» »

Zakaj slotech nima like/dislike komentarjev :D

Zakaj slotech nima like/dislike komentarjev :D

1
2
»

hr_natakar ::

Blazz je izjavil:

hr_natakar je izjavil:

Ne splaca se. Prevec je taksnih, ki lahko zlorabljajo lajke in dislajke. Recimo tako kot so na youtube like in dislike. Nekdo naredi ogromno botov in lajka vse teme, ki podpirajo teorijo flat earth. Tiste, ki povedo kaj proti temu pa dislakajo in komentirajo negativno.


se bojiš da bo na stotine dislikeov na tvoje teorije zarot okoli covida?


Najvecji problem je, da doloceni uporabniki ze zdaj brisejo komentarje, ki imajo nastete vire, celo uradne linke. Predlagajo izbris. Ali pa v celoti brisejo temo. Naj ti povem, da so pri prejsnji pandemiji tudi govorili da so teorije zarote. Ampak so potem uradno povedali, da je bila pandemija lazna. Raziskali so zadevo na evropski ravni. Celo ugledne medical revije so odkrile, da je bilo vse skupaj nacrtovano.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

shadeX ::

Pri FB imajo like-i namen, da te "zasvoijo" - da si jih želiš (to je cela psihologija zadaj). Posledično preživiš veliko časa tam, ustvarjaš vsebine, ki jih drugi gledajo in zato visijo na FB.


Res je, ima pa še en namen - social proof.

Gejspodar ::

hr_natakar je izjavil:


Najvecji problem je, da doloceni uporabniki ze zdaj brisejo komentarje, ki imajo nastete vire, celo uradne linke. Predlagajo izbris. Ali pa v celoti brisejo temo. Naj ti povem, da so pri prejsnji pandemiji tudi govorili da so teorije zarote. Ampak so potem uradno povedali, da je bila pandemija lazna. Raziskali so zadevo na evropski ravni. Celo ugledne medical revije so odkrile, da je bilo vse skupaj nacrtovano.


Ne gospodin natakar, temu ni tako.

Brišejo te, ker prilepiš nek link, nato pa ga interpretiraš tako, da tebi ustreza. Ne znaš brati statistike, kar tvoje blodnje samo še poslabša.

hr_natakar ::

Gejspodar je izjavil:

hr_natakar je izjavil:


Najvecji problem je, da doloceni uporabniki ze zdaj brisejo komentarje, ki imajo nastete vire, celo uradne linke. Predlagajo izbris. Ali pa v celoti brisejo temo. Naj ti povem, da so pri prejsnji pandemiji tudi govorili da so teorije zarote. Ampak so potem uradno povedali, da je bila pandemija lazna. Raziskali so zadevo na evropski ravni. Celo ugledne medical revije so odkrile, da je bilo vse skupaj nacrtovano.


Ne gospodin natakar, temu ni tako.

Brišejo te, ker prilepiš nek link, nato pa ga interpretiraš tako, da tebi ustreza. Ne znaš brati statistike, kar tvoje blodnje samo še poslabša.


Trol racunom ne zaupam. Kako lahko pricakujes, da te bo kdo resno jemal? Imam svoje videnje in bogate izkusnje, kako zadeva poteka.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

nergac ::

Izkušnje VS Statistika

Nemogoče dati popolno dokončno odločitev.

Postavi jo večina.

hr_natakar ::

Na alter forumu ni brisanja komentarjev s strani trol racunov. Tam ti lahko izbrise le moderator. Po mojih izkusnjah je tam svoboda govora vecja. Tudi moderatorji ne brisejo vsega povprek. Morda je manj prometa in imajo cas preverit kaj je verodostojno in kaj je vredno brisanja ali zaklepanja teme. Na tem forumu je prevec trol racunov, ki smetijo, ustvarjajo meglo in zmedo, Zarad taksnih se marsikateremu modu nakopici prevec dela in je potem najbolj enostavno zaklenit temo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

Gejspodar ::

hr_natakar je izjavil:

Na tem forumu je prevec trol racunov, ki smetijo, ustvarjajo meglo in zmedo, Zarad taksnih se marsikateremu modu nakopici prevec dela in je potem najbolj enostavno zaklenit temo.


Se ne vidiš v lastnih zapisih? Nergač bi bil tudi en tak...

hr_natakar ::

Hr natakar, ce pogledate. Mislim, da je to eden izmed uporabniskih racunov, ki imajo najvisji delez komentarjev z navedenimi viri, linki. Ce bi upostevali tudi izbrisane komentarje, bi verjetno bil delez se visji. Ce pa pogledate trol racune in njihove vse komentarje od zacetka obstoja do zdaj, boste videli cisto drugacno sliko.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

nergac ::

Gejspodar je izjavil:

hr_natakar je izjavil:

Na tem forumu je prevec trol racunov, ki smetijo, ustvarjajo meglo in zmedo, Zarad taksnih se marsikateremu modu nakopici prevec dela in je potem najbolj enostavno zaklenit temo.


Se ne vidiš v lastnih zapisih? Nergač bi bil tudi en tak...


Tukaj sem na tvoji strani in ne natakarjevi.

Gejspodar ::

nergac je izjavil:


Tukaj sem na tvoji strani in ne natakarjevi.


Lahko da si, ampak to še vedno ne spremeni dejstva, da samo shitpostaš po forumu.

hr_natakar ::

Lepo, da si na svoji strani. :) Trol racuni se podpirajo. Se posebej ce so last istega uporabnika, kajne? Logicno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

nergac ::

Vsaj en ki logično razmišlja tukaj. ;)

nergac ::

Gejspodar je izjavil:

nergac je izjavil:


Tukaj sem na tvoji strani in ne natakarjevi.


Lahko da si, ampak to še vedno ne spremeni dejstva, da samo shitpostaš po forumu.


Tvoj kakec pa diši kot parfum ...

Prosim da se držimo teme.
Moda prosim, da izbriše neprimerne komentarje.
Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

nergac ::

Pomembno je, kaj je napisano in ne, kateri avatar kaj napiše.

A sem preveč naiven?

hr_natakar ::

Dejte mal spremljat, kdo predlaga izbrise v zgornjih komentarjih. :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

nevone ::

nergac je izjavil:

Pomembno je, kaj je napisano in ne, kateri avatar kaj napiše.

A sem preveč naiven?


Nič hudega, tudi če si. Naivnost ni nekaj, česar bi se moral sramovati.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

FTad ::

c3p0 je izjavil:

Nekateri forumi imajo le "Thanks" gumb, s katerim poveš avtorju, da ti je prispevek pomagal in ne rabiš postat posebaj "Hvala" ipd. in s tem smetit temo, čeprav z dobrim namenom.

Lahko se tudi omeji št. Thanks na dan in se morda da novim uporabnikom 0, 10+ let na forumu 5/dan ipd. Da se vse, če je volja. Tu je ni videt.


meni se zdi ta ideja super.

Riff ::

tle pa res ne rabmo še tega da nam je neki všeč al pa ne, sm stran s tem čim dle - moje mnenje :D

Uizi ::

Sam poglejte kakšne smeti to navrže na RTVslo pod komentarji. Folk čaka, da prvi ven butne komentar z namenom podpihovanja. Greznica.

nergac ::

Pa po defaultu so "priporočeni" komentarji, moraš si izbrati kronološki vrstni red, ki je bolj logičen.
Vseeno če novejši najprej ali starejši najprej, ne pa priporočeni.

kuall ::

Večina forumov slej ko prej crkne. Mene samo zanima, kako dolgo bo še životaril slo tech.

nergac ::

Po moje dolgo.
Zaradi interface-a.

Edini ki ni kičast.

Reycis ::

Tole bi moral sicer obrazložiti že takoj ampak bolje pozno kot nikoli.

nergac je izjavil:

Še replika Majku glede slo-tech pravil in brisanje oznake na avatarju v smislu človeške narave, ki jo je podal:

Sam od vseh ljudi najbolj poznam sebe, tudi mi je vsaj približno jasno zakaj sem dobil oznako.
Za izbris te oznake ni smiselno prej zaprositi kot po treh mesecih (četrtletje).
Po morebitnem izbrisu oznake obstaja velika verjetnost, da v letu-dveh spet dobim oznako PNG.

Ta moj zapis je dokaj objektiven.

Jaz sem nazaj dobil oznako zaradi malo ciničnega humorja z komentarjem admina "rasističen humor nikoli ni bil smešen". Na youtube lahko najdeš še niti deset let star posnetek kjer Chris Rock razlaga črncem kako NE dobiti batin od policajev. Čez gre čez vse tipične klišeje. Je posnetek nastopa v živo in folk v dvorani cepa od smeha.

Če so admini pripravljeni tako izkrivljat sliko realnosti potem pač ne moreš nič. In zato govorim o človeški naravi, ker to, da mi (maverick) je prilepil PNG je rezultat človeške narave, ne pa nekega objektivnega sledenja samim slo-tech pravilom, ki jih s tistim prispevkom prav gotovo nisem prekršil. Ljudje vedno vidijo stvari oz. si jih tolmačijo tako kot njim osebno koristi in pogosto si v glavi spremenijo (racionalizirajo) tudi dejansko stranje v takšno kot ustreza njihovim prepričanjem.

Zadeva se zelo lepo naveže dalje na like button (dislike ni toliko problematičen). Problem like gumba kot sem ga jaz zaznal na twitterju in fejsbuku je ta, da se ljudem ob prejemanju teh plusov sprošča serotonin - hormon sreče. In posledično začnejo pisat prispevke, ki jim bodo navrgli čimveč teh plusov, preko procesa racionalizacija pa v te stvari dejansko potem tudi verjamejo. Po moji oceni je ravno ta mehanizem odgovoren za to, da so progresivci skoraj 100% usklajeni glede skoraj vseh vprašanj in pa tudi za nastanek tki. mehurčkov. Odsotnost tega gumba na slo-techu pa zelo pomemben razlog, da tudi ta forum ni šel v tri krasne tako kot skoraj vsi ostali. Ali pa vsaj ne v takšni meri, kot bi šel z njim. In zato sem proti.
Diversity is our greatest strength

Uizi ::

Kako prideš do PNG? ŽE cel dan se trudim. Rad bi bil kul...

nergac ::

Majk:

Točno tako.

Ko sem še imel možnost izbrisa, sem ga tudi zelo malo krat uporabil.

Pa še zdaj spoznavam trenutni koncept portala in se učim.

Uizi:
S "tisoč" uporabniškimi imeni ne moreš biti "kul".
Po definiciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

A-242 ::

Se en problem je pri karmi. Pomeni, da je cel forum taksen kot je mnenje vecine, enoumje pa se je do sedaj izkazalo za hudo nerodno zadevo v cloveskem razvoju, od nacizma naprej... ali nazaj...

In zdaj bi rad dal nazadnjaski vecini moznost, da poneumljajo slovensko javnost skozi karmo in porivajo navzgor razne Fredi Milerje, tlacijo pa dol tiste, ki imajo dejansko kaj pametnega za povedati, pa jim to ni vsec?

Mislim, da ni dobra ideja.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

c3p0 ::

Vse je odvisno od implementacije, ki pa je tu ne bo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Like / Dislike videov na Youtubu

Oddelek: Loža
51301 (1169) Phantomeye
»

Facebook preverja, ali bi plačali za večjo vidnost vaših objav (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7223842 (21070) digitalcek
»

Moderatorski poskus -- začasna sprememba pravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Obvestila
19637148 (29493) Mavrik
»

Facebook kmalu vreden 100 milijard dolarjev

Oddelek: Novice / Ostale najave
3112303 (10217) antonija

Več podobnih tem