» »

Avtomatika za sončni kolektor

Avtomatika za sončni kolektor

1
2
»

dc10 ::

ja, vse kar si napisal drži.... dejansko imam že DHT22 montiran na zunanjo stran ravno zaradi temperature prostora in vlage... bmp180 pa imam samo zaradi zračnega tlaka... takrat še nisem vedel za BME280, sem pa v vmesnem času tega že nabavil in testno sprobal, vendar bi ga dejansko moral zmontirati zunaj ohišja, da se ne bi PCB čisto nič grel od celotnega sistema, da bi potem kazal kolko tolko točne temperature... po testiranju temperature in zračnega tlaka pa se mi ne zdi ravno natančen, je kar nekaj odstopanja(imam ga za testiranje zunaj pod nadstreškom in za primerjavo tudi en DS18B20, ki kaže cca. 2 stopinji nižjo temperaturo-https://thingspeak.com/channels/182740)...

Tako imam DHT22 sedaj montiran...



Imam tudi že LCD nabavljen, to bom pa v prihodnosti ko bo čas tudi uredil... zaenkrat pa 2004 služi svojemu namenu...:D
Se pa priporočam, če imaš mogoče že kakšen primer kode in grafik za LCD...;)

FX6300B ::

hm tale ideja z usbji je super @dc10, naslednja verzija pcbja :D

ja glede BME280 ga imava že oba kupljena, samo saj veste... prva verzija pcbja je pač prva :D,

na naslednji bo vrjetno kar mega2560 gor integriran, samo trenutno malo primankuje časa itd...
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

madog ::

Za LCD sem jaz vedno delal z UTFT od tegale modela :
Henning Karlsen

za grafike ima tudi konverter v raw, daš na sd in vlečeš iz nje ter pozicioniraš po svoje.

drugače pa lep projekt in kar fino narejen, vem tudi kako je z PCB-ji se verzije kar vrstijo.....

še en nasvet namesto ESP-01 ki je malo majhen in ima samo 1mb flasha raje vzami wemos d1 mini, ki je lepo zapakiran ESP-12E z 4mb
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

madog ::

Res da je tale 7" LCD ampak se da ogromno narediti na LCD-je....

 en projekt pri katerem sem sodeloval...

en projekt pri katerem sem sodeloval...

Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

dc10 ::

Ja, to je že PRO zadeva, kolko vidim...

Imam nabavljen za ta namen LCD 3.5 Itead Nextion - LINK... ko bo čas seveda, da se ga vključi...:D

Glede USB konektorjev pa je res boljše ja.;)

lp

FX6300B ::

spet malo večja posodobitev 8-), UI prenovljen, tako da sedaj vsaj nekako zgleda, logo bom še naredil drug ta je malo smešen, dodal sem tudi OTA update ESP8266, vendar ga moram še izpopolnit.. za senzorje bova uporabila kar 3 pin JST konektor do ohišja in naprej navadno stereo bananco, ima kdo idejo kako bi naredil OTA arduina, vrjetno bi moral esp8266 preko seriala flashati arduinota, samo kako to izvesti, na espju imam namen v kratkem zamenjati flash čip za vsaj 4MB, bom stestiral tudi večje tako da prostor nebi smel bit ovira :P, kakršnikoli predlogi glede projekta so dobrodošli ;)







aja pa T1 in T2 meni ne kaže ker nimam senzorjev, @dc10 jih ima zato sem kodo prilagodil njemu, jaz jih bom še namontiral, prav tako senzor pritiska kaže 1111mBa ker ga nimam ;((
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo se spozna na ESP8266 in Arduino?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182107 (1685) chiiiii
»

Cenejsi mikrokontrolerji

Oddelek: Programiranje
171861 (934) Cervantes
»

Arduino in luči (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9811398 (9024) FX6300B
»

LCD-TERMOMETER

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
243872 (3413) Voluharr

Več podobnih tem