» »

Hišni alarmni sistem - Senzorji

Hišni alarmni sistem - Senzorji

pure00 ::

Pozdravljeni,

Letos končujem zadnji letnik Fri Vš, zato se bom kmalu lotil izdelave diplomske naloge. Za diplomsko nalogo bom implementiral domači alarmni sistem. Pred kratkim sem kupil PIR senzorje, ki jih bom uporabil za detekcijo gibanja. Zanima me kakšne vrste senzorjev se še uporablja pri domačih alarmnih sistemih? Zanima me če kdo ve, kako je najboljše implementirati sistem, ki bi ugotovil ali je kdo na silo odprl ali razbil okno?


Lep pozdrav

pure00
...
  • spremenil: pure00 ()

MadMax ::

Za odpiranje imaš reed stikala montirano na okvir, za razbitje pa senzor loma stekla, nalepljenega na steklo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

freesty ::

Lahko uporabis piezo senzor, ki ga pritrdis v kot okna.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

darkolord ::

Za okna imaš dva tipa senzorjev - enega, ki zaznava lom stekla (zvok primerja z vzorci, ki so tipični za lom stekla), in drugega, magnetnega, ki se namesti na okvir in zazna, kdaj se en del okna odmakne od drugega.

pure00 ::

Magnetni senzor: link

če uporabim tale senzor, pol morem nabavit še en magnet, ki naj bi bil na okenskem okvirju?
...

pure00 ::

Gledal sem tudi reed stikala: Link

Za detekcijo razbitja stekla bom vrjetno uporabil piezo senzor, ki ga je predlagal @freesty. Nastavil mu bom potrebno odzivnost: Link


Zanima me kaj predlagate za vhodna vrata? Enako kot za okna? Se poleg senzorjev za zaznavanje gibanja uporabljajo še kakšni senzorji?
...

MadMax ::

Za reed zadostuje sam reed kontakt + ustrezen upor. Dodatna vezja zgolj komplicirajo in slabšajo sistem.

Tisto na linku ni piezo senzor loma stekla, ampak nek kao senzor vibracij. Neuporabno na steklu.

PIR senzorji so v osnovi dokaj nezanesljivi, zato se v naprednejših sistemih kombinira z mikrovalovi.

Na vseh senzorjih rabiš sistem zaznavanja prerezanih žic.

Sicer pa: imaš problem z domišljijo? Fotocelice, laserski žarki, ultrazvočni senzorji...
Žal pa bolj ko kompliciraš, več boš imel lažnih alarmov.
Ampak za diplomo to ni važno 8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

pure00 ::

Mogoče veš kje bi lahko dobil senzor loma stekla(brez zvočnika, ki generira pisk), ki da na output nek signal, ko zazna lom stekla? Zanima me tudi, kje bi pri nas dobil PIR/microwave senzorje po ugodni ceni, ki dajo na output nek signal, ko zaznajo gibanje?
...

Yacked2 ::

Kakšen alarem sem naredil kot mulc: med sireno in baterijo sem dal klinček za obešanje perila, zgoraj in spodaj nalepil aluminjasto ploščico, nanju pritrdil žice. V klinček sem vpel karton, ki je bil z vrvico povezan na vrata. Ko so se vrata odprla se je klikček stisnil pa je začelo piskati.

Kakšen sistem za neprekinjeno napajanje boš rabil, če slučajno ulomilci prerežejo taglavne žice za elektriko. Dodaš lahko možnost tihega alarma (SMS, email...)
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alarm

Oddelek: Kaj kupiti
91618 (1146) matobeli
»

Kaj je to zaena stvar?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71103 (873) SaXsIm
»

Smart home/house

Oddelek: Kaj kupiti
61416 (1257) zlobcek
»

Alarm v oddaljenem prostoru

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92255 (1966) Yacked2
»

Avtoalarm

Oddelek: Loža
92243 (2007) SkIDiver

Več podobnih tem