» »

Alarmni sistem

Alarmni sistem

iglavc ::

Pozdravljeni,

prosim za nasvete oz. pomoč. Imam alarmni sistem GSM Isecure G6 - http://www.zip.si/video-nadzor2/alarmni...

Po podatkih prodajalca naj tega sistema ne bi mogel spraviti na internet, da bi imel nadzor prek njega, me pa zanima, če bi lahko 433 mhz senzorje uporabil pri kakšnem drugem alarmnem sistemu. Sistem ima polno senzorjev gibanja, senzorje za odpiranje oken itd... in bi jih po možnosti uporabil pri kakšni drugi alarmni napravi, ki pa ima možnost povezave na internet. S tem bi me alarmna naprava opozorila o gibanju, ne pa da mi doma nenadzorovano (ker tudi sistem zataji in se vklopi kdaj samodejno) tuli alarm.

Prosim vas za pomoč, če se je že kdo ukvarjal s tem in se na to spozna. Hvala lepa !

c3p0 ::

Mogoče pri kaki, ki bazira na isti elektroniki.

Pri kaki bolj napredni, ki uporablja kriptirano komunikacijo, ni šans.

janezvalva ::

če imajo senzorji NO/NC breznapetostne izhode, potem jih lahko priklopiš na kake druge sisteme.
iz tvojega linka se ne da razbrati kakšne so tehnične karakteristike senzorjev.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

iglavc ::

Hvala za odgovora. Senzorji so (gibanja recimo) - deluje na RF 433MHZ, input 9V,120 mA,DC 5V (in deluje tudi na baterije). Kaj več pa ne vem - mislil sem samo, če bi lahko isto frekvenco 433 MHZ uporabil kateri drug alarmni sistem...

ToniT ::

iglavc je izjavil:

Hvala za odgovora. Senzorji so (gibanja recimo) - deluje na RF 433MHZ, input 9V,120 mA,DC 5V (in deluje tudi na baterije). Kaj več pa ne vem - mislil sem samo, če bi lahko isto frekvenco 433 MHZ uporabil kateri drug alarmni sistem...

Če bi bilo tako enostavno, bi ti vsak signal na 433MHz sprožil alarm. Teh signalov pa je ogromno.
Vsakdo ima svojo kodo, na katero se sprejemnik odziva. Se pravi, da moraš vedeti, kaj ti senzorji oddajajo in potem na sprejemniku ta signal dekodiraš in daš določen ukaz naprej. (Vklopiš sireno, pošlješ SMS, vklopiš rele ipd.)

iglavc ::

Hvala za odgovor ToniT. Res sem malce naivno razmišljal. Očitno ni druge ,kot nabava novega sistema...

Hvala vsem !

urosz ::

Zdravo

Iščem nek varnostni sistem za stanovanje, da mi omogoča:
- protivlomni alarm
- vklop/izklop alarma z daljincem
- spremljanje preko mobilne aplikacije - po možnosti tudi kamera
- dodatni senzor za požar v vseh prostorih in alarm v primeru požara

Na trgu verjamem da je mnogo rešitev na voljo, zato bi najprej rad vprašal če ma kdo izkušnje s prve roke, kaj se priporoča.

LpU

c3p0 ::

Hikvision, bp. S senzorji za požar nimam izkušenj, verjetno misliš dimni senzorji?

urosz ::

Dimni senzor imam v mislih ja. Potencialno še proti izlitju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vlamljanje in zaščita (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16422621 (8705) kamiKaZaA
»

Avtomatika za sončni kolektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5510723 (6887) FX6300B
»

Alarm

Oddelek: Kaj kupiti
91631 (1159) matobeli
»

napajanje arduinota/ESP8266 direktno iz žic hišne napeljave

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101536 (1161) FX6300B
»

Hišni alarmni sistem - Senzorji

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81258 (1168) Yacked2

Več podobnih tem