» »

Kako odviti varnostni vijak?

Kako odviti varnostni vijak?

mick29 ::

Pozdravljeni.

Pri menjavi iz zimskih na letne, mi je pri zategovanju počilo tisto orodje, za zategovanje varnostnega vijaka. Naredila se je taka čisto mala razpoka, da sedaj nikakor več ne paše na vijak, in se samo vrti.

Zanima me, kako lahko sedaj odstranim vijak? Sem klical v sosednje delavnice, in nimajo takšnega orodja.

Kakšne mate izkušnje s tem?

Hvala

donvito ::

Ja, kupiš novo orodje, sicer pa pelješ k vulkanizerju.

mick29 ::

novo orodje? kolikor je meni znano, je vsak varnostni vijak edinstven in ima edinstven navoj. v nasprotnem primeru ni varnostni, če lahko kupiš v vsaki trgovini.

Raptor F16 ::

Če se ti da lahk probaš pošvasat skup.

Zajebat nimaš kaj.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Amdforce ::

mick29 je izjavil:

novo orodje? kolikor je meni znano, je vsak varnostni vijak edinstven in ima edinstven navoj. v nasprotnem primeru ni varnostni, če lahko kupiš v vsaki trgovini.


Vsak pooblascenec ima ta kljuc.

Zimonem ::

Kupiš nov enak set vijakov nastavek je zraven itak je pa dobro imeti dva. Enega v garaži drugega v avtu.sicer pa navadne šraufe. Komu se pa da danes še spizdevat feltne. Naslednjič pa z momentno račno. Ne po občutku če ga nimaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Skylord ::

Ne vem zakaj kompliciranje. Pelje se k vulkanizerju. Vsak vulkanizer ima orodje za take vijake.
Če za v bodoče hočeš imet še varnostne vijake si boš kupil nove vijake z novim orodjem.

Machete ::

Sovražim varnostne vijake, prvo kar odstranim.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mick29 ::

@machete

tud js jih ne bom mel več. sem že poleti nabavil 4 dodatne normalne. zdj morem samo dol spravit :)

Raptor F16 ::

Skylord je izjavil:

Ne vem zakaj kompliciranje. Pelje se k vulkanizerju. Vsak vulkanizer ima orodje za take vijake.


Ne, nima.

Pooblaščeni servis pa mora imeti.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Skylord ::

Raptor F16 je izjavil:

Skylord je izjavil:

Ne vem zakaj kompliciranje. Pelje se k vulkanizerju. Vsak vulkanizer ima orodje za take vijake.


Ne, nima.

Pooblaščeni servis pa mora imeti.

Potem ne vozi več k tvojem vulkanizerju, ker je navaden šalabajzer.

donvito ::

mick29 je izjavil:

Pozdravljeni.

Pri menjavi iz zimskih na letne, mi je pri zategovanju počilo tisto orodje, za zategovanje varnostnega vijaka. Naredila se je taka čisto mala razpoka, da sedaj nikakor več ne paše na vijak, in se samo vrti.

Zanima me, kako lahko sedaj odstranim vijak? Sem klical v sosednje delavnice, in nimajo takšnega orodja.

Kakšne mate izkušnje s tem?

Hvala

Čaki mal, a ti oktobra hendlaš na letne?? :D

G R T ::

donvito je izjavil:

mick29 je izjavil:

Pozdravljeni.

Pri menjavi iz zimskih na letne, mi je pri zategovanju počilo tisto orodje, za zategovanje varnostnega vijaka. Naredila se je taka čisto mala razpoka, da sedaj nikakor več ne paše na vijak, in se samo vrti.

Zanima me, kako lahko sedaj odstranim vijak? Sem klical v sosednje delavnice, in nimajo takšnega orodja.

Kakšne mate izkušnje s tem?

Hvala

Čaki mal, a ti oktobra hendlaš na letne?? :D

Mal uklop možgane. Ja, ko je menjal iz zimskih na letne mu je "počilo orodje".
Sedaj, ko hoče menjat iz letnih na zimske pa ne more.
Bo šlo.

donvito ::

Aha, in sedaj šele je porajtal, da mu je počilo orodje, ne vem kdo tu ne uporablja možganov, brihta!? :))

počiti -im dov. (o o)
1. dati kratek, močen glas: suha veja je
počila; v temi je nekaj počilo; brezoseb.
udaril ga je, da je počilo / strel poči /
puška poči strel iz puške // povzročiti
kratek, močen glas: počiti s prsti // s
tankim prožnim predmetom zamahniti
po zraku tako, da se sliši pok: počiti z
bičem // ekspr. ustreliti: nekajkrat počiti s
puško / pog. vzel je pištolo in ga počil

2. dobiti razpoko, špranjo: kozarec, led,
obroč poči; skala, zvon poči; počiti po
sredi

BBB ::

Pred kom oz. čim pa varujejo ti varnostni vijaki? Naivno bi pomsilil, da pred tatovi, vendar če imajo pripadajoče ključe serviserji, jih imajo tudi tatovi. Torej mora biti neka druga vloga varovanja.

Raptor F16 ::

BBB je izjavil:

Pred kom oz. čim pa varujejo ti varnostni vijaki? Naivno bi pomsilil, da pred tatovi, vendar če imajo pripadajoče ključe serviserji, jih imajo tudi tatovi. Torej mora biti neka druga vloga varovanja.


Nima vsak tat tega pri roki. Poglej... tako je to. Ključavnica pomaga poštenim ljudem ostati pošten :D
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

starfotr ::

Vozite povprečne avte s povprečnimo gumami, pa jih ne bo nihče ukradel, ker se ne izplača.

Raptor F16 ::

starfotr je izjavil:

Vozite povprečne avte s povprečnimo gumami, pa jih ne bo nihče ukradel, ker se ne izplača.


Običajno so platišča tista, ki so kaj vredna, ne gume :D
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zimonem ::

Samo kdo to danes še krade? Razen če ne gre za kako omejeno serijo vozil. Tisti bodo pa itak prišli z vsem orodjem ali avtovleko. Podobno kot z avtoradii. Tega Šrota je za normalna vozila po odpadih na tone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

IL_DIAVOLO ::

Ce se bojijo za svoje renaulte in vw-je.

šernk ::

Vsak pooblascenec ima ta kljuc.

če je vijak original ga lahko naroči, če so pa aftermarket pa pozabi, rabiš kodo za naročit. Univerzalen ključ lahko obstaja, lahko pa tudi ne, odvisno od vijaka.

Zanima me, kako lahko sedaj odstranim vijak? Sem klical v sosednje delavnice, in nimajo takšnega orodja.

jaz sem nastavek izgubil in sem rešil z malce čaranja, na srečo sem imel zunanji varnostni sistem. Če imaš notranjega lahko pozabiš na mojo rešitev. Elektrodo sem zrezal na kratke dele in zalepil 3 koščke v gedore nastavek. Košček gedore ko je prijel za glavo vijaka se je zataknil in sem uspel rešit zadevo.

opcija 2, ki vedno deluje je pa povrtavanje vijaka :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

G R T ::

donvito je izjavil:

Aha, in sedaj šele je porajtal, da mu je počilo orodje, ne vem kdo tu ne uporablja možganov, brihta!? :))

počiti -im dov. (o o)
1. dati kratek, močen glas: suha veja je
počila; v temi je nekaj počilo; brezoseb.
udaril ga je, da je počilo / strel poči /
puška poči strel iz puške // povzročiti
kratek, močen glas: počiti s prsti // s
tankim prožnim predmetom zamahniti
po zraku tako, da se sliši pok: počiti z
bičem // ekspr. ustreliti: nekajkrat počiti s
puško / pog. vzel je pištolo in ga počil

2. dobiti razpoko, špranjo: kozarec, led,
obroč poči; skala, zvon poči; počiti po
sredi

Glej brihta to boš pa moral njega vprašat, če se bo še kdaj javil. Ti bo on povedal kdo od naju ima prav.
Pa bomo potem videli kdo se je obrukal.
Kar se pa tiče te slovnice ne vem kaj bi rad povedal, sem ti lepo dal v narekovaje, pa si očigledno preveč zaplankan, da bi to razumel. Malo bolj počasi drugič preberi, da boš pokapiral kaj kdo piše in se ne brukaj naprej.

šernk je izjavil:


opcija 2, ki vedno deluje je pa povrtavanje vijaka :)

Če je vijak tako mehak, da se ga da povrtat potem to ni varnostni vijak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: G R T ()

darkolord ::

Velikokrat ni niti približno tako enostavno, da iz predala vzameš univerzalen ključ in je to to. Sicer bi bili takšni vijaki brez smisla, pa jih še kar vgrajujejo.

Vulkanizerji velikokrat preklinjajo, ker ni prav lepega načina, za to spravit dol ...

Zimonem ::

darkolord je izjavil:

Velikokrat ni niti približno tako enostavno, da iz predala vzameš univerzalen ključ in je to to. Sicer bi bili takšni vijaki brez smisla, pa jih še kar vgrajujejo.

Vulkanizerji velikokrat preklinjajo, ker ni prav lepega načina, za to spravit dol ...

Sploh če so zategnjenih bolj kot prenese sam nastavek. Malo se pa še zapečejo. Navadne šraufeb pa čao.

BBB ::

Morda kdo ve, kako frekventna je ista oblika varnostnega vijaka?

Zimonem ::

BBB je izjavil:

Morda kdo ve, kako frekventna je ista oblika varnostnega vijaka?

Naj se nebi.

BBB ::

So vijaki narejeni unikatno za vsak avto posebej?

Zimonem ::

Ne kupijo eno varianto. Od proizvajalca platišč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Dag ::

Kaj pa če privariš gor drug vijak ali matico? Ali so ti vijaki iz kakšnega posebnega jekla, ki ga je težko variti?

šernk ::

Če je vijak tako mehak, da se ga da povrtat potem to ni varnostni vijak.

vijaki so 8.8 kvalitete, ne mislit da so tej varnostni kaj posebnega. Nisem pa nikjer rekel, da ga boš prevrtal v 1 minuti. Če želiš kvalitetno opravit delo brez poškodovat platišč si z vrhunskimi svedri kar nekaj časa tam :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zimonem ::

Dag je izjavil:

Kaj pa če privariš gor drug vijak ali matico? Ali so ti vijaki iz kakšnega posebnega jekla, ki ga je težko variti?

Praviloma ne. So pa farban in v feltni težko švasaš. Pa še kakšne ozko stenske gedore nucaš. Pol pa če je zabit do konca... Saj se da po kake pol dneva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

donvito ::

Glej brihta to boš pa moral njega vprašat, če se bo še kdaj javil. Ti bo on povedal kdo od naju ima prav.
Pa bomo potem videli kdo se je obrukal.
Kar se pa tiče te slovnice ne vem kaj bi rad povedal, sem ti lepo dal v narekovaje, pa si očigledno preveč zaplankan, da bi to razumel. Malo bolj počasi drugič preberi, da boš pokapiral kaj kdo piše

Če bi ti dobro/počasi prebral, bi pokapiral komu sem zastavil vprašanje. Ne vem kaj se ti v njegovem imenu sploh oglašaš, je pa tvoja zaplankanost več kot očitna iz tvojih komentarjev.

Zimonem ::

donvito je izjavil:

Glej brihta to boš pa moral njega vprašat, če se bo še kdaj javil. Ti bo on povedal kdo od naju ima prav.
Pa bomo potem videli kdo se je obrukal.
Kar se pa tiče te slovnice ne vem kaj bi rad povedal, sem ti lepo dal v narekovaje, pa si očigledno preveč zaplankan, da bi to razumel. Malo bolj počasi drugič preberi, da boš pokapiral kaj kdo piše

Če bi ti dobro/počasi prebral, bi pokapiral komu sem zastavil vprašanje. Ne vem kaj se ti v njegovem imenu sploh oglašaš, je pa tvoja zaplankanost več kot očitna iz tvojih komentarjev.

Pa ne se kregat tolk na hudo sam zarad šraufov.

G R T ::

donvito je izjavil:

Glej brihta to boš pa moral njega vprašat, če se bo še kdaj javil. Ti bo on povedal kdo od naju ima prav.
Pa bomo potem videli kdo se je obrukal.
Kar se pa tiče te slovnice ne vem kaj bi rad povedal, sem ti lepo dal v narekovaje, pa si očigledno preveč zaplankan, da bi to razumel. Malo bolj počasi drugič preberi, da boš pokapiral kaj kdo piše

Če bi ti dobro/počasi prebral, bi pokapiral komu sem zastavil vprašanje. Ne vem kaj se ti v njegovem imenu sploh oglašaš, je pa tvoja zaplankanost več kot očitna iz tvojih komentarjev.

Komentiral si za mano, na moj komentar. Si pa že prej pisal budalaštine tako, da se vidi kdo ne bere.
Sem ti že dvakrat napisal, da se nehaj brukat, ker z vsakim postom napišeš večjo bedarijo. Raje se posveti vprašanju OPa ali bodi tiho.

šernk je izjavil:

Če je vijak tako mehak, da se ga da povrtat potem to ni varnostni vijak.

vijaki so 8.8 kvalitete, ne mislit da so tej varnostni kaj posebnega. Nisem pa nikjer rekel, da ga boš prevrtal v 1 minuti. Če želiš kvalitetno opravit delo brez poškodovat platišč si z vrhunskimi svedri kar nekaj časa tam :)

Sem predvideval, da so original višje trdnosti, ok za kakšne z ebaya ne rečem, ker tudi v 10.9 lahko brez problema vrtaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: G R T ()

donvito ::

Sem ti že dvakrat napisal, da se nehaj brukat, ker z vsakim postom napišeš večjo bedarijo. Raje se posveti vprašanju OPa ali bodi tiho.

Ja, sem opazil, da vsi, razen tebe pišejo bedarije:
https://slo-tech.com/forum/t772513/p686...
zanimivo je pa to, zakaj potem brišejo tvoje komentarje? Vzemi tabletko, pejt pančkat, saj jutri bo boljše. Verjemi! :))

starfotr ::

Raptor F16 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Vozite povprečne avte s povprečnimo gumami, pa jih ne bo nihče ukradel, ker se ne izplača.


Običajno so platišča tista, ki so kaj vredna, ne gume :D


V bistvu ne. Za en SUV od kolega so bila vsa 4 platišča 600 eur, medtem ko vse 4 gume 2000 eur. Tako, da so gume več vredne od alu platišč aftermarket seveda.

Raptor F16 ::

starfotr je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Vozite povprečne avte s povprečnimo gumami, pa jih ne bo nihče ukradel, ker se ne izplača.


Običajno so platišča tista, ki so kaj vredna, ne gume :D


V bistvu ne. Za en SUV od kolega so bila vsa 4 platišča 600 eur, medtem ko vse 4 gume 2000 eur. Tako, da so gume več vredne od alu platišč aftermarket seveda.


Sem videl manj SUV jev na ceglih kot Cliotov.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

starfotr ::

Kliote odpelejo cele če že, kdo se bo jebal s tem, da bi ga 200 eur vredno robo zaprli.

Raptor F16 ::

starfotr je izjavil:

Kliote odpelejo cele če že, kdo se bo jebal s tem, da bi ga 200 eur vredno robo zaprli.


To je tvoja teorija ki se ne sklada z mojimi opažanji. Videl sem več sezutih cliotov kot SUV-jev.

Najraje gredo na kakih limuzinah. Original/aftermarket BMW in Mercedes, Audi platišča.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

starfotr ::

Seveda je tvoj statistični n tako zelo velik, da lahko preslikaš zadeve na celoto.

Raptor F16 ::

starfotr je izjavil:

Seveda je tvoj statistični n tako zelo velik, da lahko preslikaš zadeve na celoto.


Kaj pa vem. Na celoto ravno ne, lahko pa mnenje oblikujem na vzorčnem prostoru opaženih avtomobilov na ceglih.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12726135 (10416) Silici
»

alu platišča za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
639741 (6208) šernk
»

Smiselnost rezervne gume (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6111712 (10163) Baja
»

menjava dveh gum

Oddelek: Na cesti
296228 (5170) ;-)
»

snežna freza - za cca 800 eur

Oddelek: Loža
3716495 (1003) Spajky

Več podobnih tem