh. Baterije naj bi bile solidne. Eni govorijo, da so to celo preoblečene Sanyo baterije. Za Cycle Energy Blue, ki so 2000 mAh, baje to 99% drži, da so preoblečene Eneloopke. Skrbi pa me tale polnilec. Namreč imam dvoje navodil... ena tiskana, ki so prišla zraven ter PDF. PDF je se mi zdi za ameriški trg in ima več napisanega, poleg tega omenja, da ima polnilec "Voltage monitoring function" in še "Safety timer"... dočim je v tiskanih navodilih (za EU) omenjen samo "Safety timer". Tako ena kot druga navodila so za točno ta model polnilca, ki ga navajam zgoraj. Naprej... zanimivo je še to, da naj bi bil safety timer nastavljen na 7 ur, v časovni razpredelnici polnjenja pa poleg 2700 mAh piše, da je predviden čas polnjenja 8 ur. Torej kje je zdaj tukaj logika? A se te baterije potemtakem nikoli ne napolnijo do konca?

Ima kdo kaj več izkušenj s tem polnilcem oziroma je našel točne specifikacije?

shark11 ::

T0RN4D0 je izjavil:


Glede na opisane težave je najbrž čas da res vržeš prvo polnilec v smeti, ker so ti počasni polnilci jajca, drugo pa da zmečeš baterije ki ne držijo več štroma. Baterije vzameš eneloop in en hiter polnilec in imaš problem rešen za naslednjih nekaj let.


Ne piši bedarij! Najboljši polnilni tok (tovarniško deklariran,za najdaljšo možno življensko dobo baterij) je približno 0,1C,kar v praksi pomeni da baterijo z 2000 mAh polniš s tokom okoli 200 mA in torej okoli 10 ur.Karkoli hitrejšega skrajšuje življensko dobo baterij...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shark11 ()

darkolord ::

To ni res. Priporočen polnilni tok je navadno 0.5C-1C (duracell, Sanyo, Energizer, Rayovac, Panasonic, ...).

0.1C je sicer tudi čisto v redu, samo je velik problem s prekinitvijo polnjenja (napetost narašča prepočasi in je deltaV premajhen), tako da imajo skoraj vsi tile počasni polnilci en timer noter, ki pri 0.1C polni fiksno 16 ur, kar pa ni ravno nevem kako dobro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kvaliteten polnilec + polnilne baterije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
30783875 (22581) d0rK
»

NiMh baterije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12124289 (15977) hojnikb
»

AA polnilne baterije za fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5421649 (19847) Brane2
»

katere baterije za fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5910922 (9573) Pyr0Beast

Več podobnih tem