» »

Avtomatika za sončni kolektor

Avtomatika za sončni kolektor

«
1
2

dc10 ::

Že cca. 4 leta imam sončni kolektor za ogrevanje sanitarne vode, povezan na toplotno črpalko (z bojlerjem za sanitarno vodo) znamke Coolwex DSW300 extreme, ki ima za ta namen posebej priključek. Imel sem elektroniko, ki je poganjala črpalko, ko je bila razlika med temperaturo tekočine v kolektorju nekaj stopinj C višja od temperature v toplotni črpalki, vendar je sedaj odpovedala (stara več kot 20 let - home made varianta). Sistem ima dva temperaturna senzorja - enega na kolektorju in enega v za to namenjenem delu/priljučku bojlerja.

Iščem neko bolj poceni rešitev, ker to uporabljam samo od aprila do nekje septembra, da dogreva vodo v bojlerju TČ, ko je dovolj sonca. Danes sem malo iskal po netu, bil sem tudi v trgovini Seltron, vendar stane regulator za ta namen okrog 150 EUR...

Na conradovi strani sem našel tega CONRAD, pa me zanima, če bi ta zadeva lahko delovala v ta namen, torej da bi nastavil nižjo in višjo temperaturo med senzorjema in ko bi bila dosežena ta razlika, bi avtomatsko vklopilo črpalko, dokler se ta vrednost spet ne bi spremenila in bi jo nato izklopilo????

Ali pa mogoče ta CONRAD ??

Ali je mogoče kje kakšna druga cenovno sprejemljiva rešitev ???

Za pomoč hvala že vnaprej!

lp
  • spremenilo: dc10 ()

dc10 ::

Glede na cene raznih namenskih kontrolerjev sem se odločil, da bom nabavil arduino in sam naredil avomatiko za sončni kolektor.

Obstaja kakšna SLO stran s podobnimi primeri za arduino???

lp

FX6300B ::

avtomatika je čist simpl drugače jo imaš ponavadi že kar na samih bojlerjih ki imajo dodaten priključek za solarno ogrevanje vode.

drugače princip delovanja:
imaš 2 senzorja enega na kolektorju enega v bojlerju
potem pa napišeš program da če je temp v kolektorju za x stopinj višja od temp v bojlerju bo vklopil rele kateri bo vklopil pumpo,
potem pa lahko spreminjaš po meri kolikor hočeš :D, če hočeš ti napišem primer seveda zastonj :D
May the force be with you!

int47 ::

Izdelka iz obeh povezav sta ok.

Poglej tudi ESP8266.
Primer kode za termostat z DS18b20 Kodo bo potrebno popraviti na dva senzorja.

Ker je ESP 3,3V, bi bilo najbolje uporabiti "active high" arduino rele modul, ki so malo bolj redki.
Če boš uporabil "active low" 5V arduino rele modul, vzami takšnega, ki ima ločeno napajanje za optični spojnik in tuljavo releja.

FX6300B ::

@dc10 sem šele sedaj videl da si prvi post napisal ti :D
slabost je edina pri arduinotu je da rabiš še napajalnik 5V
drugače pa če se boš kaj poglabljal se ti splača tako kot je @int47 omenil esp8266, katerega lahko potem tudi krmiliš preko spleta, recimo ugasneš vse skuaj ampak ni ravno kaj za krmilit
@int47 kako misliš ločeno napajanje, misliš na foro da ima 3 priključke, GND, 5V in IN, če imaš to v mislih je to skoraj vsak
May the force be with you!

int47 ::

"Active low" relejski moduli, ki omogočajo ločeno napajanje, imajo navadno JD jumper, ki omogoča, da je npr. VCC napajan s 3,3V in JD-VCC s 5V.

Na moji arduino relejski plošči so uporabljeni FL817 z Uf med 1,2 in 1,4V.
5V-3.3V = 1,7V Ker 3.3V in 5V napetosti tudi nista čisto točni, se lahko zgodi, da rele pri 3,3V na "IN" vhodu ne bo izklopil.
Če se to zgodi le občasno, boš zelo verjetno napako iskal na napačnem mestu.

Druga možnost je vezava diode med "IN" in "I/O" pin.

FX6300B ::

sej pomoje ne potrebuje ESP-ja, da navaden arduino nano, ali pa en digispark, pa takle rele in pa temp senzorje, oz najprej pogleda kakšne ima obstoječe, če jih lahko kako uporabi, če se ti ne mudi lahko digispark naročiš z kitajske sem jih jaz naročil 5 za nek projekt, pa so ok dobil sem jih pa za cca 1EUR/kos
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

dc10 ::

Hvala za predloge in ponujeno pomoč pri programiranju, ki jo bom sigurno potreboval...:D

Naročil sem arduino mega2650 r3, senzorje DS18b20, lcd 2004 in ostalo potrebno opremo, kot je napisano na tej strani povezava.

Za začetek bom izdelal samo kontrolo za sončni kolektor z eno obtočno črpalko, lcd displejem, nameravam dodati še senzor temperature zraka in vlage v prostoru ter barometer. Nato pa (ne nujno takoj) imam namen še malo zadevo nadgraditi z wifi povezavo in spletnim prikazom stanja.....v prihodnosti pa tudi kontrolo celotnega ogrevalnega kroga za ogrevanje hiše....

Trenutno imam senzorje od kontrolne enote firšt dtc200/2g, vendar ne najdem, kakšni senzorji so v tem kompletu, ker tudi na ohišju, katerem sta senzorja ne piše nič, mogoče bi jih celo lahko uporabil, če mogoče kdo pozna zadevo ??

lp

d4vid ::

Mega je cist prehud za tvoje potrebe. No ja, nic hudega.

Pro micro + rele + 2x DS18B20, pa se lcd ce hoces prikazovat temperature. Seveda mas pol se opcije nastavljanja itd. Ampak za zacetek je tudi to ok.

Si mi pa dal idejo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

FX6300B ::

mega je res overkill :D sepravi to hočeš imeti malo bolj "pametno" stvar, senzorje kar zamenjaj saj so poceni, in bo za ziher kompaktibilno z arduinom :D

pa če boš ja potreboval pomoč pri programiranju sem ti na voljo, trenutno mi je dolgčas v prostem času ker čakam neke dele za nasleden projekt,in čakam da bom lahko preizkusil trenutnega :D
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

madog ::

NAj vas opozorim na tele releje ki so najbolj popularni za arduinote, velikokrat se namreč zgodi da zapikajo kontakti ker pumpa po navadi nima soft starta in potegne prevelik tok.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

FX6300B ::

en offtopic vprašane mam ko je ravno govora glede arduinota, jaz mam 2 mega in še nekaj drugih, skratka ima še gdo problem pri megu da se prou atmel čip greje, sicer je kitajski, in kakor se mu zahoče včasih se kar segreje včasih je pa hladen
May the force be with you!

madog ::

Predvidevam da ga napajaš z več kot 10V?? naj bi ga napajal z nekje 7V pa čeprav zdrži večjo voltažo ampak se grejejo regulatorji in se toplota prenaša na chip. Kaj ti bo 6+V in več če rabi samo 5V in manj
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

          ::

Če imaš zanesljiv vir napajanja, lahko 5v pripelješ mimo Arduinotovega regulatorja (daš na vcc pin), če pa priolapljaš na Vin ali napajalni konektor pa potrebuješ nekoliko več od 5v, da ti ne bo vse skupaj počepnilo. Temperatura regulatorja pa je odvisna od tega kako visoko napetost si mu dostavil in koliko imaš porabe. Pri enem releju in dveh ds18b20 ne bi smelo biti problemov. Namesto releja lahko uporabiš tudi modul s triakom.

FX6300B ::

napajam ga direktno preko usb kabla sepravi 5V

regulator je čisto hladen samo čip se greje
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

dc10 ::

FX6300B je izjavil:

mega je res overkill :D sepravi to hočeš imeti malo bolj "pametno" stvar, senzorje kar zamenjaj saj so poceni, in bo za ziher kompaktibilno z arduinom :D

pa če boš ja potreboval pomoč pri programiranju sem ti na voljo, trenutno mi je dolgčas v prostem času ker čakam neke dele za nasleden projekt,in čakam da bom lahko preizkusil trenutnega :D


Ja, hočem malo bolj "pametno" stvar, v štartu samo avtomatika za sončni kolektor z LCD izpisom informacij, priklučen je pa na sanitarno toplotno črpalko, potem bom poskušal nadgraditi tako, da bo kontroler upravljal še celotni krog centralne kurjave z mešalnimi ventili in ostalimi pretočnimi črpalkami. Hkrati bi rad, da takoj lahko vidim vsaj osnovne informmacije o temperaturah in delovanju. Po možnosti bi mogoče že kar na začetku vključil 3.2 LCD s touch screen za upravljanje z nastavitvami in wifi modul, s katerim bi lahko spremljal/pogledal delovanje sistema "iz naslonjača", mogoče tudi spremenil oz. popravil kakšno nastavitev....

V začetku z LCD 2004 VIDEO osnovne informacije in nastavitve, kasneje pa nekaj približno takšnega (z bolj enostavnimi postavkami...) VIDEO1 in še nadaljevanje VIDEO2

Vem da je to velik zalogaj.....ampak računam na pomoč na forumu in razne primere na spletu...
Opremo sem naročil iz Kitajske, upam da čimprej prispe.
lp

          ::

Za krmiljenje preko neta lahko uporabiš zgoraj omenjeni ESP8266, vendar si z njim še kar omejen. Dobra stran ESP-ja je ta, da ga lahko programiraš na enak način, kakor Arduinota in se ti ni potrebno učiti tistih skriptnih jezikov. Tudi njihova cena je OK. Jaz sem z njimi naredil senzorje za po sobah, ki preko WiFi pošiljajo podatke o temperaturi, vlagi, CO in podobno. Za dostop preko spleta sem jaz na Arduinota Mega preko serijskega porta priključil še Raspberiya, na katerem teče pravi Tomcat, kar mi daje precej več možnosti pri razvoju GUI-ja. Obe ploščici sta povezani preko pinov za serijsko komunikacijo, ki je softwersko na Arduinu pokrita s standardnimi knjižnicami, na RPiju pa upoprabljam PI4J. Na ta način krmiljenje deluje neodvisno od web dela. Na RPiju vendarle teče celoten OS, ki poleg prednosti prinaša tudi svoje muhe, npr. lahko se okvari ali zapolni datotečni sistem ali kaj podobnega.
Če boš na Arduinota priklopil več relejev, ki jih boš za krmiljenje črpalk in mešalnih ventilov potreboval kar nekaj, boš moral razmisliti bodisi o dodatnem napajanju zanje (nekateri relejni moduli imajo dodatni pin, kamor lahko priključiš napetost, ki se potem uporabi za napajanje tuljav) ali pa pred njih dodati še kakšen tranzistor ali kaj podobnega.
Sam trenutno še uporabljam 20x4 LCD, ki pa ga kanim enkrat v prihodnosti nadomestiti z grafičnim prikazovalnikom. Tukaj se še odločam, ali uporabiti shield za RPija, ki je itak že v omari ali pa dodati še enega Arduinota z ustreznim shieldom in ga potem povezati z osnovnim krmilnikom preko serijske komunikacije. Opcija je tudi ESP z displayem, ki zaradi hitrejšega procesorja precej bolje šofira te male ekrančke, vendar imam v trenutni postavitvi z njim nekaj težav in mi ne deluje zanesljivo.

Aja, še to: projekt avtomatizacije ogrevanja se mogoče v štartu zdi enostaven, ampak ko se lotiš reševanja vseh podrobnosti pa hitro preraste zastavljene okvirje.

Zgodovina sprememb…

dc10 ::

@kamikaze5 sliši se zelo zanimivo, če sem prav razumel, ti ESP8266 pošiljajo podatke preko wifi na arduino mega, ki ti krmili sistem, Raspbery pa ti skrbi samo za web del. Na to niti nisem pomislil, da bi lahko podatke določenih senzorjev preko ESP8266 pošiljal na glavno enoto in tam samo prikazal... je pa veliko težje to sprogramirati.

Glede napajanja bi najraje sestavil tako, da bi celotni kontroler priklopil na 230V z ustreznim modulom, ki bi napajal arduinota in vse ostalo z ustreznimi vrednostmi, podobno kot imajo to urejeno namenske kontrolne naprave, kamor priključiš tudi obtočne črpalke, ki jih ni potrebno posebej priklopiti na 230V napajanje. Če bo pa to predrago ali drugače neustrezno (prevelika škatla, segrevanje itd...) bom pa uredil posebej napajanje za arduino in releje, črpalke, gorilec in mešalni ventili pa bodo priklopljeni na 230V vsak posebej.

lp

          ::

Jaz sem predelal obstoječo kurilnico. Na 230V imam: 4 črpalke, 2 ventila, toplotno črpalko in gorilec na olje. Ker sem na novo naredil celo omarico, sem za vsakega od teh porabnikov dal svojo ustrezno varovalko. Eno varovalko imam še za transformator za 24V~ (s katerim obračam star Danfossov mešalni ventil) in eno za elektroniko. Ločene varovalke sem dal zaradi tega, da mi v primeru kakršnih koli težav ne odleti cel sistem. Pri peči na drva je lahko malo zoprno, če se izključijo črpalke.
Za napajanje elektronike pa sem kupil malo boljši 15V napajalnik, ki se namesti na DIN letvico. Za njim imam dva DC-DC step down modula. Eden daje 9V, kar gre na Arduinota, drugi pa 5V, kar gre na RPija, relejne module ter na modul za krmiljenje LEDic. Poleg LCD-ja imam na omarici nalepljeno še shemo sistema in na njej 24 LEDic, ki signalizirajo razna stanja (npr. na vsaki črpalki sta rdeča in zelena LEDica...). Ker je 24 LEDic za Arduinota kar velik zalogaj, tako kar se tiče porabe toka, kakor števila prostih pinov, sem zanje uporabil shift registre (74HC595) in ojačevalnike (ULN2803), kar mi omogoča prižiganje vseh 24 LEDic s samo tremi pini na Arduinotu.

dc10 ::

Ja, kot vidim si zelo dobro uredil krmiljenje celotnega sistema, pohvalno. Mogoče lahko kaj več napišeš o celotnem projektu, mogoče kakšne slike, si naredil ali nabavil kakšno dodatno vezje.. Si imel kakšen zgled iz kakšne internetne strani mogoče, lahko daš mogoče kakšen link... Me zelo zanima celotna zadeva...:D

lp

          ::

Delal sem tudi svoja vezja. To področje še najmanj obvladam, zato sem za načrtovanje PCBjev uporabil kar Fritzing. Tam elemente preprosto zlagaš na protobord, potem pa sistem sam naredi še shemo PCBja. Samodejno generiran PCB je bil zanič, zato sem elemente razporejal ročno. Shemo potem izvoziš v nek standardni format, ki ga pošlješ kitajcem (seeed studio), ki ti za nekaj evrov naredijo PCBje. Celoten sistem mi že nekaj sezon deluje, vendar še zdaleč ni končan, saj precej zadev vidiš sproti. Sistem je narejen do te mere, da mi čez zimo ni potrebno početi ničesar. Ker sem iz kurilnice pometal vse, kar je bilo elektrike in elektronike, sem moral narediti tudi dosti osnov, kot je npr. regulacija glavnega voda na podlagi ogrevalne krivulje, PID regulacija mešalnih ventilov in podobno. Trenutno dekodiram signale iz alarmne naprave, saj imamo senzorje prisotnosti po vseh prostorih. Sistema bi rad povezal tako, da v primeru odsotnosti (npr. vklop alarmne naprave ali s spremljanjem senzorjev prisotnosti) spremenim temperaturni režim. Če te zanima kaj konkretnega, kar vprašaj.

profii ::

Bravo, čestitke še iz moje strani!
Obstaja kakšna bolj preprosta metoda ugotavljanja če je kdo doma? na pamet mi pade če bi lahko ugotovil po porabi elektrike...

d4vid ::

Lahko namestis na rpi ali pc fhem, na arduino das firmata in naredis logiko, ko temp. doseze doloceno vrednost, se vklopi crpalka ali kaj podobnega. Za prisotnost obstaja modul, ki preverja prisotnost telefonom preko wifija, bluetootha. Podpira tudi pametne termostate, klimo,...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

          ::

profii je izjavil:

Bravo, čestitke še iz moje strani!
Obstaja kakšna bolj preprosta metoda ugotavljanja če je kdo doma? na pamet mi pade če bi lahko ugotovil po porabi elektrike...


Meni se zdi ugotavljanje preko alarma najpreprostejše. Za alarm (DSC) sem že dokupil RS232 modul, dobil pa sem tudi že neke Java knjižnice za komunikacijo z alarmom. Ena od možnosti ugotavljanja je ta, če je alarm aktiviran. Ta stvar naj bi delovala. Kar pa še raziskujem je to, ali lahko dobim podatke iz senzorjev gibanja tudi za čas, ko alarm ni aktiviran, npr. ponoči. Razmišljal sem o tem, da ko določen čas ni zaznane prisotnosti, sistem preide v "nočni" način.

FX6300B ::

profii je izjavil:

Bravo, čestitke še iz moje strani!
Obstaja kakšna bolj preprosta metoda ugotavljanja če je kdo doma? na pamet mi pade če bi lahko ugotovil po porabi elektrike...


misliš to kot nekakšen alarm?

no jaz sem uporabil tiste digisparke ki sem jih omenjal ravno za alarm , sicer rabim vse še zapakirati v primerna ohišja in sireno to je to ,imam pa sicer SENSOR [digispark,433mhz transmitter in PIR senzor] glavna enota[mega2560, 433mhz reciver, rele in lcd shield]
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

dc10 ::

@kamikaze5 tvoj sistem je že skoraj kontrola celotnega doma :D, sam se bom zaenkrat omejil samo na sončne kolektorja s toplotno črpalko in centralni ogrevalni sistem s pečjo na olje in drva... Me pa zanima, če imaš koknretno kakšno kitajsko stran, kam si poslal v izdelavo PCB-je in koliko časa je trajalo, da si jih dobil nazaj?
lp

FX6300B ::

drugače če imaš enoslojne lahko tudi sam zjedkaš, rabiš par hcl pa še eno tekočino nwm napamet, in pa ploščo

druga tekočina je h202 :D mešaš in zjedkaš

moraš pa potem še vrtat
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

          ::

Stran za PCB-je je tale (link sem dobil v eni temi na tem forumu). Za 15$ dobiš 5 komadov 10x5 profi izdelanih ploščic (dvostranskih, lakiranih, potriskani s tvojimi oznakami), tako da menim, da se ne izplača doma jedkati in vrtati. Čas izdelave in pošiljanja je bil nekje v rangu naročanja ostale robe iz kitajske. Razne module pa sem sprva naročal na DX-u, potem na Banggoodu, sedaj pa najraje poiščem najcenejšega kitajca na ebayu.
Zadnje čase razmišljam o tem, da bi priredil originalen načrt za Arduina tako, da bi vanj integriral še vso svojo elektroniko. Kar me pri tem moti je to, da imajo originalni Arduinoti elemente nalotane na tak način, kjer se postavijo na ploščo in nato grejejo (ne poznam naziva), jaz pa znam zalotati edino na način, da nožice elementov porinem skozi luknje v PCB-ju in jih zalotam.

black ice ::

kamikaze5: mogoče ti tole prav pride http://hackaday.com/2012/03/13/fine-pit...

          ::

10x. Ampak vse skupaj je trenutno še na nivoju ideje. Ker ne bi ravno kupoval kakšne dodatne opreme. Aha, še to: a SMD pomeni to tehniko, ko se elementi na ploščo zalotajo v peči? Kako pa se imenuje klasična tehnologija?

d4vid ::

          je izjavil:

Stran za PCB-je je tale (link sem dobil v eni temi na tem forumu). Za 15$ dobiš 5 komadov 10x5 profi izdelanih ploščic (dvostranskih, lakiranih, potriskani s tvojimi oznakami), tako da menim, da se ne izplača doma jedkati in vrtati. Čas izdelave in pošiljanja je bil nekje v rangu naročanja ostale robe iz kitajske. Razne module pa sem sprva naročal na DX-u, potem na Banggoodu, sedaj pa najraje poiščem najcenejšega kitajca na ebayu.
Zadnje čase razmišljam o tem, da bi priredil originalen načrt za Arduina tako, da bi vanj integriral še vso svojo elektroniko. Kar me pri tem moti je to, da imajo originalni Arduinoti elemente nalotane na tak način, kjer se postavijo na ploščo in nato grejejo (ne poznam naziva), jaz pa znam zalotati edino na način, da nožice elementov porinem skozi luknje v PCB-ju in jih zalotam.



Huh, kje si pa to stran našel... Če bi prej jaz izvedel za njo bi že prej začel delat vezja. Sedaj gredo pa na CNC in mam narejeno skoraj prej kot s jedkanjem.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

gumby ::

Tale kitajska vezja so bolj tako...
Pri prvem naročilu so mi spremenili poligone (in s tem prekinili par povezav), drugič so pozabili izvrtati luknje za vie. Tretjič nisem več naročal :P
my brain hurts

FX6300B ::

@kamikaze smd se ponavadi ne lota v peči dobro vrjetno v fabrikah že da je hitreje drugače imaš namenske spajkalne postaje kot je npr 852D+ , katero imam namen kupiti kmalu :D katera ima tisto na vroč zrak, in tako zalotaš
May the force be with you!

          ::

FX6300B je izjavil:

@kamikaze smd se ponavadi ne lota v peči dobro vrjetno v fabrikah že da je hitreje drugače imaš namenske spajkalne postaje kot je npr 852D+ , katero imam namen kupiti kmalu :D katera ima tisto na vroč zrak, in tako zalotaš


Kar se tiče elektronike sem samouk, tako da o precej stvareh nimam pojma. Zato tudi ostajam pri klasičnem načinu lotanja. Tudi drugače sem bolj softwerski tip in hočem imeti opravlka z elektroniko le toliko, kolikor je najmanj potrebno da dokončam zastavljene projekte.


gumby je izjavil:

Tale kitajska vezja so bolj tako...
Pri prvem naročilu so mi spremenili poligone (in s tem prekinili par povezav), drugič so pozabili izvrtati luknje za vie. Tretjič nisem več naročal :P


Jaz sem na zgoraj omenjeni strani naredil zgolj eno naročilo, ki je bilo OK, razen malo zabrisane potiskave (moj logotip) v vogalu ene od ploščic.

Zgodovina sprememb…

FX6300B ::

          je izjavil:

FX6300B je izjavil:

@kamikaze smd se ponavadi ne lota v peči dobro vrjetno v fabrikah že da je hitreje drugače imaš namenske spajkalne postaje kot je npr 852D+ , katero imam namen kupiti kmalu :D katera ima tisto na vroč zrak, in tako zalotaš


Kar se tiče elektronike sem samouk, tako da o precej stvareh nimam pojma. Zato tudi ostajam pri klasičnem načinu lotanja. Tudi drugače sem bolj softwerski tip in hočem imeti opravlka z elektroniko le toliko, kolikor je najmanj potrebno da dokončam zastavljene projekte.



enako, s tem da mene elektronika zanima samo zaenkrat še nimam ravno veliko znanja malo več od osnov :D
May the force be with you!

dc10 ::

Končno so začeli prihajati naročeni deli.... Arduino, kabli, toplotni senzorji, senzor vlage, LCD touch zaslon 480x320 in releji so že prišli :D
Prvi test arduinota kaže da deluje, čeprav je "kitajski".
Zdaj še moram neko primerno škatlo nabaviti...

lp

dc10 ::

Sestavljene prve komponente za testiranje z raznimi primeri programske kode, ki je dostopna na internetu. Zaenkrat delujejo, sedaj pa bo potrebno vse skupaj združiti s pravilno programsko kodo, da bo pravilno delovalo....

 Slika1

Slika1


 slika2

slika2

dc10 ::

Danes sem spet malo "eksperimentiral", najprej sem preveril kodo za zapis na SD kartico. Potem sem iz ukrajinske strani namestil že narejen program, s katerim v bistvu vse deluje, razen SD kartica mi javi napako, čeprav mi v testni kodi deluje vredu.
Senzorje sem pripravil v "parazit mode", da ne bom rabil menjavati obstoječega kabla do kolektorja..
Rad bi naredil nekaj podobnega, samo je zadeva v hex obliki, ki se namesti v arduino in ni možno pregledati/kopirati delov kode za svoje potrebe...

Zelo bom vesel, če mi kdo lahko pomaga pripraviti kodo za izračun in ustrezno delovanje ter prikaz senzorjev, črpalke.... ter predvsem menije za različne poglede in nastavitve ter zapis podatkov na sd kartico..8-)

slika1


slika2


slika3


slika4


slika5


slika6


slika7


slika8


slika9


slika10


slika11


slika12


slika13


slika14


slika15


slika16


lp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

madog ::

Na tvojem mestu bi za tako obsežno in menijev polno konfiguracijo vzel raje 3,2" LCD če ne celo 5 " ali 7", na megi bi delalo bp, nalagnje strani bi bilo malo daljše ampak bi bilo pa pregledno bolj kot kar imaš sedaj.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

dc10 ::

Ja, imam že nabavljn 3.2 LCD, vendar je programiranje tega veliko bolj zahtevno kot 2004 lcd. Bom najprej probal urediti na tem 2004 LCDju, da bo zadeva delovala, potem pa imam več časa, da se lotim grafičnega LCD-ja.
lp

dc10 ::

Sedaj pa je avtomatika že delujoča z veliko pomočjo @FX6300B uporabnika, ki zelo dobro obvlada programiranje...
Nekaj slik:
 Slika1

Slika1


 slika2

slika2


 slika3

slika3


 slika4

slika4


 slika5

slika5


 slika6

slika6


 slika7

slika7


 slika8

slika8


 slika9

slika9



lp

lovro535v2 ::

Lepo napreduje tale projekt, kar tako naprej.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

dc10 ::

Sistem je že nadgrajen, praktično je že v fazi, da se lahko uporabi v praksi...:D

Izvedene so kontrole pregretja bojlerja in kolektorja, minimalna temperatura kolektorja, pri kateri sploh začne delovati ogrevanje, dodan je SD modul za shranjevanje podatkov iz vseh senzorjev z uro, nastavljeno na 10 minut, urejanje nastavitev sistema s shranjevanjem vrednosti v eepromu arduina, dodana RGB ledica, ki kaže glede na barvo, kaj se dogaja v sistemu - ali deluje, ali je morda kakšna napaka - zanič senzor, sd kartica...
dodan je zaslon št. 2, ki kaže minimalne in maksimalne vrednosti ter čas delovanja črpalke v tem dnevu
LCD zaslon gre po 20 sekundah neaktivnosti s strani uporabnika v "spanje"...
Dodan je ESP8266 modul, ki zaenkrat prikazuje temperaturo kolektorja in bojlerja, dodani so gumbi za krmiljenje črpalke...to še bo dodatno dodelano :D
Seveda je za vse zaslužen @FX6300B:D
Nekaj slik:
 slika1

slika1


 slika2

slika2


 slika3

slika3


 slika4

slika4


 slika5

slika5


 slika6

slika6


 slika7

slika7


lp

dc10 ::

Nekaj novosti v web vmesniku...

 prijava v web vmesnik

prijava v web vmesnik


 pregled podatkov...

pregled podatkov...



:D
lp

dc10 ::

Še malo nadgrajeno....:D

 slika web strani

slika web strani

dc10 ::

Malo obujam temo, ker je že sonce zelo močno za gretje sanitarne vode....:D
Nadgrajen projekt (zaslužen za uspeh je FX6300B :D):





dc10 ::

pa še izgled WEB vmesnika...:D





Obstaja tudi že preizkusna verzija android APP za spremljanje podatkov....

lp

profii ::

Super! bravo!

madog ::

Zakaj imaš pa dht22 znotraj box-a??
temperatura in vlaga znotraj box-a sta popolnoma drugačna kot zunaj box-a pa imaš lahko še toliko lukenj zvrtanih .....

predlagam prestavitev dht22 na zunanjo stran box-a

addition....

bmp180 ravno tako, čeprav ne vem zakaj nisi uporabil samo BME280 pa bi imel boljšo resolucijo in ne bi rabil dveh senzorjev

Za DS18B20 bi lepše in bolj pregledno rešil z USB konektorji (single, dual,...)
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madog ()

madog ::

addition....

bmp180 ravno tako, čeprav ne vem zakaj nisi uporabil samo BME280 pa bi imel boljšo resolucijo in ne bi rabil dveh senzorjev

Za DS18B20 bi lepše in bolj pregledno rešil z navadnimi USB konektorji,

ker si uporabil arduino mega bi lahko brez problema dal recimo 3,2" LCD namesto grafičnega LCD in bi lahko imel lep GUI z touch interface in multiple menuji
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo se spozna na ESP8266 in Arduino?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182088 (1666) chiiiii
»

Cenejsi mikrokontrolerji

Oddelek: Programiranje
171852 (925) Cervantes
»

Arduino in luči (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9811310 (8936) FX6300B
»

LCD-TERMOMETER

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
243848 (3389) Voluharr

Več podobnih tem